SAÇMALIK

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
KraToSs
Meteor Kaşifi
Meteor Kaşifi

Re: SAÇMALIK

Mesaj gönderen KraToSs »

ANGMAR yazdı: 14 Oca 2018 22:57
CHAPPIE yazdı: 14 Oca 2018 22:50
kubi07 yazdı: 14 Oca 2018 17:52 birkaç kişi sobee den ayrılıp zula ya geçti.İlla ki bi nedenleri vardır bu geçmelerin.
Siyasî nedenlerden dolayı(bknz:Gezi Parkı Direnişi) ekipten ayrılan oldu.
Sobee den Zulaya geçmediler. Sobee den ayrılıp Zulayı kurdular. Siyasi nedenle de alakası yok. Zwartan çok komik paralara çalışıyordu.
Zwartandan gecikmiş veda! adlı konuya bakmanı öneririm kendisinin yazısı forumda mevcut.
Herhangi bir düşünce,konuya,fikiri sindirmeye çalışan,silen, özgürlük sunmayan ikv yönetimi yüzünden pek yorum atasım gelmiyor.
Kullanıcı avatarı
CHAPPIE
Meteor Kaşifi
Meteor Kaşifi
Sunucu: Eminönü
Klan: Lodos
Lonca: Winter Is Coming
İletişim:

Mesaj gönderen CHAPPIE »

kubi07 yazdı: 14 Oca 2018 17:52 birkaç kişi sobee den ayrılıp zula ya geçti.İlla ki bi nedenleri vardır bu geçmelerin.
Sobee den Zulaya geçmediler. Sobee den ayrılıp Zulayı kurdular. Siyasi nedenle de alakası yok. Zwartan çok komik paralara çalışıyordu.
Evet, ayrıldınları zaman açtıkları konular tam da Gezi Parkı zamanı değildi ve siyasî değildi hı hı 🙂
Kullanıcı avatarı
Whoods
Cin Avcısı
Cin Avcısı
Sunucu: Eminönü
Lonca: Evli Mutlu Çocuklu

Mesaj gönderen Whoods »

Ender4216 yazdı: 14 Oca 2018 17:40 Sunucuların her oyunda olduğu gibi bir kapasitesi var. Keşke daha iyi sunucular olsa da aynı anda çok daha fazla insan girebilse. Ama eldeki imkanlar, oyuncular arasında bazı ayrımları doğurabilir, normaldir. Oynamayanlarınız bilmez ama Knight Online ve Silkroad gibi bu türün en baba oyunlarında bile bu vardı. Sadece biz ilk defa İkv’de karşılaşıyoruz o kadar. Abartmaya gerek yok yani mevcut durumu.
Ayrıca bu olay oyuna ilginin arttığının da bir kanıtı olması itibariyle bence olumsuz değil güzel bir şey.
usta sana şöyle diyeyim benim 12 senelik arkadaşım Metin2 de bir P Server açtı files tan tut sunucya kadar herşey kendi ellerinden geçti ve şu an gnlük 5 bin aktif oyuncusu var sunucyu kendi topladı ve ona maliyeti 6 bin tl oldu herşey dahil ve normal hddler değil direk ssd harddiskler kullandı çift işlemcili ankarat vs.... oyunda aktif 5k online olmasına karşın en ufak kasma vs yok sunucu gerçekten çok yoğun ama tek kanal olmasına karşın hiçbir zaman full değil kimdeyi oyuna almamazlık etmiyor vs... konuyu şuna getirmek istiyorum benim arkadaşım amatör olarak bunu yaptıysa türk telekom çok daha iysini yapabilir ki üstelik bizim oyunumuz çok büyük bir oyunda değil arkadaşın kurduğu fileste toplam 58 tane map 5k dan fazla user var bizim oyunumuzda ise 14 tane map ve maksimum her sunucuda 2 k user var yani her yönden çok daha ağır bir oyun metin2 ve şu an arkadaşım gerçekten çok güzel para kazanıyor sadece nesne marketten yani demek istediğim gerçekten biraz özen biraz reklam biraz destekle gerçekten çok güzel işler bşarabilir bu oyun zamanında süpercan kader mühürleri vs... ile uğraşıp harcadıkları emeği harcadıkları parayı reklam için döktükleri parayı ikv için yapmış olsaydılar şayet şu an gerçekten ikv belki globaldi
Kullanıcı avatarı
ANGMAR
İskele Babası
İskele Babası
Sunucu: Beyaz Köşk

Mesaj gönderen ANGMAR »

CHAPPIE yazdı: 14 Oca 2018 23:04
Evet, ayrıldınları zaman açtıkları konular tam da Gezi Parkı zamanı değildi ve siyasî değildi hı hı 🙂
Dostum, Zwartan hol eklentisinin tamamında ekipte değildi. Tılsım sisteminin çuvallamasındaki sebeplerden biri de bu zaten. Ayrıca Zwartan ayrıldığı mesajı bildiren konu gezi parkı zamanıydı fakat konunun adı Zwartan dan gecikmiş veda. Konuyu okursan da anlarsın ki Zwartan 2012 nin Mart ayında Ekipten ayrıldı. Gezi parkı protestoları 2013 Mayısında başladı. Bilgin olsun ;)
Resim
AgahEfendi
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Mesaj gönderen AgahEfendi »

Zulayı değil Madbyte Games'i kurdular.
Kullanıcı avatarı
ANGMAR
İskele Babası
İskele Babası

Mesaj gönderen ANGMAR »

KraToSs yazdı: 14 Oca 2018 23:02
Zwartandan gecikmiş veda! adlı konuya bakmanı öneririm kendisinin yazısı forumda mevcut.
Dostum konuya bence senin bakman gerekebilir ki cevabını zaten diğer arkadaşa verdim.
Resim
Kullanıcı avatarı
ANGMAR
İskele Babası
İskele Babası

Mesaj gönderen ANGMAR »

AgahEfendi yazdı: 14 Oca 2018 23:10 Zulayı değil Madbyte Games'i kurdular.
Zulayı kurdular dememin altında yatan ''Zulanın geliştirici ekibini ve oyun motorunu toparlayıp bir şirket kurdular'' ı kastetmemdi. Zulanın bir şirket olmadığını ben de biliyorum. Gerek yok böyle şeylere :relieved:
Resim
Kullanıcı avatarı
ANGMAR
İskele Babası
İskele Babası

Mesaj gönderen ANGMAR »

CHAPPIE yazdı: 14 Oca 2018 23:04
Yani şunu kastediyorum Zwartan, gezi parkı olayları olmadan önce çoktaaan ekipten ayrılmıştı. Foruma gelip veda ettiği konuyu açtığı tarih gezi parkı zamanı olduğu için siyası sanıyorsun. Ama öyle değil.
Resim
AgahEfendi
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Mesaj gönderen AgahEfendi »

ANGMAR yazdı: 14 Oca 2018 23:13
AgahEfendi yazdı: 14 Oca 2018 23:10 Zulayı değil Madbyte Games'i kurdular.
Zulayı kurdular dememin altında yatan ''Zulanın geliştirici ekibini ve oyun motorunu toparlayıp bir şirket kurdular'' ı kastetmemdi. Zulanın bir şirket olmadığını ben de biliyorum. Gerek yok böyle şeylere :relieved:
Olsun , forumda araştırmadan direk gördüğü bilgiyi belleğe alan kişiler için düzeltmek gerekli. :stuck_out_tongue_winking_eye:
Kullanıcı avatarı
qarizma1313
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Sunucu: Teşkilat
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: DOĞU
İletişim:

Mesaj gönderen qarizma1313 »

ASALAK yazdı: 14 Oca 2018 17:12
qarizma1313 yazdı: 14 Oca 2018 16:27 Az Ye De Plus al çok pahalı bişey değil biraz oyuna destek olmuş olursun
önce adamın yazdığını dikkatlice bir oku, playstoreden 2 aydır alışveriş yapamıyorum diyor.Önce bir kendinizi geliştersiniz.
Forum Kullanıcı Adının Hakkını Veriyorsun Böyle Devam Et :grinning: :grinning: Ben Yanlış Bişey Yazdığımı Düşünmüyorum Sen Kendi Boş Boş Yazılarına Bi Bak İstersen ASALAK
Resim