İnce Efsun İsimleri

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
AgahEfendi
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Re: İnce Efsun İsimleri

Mesaj gönderen AgahEfendi »

turkoxHAMSTER yazdı: 18 Oca 2018 20:32
AgahEfendi yazdı: 18 Oca 2018 20:21 viewtopic.php?t=81285
Olayın bu konu ile bağlantısi ne? Hangi efsun ne anlama geliyor demedim ki ben. Efsunlar arasında ilk bakışta anlaşılmayan isimler var.

Yel değirmeni de savunma imiş. Ama yine de bahsettiğim konu ile bağlantısı olduğunu düşünüyorum.
Evet gerçekten konu ile hiç alakası yok , haklısın :clap:
Kullanıcı avatarı
SPIEGLEIN
Yalnız Adam'ın Dostu
Yalnız Adam'ın Dostu
Sunucu: Eminönü
Lonca: Kök Tengri

Mesaj gönderen SPIEGLEIN »

Plastik iksir üzerinde ne geyik yapmıştık bee ':) ':)

Plastik içiyoruz,sana iksir vericem :grimacing: :grimacing: :grin: :grin: :grin:
Resim
Kullanıcı avatarı
KHAROS
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı
Klan: Lodos
Lonca: Enerji

Mesaj gönderen KHAROS »

" Eski ve Arkadaşları " 29 lwl zamanında 800 adet taş kanat derisi toplama etkinliği vardı . Etkinlik ödülü diğer gelicek bölgede kazanan kişinin adının bir iteme verilmesiydi . Bu görevi ESKİ nickli oyuncu 2 günde 800 adet Taş kanat derisi toplayarak yaptı. Bunu arkadaşlarıyla birlikte topladığı için talepte bulunarak " Eski ve Arkadaşları " olmasını istedi . Diğer Ödüllüde teşkilatta olması lazım " Nexus " kazandı .
ResimResimResim

- Kharos
- AegonTargaryenn
- ScottNAİLS
- PenTra
- Boozer

TEAM " ENERJİ "
Kullanıcı avatarı
turkoxHAMSTER
Dipsiz Kuyu Gözcüsü
Dipsiz Kuyu Gözcüsü
Sunucu: Teşkilat

Mesaj gönderen turkoxHAMSTER »

AgahEfendi yazdı: 18 Oca 2018 21:17Evet gerçekten konu ile hiç alakası yok , haklısın :clap:
Journey adlı arkadaşın konusunda açıkladığı efsun isimleri bariz açık ne anlama geldiği belli ve kısıtlı sayıda efsun isimleri içeriyor. Oyunda varolan efsun sayısının %10'unu falan yazmış sadece. Ben ilk bakışta ne anlama geldiği anlaşılamayan ince efsun isimleri ile ilgili açtım bu konuyu. Butun efsunları tartışmak için degil. Ayrıc aefsunlar için öneri niteliğinde de yazabiliriz.
Kullanıcı avatarı
Parlementxx
Bab-ı Ali Muhafızı
Bab-ı Ali Muhafızı
Klan: Arzın Çocukları

Mesaj gönderen Parlementxx »

Siyanür : En güçlü zehirdir.
Arsenik : Yarı metal özelliğinde olan arsenik doğada serbest halde bulunan bir kimyasal maddedir.Yemeklerde bulunur ve kanserojen madde içerir.
Yücelen : Emre Yücelene ithaf edilmiş bir item.
Grönland : Danimarkaya bağlı kutuplarda bulunan özerk bir bölge.
Zwartan : Efsanelerden birine ithaf edilmiş bir item.
Demirden : Eski geliştirici ekipten Yasin ve Yakup demirdene ithaf edilmiş bir item.
Magnezyum : Simgesi Mg, atom sayısı 12, atom ağırlığı 24,32, yoğunluğu 1,7 olan, yakılınca parlak bir alev vererek yanan, kolayca dövülebilen, çok hafif, gümüşrenginde bir element.
Maginot : Majino Hattı (Fransızca: "Ligne Maginot"), Fransa'nın tüm kuzey ve doğu sınırlarını kapsayan hatta son kısmı da Korsika'da inşa edilmesi planlanmış savunma hattıdır.

Bonus : BORgia 2023 te her bir eşyası 200 t yi bulacagı düşünülen item.
Resim
Kullanıcı avatarı
movie
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi

Mesaj gönderen movie »

turkoxHAMSTER yazdı: 18 Oca 2018 21:31
AgahEfendi yazdı: 18 Oca 2018 21:17Evet gerçekten konu ile hiç alakası yok , haklısın :clap:
Journey adlı arkadaşın konusunda açıkladığı efsun isimleri bariz açık ne anlama geldiği belli ve kısıtlı sayıda efsun isimleri içeriyor. Oyunda varolan efsun sayısının %10'unu falan yazmış sadece. Ben ilk bakışta ne anlama geldiği anlaşılamayan ince efsun isimleri ile ilgili açtım bu konuyu. Butun efsunları tartışmak için degil. Ayrıc aefsunlar için öneri niteliğinde de yazabiliriz.

Güzel konu.
Everything is about math just math
Kullanıcı avatarı
SalurBeyi
Labirent Rehberi
Labirent Rehberi
Sunucu: Teşkilat
Klan: Lodos
Lonca: Dostlar Kıraathanesi

Mesaj gönderen SalurBeyi »

Transformatör indüksiyon prensibi ile çalışan ve devrelerdeki gerilimi yükseltip, azaltmaya yarayan elektrik cihazıdır. Elektrik hasarı veren bir sete isim olarak verilmesi güzel olmuş. O setlerdeki transformatörler bayağı güçlü cihazlar heralde. :grinning:
ölüm tatlı bir hayal oldu artık
Kullanıcı avatarı
Lahza
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı

Mesaj gönderen Lahza »

KraToSs yazdı: 18 Oca 2018 20:55
Lahza yazdı: 18 Oca 2018 20:48 Ma, Muhammet Alperen Saygılı’dan geliyor diye biliyorum, vefat eden bir İKV oyuncusu.
Evet kuklacıdaydı khorne karakterinin sahibiydi savaşmışlığım vardı sanırım YALNIZALPEREN diye bir karakter onun adına hala yaşatılıyor kuklacıda
YALNIZALPEREN karakteri Cengiz Kurt abinin karakteri, mazisi çok eski bir karakter, zannediyorum vefat eden arkadaşımızla alakası yok ama emin değilim, Cihanı Hükümran loncasının kurucusu, eski bir kuklacı oyuncusuyum bende Facebook’ta ekliler hala hepsi, yazımı görüyorlarsa hepsine selamlar :)
Kullanıcı avatarı
kandemir
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi
Sunucu: Beyaz Köşk
Lonca: Yok

Mesaj gönderen kandemir »

yönetimin yaptığı güzel hareketlerden biri oyuncu isimlerini oyun itemlerine vermeleri 😂 inşallah bu şekilde yeni şeylerle karşılaşırız 😂 bir gm gelipte nu konuya el atsa seviniriz bilmediklerimizi söylese
xKANDEMİRx Qubinxyunanlı xKANDEMİRxII

Since 2007 © BeyazKöşk
Kullanıcı avatarı
Respected
Mebrure'nin Adamı
Mebrure'nin Adamı

Mesaj gönderen Respected »

Kendi konum geldi aklıma.. Alakası vardır, yoktur... Sizin insiyatifinizde olsa da geçmişi anımsattınız ve bende şöyle bir göz gezdirdim. Teşekkürler..

viewtopic.php?f=46&t=105155
ResimResimResim