IKV’yi Gercek Hayatta Yaşamak.. ⏳

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
noctiluca
Mezarlık Bekçisi
Mezarlık Bekçisi
Sunucu: Beyaz Köşk
Klan: Lodos
Lonca: Son Kaptan
İletişim:

IKV’yi Gercek Hayatta Yaşamak.. ⏳

Mesaj gönderen noctiluca »

Evet biliyorum cok uzun bir yazı, ama okuduğunuzda eminim ki pişman olmayacaksiniz

Yıllardan 2009, 6. Sınıftayım, gerek o zamanlar internetsiz oyunlarin da populerligini surdurmesinden gerekse de ailemin koruyuculugundan online oyun daha once hic oynamamışım, yakin arkadaşım bir oyundan bahseder, Türkçe/ Türk yapimi oyun, İstanbul’da geçiyor, karakterinin kiyafetlerini sen istedigin gibi giydiriyorsun, kolye, kupe gibi detaylar ekleyebiliyorsun, hem oyun gercekci diyerek bir oyuna başlatır..

Ben ilk savasci secerim ama kisa bir sure sonra yeni bir buyucu karakter acip onu kullanmaya başlarım çünkü sarmamıştır o savaşçı oynamak beni.. arkadasim da şifacı karakter açar..

7. Sinif 8. Sinif derken o zamanlarin Teog sinavi olan SBS girer araya ve bu yuzden cok girememeye başlamıştık oyuna cunku her sene girerdik sinava, ama bir kere bile girsek her tenefus okulda o oyunu konusurduk..

Daha sonra liseye gectik farkli okullari kazandik, ama hala gorusuyoruz hala oynuyoruz, tabi 11. Sinifin yarısında biz bu sefer de universite sinavlarina hazirlanmaya basladik, tabi bu arada karakterlerimiz de gelişmişti 11. Sinifa kadar, ben buyucumu sürekli elektrik uzerinden gelistirirdim, arkadasim da hicbir zaman hasarci sifa degil hep can basan sifa olurdu..

Her neyse biz universite sinavina hazirlik surecinde oyunu hic oynamadik diyebiliriz ve universite sınavı sonuçlarımız açıklandı(2015);

Oyundaki hayatlarimizin aynisi universite sinavimiza yansımıştı şu anda arkadaşım tıp fakultesinde okuyor, ben elektrik - elektronik Mühendisliği okuyorum..

İsin ilginc tarafi, bizim oyundan etkilenip de boyle bir tercih yapma gibi bir planımız yoktu biz bunu universitede okurken hatirladik ve cok şaşırdık. Ortaokulda universite hakkinda ne kadar kesin bilgilere sahip olabilirdik ki.. İkimiz de aslinda gelecekteki meslegimiz olan karakteri olusturmusuz 2009 senesinde mynet e üye olurken..

Böyle bir hikayemiz var her aklima geldiğinde duygulanırım ve o eski gunleri hatırlarım
Resim
IKV Maden Haritalari Yazilimi: incele (250 kez indirildi)

IKV VIDEOLARI ICIN TIKLA!
Kullanıcı avatarı
Mervang
Cin Avcısı
Cin Avcısı
Klan: Arzın Çocukları

Re: IKV’yi Gercek Hayatta Yaşamak.. ⏳

Mesaj gönderen Mervang »

Bunlar hep illumematinin oyunları :eye:
Kullanıcı avatarı
RocKBoysS
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Lonca: Sonuna Kadar

Mesaj gönderen RocKBoysS »

Merhaba,
Acaba oyunda kendinizi geliştirerek oyun sizi gerçek hayatta bazı şeyler sevdirmiş olabilir mi :)

Hayır oyun oynayıpta reel hayatta bu durumla karşılaşan çok az kişi vardır ya da sadece siz :)

Tebrik ederim Sizleri.

İyi ForumLar...
Şehzade - Şehzadee - Gitaristanbul (BEYAZKÖŞK)

Şeehzade - Gitaristanbulblue (EMİNÖNÜ)
Kullanıcı avatarı
AyYildizli
Cin Avcısı
Cin Avcısı
Sunucu: Eminönü

Mesaj gönderen AyYildizli »

Yıllar boyunca sizin bilinçaltınıza elektrikçilik, arkadaşınızın bilinçaltına iyileştirme/tıp yerleşmiş bence :D
Yarın ufuk grimsi pembe olur belki, pembemsi griden iyidir her şekilde...
Kullanıcı avatarı
noctiluca
Mezarlık Bekçisi
Mezarlık Bekçisi
Lonca: Son Kaptan
İletişim:

Mesaj gönderen noctiluca »

AyYildizli yazdı: 17 Oca 2018 09:46 Yıllar boyunca sizin bilinçaltınıza elektrikçilik, arkadaşınızın bilinçaltına iyileştirme/tıp yerleşmiş bence :D
RocKBoysS yazdı: 17 Oca 2018 09:34 Merhaba,
Acaba oyunda kendinizi geliştirerek oyun sizi gerçek hayatta bazı şeyler sevdirmiş olabilir mi :)

Hayır oyun oynayıpta reel hayatta bu durumla karşılaşan çok az kişi vardır ya da sadece siz :)

Tebrik ederim Sizleri.

İyi ForumLar...
Gercek hayatta farketmesem de demekki beni yönlendirmiş 😅
Resim
IKV Maden Haritalari Yazilimi: incele (250 kez indirildi)

IKV VIDEOLARI ICIN TIKLA!
LadyGAGA
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi

Mesaj gönderen LadyGAGA »

noctiluca yazdı: 17 Oca 2018 05:16 Evet biliyorum cok uzun bir yazı, ama okuduğunuzda eminim ki pişman olmayacaksiniz

Yıllardan 2009, 6. Sınıftayım, gerek o zamanlar internetsiz oyunlarin da populerligini surdurmesinden gerekse de ailemin koruyuculugundan online oyun daha once hic oynamamışım, yakin arkadaşım bir oyundan bahseder, Türkçe/ Türk yapimi oyun, İstanbul’da geçiyor, karakterinin kiyafetlerini sen istedigin gibi giydiriyorsun, kolye, kupe gibi detaylar ekleyebiliyorsun, hem oyun gercekci diyerek bir oyuna başlatır..

Ben ilk savasci secerim ama kisa bir sure sonra yeni bir buyucu karakter acip onu kullanmaya başlarım çünkü sarmamıştır o savaşçı oynamak beni.. arkadasim da şifacı karakter açar..

7. Sinif 8. Sinif derken o zamanlarin Teog sinavi olan SBS girer araya ve bu yuzden cok girememeye başlamıştık oyuna cunku her sene girerdik sinava, ama bir kere bile girsek her tenefus okulda o oyunu konusurduk..

Daha sonra liseye gectik farkli okullari kazandik, ama hala gorusuyoruz hala oynuyoruz, tabi 11. Sinifin yarısında biz bu sefer de universite sinavlarina hazirlanmaya basladik, tabi bu arada karakterlerimiz de gelişmişti 11. Sinifa kadar, ben buyucumu sürekli elektrik uzerinden gelistirirdim, arkadasim da hicbir zaman hasarci sifa degil hep can basan sifa olurdu..

Her neyse biz universite sinavina hazirlik surecinde oyunu hic oynamadik diyebiliriz ve universite sınavı sonuçlarımız açıklandı(2015);

Oyundaki hayatlarimizin aynisi universite sinavimiza yansımıştı şu anda arkadaşım tıp fakultesinde okuyor, ben elektrik - elektronik Mühendisliği okuyorum..

İsin ilginc tarafi, bizim oyundan etkilenip de boyle bir tercih yapma gibi bir planımız yoktu biz bunu universitede okurken hatirladik ve cok şaşırdık. Ortaokulda universite hakkinda ne kadar kesin bilgilere sahip olabilirdik ki.. İkimiz de aslinda gelecekteki meslegimiz olan karakteri olusturmusuz 2009 senesinde mynet e üye olurken..

Böyle bir hikayemiz var her aklima geldiğinde duygulanırım ve o eski gunleri hatırlarım
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
madmuh
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı

Mesaj gönderen madmuh »

noctiluca yazdı: 17 Oca 2018 05:16

Merhaba :)
Bazı yorumlar alaycı olmuş toplum olarak sorunluyuz bence bu konuda.
Örneğin; Bir oyun sevdası aracılığı ile bugün şartlarında 3B Tasarımcı, yazılımcı, geliştirici gibi oyun sektörü mesleklerine ulaşanlar var. Bununla da alay edebilir miyiz?
Kendi hayatımda ise senin sonucunun açıklandığı yıl ben mezun oldum üniversiteden :) Selçuk Üniversitesinden :)
Bölümüm ise : Maden Mühendisliği :) Sanırım başka birşey söylemeye gerek yok.
Kader Mühürlerinde Gorgar ile bu konuyu konuştuğumuzda İKV yi tasarlarken neredeydin ben o madenler için ne kadar çok araştırma yaptım biliyor musun? diyerek espirili bir yaklaşımda bulunmuştu :)
Hayatlarımızda ki her oyun, oyun olarak gelip geçerken İKV hayatımıza dolaylıda olsa bence müdahele etti. En azından mesleğini henüz netleştirmemiş olanlar için...
Konunun ise samimiyet açısından önemli olduğunu düşünüyorum.Eline sağlık.
Sevgilerimle
Jotem-MEHMETTI
Kullanıcı avatarı
inquisitor
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Lonca: Tu Veni Adme

Mesaj gönderen inquisitor »

Kabloların, arkadaşın da neşteri sizin önünüzde koşmuyor dimi bak :D
Kullanıcı avatarı
SPIEGLEIN
Yalnız Adam'ın Dostu
Yalnız Adam'ın Dostu
Lonca: Kök Tengri

Mesaj gönderen SPIEGLEIN »

inquisitor yazdı: 17 Oca 2018 11:31 Kabloların, arkadaşın da neşteri sizin önünüzde koşmuyor dimi bak :D
Knka sende naptın,oldu olcak ara sıra sunucu çökme misali,kalpler dursun 😂😂😂

İlgiyle okudum diyebilirim.

Hepimizin hayatında ikv çok farklı boyutlarda
Resim
Kullanıcı avatarı
inquisitor
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Lonca: Tu Veni Adme

Mesaj gönderen inquisitor »

SPIEGLEIN yazdı: 17 Oca 2018 12:12
inquisitor yazdı: 17 Oca 2018 11:31 Kabloların, arkadaşın da neşteri sizin önünüzde koşmuyor dimi bak :D
Knka sende naptın,oldu olcak ara sıra sunucu çökme misali,kalpler dursun 😂😂😂

İlgiyle okudum diyebilirim.

Hepimizin hayatında ikv çok farklı boyutlarda
simertektim artık ağzımı kapatırdı heralde sus sen silah önden gidiyormuş gibi oldugunu söyleme diye :D