Eklenti Paketi Hk.

Eski duyuruların arşivlendiği alan
Kullanıcı avatarı
scorper
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Beyaz Köşk
Klan: Lodos

Re: Eklenti Paketi Hk.

Mesaj gönderen scorper »

kardeşler ben gelmesin demiyorum. Yeni bölge gelsin gelsin tabiki ama demek istediğim bu arkadaşın sıkıntısı şudur: Hol gelince tılsımlar gelince ve tılsım bugları kalkınca Yöneticiler açıklama yapmadımı? Oyun dengelerini bozan felan dediler. Kendileride farkında gelecekse bu bölge dediğiniz gibi (yer altı bölgesi gibi ve çemberli taş gibi) bir bölge gelmesi lazım item düşürürebilelim setleri dizebilelim yeni bölgede.Amaaa büyük hol gibi bi bölge gelirse her itemi üretmek tılsım gibi zor olursa bu oyunu daha çok kişi bırakır....... Adamlar 6 yıl sonra niye getiriyor zannediyorsunuz yeni bir şey insan azaldı oyunda yeni bi heycan yaratalım herkes eskiler herkes geri dönsün. tamam dönsün herkes ama büyük hol gibi olursa geri dönenler 1 ay oynar 2 3 4 5 hadi 1 yıl kalabalıklaşsın oyun 1 yıldan sonra? oyunun kalabalığı gene düşücektir görürsünüz....
Kullanıcı avatarı
KraToSs
Meteor Kaşifi
Meteor Kaşifi

Mesaj gönderen KraToSs »

Bu konuya dikkat çeken oldumu bilmiyorum ama eminönü sunucusunda level alımı daha zorlaşacaktır çünkü baya bir yığılma olmuş kasılmak diğer boş sunuculara nazaran zor olacak : D
Herhangi bir düşünce,konuya,fikiri sindirmeye çalışan,silen, özgürlük sunmayan ikv yönetimi yüzünden pek yorum atasım gelmiyor.
Kullanıcı avatarı
Sufizm
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Eminönü

Mesaj gönderen Sufizm »

scorper yazdı: 13 Ara 2017 17:40 kardeşler ben gelmesin demiyorum. Yeni bölge gelsin gelsin tabiki ama demek istediğim bu arkadaşın sıkıntısı şudur: Hol gelince tılsımlar gelince ve tılsım bugları kalkınca Yöneticiler açıklama yapmadımı? Oyun dengelerini bozan felan dediler. Kendileride farkında gelecekse bu bölge dediğiniz gibi (yer altı bölgesi gibi ve çemberli taş gibi) bir bölge gelmesi lazım item düşürürebilelim setleri dizebilelim yeni bölgede.Amaaa büyük hol gibi bi bölge gelirse her itemi üretmek tılsım gibi zor olursa bu oyunu daha çok kişi bırakır....... Adamlar 6 yıl sonra niye getiriyor zannediyorsunuz yeni bir şey insan azaldı oyunda yeni bi heycan yaratalım herkes eskiler herkes geri dönsün. tamam dönsün herkes ama büyük hol gibi olursa geri dönenler 1 ay oynar 2 3 4 5 hadi 1 yıl kalabalıklaşsın oyun 1 yıldan sonra? oyunun kalabalığı gene düşücektir görürsünüz....
1 yıl sonra farklı bir eklenti olur.
Kullanıcı avatarı
KraToSs
Meteor Kaşifi
Meteor Kaşifi

Mesaj gönderen KraToSs »

yerebatan geliyor kaynak sağlam at fava bekle
Herhangi bir düşünce,konuya,fikiri sindirmeye çalışan,silen, özgürlük sunmayan ikv yönetimi yüzünden pek yorum atasım gelmiyor.
Kullanıcı avatarı
pankuscagiz
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Academy Of Utopia

Mesaj gönderen pankuscagiz »

KraToSs yazdı: 13 Ara 2017 21:37 yerebatan geliyor kaynak sağlam at fava bekle
:D kaynak? ismin kökeni nedir :D şu sıralar rahat oltaya gelebilecek konumdayız tüm oyuncular olarak ':)

Yerebatan Sarnıcı İstanbul'daki en büyük kapalı sarnıçtır. Ayasofya binasının batısındaki küçük binadan girilir. Sütun ormanı görünümündeki mekanın tavanı tuğla örülü, çapraz tonozludur.

vikipedi :) yani bi içim ısındı açıkçası
https://www.google.com.tr/search?q=yere ... 66&bih=662
ANADOLUZUN
aimable

imzama küçük bir not düşen yetkili arkadaşa selamlarımı saygılarımı hürmetlerimi yolluyorum O:-) iyi çalışmalar dilerim. :blush:
Kullanıcı avatarı
MXneo
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı
Sunucu: Beyaz Köşk
Klan: Lodos

Mesaj gönderen MXneo »

pankuscagiz yazdı: 13 Ara 2017 23:54
KraToSs yazdı: 13 Ara 2017 21:37 yerebatan geliyor kaynak sağlam at fava bekle
:D kaynak? ismin kökeni nedir :D şu sıralar rahat oltaya gelebilecek konumdayız tüm oyuncular olarak ':)

Yerebatan Sarnıcı İstanbul'daki en büyük kapalı sarnıçtır. Ayasofya binasının batısındaki küçük binadan girilir. Sütun ormanı görünümündeki mekanın tavanı tuğla örülü, çapraz tonozludur.

vikipedi :) yani bi içim ısındı açıkçası
https://www.google.com.tr/search?q=yere ... 66&bih=662
Yerebatan Sarnıcı

Resim
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Resim
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Resim
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Resim
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Resim
*BeyaZKöşK*/f Matrixneo-> /f LorDxVoLDeMoRT
*AnKa*/f Kalpgözü
*Meran*/f Alayınaxmxneoo
Resim
Mazi'yi düşünürken akıttığınız gözyaşı, Acı çekerken sizin Mutlu olduğunuz andır..
Kullanıcı avatarı
SikayetVar
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi
Lonca: Mevsim Olmayan Mekanlar
İletişim:

Mesaj gönderen SikayetVar »

Lahza yazdı: 13 Ara 2017 02:13 Şükürsüzlük almış başını gitmiş.
Sevgili Lahza,
2007 senesinden bu yana oyunun içinde olan birisi olarak. 2012 senesinden bu zamana kadar Kıyamet Vakti en kısır dönemini yaşadı. İlk zamanlar haritalar, görevler, şehir gizemini koruyordu lakin artık öyle değil. Yönetici ekibinde olan herkesi çok severim fakat şükür etmesi gerekenler tam anlamıyla geliştirici ekiptir. Burada çıkışını çok yersiz buluyorum. Dünya değişti bilgisayar ve konsollar aldı başını gitti. Kıyamet Vakti son güncellemesini 2012 senesinde aldı 2004 senesinde geliştirilmeye başlanan bir oyun motoru ile. İnsanlar geçen senelerde tabi ki görsel şölen isteyecekler, tabi ki yeni yetenekler isteyecekler, tabi ki dolu dolu hikaye isteyecekler. Oyunumuz her sene güncelleme alsaydı şayet diyebilirdik var olan yeteneklere alışın ileride yenileri de gelir. Fakat geçen 5 var 5 senede dönen kocaman bir Dünya var gelişen nice teknolojiler var. Özet geç dersen burada kimse azla yetinmeyi hak etmiyor ve yetinmeyecekler de sesleri çıktığı kadar konuşacaklar istedikleri her şeyi yazacaklar çünkü en çok onların hakkı hepsi 5 sene bekledi. Umarım yazdığım yazıyı objektif bir şekilde okuyup değerlendirirsin.
Kıyamet Günlüğüm için görsele tıklayın.
Resim
Kullanıcı avatarı
Thrashmetal
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi
Sunucu: Meran

Mesaj gönderen Thrashmetal »

İşaretler Karaköy’ü gösteriyor sen Eminönü tarafında bir yeri söylüyorsun bütün oyuncular buraya girip 59 seyviye mi yapıcak karakterleri ? Mümkünatı yok
Kullanıcı avatarı
movie
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi

Re: Eklenti paketi

Mesaj gönderen movie »

SERDARBEY yazdı: 12 Ara 2017 18:29
movie yazdı: 12 Ara 2017 17:45 Eklenti paketiyle ilgili bir sır daha ortaya çıktı. Bununla ilgili birçok söz söyleyen oldu bazılarına katılıyorum bazılarına katılmıyorum. Öncelikle yetenek gelmemesi benim için büyük hayal kırıklığı.Üstüne üstlük yetenek puanı da gelmiyor. Bu durumda şu soru gayet haklı bir sorudur. Seviyeler neden artıyor? Yeni bölgeyi 49 seviye üzerinden de sürdürebilirdiniz aynı şekilde yeni itemler materyaller vs ? Yetenek gelmeden seviye arttırmak mantıksız olmuyor mu ? Tek mantığı var eski itemler iş yapmasın mecbur yeni itemleri elde etsin oyuncular. Ve tabi ki oyuncuyu oyalamak.
Tabi bu durumda onlara da hak veriyorum. Yeni yetenekleri tasarlamak, yetenekleri ve sınıflar arası dengeyi sağlamak kolay değil. Bu kadar kısa sürede bu topa girmek istemediler muhtemelen. Olur da artık eskiden olduğu gibi senede bir güncelleme alırsa ileriki güncellemelerde ekleyebilirler.

Daha önce yeni seviyelerin geleceğini, gelmesi gerektiğini, gelmemesinin önünde hiçbir engel olmadığını ifade etmiştim. Hatta burada bir arkadaşla baya tartışmıştık bunu. Yeni seviyelerin gelmesine sevindim fakat bu biraz buruk bir sevinç çünkü yeni yeteneklerin gelmesini bekliyordum.

Yeteneklerin gelmemesini yetenek barının yetersiz olmasına bağlayanlar olmuş umarım bir an önce ne kadar komik bir argüman ortaya koyduklarının farkına varırlar :grinning:

Direnç puanlarının artmaması isabetli bir karar olmuş. Zaten kolaylıkla istenilen direnç 1000 yapılabiliyor. Bu yüzden ben yeni itemlerde de direnç değerlerinin artacağını düşünmüyorum. Şu anki değeri 60 olan dirençler belki 63 ve 66 olabilir. Tank için ise 32 olan değerler max 36 olur.

Sınıfların enerji değerlerinin güncelleme gelir gelmez %25-50 oranında artmasını bekliyorum. Seviye atlayınca artan enerjiden bahsetmiyorum. Daha önce böyle düzenlemeler yapmışlardı sınıflar arası dengeyi sağlamak adına.

Büyük ve açık bir bölge olacağı söylendi. Ben en az meteor bölgesi büyüklüğünde bir bölge bekliyorum. Bir tarafta çeteciler bir tarafta kurtadamlar bir tarafta cinler bir tarafta tepegözler yılanlar vs meteor bölgesi gibi güzel bir bölge olacağını düşünüyorum.
Hatta meteor bölgesi + sivri ada büyüklüğünde bir bölge olursa tadından yenmez.

Toplama ve üretim puanları artacak yeni madenlere merhaba! Büyük bir bölge olmasından dolayı ben her toplama sınıfı için 3-4 maden bekliyorum. Toplamda 9-12 yeni maden gelebilir. 7-8 tane de yeni materyal gelecektir (salgı xenotim gibi).
Daha önce de söyledim (viewtopic.php?f=46&t=144940&start=20) eski madenler iş yapmayacak üretimlerin hepsi bu madenler ve materyaller üzerinden olacaktır. Tabi grup bölgelerinin işlerliğini kaybetmemesi için, bölgelerden düşen materyaller (hidrojen, niobyum vs) ilgili reçetelerde yerini bulacak.

Yeni eşya reçetelerinde eski eşyalar istenmeyecek. Bu zaten oyuncuların yeni bölgenin grup bölgesi olmaması isteklerinin sonucudur. Nerull bu isteği göz önünde bulundurduk dedi. Çemberlitaş eşyalarını bir reçetede isterse bu grup bölgelerini dolaylı olarak devam ettirmek demektir. Böyle bir şey beklemeyin yani.

Yeni bölge muhtemelen Karaköy olacak. Daha önce GRC afişi Nerull'un fanatikler tweeti (Gizit klanı fanatikleri) gibi ipuçları Karaköyü işaret ediyor. Nerull daha önceden "hikayeden sapmayalım arkadaşlar" diye bir konuya yorum yapmıştı. Bu anlamda bir ters köşe yapıp Tangriss getirebilirler saatin ilerisindeki yapı. Çünkü hikaye orada kaldı şu anda.

Bu arada Kuklacıyı orada bulacağımızı düşünmüyorum. Çünkü Karaköy dediğimiz yer Eminönünün dibi. Orada olsa illa ki bir şeyler kulağımıza çınlardı. Görev hikayelerinde vs bahsederdi veya bir çeteciden falan duyardık. Dolayısıyla orada Kuklacının seçilmişi gibi atıyorum "Kuklacının veliahtı" adında bir boss ile karşılacağız. Kuklacının hala kayıplarda olduğunu düşünüyorum. Belki de en yakınımızdadır sonuçta kimse yüzünü görmedi B-)

Sadece bu kadar mı ? Yeni ne gelebilir. Devasa bir haritayı bize sunup işte yaratıklar hadi kesin yeni eşyaları üretin demeyeceklerdir. Benim tahminim tılsım sistemi gibi yeni bir sistem geleceği üzerinedir. Cevher sistemi desem çok yavan kalacaktır ikv'nin o bildiğimiz havasına uymuyor, + basma sistemi desem silah yükseltme var zaten. Bakalım ne gelecek bekleyip göreceğiz.

Benim düşüncelerim bu kadar. Herkese iyi oyunlar dilerim.
Not: Yalnız yazarken kendimi yutubır gibi hissettim haha B-)

Maşallah IKVtuber gibi yazmışsın ❤
Trailer çıktığında tepki videosu yapacağım ':)
Everything is about math just math
Kullanıcı avatarı
SikayetVar
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi
Lonca: Mevsim Olmayan Mekanlar
İletişim:

Mesaj gönderen SikayetVar »

Selamlar,
Ben oyun motorunun artık değiştirilmesinden, en azından Actor ise Actor v2 güncelleştirilip daha stabil bir hale getirilmesinden yanayım bunca zaman bekledik sonuç olarak. Bunun yanında görsellik bekliyorum oyundan daha tatlı grafikler gelmesi taraftarıyım. Hikayeleri çok uzun zaman önce okumuştum acaba iki yeni klan daha eklenir mi ? Çünkü isimleri geçiyordu gibi anımsıyorum. Oyun hikaye olarak bizleri doyuracaktır eminim bundan. Arzuhalci'nin yakamızdan düşmeyeceğini düşünüyorum. Yeteneklerde değişime gidilebilir sonuçta daha önceden kullandığımız daha sonra kaldırılan yetenekler oldu oyunda. Karakter değiştirme sisteminin, oyuncu oyunda değilken malzemelerini satabileceği bir pazar sisteminin, daha büyük çanta, daha büyük kasa ve ek kasaların, çevrimdışı mesaj gönderebilme özelliğinin, oyun içerisinde gruplara özel sesli sohbet sisteminin eklenmesi bekliyorum. Şimdilik aklıma gelenler bunlar. İyi forumlar dilerim.
Esen kalın.
Kıyamet Günlüğüm için görsele tıklayın.
Resim