Anlık Takılmalar

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
Parlementxx
Bab-ı Ali Muhafızı
Bab-ı Ali Muhafızı
Sunucu: Eminönü
Klan: Arzın Çocukları

Re: Anlık Takılmalar

Mesaj gönderen Parlementxx »

Lahza yazdı: 18 Oca 2018 16:24
Parlementxx yazdı: 18 Oca 2018 13:08 Gorev yoneticisini acip bir fotografini cekermisin ikv acikken
Resim

En fazla yüzde 31 civarı işlemci kullanımı oluyor.
Gorundugu kadariyla bellekle alakalı bir sorun degil.Benim bildigim bir yontemi yazayim sana.Cogunlukla laptoplarda is goruyor.

Başlat > Arama yerine Cmd yaziyoruz > Komut istemini yonetici olarak calistiriyoruz > SFC /SCANNOW yaziyoruz ve bilgisayari yeniden baslatiyoruz.Bazı bilgisayarlarda hata veriyor onun cozumu icin ise.

Win 7 de nadir hata verdigi icin videosunu bulamadim.
Resim
Kullanıcı avatarı
Hars
İskele Babası
İskele Babası
Lonca: ÜTOPİA

Mesaj gönderen Hars »

Anlık takılmalar 60 dan 55/50 gibi rakamlara düşüyorsa bu normal sayılabilir. Crysis 3 oyunun başlangıcı mesela HD 7970 ile 30 FPS ile başlar ultra ayarda 1920x1080 ile ondan sonra geminin içine girdikten sonra yükselir 40 FPS civarlarına. Anlık donma yaşıyorsan ayarları biraz optimize etmelisin gibi geliyor. FPS düşüşü çok ani olursa 60 dan 15 e gibi veya benzeri, o zaman gerçekten sorun var demektir.
Taklitler aslını yaşatır.
Kullanıcı avatarı
Parlementxx
Bab-ı Ali Muhafızı
Bab-ı Ali Muhafızı

Hars yazdı: 18 Oca 2018 16:57 Anlık takılmalar 60 dan 55/50 gibi rakamlara düşüyorsa bu normal sayılabilir. Crysis 3 oyunun başlangıcı mesela HD 7970 ile 30 FPS ile başlar ultra ayarda 1920x1080 ile ondan sonra geminin içine girdikten sonra yükselir 40 FPS civarlarına. Anlık donma yaşıyorsan ayarları biraz optimize etmelisin gibi geliyor. FPS düşüşü çok ani olursa 60 dan 15 e gibi veya benzeri, o zaman gerçekten sorun var demektir.
Ark: Survival Evolved oyunundada 70 80 dan 7 8 e kadar dustugu oluyor bazi oyunlarda oyunun optimizasyonundan kaynakli olabiliyor.Arkadas takilma demis fps dususu bambaska birsey.
Resim
Kullanıcı avatarı
Vassira
İskele Babası
İskele Babası
Sunucu: Beyaz Köşk
Klan: Lodos

Mesaj gönderen Vassira »

*Ek olarak; çözünürlüğü 1680x1050 den 1440x900e çektim. Sorun azaldı gibi lakin grafik kalitesi leş.
Beta-29: ThoLqA
39: Jimmy, Chinar
49: Vaspira, VASSİRA
Hangover Loncası
AgahEfendi
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Mesaj gönderen AgahEfendi »

Genelde ölüm ile yaşam arasında gidip gelirken meydana gelen bir durumdur.
Kullanıcı avatarı
Lahza
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı

Mesaj gönderen Lahza »

Parlementxx yazdı: 18 Oca 2018 16:53 Gorundugu kadariyla bellekle alakalı bir sorun degil.Benim bildigim bir yontemi yazayim sana.Cogunlukla laptoplarda is goruyor.
Başlat > Arama yerine Cmd yaziyoruz > Komut istemini yonetici olarak calistiriyoruz > SFC /SCANNOW yaziyoruz ve bilgisayari yeniden baslatiyoruz.Bazı bilgisayarlarda hata veriyor onun cozumu icin ise.
Söylediğin komutu uyguladım, sistem yeniden başlattı ve Sandboxie nin durdurulduğuna dair bir uyarı çıktı, oyunda gözlemleme yapacağım, tam olarak ne işe yarıyor bu komut istemi, ayrıca desteğin için çok teşekkürler :)
Kullanıcı avatarı
Lahza
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı

Mesaj gönderen Lahza »

SalurBeyi yazdı: 18 Oca 2018 13:02 Speccy isminde bir program var, ücretsiz. Isı değerlerini görebilirsin.

Yazmayı unutmuşum sıcaklığın da etkisi olabilir. Ben soğutucusuz değil İKV açmak downland bile yapamıyorum. Bilgisayar alev alev yanıyor ve kendini yeniden başlatıyor.
Isı değerlerini de ölçüp ayrıca yazacağım, sıcaklıkların ne dolaylarda olması gerekir, kaç dereceden fazla olursa sıkıntı yaratır ?
Kullanıcı avatarı
Parlementxx
Bab-ı Ali Muhafızı
Bab-ı Ali Muhafızı

Lahza yazdı: 18 Oca 2018 18:17
Parlementxx yazdı: 18 Oca 2018 16:53 Gorundugu kadariyla bellekle alakalı bir sorun degil.Benim bildigim bir yontemi yazayim sana.Cogunlukla laptoplarda is goruyor.
Söylediğin komutu uyguladım, sistem yeniden başlattı ve Sandboxie nin durdurulduğuna dair bir uyarı çıktı, oyunda gözlemleme yapacağım, tam olarak ne işe yarıyor bu komut istemi, ayrıca desteğin için çok teşekkürler :)
Rica yardimim dokunduysa ne mutlu bana
Resim
Kullanıcı avatarı
SalurBeyi
Labirent Rehberi
Labirent Rehberi
Sunucu: Teşkilat
Klan: Lodos
Lonca: Dostlar Kıraathanesi

Mesaj gönderen SalurBeyi »

Lahza yazdı: 18 Oca 2018 18:22 Isı değerlerini de ölçüp ayrıca yazacağım, sıcaklıkların ne dolaylarda olması gerekir, kaç dereceden fazla olursa sıkıntı yaratır ?
70 dereceden sonrası kullanımı olumsuz etkiler. Zaten program renk ile belirtiyor. Yeşil ise mesele yok, turuncu ise sınırda, kırmızı ise... ;)
ölüm tatlı bir hayal oldu artık