Şans ile kazanmak,öneriler

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
manyetix
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı
Sunucu: Teşkilat
Klan: Lodos
Lonca: Sivaslı Kardeşler

Re: Şans ile kazanmak,öneriler

Mesaj gönderen manyetix »

Tek başina girebilecegim bir bölge güzel olurdu ozaman herkes kendi girip üstünü dizmek zorunda kalır rekabet artar işe yarıyan itemler degerlenir. Sans kutusu gibi birşey gelse içinden 1 günluk 7 günlük en iyisi 1 aylik plus lokman sarraf maden artıricilari yardımcı guçlendirmeleri vs. Çıksa güzel olurdu ama dükkandan ekmek kazıyorlar bunu yapmazlar diğer dediğinde piyasayı allak bullak eder. Zaten o önerdigin itemi getirseler 300 er her element hasari arttıran bir item buyüculer icin kabus olur zaten yeteri kadar dertliler :') sansına guvenmeyen kutu acmak için lazım olan materyali satabilir guvenen başkasından satın alıp şansını deniyebilir dedigin gibi ama bu ikv ye ters düşer. Yonetimin işi de zor ne yaparlarsa yapsınlar herkesi memnun edemeyeceklerdir.
Resim
Kullanıcı avatarı
kargasa14
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Beyaz Köşk

Mesaj gönderen kargasa14 »

captiosus yazdı: 19 Oca 2018 16:14 Ve bir öneri daha:
Oyunumuza solo yapılabilecek dungeonlar (Tek kişilik bölgeler) gelmeli nasıl diyeyim,mesela sığınaklar gibi bir bölgeyi tek başımıza yapmak ve bosslardan nadir dahi olsa değerli şeyler düşürmek ve garanti olarakta her girişte 1,2,5 mlik kazançlar sağlamak harika olur.
Belli başlı slotlar olur,şifacı gazap ile girer keser,savaşçı ofans girer keser,büyü çember girer slotları toplar keser falan yapılabilir yani.
Dungeon zorluk seviyesi ayarlanabilir.Kendine güvenen Zor seviyesinde girer ve mükafatını da alır,mesela kenandan duble takı düşürür gibi düşünün.
Dungeonun zorluğu arttıkça yanınıza oyuncu alabilirsiniz mesela: "Kolay" ise tek başınıza,"Orta" ise iki kişi,"Zor" ise 3 kişi ve "Çok Zor" ise 4 kişi girebilirsiniz.Tabi dediğim gibi kendinize güveniyorsanız tek kişide girersiniz dropları bölüşmek zorunda kalmazsınız
ama grupla girersenizde rahat dönersiniz dungeonu.

Benim bunları tavsiye etme sebebime gelince,aşırı bayıyor oyun eğer yapacağınız bir şey yoksa,fakirseniz ve hırsınız yoksa.En azından böyle şeyler mutlu eder,bir yerden başlamaya teşvik eder,oynun tadı çıkar.Yahu hiçmi mmorpg oynamadınız illaki biliyosunuzdur.
:grin:
bu yazdığın bana ikv hikayelerindeki ''mehtaplı bir gece'' hikayesindeki şu kısmı hatırlattı.

Dede Arif, parkın hemen gerisinde parktaki savaşçıları ve arkasında mevzilenmiş büyücü-şifacı gruplarının çoğunu etki alanına alabilecek şekilde yerini aldı. Üstat şifacı zihnini dünyevi kaygılardan uzaklaştırmış, gücünün doruğa ulaştığı zihin durumuna geçiyordu. Dişbudak ağacından asasına, "Cilveli" sine iki eliyle dayanmış durmakta olduğunu gören ise ayakta bile zor durduğunu sanabilirdi. Cilveli’yi bundan uzun zaman önce, her şifacının en az bir kez yaptığı "Arayış Gezisi"’nde bulmuştu. Gerçi o zamana kadar "Arayış Gezisi" diye bir şey bile yoktu. Tehlikeli gezisinde ıssız bir tepedeki yalnız bir dişbudak ağacından kendisine yardımcı olması için bir parçasını istemiş ama bunu alması iki hafta sürmüştü.

bir gün şifacılar için arayış gezisi olur belki diye içimden geçirmiştim :grin:
Kurt kışı geçirir ama yediği ayazı unutmaz
Kullanıcı avatarı
SPIEGLEIN
Yalnız Adam'ın Dostu
Yalnız Adam'ın Dostu
Sunucu: Eminönü
Lonca: Kök Tengri

Mesaj gönderen SPIEGLEIN »

3. Kademe saçmalık olur... Ötekiler mantıklı gibi
Resim
Kullanıcı avatarı
captiosus
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı

Mesaj gönderen captiosus »

kargasa14 yazdı: 19 Oca 2018 21:12
captiosus yazdı: 19 Oca 2018 16:14 Ve bir öneri daha:
Oyunumuza solo yapılabilecek dungeonlar (Tek kişilik bölgeler) gelmeli nasıl diyeyim,mesela sığınaklar gibi bir bölgeyi tek başımıza yapmak ve bosslardan nadir dahi olsa değerli şeyler düşürmek ve garanti olarakta her girişte 1,2,5 mlik kazançlar sağlamak harika olur.
Belli başlı slotlar olur,şifacı gazap ile girer keser,savaşçı ofans girer keser,büyü çember girer slotları toplar keser falan yapılabilir yani.
Dungeon zorluk seviyesi ayarlanabilir.Kendine güvenen Zor seviyesinde girer ve mükafatını da alır,mesela kenandan duble takı düşürür gibi düşünün.
Dungeonun zorluğu arttıkça yanınıza oyuncu alabilirsiniz mesela: "Kolay" ise tek başınıza,"Orta" ise iki kişi,"Zor" ise 3 kişi ve "Çok Zor" ise 4 kişi girebilirsiniz.Tabi dediğim gibi kendinize güveniyorsanız tek kişide girersiniz dropları bölüşmek zorunda kalmazsınız
ama grupla girersenizde rahat dönersiniz dungeonu.

Benim bunları tavsiye etme sebebime gelince,aşırı bayıyor oyun eğer yapacağınız bir şey yoksa,fakirseniz ve hırsınız yoksa.En azından böyle şeyler mutlu eder,bir yerden başlamaya teşvik eder,oynun tadı çıkar.Yahu hiçmi mmorpg oynamadınız illaki biliyosunuzdur.
:grin:
bu yazdığın bana ikv hikayelerindeki ''mehtaplı bir gece'' hikayesindeki şu kısmı hatırlattı.

Dede Arif, parkın hemen gerisinde parktaki savaşçıları ve arkasında mevzilenmiş büyücü-şifacı gruplarının çoğunu etki alanına alabilecek şekilde yerini aldı. Üstat şifacı zihnini dünyevi kaygılardan uzaklaştırmış, gücünün doruğa ulaştığı zihin durumuna geçiyordu. Dişbudak ağacından asasına, "Cilveli" sine iki eliyle dayanmış durmakta olduğunu gören ise ayakta bile zor durduğunu sanabilirdi. Cilveli’yi bundan uzun zaman önce, her şifacının en az bir kez yaptığı "Arayış Gezisi"’nde bulmuştu. Gerçi o zamana kadar "Arayış Gezisi" diye bir şey bile yoktu. Tehlikeli gezisinde ıssız bir tepedeki yalnız bir dişbudak ağacından kendisine yardımcı olması için bir parçasını istemiş ama bunu alması iki hafta sürmüştü.

bir gün şifacılar için arayış gezisi olur belki diye içimden geçirmiştim :grin:
Dediğim gibi herkes tek başına bir şeyler yapabilmeli,şifacı olsun, savaşçı olsun.Böylelikle bu sınıflar rağbet görmeye başlar. Mesela ben büyücü sevmem,kendimi bildim bileli savaşçı severim,fakat mecburiyetten büyücü oynuyorum ne saçma şey.
Kusura bakmayın, oyunun hikaye örgüsünden biraz uzağım. Bu nedenle sizi doyuracak cevabı veremedim :(
Yorumunuz için de ayrıca teşekkür ederim. :blush:
ExqosA
Kullanıcı avatarı
captiosus
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı

SPIEGLEIN yazdı: 19 Oca 2018 21:23 3. Kademe saçmalık olur... Ötekiler mantıklı gibi
Düşük şans ile bir sorun olacağını zannetmiyorum, hem sadece event dönemi açılabilecek o kutular sonuçta.
Yorumunuz için teşekkür ederim.
O:-)
ExqosA
Kullanıcı avatarı
SPIEGLEIN
Yalnız Adam'ın Dostu
Yalnız Adam'ın Dostu
Sunucu: Eminönü
Lonca: Kök Tengri

Mesaj gönderen SPIEGLEIN »

captiosus yazdı: 19 Oca 2018 21:31
SPIEGLEIN yazdı: 19 Oca 2018 21:23 3. Kademe saçmalık olur... Ötekiler mantıklı gibi
Düşük şans ile bir sorun olacağını zannetmiyorum, hem sadece event dönemi açılabilecek o kutular sonuçta.
Ben yinede pek sıcak bakmıyorum 3. Kademe tılsımlar için :)

2. Kademe olarak mantıklı olabilir ama
Resim
Kullanıcı avatarı
captiosus
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı

GaffarBEY yazdı: 19 Oca 2018 19:09 Gerçekten mükkemmel parlak fikirleri olan bir arkadaşımızsın keşke değerlendirseler... Bu sistem c9 isimli oyunda da var ve epey tutuluyor. Bu kadar şans sistemi şans sistemi diyorlar. Şans sistemi öyle değil böyle olur ellerine fikirlerine sağlık :)
Güzide övgüleriniz için çok teşekkür ederim. :blush:
Bu arada söylediğim şeyler, başka mmorpglerden gözlemlerime dayanarak söylediğim şeyler,oyunumuza uyarlanınca anca bu kadar oluyor. (geliştirilebilir tabii ki) Bence güzel olur.Dengeler değişir,insanlara bir şans verilmiş olur,piyasa düzelir.
Cabal Online bu solo dg konusunda çok sağlam, Tera'nın da War sistemi çok harikaydı.Bahsettiğiniz oyunu hiç oynamadım, ama genel olarak mmorpgler birbirine benzer diyebilirim.
Yorumunuz için de ayrıca teşekkür ederim.
ExqosA
Kullanıcı avatarı
captiosus
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı

SPIEGLEIN yazdı: 19 Oca 2018 21:33
captiosus yazdı: 19 Oca 2018 21:31
Ben yinede pek sıcak bakmıyorum 3. Kademe tılsımlar için :)

2. Kademe olarak mantıklı olabilir ama
Görüşünüze saygı duyarım,fakat unuttuğunuz bir detay var.O 3.kademe tılsım size de çıkabilir. ;)
2.Kademelerin çıkma şansı ise artırılır, ordan da bir şeyler kazanılabilir.
ExqosA
Kullanıcı avatarı
captiosus
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı

hopdedik29 yazdı: 19 Oca 2018 19:19 Bahsettiğin önerıler çok mantıklı yalnız para hedıye veya ödül olarak dağıtılırsa oyun tamamen takas sıstemıne donebılır. Para herkeste olursa bır değeri kalmayacaktır büyük bir sıkıntı yaşanır.
Bilemiyorum,orası da nerull'un işi o ayarlayıversin hocam. :grin:
Teşekkür ederim yorumunuz için :blush:

SalurBeyi yazdı: 19 Oca 2018 19:25 Güzel fikir.
Teşekkürler, forumdaşlarımın beğenisi benim için önemlidir.
Yorumunuz için de teşekkür ederim.
ExqosA
Kullanıcı avatarı
captiosus
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı

manyetix yazdı: 19 Oca 2018 20:39 Tek başina girebilecegim bir bölge güzel olurdu ozaman herkes kendi girip üstünü dizmek zorunda kalır rekabet artar işe yarıyan itemler degerlenir. Sans kutusu gibi birşey gelse içinden 1 günluk 7 günlük en iyisi 1 aylik plus lokman sarraf maden artıricilari yardımcı guçlendirmeleri vs. Çıksa güzel olurdu ama dükkandan ekmek kazıyorlar bunu yapmazlar diğer dediğinde piyasayı allak bullak eder. Zaten o önerdigin itemi getirseler 300 er her element hasari arttıran bir item buyüculer icin kabus olur zaten yeteri kadar dertliler :') sansına guvenmeyen kutu acmak için lazım olan materyali satabilir guvenen başkasından satın alıp şansını deniyebilir dedigin gibi ama bu ikv ye ters düşer. Yonetimin işi de zor ne yaparlarsa yapsınlar herkesi memnun edemeyeceklerdir.
Haklısınız, fakat ben bir tohum verdim bahçenin sahibine, yetiştirmesi ona ait.
Yani çok çok geliştirilebilir hocam.Dükkana değişik ürünler getirilebilir.Bir çok şey yapılabileceğine inanıyorum.
Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir denir ya işte artık İkv eski İkv değil,mecbur çağa ayak uydurmalı.
Yorumunuz için teşekkür ederim. O:-)
ExqosA