Artık Üretmek Olmasın Yeter !!! Gelin okuyun yazımı

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
Serinplay
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı

Re: Artık Üretmek Olmasın Yeter !!! Gelin okuyun yazımı

Mesaj gönderen Serinplay »

Bahsettiğin sorunların farkındayız.Ama herkesin tek tek kulağını çekemeyiz.Ya da neden öyle yapıyorsun diyemeyiz.Çünkü tercih meselesi.Mesela ben oyuna döndüğümde baktım m1 olmayanı almıyorlar.Direk m1 için uğraştım ve 3 ayda aldım.Gidipte neden m1 olmayanı almıyorsunuz demedim kimseye.Üstelik sıfırdan başladım.Hani bazıları diyor sıfırdan başlayıp nasıl peptit, salgı kasacağım diye.Emek vereceksiniz arkadaşım.İlk günlüğümü silmeseydim orada görürdünüz hergün nasıl kastığımı.Günde 5m bile kasamayan bence bu oyunda bir yere gelemez.Bir çok konuya yazdım , yazmaktan sıkıldım ama örnek teşkil etmesi için yazıyorum.O 3 ayda ben sürekli buz+fizik ile Gönül'ün yanında para kastım.Yaz boyunca sabaha kadar maden çektim.1 asa 1 zırh 1 ceket ürettim ve Meteorit 1 tılsımını aldım.He memnumuyum bu durumdan pek değilim.Ama tılsım sayesinde bölgeyi kısa sürede bitirmekten memnunum çünkü herkesin oyuna ayıracak çok vakti olmuyor.Veya uzun süre bölgede kalınca insan bunalabiliyor.Memnun değilim ama sonunda amacıma ulaştığımda emeğimin karşılığını aldım.Gerçi bu sorunlar büyücü içindi.Şimdilerde m1 ile bile zor giriliyor o da ayrı mesele.Arada m1 grubu bulursun ama acemilere denk gelmen söz konusu.Geçen başıma geldiği gibi hem iksirin biter hem kesemeden çıkabilirsin.Görevler konusunda her türlü yardımlaşma oluyor.Hemen her gün solucan , dişi , komodo , yeşil hidra defalarca kez kesiliyor.Sunucudan sunucuya değişir tabi.Grup dolu ise adamların elinden bir şey gelmez çünkü herkes ilk önce yakınını alır gruba.Buna torpil denmez.Kötü insanlarla karşılaşman iyi insanlar olmadığı anlamına gelmez.Çevre önemli.Dost edinirseniz her zaman faydanıza.O örs parası isteyenler günlerini boş boş sancakta savaşarak geçirmese , yada gidip para edecek bir şeyler kazanmaya çalışsalar veya en azından eşya düşürüp dükkana satsalar yine örs paraları olur.Benimde örs paramın olmadığı durumlar oldu ama ben o duruma genelde paramı başka karakterime aktardığımdan dolayı düşüyordum.Bir oyuncunun örs parası yoksa ya gerçekten parasını başka çara aktarmıştır yada tembeldir.Dediğim emek yoksa yemek yok.Her oyunda belli bir gereksinim vardır.İKV'de bu biraz daha üst seviye.Oyundaki belli başlı sorunları kabul ediyoruz ve defalarca kez dile getirdik.Olay yetkili mercilerde bitiyor.Bir bölgeye girmek için o bölgenin eşyalarına sahip olmak saçmalık.Ama bölgeyi de normal hasarlı oyuncular için zor yaptıkları için malesef saçma bir düzen var.Yinede bu engeller oynamanız için bir neden veriyor size işte.Yapamam diyende bırakır zaten.Ve ilk mesajın ile şimdi yazdığın mesajın anlamı tamamen farklı.

İyi forumlar.
Kullanıcı avatarı
Thrashmetal
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi
Sunucu: Meran

Mesaj gönderen Thrashmetal »

Arada baya bir uzun zaman var aslında dedikleri gibi ama olsun ya da olmasın madem ki bu bölgelere giriş için tılsım üretimi mecburdu sanırım diğer başka bir konuda da belirttim sanırım 49 seviye olduktan sonra hol bölgesine girebilecek kadar gücü ve cesareti olsun
bir büyücünün giriyor tek yiyor vursa vuramıyor yine çemberlitaş büyücüsü giriyor ne anlamı kaldı tek parlak ejder asa ile bile zor kesiyordum bunun yanı sıra karakteri bozuk yurtdışında bir popülaritesi bulunmayan MMORPG oyununun oyuncuları da buraya sarktı oynamasın demiyorum sadece eski zamanlarda oynayanlar bilir bu oyuna gönül veren bizi koruyup kollayan abilerimiz ablalarımız vardı şimdi ise gerekse Facebook alım-satım sayfalarında şu hırsız bilmem kimin ....... foto at ....... senin..... gibi çirkin muhabbetlerle karşılaşıyorum bu muhabbetler yüzünden oyunun kitle seviyesi düştükçe düşüyor maalesef bahsetmek istediğini gayet anladım ben lütfen sadece yazıyı ayıklamadan okuyun
Kullanıcı avatarı
Parlementxx
Bab-ı Ali Muhafızı
Bab-ı Ali Muhafızı
Sunucu: Eminönü
Klan: Arzın Çocukları

Mesaj gönderen Parlementxx »

Yeraltı gibi bir bölge gelse bir yücelen balyozu 50 60 m e sattıgımız günlere dönsek mükemmel olur.
Resim
Kullanıcı avatarı
iskar43
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Beyaz Köşk

Mesaj gönderen iskar43 »

Grup bölgelerine karşıyım.Bir insan tek başına bişiler yapabilmeli bu gruba ve bir süre zarfına bağlı kalmamalı
istediği zaman oyundan çıkıp girebilmeli.
Üretim olması kanısındayım Oyunun varolduğu günden beri üretim var. 29 levellerde 2+2 veya 3+3 diyerek meteor eşya alıp satmayı. 39 levellerde üretim yaparak element eşya veya alman ok ucu sahip olmayı özledim.Aynı zamanda yaratıklardan düşen itemleri satmayı. Ama Grup bölgesi oyunun dengesine bozan şey ve dostluğu arkadaşlığı bitiren bu olmuşdur../color]
xİSKARx ııİSKARıı KıLLtoLiVe KıLLtoLiVee TheNoBLeS

Bir Zamanlar(beta) :: xxmafyaisoxx Fianxmafyaiso
Kullanıcı avatarı
ReBeLLioNs
İskele Babası
İskele Babası
Klan: Arzın Çocukları

Mesaj gönderen ReBeLLioNs »

Herkesin oyundan aldığı haz farklı. Kimisi bireysel deneyimlerden, kimisi ekip (lonca) halinde dolaşmaktan, kimisi maden çekmekten, kimisi al/sat yapmaktan.. Sonuç olarak oyun içinde kendini geliştirebileceğin, her gün üzerine daha fazlasını koyabileceğin birden fazla imkan var. İş bu imkanları kullanmakta. Bu oyun zor değil. Bazı arkadaşlar haftanın belirli günleri, belirli saatler aralığında bile zaman ayırarak ilerleme kaydediyor.

Grup bölgelerinin de denge bozucu bir etkisi olduğunu düşünmüyorum. Nitekim oyunda takım çalışmasını ve tecrübe paylaşımını tetikleyen bir etmen olduğu gerçeğini kimse inkar edemez. Ayrıca grup bölgeleri geldiğinde herkes hasar bakımından birbirine yakın değerlerdeydi. Kimse daha iyi oynuyor ya da daha fazla hasar veriyor diye ayırt edilerek gruplar kurulmamıştır. Şu anki durum ise tamamen oynayan insanların karakterlerini yansıttıklarını göstermekte. Bazı insanlar paylaşalım ki herkes bir şeyler öğrensin, çabalasın, gelişsin isterken; bazı insanlar bunu vakit kaybı, kendine rakip kazanmak şeklinde düşünmekte.
İstanbul Kıyamet Vakti'nden Haberdar Olun!

:trident: NIKOLAI*

“It is harder to crack prejudice than an atom.” -Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
movie
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi

Mesaj gönderen movie »

iskar43 yazdı: 11 Ara 2017 15:03 Grup bölgelerine karşıyım.Bir insan tek başına bişiler yapabilmeli bu gruba ve bir süre zarfına bağlı kalmamalı
istediği zaman oyundan çıkıp girebilmeli.
Üretim olması kanısındayım Oyunun varolduğu günden beri üretim var. 29 levellerde 2+2 veya 3+3 diyerek meteor eşya alıp satmayı. 39 levellerde üretim yaparak element eşya veya alman ok ucu sahip olmayı özledim.Aynı zamanda yaratıklardan düşen itemleri satmayı. Ama Grup bölgesi oyunun dengesine bozan şey ve dostluğu arkadaşlığı bitiren bu olmuşdur../color]

Üretim olmasını mı istiyorsun yoksa bir şeye daha kolay erişmeyi mi? Bu söylemleri hiç samimi bulmuyorum. Çünkü çemberlitaş itemlerini de üretebilirsiniz nihayetinde.
Everything is about math just math
Kullanıcı avatarı
ReaLMADRID
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Teşkilat
Klan: Lodos

Mesaj gönderen ReaLMADRID »

İkv oldum olası hep üretim üzerineydi grup bölgelerinde sadece bu işin mantığı bir miktar değişti. 29 level sınırındayken piyasa da satılan çarşı, meteor itemler hepsi düşmüş müydü sanki tabi ki hayır yüzde sekseni üretimdi. Grup bölgelerinde saçmalık apayrı bir durum bölgeyi kolay yapsan şaheser itemlere ulaşmak kolay olacak zor yapsan farklı bir durum bence grup bölgelerindeki itemler için reçete konulmamalıydı zoraki olarak şaheseri az veya olmayan karakterler zorunlu olarak girmek durumunda kalacaktı. Oyunun en güzel çözümü oyunun tekrar bireyselliğe dönmesi tıpkı yeraltı zamanındaki gibi çekilen her maden kendince bi mebla edecek kestiğimiz yaratıklardan düşen bir çok item kendince para edecek. Bunu şöyle bir örnekle anlatayım grup bölgeleri olmasaydı bizim düşürdüğümüz o yücelen yüzük kolyeler fevzi yüzük kolyeler tek itemleri dahi hala belli bi mebla ederdi hani 5 10m değilde 500 bin 1m gibi ki hatırlıyorum ilk düşürdüğüm yücelen fevzi tek item yüzük kolyeleri 5 er 10 ar dan satıyordum. Piyasada ederi olan şeyler ve satışı olan şeyler belli ve kıstas çok dar hep aynı şeyler satılıyor böyle olmamalı böyle olunca herkes bi tarafa dönüyor. Yeni bölgede şaheser olarak gelecekse sadece silah gelmeli ötesi değil çünkü ötesi oyunu tek düze bir hale getiriyor. Yeni bölgenin ertesinden bir bölge gelecekse ki tahminen o da grup bölgesi olur onda da en fazla yüzük kolye olmalı ki millet geri kalan itemlerini yani ceket pantolon ayakkabı eldiven zırh gibi eşyalarını üretebilmek için madenlerde sabahlamalı yaratık kesmeli alışveriş yapmalı yoksa ne anladım ben gir 1 ay her gün boss kes üstünü diz dışarıya bir çık herkes senin gibi. Sırf savaşmayıp bölgelerde boss kesmeyip para kasanın maden çekmenin de farklı bir ayrıcalığı olmalı bu oyunda. Adam oyuna başlıyor veya bir süre önce bırakmış geri dönüyor legal olmasada 100 150 tl basıp iki tılsım 150 200m oyun parası alıyor bir iki item üretiyor sonra 1 ayda karakter fulluyor e abi ne anladım ben de yıllardır oynuyorum ve adamla üstümdeki itemler aynı tek farkım daha fazla nakitim veya 2-3 tane daha fazla tılsımım var.