Gizemli Karakterler

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
ARGOS
Yasemin'in Gözcüsü
Yasemin'in Gözcüsü
Sunucu: Eminönü
Klan: Lodos
Lonca: Old Brothers
Konum: Evren/Güneş Sistemi/Dünya/Kuzey Yarım Küre/Türkiye/İstanbul Kıyamet Vakti/Karaköy

Re: Gizemli Karakterler

Mesaj gönderen ARGOS »

Az önce aklıma geldiler ve gidip kontrol edeyim dediğimde yerlerinde olmadıklarını gördüm :)
ARGOS - Argoss
.
Resim
.
Düzenbazlık ince bir tüy ise adalet "Ecel Getiren"dir...
Resim
İsmail Kaya
Kullanıcı avatarı
TOLGARDA
Semiha'nın Gözdesi
Semiha'nın Gözdesi
Sunucu: Kuklacı
İletişim:

Mesaj gönderen TOLGARDA »

ARGOS yazdı: 03 Şub 2018 01:23 Az önce aklıma geldiler ve gidip kontrol edeyim dediğimde yerlerinde olmadıklarını gördüm :)
E bi zahmet :)
:zero: :one: :two: :three: :four: :five: :six: :seven: :eight: :nine:
Kullanıcı avatarı
SERDARBEY
İstihbarat Üyesi
İstihbarat Üyesi
Sunucu: Tılsım
İletişim:

Mesaj gönderen SERDARBEY »

:') :') :') :')
Kullanıcı avatarı
EvcilKeme
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı

Mesaj gönderen EvcilKeme »

Konu aklıma geldi, bu gizemi açığa kavuşturayım diye hesap açtım :relaxed: Bu uzun aradan sonra hala merak eden var mı bilmiyorum ama karakterler benimdi. Eminönü sunucusunda oyuncuların en çok uğradıklarını düşündüğüm 8 noktada dururlardı. Mobese tahmini doğrudur. Bu karakterler geleni geçeni izler, seviyesini, loncasını, giydiği itemleri not alırdı. Açık kaldıkları 5 aylık süre boyunca 1173 farklı loncadan 20382 farklı karakterle karşılaşıp, karakterlerin üzerinde toplam 334812 farklı item tespit ettiler.

Bir iki kere hesaplar bloklandığı için yeni karakterler açtım. Ancak sonra 1 seviye karakterleri hol girişine ve domuza götürmeye üşendiğim için bıraktım.
Kullanıcı avatarı
Cankurtarann
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi
Sunucu: Meran
Klan: Arzın Çocukları

Mesaj gönderen Cankurtarann »

EvcilKeme yazdı: 02 May 2019 10:48 Konu aklıma geldi, bu gizemi açığa kavuşturayım diye hesap açtım :relaxed: Bu uzun aradan sonra hala merak eden var mı bilmiyorum ama karakterler benimdi. Eminönü sunucusunda oyuncuların en çok uğradıklarını düşündüğüm 8 noktada dururlardı. Mobese tahmini doğrudur. Bu karakterler geleni geçeni izler, seviyesini, loncasını, giydiği itemleri not alırdı. Açık kaldıkları 5 aylık süre boyunca 1173 farklı loncadan 20382 farklı karakterle karşılaşıp, karakterlerin üzerinde toplam 334812 farklı item tespit ettiler.

Bir iki kere hesaplar bloklandığı için yeni karakterler açtım. Ancak sonra 1 seviye karakterleri hol girişine ve domuza götürmeye üşendiğim için bıraktım.
iyiymiş hocam , baya iyiymiş .
Kullanıcı avatarı
Darkxfearless
Teşkilat Neferi
Teşkilat Neferi
Sunucu: Kuklacı
İletişim:

Mesaj gönderen Darkxfearless »

Gün boyu oyunun geri sarmasını bekliyorlardır malum bug yapan çok ':)
Resim
Kullanıcı avatarı
ByElegans
Şarapçı'nın Sırdaşı
Şarapçı'nın Sırdaşı

Mesaj gönderen ByElegans »

EvcilKeme yazdı: 02 May 2019 10:48 Konu aklıma geldi, bu gizemi açığa kavuşturayım diye hesap açtım :relaxed: Bu uzun aradan sonra hala merak eden var mı bilmiyorum ama karakterler benimdi. Eminönü sunucusunda oyuncuların en çok uğradıklarını düşündüğüm 8 noktada dururlardı. Mobese tahmini doğrudur. Bu karakterler geleni geçeni izler, seviyesini, loncasını, giydiği itemleri not alırdı. Açık kaldıkları 5 aylık süre boyunca 1173 farklı loncadan 20382 farklı karakterle karşılaşıp, karakterlerin üzerinde toplam 334812 farklı item tespit ettiler.

Bunu yapma amacın neydi acaba hocam yani gelip geçeni izleyip giydiği itemleri not alınca ne oluyor merak ettim açıkçası.
Kullanıcı avatarı
NeWTRoBLe
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Klan: Arzın Çocukları

Mesaj gönderen NeWTRoBLe »

Şuraya 3 kere yorum yaptım,3'ünde de sildiniz.Derdiniz ne ...?
Anti hetero
Kullanıcı avatarı
LinkiNParkK
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Beyaz Köşk
Lonca: Saygı Or Sevgi

Mesaj gönderen LinkiNParkK »

NeWTRoBLe yazdı: 02 May 2019 21:22 Şuraya 3 kere yorum yaptım,3'ünde de sildiniz.Derdiniz ne ...?
Bende "Boss kaçırmaktan Vazgeçmedi" adlı konuya yorum yazmıştım demin fark ettim, yorumum silinmiş.
Anlamda veremedim kötü bir şey de yazmamıştım, sadece biraz eleştirel düşüncelerimi iletmiştim pek bilemiyorum acaba ufakta olsa bir şeyleri mi çiğnedim. Çok karşılaşmadığım için bu tarz durumlarla (2 sefer yaşadım) ilkinde bilgilendirme mesajı atmıştı silinmesinden dolayı sağolsun moderatör arkadaşım. Bu sefer ise herhangi bir bilgilendirme gelmedi kurallardan gözümden kaçırdığım bir olay olabilir emin de değilim.

Konu aşırı ilginç olmasıyla beraber benimde aklıma takılan şey,
Bunları not alırken nasıl yaptığınız olayını çok merak ettim :D

1) Videolara alıp tek tek kontrol edip hepsini not aldım derseniz derhal sizi gönüllü ekibe falan almaları gerekiyor :D
2) Yapay zekayla oyuna kod felan düzenleyip karakterlerin isimlerini ve loncalarını not aldığınızı söylersenizde derhal "Google'a başvuru yapmanız gerekiyor" ^_^

Birinci yoldan gittiğinizi farz ederek farklı lonca ve karakterleri tespit etmeniz başlı başına büyük bir iş iken, karakterlerin üzerlerindeki toplam farklı itemleri nasıl tespit ettiniz :D Hadi oyunda karaktere sağ tıklayıp itemleri kontrol et özelliği de yok olsa bile zaten hepsinden aynı şekilde ve hızda sağ tıkla karakter üstündeki itemleri kontrol et diyemeyecektiniz.
Kısacası 334812 farklı item tespiti için sizi ayakta alkışlamak gerekiyor...
Bu gizemli sırrı da bize açıklayabilir misin? Espiri amaçlı sormuyorum merak ettiğimden dolayı.
Youtube Kanalım

LPxSEVENFOLD
LPxMEMORABLE
LPxWOW
Kullanıcı avatarı
EvcilKeme
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı

Mesaj gönderen EvcilKeme »

Yapma sebebim: ağır işsiz olmam (bunu da söyleyen vardı, tebrikler bildiniz :D. Yaparken eğlendiğim için yaptım.
NeWTRoBLe yazdı: 02 May 2019 21:22
Hayır, Bece ben değilim. Mesajın silinmeden okumuştum.
LinkiNParkK yazdı: 02 May 2019 22:37
İlk yöntemi kullanmadım ama oyunun kodlarına da bir müdahalem olmadı :relaxed: Not alma işi tamamen otomatik oluyordu, ben zaman zaman oyundan düşen karakterlerin tekrar bağlanmasına yardımcı oluyordum. Bahsettiklerimin dışında karakterin loncadaki görevini, isim değişikliklerini, lonca değişikliklerini de tespit edebiliyordum. Gördüğüm 2 karakter arasında hangisinin daha yaşlı olduğunu söyleyebiliyordum.

Topladığım bilgilerden bir kısmını paylaşayım.
Bilgiler sadece 14 Eylül 2017 ile 27 Şubat 2018 arasında eminönü sunucusunda gözlemci karakterlerle karşılaşmış karakterleri ve onların loncalarını içeriyor.

Yaş sırasına göre en yaşlı karakterler:
1-mavikum
2-oğuzcan
3-AreŞ
4-Gorgar
5-muratbey
6-mollaa
7-FevziBey
8-KENJİTSU
9-BURHAN
10-DemiKatre
11-ogezen
12-KiNgHaKkI
13-LYSANDER
14-ANGELDEMON
15-hadix
16-TAYBA
17-Sauron
18-osmanlıtürk
19-BABA

En yaşlı 10 lonca:
1-Sobee Studios
2-Karargah
3-Gece
4-Direniş
5-Kabadayılar
6-Raiders Of Anatolia
7-Düş Sokağı Sakinleri
8-Bin Yetmiş Bir
9-Seyri Beka
10-Bizbizeyeteriz

Toplam 552 isim değiştirme tespit edildi.
5 ay içerisinde en çok isim değiştirme yapılan karakterler (aynı karaktere 4 kez isim değiştirme yapılmış):
1- HaSarII - IxProoFStrikerxI - RUNEStoMyMEMORY - RiseOfTheLegend - IıIıIxLORDxIıIıI
2- Tasawuf - epigLoTisSx - cCcULKÜCÜTÜRKcCc - epigLoTisSx - xKenZyB
3- Tekyoldewrim - despooT - ıDenizGezmiŞı - MamecanTR - ayminuS
4- TheBossBonsaI - PeJMuRDe - TheBossTouqh - ıALBAYı - ıYARBAYı (hepsi 5 gün içerisinde)

Karşılaşılan görevliler:
[DEV]Nerull
[GM]Zifan
[GM]Elwing
[GM]AFRASİYAB
[GM]AhiEvran
[Etkinlik]Naveran
[Etkinlik]ABERTHOL
[Etkinlik]Delpize
Gorgar (sivil gezerken)
FevziBey (sivil gezerken)

Sobee'nin takdiri epe sahipleri:
Göster
admygr
xSHOCLEx
BüyüBey
ŞoPeN
Muhammed (normal bir epe degil. tam adi "Sobee'nin Gazabı Sobee'nin Gazabı Sobee'nin Takdiri Epe" olan bir epe'ye sahip)
mhysa
Çokiyiya
TAYBA
FUGO
İKARUS
ANTMAN
sertanSEVEN
Anadolu
JEDAYı
VeliAht
ÖZHANBEY
ZeHiRZeMBeReK