Pazar Sistemi

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
Retaliation
Cin Sigorta Üyesi
Cin Sigorta Üyesi
Sunucu: Eminönü

Re: Pazar Sistemi

Mesaj gönderen Retaliation »

BayTerapi yazdı: 18 Oca 2018 13:28 Bilmem kaçıncı konu.
Konuyu görünce aynısını dedim Murat.
Resim
Kullanıcı avatarı
KHAROS
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı
Klan: Lodos
Lonca: Enerji

Mesaj gönderen KHAROS »

En azından karışılığı öncelemek amacıyla yeni bir kanal açılabilir " Ticaret /t " şeklinde , kanallar içindeki akıcılığı sağlamak amacıyla , bekletilerimi az tutuyorum çünkü yaratıcı bir yönetim yok kaç yıldır aynı şeyler içinde dolanıp duruyoruz , pazar falan hikaye belki bir umut yeni kanal gelebilir ve gelmelide .
ResimResimResim

- Kharos
- AegonTargaryenn
- ScottNAİLS
- PenTra
- Boozer

TEAM " ENERJİ "
Kullanıcı avatarı
alpozk
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı
Sunucu: Beyaz Köşk

Mesaj gönderen alpozk »

AgahEfendi yazdı: 18 Oca 2018 17:18 Neden ? Neden arkadaşım neden her öneri konusunda gelecek bir şeyi hemen "akçe ile alınsın"a çeviriyorsunuz ? Oyunda olması gereken şeyleri hep akçe ile mi alacağız ?
Akçe dersek dikkatlerini çeker yaparlar belki😂

Artık pazar sistemi gelmeli pazarı kurup işimize gücümüze bakarsak çok güzel olur.
Kullanıcı avatarı
WooDoo
İskele Babası
İskele Babası
Sunucu: Kuklacı
Klan: Arzın Çocukları

Mesaj gönderen WooDoo »

KESİNLİKLE KATILIYORUM
Kullanıcı avatarı
inquisitor
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Tu Veni Adme

Mesaj gönderen inquisitor »

Hiç bir online oyunda olmayan birşeyi niye istemiyorsunuz ? Devasa bir ticaret alanına, tezgahlar karakterin önüne kurulabilir. Sonra da az olsun örneğin 10 adet yer, bu yerlere konulan eşyanın görünümü de tezgahta olur. Örneğin atıyorum bicak kılıcı koydun, kılıcın görünümü olcak tezgahta. Ya da xenotim, böle o dikenli dikenli gözükcek tezgahta. Bunu yaparlarsa mmorpg tarihine geçerler. Ama onu yapcak adam yok. Silah önden giden oyundan bunu beklemek saçma olur :)
Kullanıcı avatarı
alpozk
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı
Sunucu: Beyaz Köşk

Mesaj gönderen alpozk »

inquisitor yazdı: 18 Oca 2018 18:50 Hiç bir online oyunda olmayan birşeyi niye istemiyorsunuz ? Devasa bir ticaret alanına, tezgahlar karakterin önüne kurulabilir. Sonra da az olsun örneğin 10 adet yer, bu yerlere konulan eşyanın görünümü de tezgahta olur. Örneğin atıyorum bicak kılıcı koydun, kılıcın görünümü olcak tezgahta. Ya da xenotim, böle o dikenli dikenli gözükcek tezgahta. Bunu yaparlarsa mmorpg tarihine geçerler. Ama onu yapcak adam yok. Silah önden giden oyundan bunu beklemek saçma olur :)
Artık oyuncuların isteklerini karşılamaları lazım oyun için yenilik getirmeleri lazım.
Sürekli aynı döngü içersinde oyun. Yıllar sonra yeni bölge geliyor yeni level geliyor herkes herşeyi tamamlıyor ve herşey bitiyor.
Kullanıcı avatarı
Caffeine
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Mesaj gönderen Caffeine »

berkan587 yazdı: 18 Oca 2018 15:17 Kader mühürleri oyunu için geliştirilmiş oldukları pazar sistemini bu oyuna da ekleyebilirler.Mısır çarşısında eklenen bu açık pazar sayesinde oyuncular eşya/materyalleri doğrudan veya açık arttırma ile satabilir.Satılan eşyanın parasını pazara gittiğimizde alabiliriz.

Resim
KM'deki pazar sistemi güzel fakat komisyon sistemi işi bozuyor. yüzde 10 kesim oluyor satışa konulan maldan. bu sefer değer kaybetmesini istemeyen satıcı fiyatlarını da şişiriyor doğal olaraktan. yani ha elden satmışsın ha satışa çıkarmışsın değişen bir şey yok.
Kullanıcı avatarı
Caffeine
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

SalurBeyi yazdı: 18 Oca 2018 13:29 Mısır çarşısında dükkan kiralayalım. Aylık veya yıllık belli bir akçe tutarında. Yönetimi de düşünüyorum, daha ne olsun. :grinning:
bu bende düşündüm. mesela aylık 25 bin akçe karşılığında mısır çarşısındaki boş dükkanları kiralama olayı hiçte fena olmaz. tabi bunun bazı şartları olacaktır. sadece lonca sahipleri kiralayabilecektir. zaten lonca olayı olduğundan 25 bin akçe loncaya koymaz. herkes üzerine düşen miktarı lonca sahibine verir. tezgah üzerindeyken fare sağ tıkladığımızda "Tezgaha Bak" tıkladığımızda alışveriş penceresi gibi pencere açılıp orada dükkan sahibinin satışa koyduğu ürünleri görebiliriz. mesela menekşe elmasın üzerine geldiğimizde tezgahta kaç adet bulunduğu ve ne kadardan satıldığını görebiliriz. satın almak istersekte ödemeyi bono olarak yada oyun parası olarak ödeyerek ürün yada ürünlere sahip olabiliriz. dükkan kirası akçe olarak ödeneceğinden ödenmediği zamanda dükkan kapatılır. tezgahtaki ürünlerde lonca deposuna aktarılır. lonca sahibi ürünlerini oradan alır. gayette güzel bir fikir bence. mutlaka yapılmalı bu.
Kullanıcı avatarı
SalurBeyi
Labirent Rehberi
Labirent Rehberi
Sunucu: Teşkilat
Lonca: Dostlar Kıraathanesi

Mesaj gönderen SalurBeyi »

Caffeine yazdı: 19 Oca 2018 07:46 bu bende düşündüm. mesela aylık 25 bin akçe karşılığında mısır çarşısındaki boş dükkanları kiralama olayı hiçte fena olmaz. tabi bunun bazı şartları olacaktır. sadece lonca sahipleri kiralayabilecektir. zaten lonca olayı olduğundan 25 bin akçe loncaya koymaz. herkes üzerine düşen miktarı lonca sahibine verir. tezgah üzerindeyken fare sağ tıkladığımızda "Tezgaha Bak" tıkladığımızda alışveriş penceresi gibi pencere açılıp orada dükkan sahibinin satışa koyduğu ürünleri görebiliriz. mesela menekşe elmasın üzerine geldiğimizde tezgahta kaç adet bulunduğu ve ne kadardan satıldığını görebiliriz. satın almak istersekte ödemeyi bono olarak yada oyun parası olarak ödeyerek ürün yada ürünlere sahip olabiliriz. dükkan kirası akçe olarak ödeneceğinden ödenmediği zamanda dükkan kapatılır. tezgahtaki ürünlerde lonca deposuna aktarılır. lonca sahibi ürünlerini oradan alır. gayette güzel bir fikir bence. mutlaka yapılmalı bu.
Oyunda hali hazır bir lonca bölgesi var zaten; Topkapı. Eğer loncalara özel pazar sistemi gelecek ise Topkapı'da olsun. Söylediğin miktar da fazla hocam, aylık 25.000 akçe ne yaptın öyle sen. :')

Kişisel pazar olması daha iyi olur bence. Zaten oyunda dostluğunu kuran kurdu. Bir kişi pazara geçer, herkes satacağı eşyayı o kişi aracılığı ile satar. ;)
ölüm tatlı bir hayal oldu artık
Kullanıcı avatarı
Caffeine
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

SalurBeyi yazdı: 19 Oca 2018 14:10
Caffeine yazdı: 19 Oca 2018 07:46 bu bende düşündüm. mesela aylık 25 bin akçe karşılığında mısır çarşısındaki boş dükkanları kiralama olayı hiçte fena olmaz. tabi bunun bazı şartları olacaktır. sadece lonca sahipleri kiralayabilecektir. zaten lonca olayı olduğundan 25 bin akçe loncaya koymaz. herkes üzerine düşen miktarı lonca sahibine verir. tezgah üzerindeyken fare sağ tıkladığımızda "Tezgaha Bak" tıkladığımızda alışveriş penceresi gibi pencere açılıp orada dükkan sahibinin satışa koyduğu ürünleri görebiliriz. mesela menekşe elmasın üzerine geldiğimizde tezgahta kaç adet bulunduğu ve ne kadardan satıldığını görebiliriz. satın almak istersekte ödemeyi bono olarak yada oyun parası olarak ödeyerek ürün yada ürünlere sahip olabiliriz. dükkan kirası akçe olarak ödeneceğinden ödenmediği zamanda dükkan kapatılır. tezgahtaki ürünlerde lonca deposuna aktarılır. lonca sahibi ürünlerini oradan alır. gayette güzel bir fikir bence. mutlaka yapılmalı bu.
Oyunda hali hazır bir lonca bölgesi var zaten; Topkapı. Eğer loncalara özel pazar sistemi gelecek ise Topkapı'da olsun. Söylediğin miktar da fazla hocam, aylık 25.000 akçe ne yaptın öyle sen. :')

Kişisel pazar olması daha iyi olur bence. Zaten oyunda dostluğunu kuran kurdu. Bir kişi pazara geçer, herkes satacağı eşyayı o kişi aracılığı ile satar. ;)
tmm ama bu oyunda olmaz o dediğin. :D mısır çarşısında kaç dükkan var zaten. sonuçta dükkan işletiyorsun çok ucuz olamaz. bu benim düşüncem tabi. ancak böyle bir şey mantıklı gelebiliyor bana. dükkan açmanın amacı zaten oyuncular oyunda olmasa dahi ürünleri tazgahlarında satılmaya devam edilecek olması. Kader Mühürleri gibi düşün. ürününü pazara çıkarıyorsun ve sen oyunda olmasan bile ürünün satıldığında ücreti sana mail olarak geliyor. burada da para alma sistemi geliştirilecek hepsi bu. lonca olarak ödenecek zaten aylık dükkan kirası. loncada 10 kişi olsa kişi başı her ay 2500 akçe çok mu sence? tartışmaya açık konu bu tabi. :D