Şifacı max kaç bin can basabilir ?

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
Rasenganm
Cin Avcısı
Cin Avcısı
Sunucu: Eminönü
İletişim:

Şifacı max kaç bin can basabilir ?

Mesaj gönderen Rasenganm »

Şifamı yeni dizdim şifa3 tılsımını kullanıyorum. Mev ayakkabım eksik büyü şifam 3336 iken çemberlide Tank savaşçıya 13.450 can bastım kritik ile. İbni sina iksir ve mev ayakkabıda olursa 15.2 gibi bi değere ulaşabiliyorum galiba emin değilim. Bu konuda bilgili olan varsa iksirli ve iksirsiz durumlarda max kaç k şifayı görebiliriz ? Mor gözlük falan da katabilirsiniz henüz yok elimde
Resim
Kullanıcı avatarı
maskoff
Cin Avcısı
Cin Avcısı
Sunucu: Sancak
Klan: Lodos

Re: Şifacı max kaç bin can basabilir ?

Mesaj gönderen maskoff »

Şifa çemberiyle can basma oranını arttıran bir tılsımda mevcut onunla da dene istersen
Kullanıcı avatarı
Vezirx27
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi
Sunucu: Teşkilat
Lonca: <LIL>

Mesaj gönderen Vezirx27 »

Şifacının iyileştirme basması bu oyundaki en dengesiz durumlardan biri desek yeridir uzun zamandır girmediğimden oranlarını hatırlamıyorum ama itemlerin full olsa iksir filanda içsen bir krıtiğinde 15 bin bastıysan diğerinde 12 - 11 bin gibi arasında büyük farklar içeren bir oynama oluyor. O yüzden büyük oranda şansa bağlı.
AgahEfendi
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Mesaj gönderen AgahEfendi »

Bir şifacının maksimum kaç asit büyü hasarı olabilir ?
Kullanıcı avatarı
Catalyze
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Catalyst

Mesaj gönderen Catalyze »

Mevlana Asası parlak full mev şifacımla %10 iyileştirme tılsımı ve çemberden gelen %10 iyileştirme (toplam %20) Kritikle 14k Basmıştım. Her iki tılsımında son seviyesi olsa 16k yı görür diye düşünüyorum
CATALYZE
CATALYSE
Motiejunas
Cin Avcısı
Cin Avcısı

Mesaj gönderen Motiejunas »

İyileştirme çemberi 1 III ve Şifa bilgisi III + İbni sina iksir ile kritikle beraber 19 bin bastım savaşçıya .Çember tılsımı ve şifa tılsımları çok etkiliyor
Kullanıcı avatarı
ReBeLLioNs
İskele Babası
İskele Babası
Klan: Arzın Çocukları

Mesaj gönderen ReBeLLioNs »

Tam olarak hangi güncelleme ile son halini aldı hatırlayamıyorum fakat geçmiş zamanlarda karakterlerin "Özellikler" kısmında
Güç / Zeka / Bünye / Beceri
olmak üzere puanlandırılan, daha sonra sabitlenen ve bir sonraki güncelleme ile de karakter sayfasından kaldırılan 4 ana karakteristik özellik bulunmaktaydı. Bu değerler hala karakterlerde barınmakta sanırım ve bu değerlerin şifacı sınıfı için iyileştirme yeteneğine doğrudan bir etkisi olduğunu düşünmekteyim.

Merak edilen konu ise; kritik yüklenen can değerlerini neyin etkilediği? Özellikle grup bölgesindeki gözlemlerime dayanarak yazıyorum; aynı karakter, aynı toplam can değerinde iken farklı kritik değerlerde can yüklenmesinin bir açıklaması olmalı mutlaka. Bilen ya da tahmini olan arkadaşların iyi niyetli yaklaşımlarla bu konuda fikirlerini paylaşmasını bekliyorum.

İyi haftasonları.
En son Naveran tarafından 06 Oca 2018 19:39 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Sebep: İleti, sahibinin isteği üzerine düzenlenmiştir.
İstanbul Kıyamet Vakti'nden Haberdar Olun!

:trident: NIKOLAI*

“It is harder to crack prejudice than an atom.” -Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
KraToSs
Meteor Kaşifi
Meteor Kaşifi

Mesaj gönderen KraToSs »

ReBeLLioNs yazdı: 06 Oca 2018 19:23 Tam olarak hangi güncelleme ile son halini aldı hatırlayamıyorum fakat geçmiş zamanlarda karakterlerin "Özellikler" kısmında
olmak üzere puanlandırılan, daha sonra sabitlenen ve bir sonraki güncelleme ile de karakter sayfasından kaldırılan 4 ana karakteristik özellik bulunmaktaydı. Bu değerler hala karakterlerde barınmakta sanırım ve bu değerlerin şifacı sınıfı için iyileştirme yeteneğine doğrudan bir etkisi olduğunu düşünmekteyim.

Merak edilen konu ise; kritik yüklenen can değerlerini neyin etkilediği? Özellikle grup bölgesindeki gözlemlerime dayanarak yazıyorum; aynı karakter, aynı toplam can değerinde iken farklı kritik değerlerde can yüklenmesinin bir açıklaması olmalı mutlaka. Bilen ya da tahmini olan arkadaşların iyi niyetli yaklaşımlarla bu konuda fikirlerini paylaşmasını bekliyorum.

İyi haftasonları.
Maksimum hasar, iyileştirme büyüsü, fiziksel hasar tam olarak sabitlenenemeyen birşey yani sabitlenemeyen dediysek küsüratını kastettik mesela 3300 de vurabilirsin 3500 de. Aynı şekilde fiziksel de aynı şekilde iyileştirmede.
Çok fazla bir oynama göremiyorum iyileştirmeyi kastediyorsan heleki kanatma, iyileştirme büyüsünü eksiltiye düşürüyor. Yani bi karakter 5 kanatma yerse ayıdan sen 10k basıyorsan bu karaktere etkisi 5k olur mesela. Dediğim gibi çok büyük bir fark, oynama göremiyorum diyip sonlandırmadan önce bir ekleme bunu yine tek bilmenin aşığılık kompleksine girerek :DD
Statü puanları grup bölgeleri ile karakter penceresinden kaldırıldı savaşçının güncel güç puanı: 99'dur bilginize
Herhangi bir düşünce,konuya,fikiri sindirmeye çalışan,silen, özgürlük sunmayan ikv yönetimi yüzünden pek yorum atasım gelmiyor.
Kolcu
İskele Babası
İskele Babası

Mesaj gönderen Kolcu »

ReBeLLioNs yazdı: 06 Oca 2018 19:23 Tam olarak hangi güncelleme ile son halini aldı hatırlayamıyorum fakat geçmiş zamanlarda karakterlerin "Özellikler" kısmında

İyi haftasonları.
39 level henüz gelmemişti yaklaşık 1 ay öncesinde henüz seviye sınırı 29ken yani, yetenek puanı seviye basına 1 gelirken 2 gelmeye başladı. 15 puan sınırı da yoktu. Büyücü icin standart dağıtım 27 meteorit 1 buz ve 1 büyü bilgisi adında eski bir yetenekti.

Bu güncelleme ile yetenek ağaçları değişti. Bu değişiklik öncesinde beceri/bünye/zeka/güç özellikleri mevcuttu ve kendimiz dağıtırdık. Büyü hasarına veya iyileştirmeye etkileri yoktu :) büyücü ve şifacılar bünye özelliğine abanırlardı çünkü zeka sadece maksimum kudretimizi artırırdı.

Not: bu sistemin kalkmasının sebebi 'beceri' özelliğindeki dengesizlikti. Normalde 'güç' vermesi gereken savaşçıların hiçbiri bu özelliğe 1 puan bile vermezdi. Çünkü beceri denen şey hem savunmayı hem de saldırıyı artırırdı ve beceriye abanmış bir savaşçıya ayni şekilde beceri statı vermeyen bir başka savaşçı 10 tane vursa 9u ıska geçerdi. Oyun da bunun ônune geçmek için ve 'güç' ve 'zeka'yı kullanılmayan özellikler olarak israf etmek yerine standart puan dağıtımı sistemini uygun gördü.

Şayet bu puanları elimizle dağıtsak suan oyunun en bozuk tılsımı olan def23'ü olan savaşçılar her attığını tutturan ufak GM'ler gibi gezerler.
LadyGAGA
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi

Mesaj gönderen LadyGAGA »

Vezirx27 yazdı: 06 Oca 2018 17:43 Şifacının iyileştirme basması bu oyundaki en dengesiz durumlardan biri desek yeridir uzun zamandır girmediğimden oranlarını hatırlamıyorum ama itemlerin full olsa iksir filanda içsen bir krıtiğinde 15 bin bastıysan diğerinde 12 - 11 bin gibi arasında büyük farklar içeren bir oynama oluyor. O yüzden büyük oranda şansa bağlı.
Furkan arkadaşımızın dediği şey,windowsun kopyalama süresi gibi 60 saniye diyip 10 dakika da atması gibi birşey
Resim