İnce Efsun İsimleri

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kolcu
İskele Babası
İskele Babası

Re: İnce Efsun İsimleri

Mesaj gönderen Kolcu »

Tüm efsunlarin oyun tarihinde veya gerçek dünyada verdiği bonusla bir ilgisi var üzerine biraz düşünüldüğünde açığa çıkıyor zaten :)

Ama en çok hoşuma giden şey 'edison modeli' 15 veya 20. Seviyedir ve hasar(elektrik) efsunu verir.

Edison'un hakkını yediği ve edisondan çok daha fazla ilim sahibi, bana kalırsa tarihin gördüğü en zeki 2 insandan birisi olan Nikola 'tesla'nın ayni adı taşıyan efsunu 35. seviye hasar(elektrik) efsunu vermekte.
(Muhtemelen tesla'dan da zeki olan diğer tarihi kişilik leonardo da vinci'dir)

Bilmiyorum bilerek mi yapıldı ama edisona karşı tesla'nın hakkı en azından ikv dünyasında yenmemiş :)
Kullanıcı avatarı
movie
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi

Mesaj gönderen movie »

Kolcu yazdı: 19 Oca 2018 23:46 Tüm efsunlarin oyun tarihinde veya gerçek dünyada verdiği bonusla bir ilgisi var üzerine biraz düşünüldüğünde açığa çıkıyor zaten :)

Ama en çok hoşuma giden şey 'edison modeli' 15 veya 20. Seviyedir ve hasar(elektrik) efsunu verir.

Edison'un hakkını yediği ve edisondan çok daha fazla ilim sahibi, bana kalırsa tarihin gördüğü en zeki 2 insandan birisi olan Nikola 'tesla'nın ayni adı taşıyan efsunu 35. seviye hasar(elektrik) efsunu vermekte.

Bilmiyorum bilerek mi yapıldı ama edisona karşı tesla'nın hakkı en azından ikv dünyasında yenmemiş :)
Newton desen neyse de Leonardo da vinci ne alaka :grin:
Everything is about math just math
Kullanıcı avatarı
turkoxHAMSTER
Dipsiz Kuyu Gözcüsü
Dipsiz Kuyu Gözcüsü
Sunucu: Teşkilat

Mesaj gönderen turkoxHAMSTER »

movie yazdı: 20 Oca 2018 01:54
Kolcu yazdı: 19 Oca 2018 23:46 Tüm efsunlarin oyun tarihinde veya gerçek dünyada verdiği bonusla bir ilgisi var üzerine biraz düşünüldüğünde açığa çıkıyor zaten :)

Newton desen neyse de Leonardo da vinci ne alaka :grin:

Isaac Newton Dünya tarihinin en önemli bilim insanı olabilir (Klasik Mekanik ve Yüksek Matematiğin mucidi olarak) ama Leonardo Da Vinci de döneminin ve belki ilerisinin en dahi kişiliklerinden biridir. Optik, tip, mekanik, astronomi, anatomi, statik ve üstüne üstlük sanat dalında tarihin gördüğü en donanımlı insanlardan biriydi. Arkadaş da buna itafen söylemiş olmalı.
Kullanıcı avatarı
CIZIK
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Teşkilat
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Bedr-in Aslanları

Mesaj gönderen CIZIK »

Bütün maddeler zehirdir, zehirle ilacın tek farkı dozdur.
Phillipus Theophratus Bombastus von Hohenheim (Paracelsus)
Resim
leones non capit muscas
Kullanıcı avatarı
Dilhun
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Sunucu: Kuklacı

Mesaj gönderen Dilhun »

En hoşuma giden efsun isimleri CONK ve PLEVNE.
İkiside şanlı Türk ordusunun muhteşem savunmasini icerir ve efsun özellikleride savunma olmasi beni daha cok cezbetmiştir. Hala kasamda 1 adet Conk ve Plevne item durur hatira vesilesi ile.
İnsanın İnsana Kıydığı Gun Kapattım Bu Görmeyen Gözlerimi !!!!

[Agah Efendi]