Pazar Sistemi

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
berkan587
Dış Şehir Gezgini
Dış Şehir Gezgini
Sunucu: Eminönü
Klan: Lodos

Re: Pazar Sistemi

Mesaj gönderen berkan587 »

MainPower yazdı: 18 Oca 2018 15:47 Pazar kurulması ticaret ile kazanılan para oranını bir nevi düşürür.Sonuçta satacağınız bir şeyin daha ucuzunu bulup alabilecekler ve beklediğiniz karı yapamayacaksınız.Kusura bakmayın ama kimse burada gelip niye kazıklıyorsun milleti duyarı yapmasın.Her MMORPG oyununda olduğu gibi burada da ticaret yapmak doğal bir şey.Herhangi bir illegal yola da başvurmadan temiz şekilde para kasılabiliyor.Kendi şahsımca şuan ki ticaret sisteminin devam etmesi.Lakin konu sahibinin de fikirlerine saygı duyuyorum.
Ticaretten kar etme sistemini pazar sisteminde de rahatlıkla yapabilirsin.Madenleri,tılsımları,itemleri yine gereğinden ucuz fiyata pazara koyan oyuncular olacaktır bunları satın alıp,daha yüksek fiyata satabilirsin.
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
alpozk
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı
Sunucu: Beyaz Köşk

Mesaj gönderen alpozk »

Bence yönetimin artık bu sistemi es geçmemesi gerekir, pazar sistemi geldiğinde daha verimli ticaret yapılabileceğini düşünüyorum.
MainPower
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Mesaj gönderen MainPower »

berkan587 yazdı: 18 Oca 2018 15:51
MainPower yazdı: 18 Oca 2018 15:47 Pazar kurulması ticaret ile kazanılan para oranını bir nevi düşürür.Sonuçta satacağınız bir şeyin daha ucuzunu bulup alabilecekler ve beklediğiniz karı yapamayacaksınız.Kusura bakmayın ama kimse burada gelip niye kazıklıyorsun milleti duyarı yapmasın.Her MMORPG oyununda olduğu gibi burada da ticaret yapmak doğal bir şey.Herhangi bir illegal yola da başvurmadan temiz şekilde para kasılabiliyor.Kendi şahsımca şuan ki ticaret sisteminin devam etmesi.Lakin konu sahibinin de fikirlerine saygı duyuyorum.
Ticaretten kar etme sistemini pazar sisteminde de rahatlıkla yapabilirsin.Madenleri,tılsımları,itemleri yine gereğinden ucuz fiyata pazara koyan oyuncular olacaktır bunları satın alıp,daha yüksek fiyata satabilirsin.
Farkettiysen ben satamam demedim hocam.Oranın düşüleceğini yazdım.Yani bir nevi eskiye oranla öyle kar işi kalmayacak alım-satımdan.Hem yukarıda bir resim görerek konuştum biraz açıkçası.Hele öyle arama butonlu bir pazar sistemi gelecekse zaten durum vahim.
Kullanıcı avatarı
alpozk
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı

Mesaj gönderen alpozk »

Öyle aramalı pazar sistemine gerek yok bence. Akçe ile tezgah satın alabiliriz, tezgah sınırsız olarak karakterimize işlenir tezgahı pazar alanında açıp ticaretimizi gerçekleştirebiliriz. İşe giden okula giden oyuncular sabahtan karakterleriyle pazar açıp işine gücüne bakabilir.
Kullanıcı avatarı
berkan587
Dış Şehir Gezgini
Dış Şehir Gezgini

Mesaj gönderen berkan587 »

alpozk yazdı: 18 Oca 2018 16:24 Öyle aramalı pazar sistemine gerek yok bence. Akçe ile tezgah satın alabiliriz, tezgah sınırsız olarak karakterimize işlenir tezgahı pazar alanında açıp ticaretimizi gerçekleştirebiliriz. İşe giden okula giden oyuncular sabahtan karakterleriyle pazar açıp işine gücüne bakabilir.
Bu söylediğin pazar sistemi eski oyunlarda mevcuttu eğer şuan ekleme yapılacaksa açık pazar sistemi yapılması daha mantıklı.Bir oyuncu satış yapacağı sırasında bilgisayarını açık bırakma zorunluluğu olmadan bunu yapabilmeli.
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
alpozk
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı

Mesaj gönderen alpozk »

berkan587 yazdı: 18 Oca 2018 16:26
alpozk yazdı: 18 Oca 2018 16:24 Öyle aramalı pazar sistemine gerek yok bence. Akçe ile tezgah satın alabiliriz, tezgah sınırsız olarak karakterimize işlenir tezgahı pazar alanında açıp ticaretimizi gerçekleştirebiliriz. İşe giden okula giden oyuncular sabahtan karakterleriyle pazar açıp işine gücüne bakabilir.
Bu söylediğin pazar sistemi eski oyunlarda mevcuttu eğer şuan ekleme yapılacaksa açık pazar sistemi yapılması daha mantıklı.Bir oyuncu satış yapacağı sırasında bilgisayarını açık bırakma zorunluluğu olmadan bunu yapabilmeli.
Elbette öyle olması harika olacaktır, ben oyunumzun alt yapısına göre düşünmüştüm bu sistemi.
Kullanıcı avatarı
AyYildizli
Cin Avcısı
Cin Avcısı

Mesaj gönderen AyYildizli »

MainPower yazdı: 18 Oca 2018 16:02
Farkettiysen ben satamam demedim hocam.Oranın düşüleceğini yazdım.Yani bir nevi eskiye oranla öyle kar işi kalmayacak alım-satımdan.Hem yukarıda bir resim görerek konuştum biraz açıkçası.Hele öyle arama butonlu bir pazar sistemi gelecekse zaten durum vahim.
Mirim kusura bakmayın da sırf ticaretten kazanacağınız para düşecek diye böyle bir sistemi istememenizi doğru bulmuyorum. Söylediğiniz gibi bir oyuncunun bir eşyanın daha ucuzunu bulup alabilmesi kötü bir şey değildir, iyi bir şeydir. Oyunun gelişmesi adına da iyi bir şeydir. Daha çok kazanacağım diye oyuna faydası dokunacak, önemli bir eksiği giderecek bir öneriye karşı çıkılması çok ilginç. Bu kadar da bencil olmayalım artık lütfen ya.
Yarın ufuk grimsi pembe olur belki, pembemsi griden iyidir her şekilde...
AgahEfendi
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Mesaj gönderen AgahEfendi »

Neden ? Neden arkadaşım neden her öneri konusunda gelecek bir şeyi hemen "akçe ile alınsın"a çeviriyorsunuz ? Oyunda olması gereken şeyleri hep akçe ile mi alacağız ?
Kullanıcı avatarı
Essoperagma
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Meran
Klan: Arzın Çocukları

Mesaj gönderen Essoperagma »

Siz oyunda yokken alışverişi tamamlama konusunda bir yardımı dokunmasa da, günün her saati alıcı ve satıcılarla iletişime geçebileceğiniz bir web tabanlı pazar sistemi yapmıştık arkadaşlar. Haberi olmayanlar şuradan inceleyebilir:

MainPower
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Mesaj gönderen MainPower »

AyYildizli yazdı: 18 Oca 2018 17:12
MainPower yazdı: 18 Oca 2018 16:02
Mirim kusura bakmayın da sırf ticaretten kazanacağınız para düşecek diye böyle bir sistemi istememenizi doğru bulmuyorum. Söylediğiniz gibi bir oyuncunun bir eşyanın daha ucuzunu bulup alabilmesi kötü bir şey değildir, iyi bir şeydir. Oyunun gelişmesi adına da iyi bir şeydir. Daha çok kazanacağım diye oyuna faydası dokunacak, önemli bir eksiği giderecek bir öneriye karşı çıkılması çok ilginç. Bu kadar da bencil olmayalım artık lütfen ya.
Ben burada bencillik yaptığımı düşünmüyorum.Zaten çok ticaret yapan biri değilim ama yapana da saygı duyarım.Ticareti her oyuncu yapamaz.Oyunun sadece şuan ki ticaret sisteminden memnun olduğumu dile getirdim.Gidipte mısır çarşısında arama butonuna istediğin ürünü yazınca şipşak karşına çıkması da ne bileyim çok kolaya kaçıyor.Araştırıp,her yere yazıp,soruşturup didik etmek en sonunda bulmak daha keyif verici geliyor bana.Millet olarak hemen bir şeyin en kolayına kaçıyoruz.Ki ben bu pazar sistemi gelirse ne olacağını az çok tahmin edebiliyorum.İhtiyacın olan itemi arama kısmına yazarak saniyesinde bulabilecen ama işte öyle ücretsiz olmayacak belirli bir akçe karşılığında olacaktır.Bunun da doğuracağı sonuçları az çok siz tahmin edin artık.Neyse dediğim gibi bu yazdıklarım sadece benim kendi düşüncelerim.Sizlerin de düşüncelerine saygım var.Çoğunluk gelmesini isterse hiçbir şey demeye hakkımız yok.Çoğunluk ne derse o.