İnce Efsun İsimleri

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
turkoxHAMSTER
Dipsiz Kuyu Gözcüsü
Dipsiz Kuyu Gözcüsü
Sunucu: Teşkilat

İnce Efsun İsimleri

Mesaj gönderen turkoxHAMSTER »

Oyunda bildiğimiz gibi efsun isimleri ve verdiği özellik arasında bağlantılar var. Bazıları apaçık olsa da (Örn: Arsenikli : Hasar Zehir) bazıları daha ince seçilmiş. Mesela Yel Değirmeni Modeli efsunu. Bu efsun 25 lvl saldırı efsunu. Önce düşündüm ne alaka diye. Sonra aklıma Don Kişot geldi. Bildiginiz gibi Don Kişot yel değirmenlerini düşman sanıp onlara saldırıyordu. Bunu çoğu kişi anlamistir ama yine de tek seferde insanın aklına gelmeyebiliyor. Sizin de kesfettiginiz ince efsun isimleri varsa burada paylaşabilirsiniz. (Sadece oyunda mevcut olmasi gerekmiyor. Öneri olarak da sunabilirsiniz.)
Kullanıcı avatarı
Kptm1234
Cin Avcısı
Cin Avcısı
Sunucu: Eminönü
Klan: Lodos
Lonca: GazapVeBiz

Re: İnce Efsun İsimleri

Mesaj gönderen Kptm1234 »

MA = Maraton Adam >:)
Kalfa Eminönü
Kullanıcı avatarı
turkoxHAMSTER
Dipsiz Kuyu Gözcüsü
Dipsiz Kuyu Gözcüsü

Kptm1234 yazdı: 18 Oca 2018 20:12 MA = Maraton Adam >:)
MA bildiğim kadarı ile vefat eden bir oyuncumuzun isminin baş harfleri.
Kullanıcı avatarı
berkan587
Dış Şehir Gezgini
Dış Şehir Gezgini
Klan: Lodos

Mesaj gönderen berkan587 »

turkoxHAMSTER yazdı: 18 Oca 2018 19:58 Oyunda bildiğimiz gibi efsun isimleri ve verdiği özellik arasında bağlantılar var. Bazıları apaçık olsa da (Örn: Arsenikli : Hasar Zehir) bazıları daha ince seçilmiş. Mesela Yel Değirmeni Modeli efsunu. Bu efsun 25 lvl saldırı efsunu. Önce düşündüm ne alaka diye. Sonra aklıma Don Kişot geldi. Bildiginiz gibi Don Kişot yel değirmenlerini düşman sanıp onlara saldırıyordu. Bunu çoğu kişi anlamistir ama yine de tek seferde insanın aklına gelmeyebiliyor. Sizin de kesfettiginiz ince efsun isimleri varsa burada paylaşabilirsiniz. (Sadece oyunda mevcut olmasi gerekmiyor. Öneri olarak da sunabilirsiniz.)
Yalnız Yel değirmeni özelliği savunma veriyor :)

Eskiden Joker Emsali (Büyü Hasarı Asit) isminin neden büyü hasarı asit özelliğine verildiğini araştırırken şu yazıyı bulmuştum.
Tim Burton'ın yönettiği filmde, Joker bir gangsterdir ve adı da Jack Napier'dir. Joker olmadan önce Batman'le karşılaşmasında asit tankına düşer ve Joker haline gelir.
Resim
Resim
AgahEfendi
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Mesaj gönderen AgahEfendi »

Kullanıcı avatarı
BayTerapi
Mebrure'nin Adamı
Mebrure'nin Adamı

Mesaj gönderen BayTerapi »

Tncyekoclgnuyksz efsanedir. :relieved:
kedi
Kullanıcı avatarı
turkoxHAMSTER
Dipsiz Kuyu Gözcüsü
Dipsiz Kuyu Gözcüsü

AgahEfendi yazdı: 18 Oca 2018 20:21 viewtopic.php?t=81285
Olayın bu konu ile bağlantısi ne? Hangi efsun ne anlama geliyor demedim ki ben. Efsunlar arasında ilk bakışta anlaşılmayan isimler var.

Yel değirmeni de savunma imiş. Ama yine de bahsettiğim konu ile bağlantısı olduğunu düşünüyorum.
Kullanıcı avatarı
Lahza
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı

Mesaj gönderen Lahza »

Ma, Muhammet Alperen Saygılı’dan geliyor diye biliyorum, vefat eden bir İKV oyuncusu.
Kullanıcı avatarı
KraToSs
Meteor Kaşifi
Meteor Kaşifi

Mesaj gönderen KraToSs »

Lahza yazdı: 18 Oca 2018 20:48 Ma, Muhammet Alperen Saygılı’dan geliyor diye biliyorum, vefat eden bir İKV oyuncusu.
Evet kuklacıdaydı khorne karakterinin sahibiydi savaşmışlığım vardı sanırım YALNIZALPEREN diye bir karakter onun adına hala yaşatılıyor kuklacıda
Herhangi bir düşünce,konuya,fikiri sindirmeye çalışan,silen, özgürlük sunmayan ikv yönetimi yüzünden pek yorum atasım gelmiyor.
Kullanıcı avatarı
saglam
Demirci Çırağı
Demirci Çırağı
Sunucu: Sancak
Lonca: Hamidiye

Mesaj gönderen saglam »

En hoşuma gideni plastik emsali : direnç elektrik :D
Sahira

Stodig

drNOVALGİN