Anlık Takılmalar

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
Lahza
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı
Sunucu: Eminönü

Anlık Takılmalar

Mesaj gönderen Lahza »

Arkadaşlar şimdi derdim şudur; oyun oynarken ara ara anlık takılma oluyor, hemen 1 saniye sürüyor, FPS 63 den 40 dolaylarına düşüp tekrar 63 e çıkıyor, belirli aralıklarla tekrarlanıyor sürekli, bunun sebebi nedir bilgisayardan iyi anlayan arkadaşlar yardımcı olabilir misiniz? Konunun yeri genel etkileşim değil ancak daha çok kişinin görmesi sebebiyle buraya açtım.
Kullanıcı avatarı
CHAPPIE
Meteor Kaşifi
Meteor Kaşifi
Klan: Lodos
Lonca: Winter Is Coming
İletişim:

Re: Anlık Takılmalar

Mesaj gönderen CHAPPIE »

Bende de bölgeler arası geçişte donuyor, yanıt veremiyor diyor sonra düzeliyor.
Kullanıcı avatarı
Parlementxx
Bab-ı Ali Muhafızı
Bab-ı Ali Muhafızı
Klan: Arzın Çocukları

Mesaj gönderen Parlementxx »

Lahza yazdı: 18 Oca 2018 11:34 Arkadaşlar şimdi derdim şudur; oyun oynarken ara ara anlık takılma oluyor, hemen 1 saniye sürüyor, FPS 63 den 40 dolaylarına düşüp tekrar 63 e çıkıyor, belirli aralıklarla tekrarlanıyor sürekli, bunun sebebi nedir bilgisayardan iyi anlayan arkadaşlar yardımcı olabilir misiniz? Konunun yeri genel etkileşim değil ancak daha çok kişinin görmesi sebebiyle buraya açtım.
Sistem bilgilerini yazarsan ve takilma olayini biraz daha acarsan yardim edebilirim kardesim
Resim
Kullanıcı avatarı
SPIEGLEIN
Yalnız Adam'ın Dostu
Yalnız Adam'ın Dostu
Lonca: Kök Tengri

Mesaj gönderen SPIEGLEIN »

Sıradan şeyler 😂 çözüm aramaktansa alışmaya başla O:-)
Resim
Kullanıcı avatarı
Lahza
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı

Mesaj gönderen Lahza »

Parlementxx yazdı: 18 Oca 2018 12:02 Sistem bilgilerini yazarsan ve takilma olayini biraz daha acarsan yardim edebilirim kardesim
Toshiba laptop, i5 işlemci, nvidia geforce 710m ekran kartı (2 GB 128bit) 8 gb ram, Windows 7 işletim sistemi, Kardeşim şimdi sorun yoğun bir bölgeye girince olmuyor sadece, meteor sancakta oturuyorum mesela, normalde FPS 63, bir anda 40 44 civarına düşüp hop geri 63e çıkıyor, 1 sn kadar takılma oluyor o anda geçiyor sonra, ara ara tekrarlıyor bu, olmazsa bir video kayıt programı yükleyip kaydedebilirim daha iyi anlaşılır.
Kullanıcı avatarı
SalurBeyi
Labirent Rehberi
Labirent Rehberi
Sunucu: Teşkilat
Lonca: Dostlar Kıraathanesi

Mesaj gönderen SalurBeyi »

Sadece İKV'de değil diğer oyunlarda da ara sıra rastladığım sorun. Ne zaman bu soruna rastlasam ekran kartı güncellemelerini kontrol ederim, genelde de yeni driver gelmiş oluyor. Yüklüyorum, ardından NVİDİA denetim masasından kullanıcı tercihlerini performansa ayarlıyorum. 60 FPS sabit oyuna tekrar geri dönüyorum.
ölüm tatlı bir hayal oldu artık
Kullanıcı avatarı
Lahza
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı

Mesaj gönderen Lahza »

SalurBeyi yazdı: 18 Oca 2018 12:47 Sadece İKV'de değil diğer oyunlarda da ara sıra rastladığım sorun. Ne zaman bu soruna rastlasam ekran kartı güncellemelerini kontrol ederim, genelde de yeni driver gelmiş oluyor. Yüklüyorum, ardından NVİDİA denetim masasından kullanıcı tercihlerini performansa ayarlıyorum. 60 FPS sabit oyuna tekrar geri dönüyorum.
Tüm driverları güncelledim, aygıt yöneticisinden bütün driverları kontrol ettim herhangi bir güncelleme mevcut değil, bios güncellemesine kadar kontrol ettim son sürümü yüklü onunda, ısınmadan kaynaklı olabilir mi diyorum da ısınmaya karşı en dayanıklı laptoplardan biri Toshiba, çokta ısınma gözlemlemedim açıkçası normal düzeylerde sanırım.
Kullanıcı avatarı
SalurBeyi
Labirent Rehberi
Labirent Rehberi
Sunucu: Teşkilat
Lonca: Dostlar Kıraathanesi

Mesaj gönderen SalurBeyi »

Lahza yazdı: 18 Oca 2018 12:57 Tüm driverları güncelledim, aygıt yöneticisinden bütün driverları kontrol ettim herhangi bir güncelleme mevcut değil, bios güncellemesine kadar kontrol ettim son sürümü yüklü onunda, ısınmadan kaynaklı olabilir mi diyorum da ısınmaya karşı en dayanıklı laptoplardan biri Toshiba, çokta ısınma gözlemlemedim açıkçası normal düzeylerde sanırım.
Speccy isminde bir program var, ücretsiz. Isı değerlerini görebilirsin.

Yazmayı unutmuşum sıcaklığın da etkisi olabilir. Ben soğutucusuz değil İKV açmak downland bile yapamıyorum. Bilgisayar alev alev yanıyor ve kendini yeniden başlatıyor.
ölüm tatlı bir hayal oldu artık
Kullanıcı avatarı
Parlementxx
Bab-ı Ali Muhafızı
Bab-ı Ali Muhafızı
Klan: Arzın Çocukları

Mesaj gönderen Parlementxx »

Lahza yazdı: 18 Oca 2018 12:22
Parlementxx yazdı: 18 Oca 2018 12:02 Sistem bilgilerini yazarsan ve takilma olayini biraz daha acarsan yardim edebilirim kardesim
Toshiba laptop, i5 işlemci, nvidia geforce 710m ekran kartı (2 GB 128bit) 8 gb ram, Windows 7 işletim sistemi, Kardeşim şimdi sorun yoğun bir bölgeye girince olmuyor sadece, meteor sancakta oturuyorum mesela, normalde FPS 63, bir anda 40 44 civarına düşüp hop geri 63e çıkıyor, 1 sn kadar takılma oluyor o anda geçiyor sonra, ara ara tekrarlıyor bu, olmazsa bir video kayıt programı yükleyip kaydedebilirim daha iyi anlaşılır.
Gorev yoneticisini acip bir fotografini cekermisin ikv acikken
Resim
Kullanıcı avatarı
Lahza
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı

Mesaj gönderen Lahza »

Parlementxx yazdı: 18 Oca 2018 13:08 Gorev yoneticisini acip bir fotografini cekermisin ikv acikken
Resim

En fazla yüzde 31 civarı işlemci kullanımı oluyor.