Susturulma Cezaları Hk.

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kilitli
Kullanıcı avatarı
NaudiR
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Susturulma Cezaları Hk.

Mesaj gönderen NaudiR »

Merhaba,

Son günlerde bir çok kişi susturuluyor. Genel sebepse akçe alım/satım. Oyun içerisinde 5000-5500 adet ökse otu alınır/satılır dediğimizde buna nasıl bir işlem yapılıyor? Ya da direkt olarak 5.000-5.500 yazarak hiçbir şey yazmadan bu şekilde bir mesaj gönderdiğimde nasıl işlem yapılabiliyor?

Ben 5.500 adet ökse otu satıyorum fakat karakterimde 5.500 tane ökse otu yok. Aslında hiç yok. Ama o şekilde yazmak istiyorum. Buna kim müdahale edebilir ya da cezai bir işlem uygulayabilir? Sırf miktarı akçe miktarına benziyor diye işlem yapılabilir mi? Sonuçta ben akçe ile ilgili en ufak bir şey yazmıyorum...

Sonuç olarak demek istediğim şu: benim karakterimde belirttiğim ürün olsun ya da olmasın ya da başka bir ürün işime yarasın ya da yaramasın. Ben gerekirse 5.500 adet ökse otu alınır/satılır da derim gerekirse 10.000 adet alınır/satılır derim. Kurallar çiğnenmediği sürece ne yazdığıma hiç kimse karışamaz ve doğal olarak işlem yapılamaz. Ama şu an gördüğüm durum bunun tam tersi.

Umarım konuyu silmek yerine aydınlatıcı bir cevap verirsiniz.
İKV

2008 - 2018

Çemberlitaş'ı mumla arayacağınız günler yakındır!
Kullanıcı avatarı
Naveran
İstihbarat Üyesi
İstihbarat Üyesi

Re: Susturulma Cezaları Hk.

Mesaj gönderen Naveran »

Merhaba

Öncelikle konu silme vesaire gibi tatsız imalardan kaçınmanızı önemle rica ederim. Burada, saygı ve forum kuralları çerçevesinde olan her soruya/konuya yanıt veriliyor, verilecektir de.

İlgili konuyu açarken araştırmadığınız çok aşikar. Zira ufak bir arama yaptığınız da ne gibi adımlar izlendiğini görebilirsiniz.

Bir ceza uygulanırken; cezayı inceleyen ekip 10 dakikalık bir konuşma kaydı görüntülemektedir. Konuşma kaydı içerisinde sizin bahsettiğiniz bir söylemin yanında telif ihlaline yönelik bir söylem var ise gerekli moderasyon uygulanmaktadır. Yani bahsetmiş olduğunuz gibi bir kelimeye veya bir söyleme ceza verilmemektedir. Sizin düşüncenize göre; oyuncular 'akçe' yazmadıkları sürece istedikleri gibi akçe satımı yapabileceklerdir. Fakat ne çeşit bir söylem olursa olsun, akçe satışına hiçbir şekilde izin vermeyeceğimizi belirtmek isterim.

Eğer hatalı bir moderasyon uygulanırsa; Ceza İtiraz birimi tam da bunun için mevcut. Eğer dilediğiniz gibi konuşup herhangi bir ceza gerektirmeyen durum sergilediğinizi düşünüyorsanız; İletişim/Destek Formu > Ceza İtiraz başlığı altında tarafımıza bildirim gönderip, bu gibi hataların önüne geçebilirsiniz.

Ayrıca şu durumu tekrar belirtelim; Oyuna üye olduğunuzda, okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi taahhüt etmiş olduğunuz Kullanım Sözleşmesi'nde de kesin hükümlerle yasak olduğu belirtilen; tarafınıza sadece "kullanım" hakkı verilen, oyun parası da dahil olmak üzere her türlü öge, oyun karakteri, e-pin telif hakları gereği yasal olarak korunmaktadır. Ve her hakkı TTNET (Sobee)’e aittir. Bu ögeler, izinsiz hiçbir amaçla ticari olarak kullanılamaz. Bu ögeleri kişisel çıkar elde etmek amacı ile oyun parası/gerçek para karşılığında satmak/satmaya teşebbüs etmek Telif Hakları gerekçesiyle yasaktır.

Bu hususta alımlar telif hakkı ihlaline girmediği için ceza uygulanmamaktadır.

Bilginize sunar, iyi geceler dilerim.
İstanbul Kıyamet Vakti İletişim/Destek Formu İçin Tıkla!
Forum Kanalındaki Faydalı Konular

İstanbul Kıyamet Vakti'nden Haberdar Olun!
Resim Resim
Kilitli