Geçici Görevler

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
TOLGARDA
Semiha'nın Gözdesi
Semiha'nın Gözdesi
Sunucu: Kuklacı
İletişim:

Geçici Görevler

Mesaj gönderen TOLGARDA »

Az önce ellerimi yıkarken aklıma şöyle bir şey geldi.

Oyunda sürekli yaratık kesiyoruz ve pek çoğumuz görevin ne olduğunu unuttuk artık.

Oyunda etkinlik misali geçici karakterler gelip görev verebilirler diye düşündüm.

Mesela bir haftalığına Eminönü'ne npc bir karakter getirilir. Bu karakter hayatını anlatır;

Eskiden buralarda geziniyordum saatimi fare adamlar çaldı geri getirir misin gibi. Görev gereği yirmi fare adam kesmek olur. Bu adam da sonucunda rastgele ödül verir.

Bir hafta sonra karakter ve olay değişir yeni görev gelir. Başka bölgede olur, her bölgeye bir görev olur. Gayet geliştirilebilir bir fikir bence.
:zero: :one: :two: :three: :four: :five: :six: :seven: :eight: :nine:
Kullanıcı avatarı
KraToSs
Meteor Kaşifi
Meteor Kaşifi

Re: Geçici Görevler

Mesaj gönderen KraToSs »

6 yıldır taş eklenmeyen oyuna npc eklensin önerisi ne kadar mantıklı sence?
Herhangi bir düşünce,konuya,fikiri sindirmeye çalışan,silen, özgürlük sunmayan ikv yönetimi yüzünden pek yorum atasım gelmiyor.
Kullanıcı avatarı
TOLGARDA
Semiha'nın Gözdesi
Semiha'nın Gözdesi
Sunucu: Kuklacı
İletişim:

Mesaj gönderen TOLGARDA »

KraToSs yazdı: 20 Ara 2017 21:00 6 yıldır taş eklenmeyen oyuna npc eklensin önerisi ne kadar mantıklı sence?
Belki güncelleme ile böyle şeyler yapılır. Hani hiç olmadı görev ve karakter yerleştirme yetkisini gm'lere bıraksalar onlar zaten ilgilenir oyunla.
:zero: :one: :two: :three: :four: :five: :six: :seven: :eight: :nine:
LadyGAGA
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi

Mesaj gönderen LadyGAGA »

TOLGARDA yazdı: 20 Ara 2017 20:34 Az önce ellerimi yıkarken aklıma şöyle bir şey geldi.

Oyunda sürekli yaratık kesiyoruz ve pek çoğumuz görevin ne olduğunu unuttuk artık.

Oyunda etkinlik misali geçici karakterler gelip görev verebilirler diye düşündüm.

Mesela bir haftalığına Eminönü'ne npc bir karakter getirilir. Bu karakter hayatını anlatır;

Eskiden buralarda geziniyordum saatimi fare adamlar çaldı geri getirir misin gibi. Görev gereği yirmi fare adam kesmek olur. Bu adam da sonucunda rastgele ödül verir.

Bir hafta sonra karakter ve olay değişir yeni görev gelir. Başka bölgede olur, her bölgeye bir görev olur. Gayet geliştirilebilir bir fikir bence.
anlamıyorum, şu kadar senede şu gelmemiş bu gelir mi diyenleri yani affola göz önünde küçük düşüyorsunuz, oyun güncelleme seviyesinde her şey gelebilir ve düşüncelerin yarısını oyunculardan almaktadır gönül ve kalp kırıcı sözler Kullanmayın lütfen
Resim
Kullanıcı avatarı
ISoKRaTeSI
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu
Sunucu: Teşkilat
Klan: Lodos
Lonca: Just Great Emperor

Mesaj gönderen ISoKRaTeSI »

Sanmıyorum :D Ama Rutin Görevler Gelebilir.
Kullanıcı avatarı
Lahza
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı
Sunucu: Eminönü

Mesaj gönderen Lahza »

Oyunu günlük rutinden çıkarmak adına mutlaka eklemeler yapılmalı, fazlasına tekdüze oyunumuz, günün belirli saatlerine sabit ödüllü etkinlikler konulabilir, günlük görevler alternatif olabilir, günlük çeşitli şef yaratıklar peşinde koşturtulabilir vs vs. Üzerinde konuşularak çok türetilebilir, bir çok fikir çıkacaktır. Umarım bu tarz güzel planları vardır.
Kullanıcı avatarı
noctiluca
Mezarlık Bekçisi
Mezarlık Bekçisi
Sunucu: Beyaz Köşk
Lonca: Son Kaptan
İletişim:

Mesaj gönderen noctiluca »

ilk 2 mesaja ayri ayri hak verdim aglamalimiyim
Resim
IKV Maden Haritalari Yazilimi: incele (250 kez indirildi)

IKV VIDEOLARI ICIN TIKLA!
Kullanıcı avatarı
movie
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi

Mesaj gönderen movie »

TOLGARDA yazdı: 20 Ara 2017 20:34 Az önce ellerimi yıkarken aklıma şöyle bir şey geldi.

Yeni npc'ye ne gerek var? Boş yere iş yükü. Mevcut npcler günlük görev verebilir.
Everything is about math just math
Kullanıcı avatarı
ed67ed
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Sancak
Lonca: Marvel

Mesaj gönderen ed67ed »

Geçici görev değil de günlük, haftalık ve aylık görevler gelebilir bence. Bu görevler; maden toplama, yaratık kesme, boss öldürme, materyal toplama, bir npc ile konuşma vb. gibi şeyler olabilir. Görev ödülleri; para, maden, materyal, eşya ve günlük veya haftalık %10 %20 arttırıcılar olabilir. Hem oyuncuların oyunda vakit geçirmesi sağlanır hem de oyuncular bir şeyler kazanmış olur.
Kullanıcı avatarı
yun1010
Labirent Rehberi
Labirent Rehberi
Sunucu: Teşkilat
Lonca: Ancient Legends
İletişim:

Mesaj gönderen yun1010 »

Fikrin değiştirilip uygulanabilir . Geliştirilmesi lazım.
------------------------------------------Ancient Legends Lonca Lideri-----------------------------------------
Youtube Kanalım: https://www.youtube.com/watch?v=v_G6kEwdzfI
Kilitli