Sağ click’in çalışmaması.

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
zehra
İskele Babası
İskele Babası
Sunucu: Eminönü
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: ÜTOPİA

Sağ click’in çalışmaması.

Mesaj gönderen zehra »

Arkadaşlar merhaba;
Oyun içinde son zamanlar da çok sık yaşadığım bi sorunu sizlerin önerisine sunuyorum.
İtem değiştirirken iksir içerken maden çekerken sağ click çalışmıyor. Çalışması için karakteri bulunduğu yerden oynatmam başka yere taşımam gerekiyor. Özellikle savaş esnasında bu hata yüzünden iksir içemeyip ölüyorum yada WS atarken item değiştiremiyorum. Sizde bu sorunu yaşıyormusunuz diye öğrenmek istedim.
SıRDoLu
Kullanıcı avatarı
Hars
İskele Babası
İskele Babası

Re: Sağ click’in çalışmaması.

Mesaj gönderen Hars »

Merhaba Zehra, oyunu silip tekrar yüklemeyi denedin mi? Bilgisayarım/ Aygıt yöneticisinden farenin bulunmuş olduğu driverını silip yeniden kurmayı dene. Farklı bir fare takıp denedin mi? Hatayı çözmek için bu dediklerimi uygula, belki düzelir.
Taklitler aslını yaşatır.
Kullanıcı avatarı
Vassira
İskele Babası
İskele Babası
Sunucu: Beyaz Köşk
Klan: Lodos

Mesaj gönderen Vassira »

Aynı sorunu ben de yaşıyorum. Logitech g300s mouse kullanıyorum. Driverlar güncel, bilgisayar iyi. Oyunu baştan kurmayı, çözünürlük değiştirmeyi vs denedim ama hiçbir türlü sorun çözülmedi. 5-6 kere tıklıyorum tıklamıyor. 3-4 kere sol click yaptıktan sonra sağ click yapıyorum tıklıyor.
Beta-29: ThoLqA
39: Jimmy, Chinar
49: Vaspira, VASSİRA
Hangover Loncası
Kullanıcı avatarı
AnaToLia
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi

Mesaj gönderen AnaToLia »

Malesef bendede öyle oluyor arada oyundan kaynaklı bug diyebiliriz :unamused:
Kullanıcı avatarı
zehra
İskele Babası
İskele Babası

Mesaj gönderen zehra »

Hars yazdı: 18 Oca 2018 16:04 Merhaba Zehra, oyunu silip tekrar yüklemeyi denedin mi? Bilgisayarım/ Aygıt yöneticisinden farenin bulunmuş olduğu driverını silip yeniden kurmayı dene. Farklı bir fare takıp denedin mi? Hatayı çözmek için bu dediklerimi uygula, belki düzelir.
Merhaba;
Bu sorun sadece İKV yi açtığım zaman oluşuyor başka hiçbir uygulamada bu sorunu yaşamıyorum oyunu silip tekrar kurmayı denedim ama maalesef işe yaramadı
SıRDoLu
Kullanıcı avatarı
zehra
İskele Babası
İskele Babası

Mesaj gönderen zehra »

Vassira yazdı: 18 Oca 2018 16:13 Aynı sorunu ben de yaşıyorum. Logitech g300s mouse kullanıyorum. Driverlar güncel, bilgisayar iyi. Oyunu baştan kurmayı, çözünürlük değiştirmeyi vs denedim ama hiçbir türlü sorun çözülmedi. 5-6 kere tıklıyorum tıklamıyor. 3-4 kere sol click yaptıktan sonra sağ click yapıyorum tıklıyor.
Bende aynı çözümle oyunu oynamaya çalışıyorum ama dayanılmaz bi hal almaya başladı artık.
SıRDoLu
Kullanıcı avatarı
Hars
İskele Babası
İskele Babası

Mesaj gönderen Hars »

zehra yazdı: 18 Oca 2018 16:24
Hars yazdı: 18 Oca 2018 16:04 Merhaba Zehra, oyunu silip tekrar yüklemeyi denedin mi? Bilgisayarım/ Aygıt yöneticisinden farenin bulunmuş olduğu driverını silip yeniden kurmayı dene. Farklı bir fare takıp denedin mi? Hatayı çözmek için bu dediklerimi uygula, belki düzelir.
Merhaba;
Bu sorun sadece İKV yi açtığım zaman oluşuyor başka hiçbir uygulamada bu sorunu yaşamıyorum oyunu silip tekrar kurmayı denedim ama maalesef işe yaramadı
Sorunun nereden olduğunu bulmaya çalışacağız bilgisayardan mı yoksa fareden mi kaynaklı onu bulalım.
* Xp Sürümlerinde “driver.cab” dosyası arızalı olabilir

* Başka bir Usb Aygıtına takarak deneyiniz.

* Denetim Masası >> Fare Bölümünden sol , sağ tık yönlerini değiştiriniz.

* Bilgisayarınıza Virüs Girme ihtimaline karşı bilgisayarınızı ComboFix ile bir taratın.

* Farenizin bağlantı şekli usb veya ps2 olabilir bunun için birbiri ile çevirici aparatları kullanabilirsiniz.

* Sağ tuş menüsü gibi programlar kullanıyor iseniz bunları bilgisayarınızdan kaldırınız.

* Son Yüklediğiniz Program’dan Kaynaklı olarak doğacak hatalara karşı Sistem Geri Yükle yaparak eski haline geri getirebiliriz.

Taklitler aslını yaşatır.
Kullanıcı avatarı
FiratCakiroglu
Meteor Kaşifi
Meteor Kaşifi
Lonca: Raiders Of Anatolia
İletişim:

Mesaj gönderen FiratCakiroglu »

Oyunu alta alıp, tekrar oyuna döndüğümde 3 4 defa tıkladıktan sonra işleme giriyor fare. Enter ile yazı yazabiliyorum lakin fare takılı kalıyor. Bahsettiğin sorun bende de var.
Göster
Resim
Resim
Resim
Resim
ıTANRIKUTLUGı & ıTENGRİKUTLUGı
Kullanıcı avatarı
zehra
İskele Babası
İskele Babası

Mesaj gönderen zehra »

Hars yazdı: 18 Oca 2018 16:29
zehra yazdı: 18 Oca 2018 16:24
Merhaba;
Sorunun nereden olduğunu bulmaya çalışacağız bilgisayardan mı yoksa fareden mi kaynaklı onu bulalım.
* Xp Sürümlerinde “driver.cab” dosyası arızalı olabilir

* Başka bir Usb Aygıtına takarak deneyiniz.

* Denetim Masası >> Fare Bölümünden sol , sağ tık yönlerini değiştiriniz.

* Bilgisayarınıza Virüs Girme ihtimaline karşı bilgisayarınızı ComboFix ile bir taratın.

* Farenizin bağlantı şekli usb veya ps2 olabilir bunun için birbiri ile çevirici aparatları kullanabilirsiniz.

* Sağ tuş menüsü gibi programlar kullanıyor iseniz bunları bilgisayarınızdan kaldırınız.

* Son Yüklediğiniz Program’dan Kaynaklı olarak doğacak hatalara karşı Sistem Geri Yükle yaparak eski haline geri getirebiliriz.

Yazdığınız maddeleri teker teker deneyeceğim teşekkür ederim :blush:
SıRDoLu
Kullanıcı avatarı
zehra
İskele Babası
İskele Babası

Mesaj gönderen zehra »

Sorun eminönü sunucusunun yoğunluğundan da kaynaklı olabilir. Yaklaşık 15 dakikadır Sancak sunucusunda deniyorum bu hatayı henüz bi sorun yaşamadım
SıRDoLu