İKV Oyuncu Platformuna Ne Dersiniz?

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
birgaripoyuncu
Şarapçı'nın Sırdaşı
Şarapçı'nın Sırdaşı

İKV Oyuncu Platformuna Ne Dersiniz?

Mesaj gönderen birgaripoyuncu »

Bir zamanlar ikvonline adında forum vardı ve resmi forumdan daha fazla aktif kullanıcısı vardı. Sebebi de oyuncuların bu forum üzerinde daha rahat iletişim kurabilmesi, yardımlaşabilmesi ve ticaret yapabilmesiydi. Ayrıca çeşitli etkinlikler vs. de düzenleniyordu.

Eskiden olduğu gibi oyunun tekrar canlı olması ve oyuncuların birbirleri ile yardımlaşması için yine böyle bir platforma ihtiyaç olduğunu düşünüyorum.

Bu platform oyuna veya oyuncuya ne katar?
  • Grup Bölgelerine grup bulamadığı için yakınan oyuncular için yarar sağlar.
  • Zorlandığı görevleri yapmak için yardım isteyen oyuncular ile yardım etmek isteyen oyuncuların diyaloğunu sağlar.
  • Çevrimiçi süresi nedeniyle alım-satım yapamayan oyuncuların ticaret yapmasını ve dolayısıyla ticaretin canlanmasını sağlar.
  • Oyuniçi etkinlikler ile oyuncuların eğlenmesini sağlar.
  • Ve dahası...
Görüşlerinizi ve varsa oyun ve oyuncular için katkı sağlayacak önerilerinizi bekliyorum.
Kullanıcı avatarı
SPIEGLEIN
Yalnız Adam'ın Dostu
Yalnız Adam'ın Dostu
Sunucu: Eminönü
Lonca: Kök Tengri

Re: İKV Oyuncu Platformuna Ne Dersiniz?

Mesaj gönderen SPIEGLEIN »

Daha çok mobil uygulama daha hoş olacak diye düşünürüm ben şahsen. Mobil üzerinden her türlü iletişimi sağlayabileceğimiz bir uygulama ? gerek web site gerek mobildede aktif bir şekilde :thinking_face: :thinking_face:
Resim
birgaripoyuncu
Şarapçı'nın Sırdaşı
Şarapçı'nın Sırdaşı

SPIEGLEIN yazdı: 10 Ara 2017 00:29 Daha çok mobil uygulama daha hoş olacak diye düşünürüm ben şahsen. Mobil üzerinden her türlü iletişimi sağlayabileceğimiz bir uygulama ? gerek web site gerek mobildede aktif bir şekilde :thinking_face: :thinking_face:
Mobil uygulama da yapılabilir fakat sadece Android için yayınlanabileceğini düşünüyorum. iOS için yayınlamak biraz tuzlu. :)
Şu olsa iyi olur dediğimiz şeyleri listeleyebilirsek belki ortaya bir şeyler çıkarabiliriz.
Kullanıcı avatarı
TOLGARDA
Semiha'nın Gözdesi
Semiha'nın Gözdesi
Sunucu: Kuklacı
İletişim:

Mesaj gönderen TOLGARDA »

Alternatif forumun yanı sıra, yönetecek bir ekip çıkması sorun. Yoksa tutup ben de bugün site açabilirim.
:zero: :one: :two: :three: :four: :five: :six: :seven: :eight: :nine:
birgaripoyuncu
Şarapçı'nın Sırdaşı
Şarapçı'nın Sırdaşı

TOLGARDA yazdı: 10 Ara 2017 00:34 Alternatif forumun yanı sıra, yönetecek bir ekip çıkması sorun. Yoksa tutup ben de bugün site açabilirim.
Forum değil de bir platform oluşturulması daha sağlıklı olur diye düşünüyorum. Forumda sürekli aktif olan oyuncular ekibe dahil olabilirler. :)
Kullanıcı avatarı
SPIEGLEIN
Yalnız Adam'ın Dostu
Yalnız Adam'ın Dostu

birgaripoyuncu yazdı: 10 Ara 2017 00:32
SPIEGLEIN yazdı: 10 Ara 2017 00:29 Daha çok mobil uygulama daha hoş olacak diye düşünürüm ben şahsen. Mobil üzerinden her türlü iletişimi sağlayabileceğimiz bir uygulama ? gerek web site gerek mobildede aktif bir şekilde :thinking_face: :thinking_face:
Mobil uygulama da yapılabilir fakat sadece Android için yayınlanabileceğini düşünüyorum. iOS için yayınlamak biraz tuzlu. :)
Yani müdür pek anlamam o işlerden ama aktif bir ticaret hanı olarak bir ortam sağlaya bilirsen mobil üzerinden erişim ciddi anlamda tutar yani diye düşünüyorum herkes benzer birşeyler istiyor.
Resim
birgaripoyuncu
Şarapçı'nın Sırdaşı
Şarapçı'nın Sırdaşı

SPIEGLEIN yazdı: 10 Ara 2017 00:37 Yani müdür pek anlamam o işlerden ama aktif bir ticaret hanı olarak bir ortam sağlaya bilirsen mobil üzerinden erişim ciddi anlamda tutar yani diye düşünüyorum herkes benzer birşeyler istiyor.
El atmışken katkı sağlayacak her şeyi düşünmek lazım bence. :) Mesela ticaret için işteyken alıcı bulmak amacıyla iyi bir seçenek. Bunun bir de Grup Bölgesi olayını ele alalım. Bütün gün işte yorulmuşsunuz ve stres atmak için Grup Bölgesi atmak istiyorsunuz. Yoldayken bu uygulamadan grup arayabilirsiniz. :) Böyle yararlı fikirleri derlersek güzel bir şey çıkabilir.
Kullanıcı avatarı
MobilSorun78
Demirci Çırağı
Demirci Çırağı
Sunucu: Beyaz Köşk
Klan: Lodos
Lonca: Yalnızlık Paylaşılmaz
İletişim:

Mesaj gönderen MobilSorun78 »

Fikir belirtmek pekala yapılır şimdi başlasam sabaha kadar yüzlerce yapılabilecek bir şeyler karalarım ama işin zor kısmı bunları yapmakta, yapacak birisi yada birileri var mı ? Öyle konu açıp şöyle şöyle olsa hoş olmaz mı ? Değil'de ; ben şunları şunları şöyle bir platform veya program'da yaptım bunlar üstüne eklenerek güncellenecek fikirlerle demek daha hoş olur. Yoksa şuan benim yaptığım gibi yazmış olmak için yazarsınız.
Gizlenmiş İçerikGöster
Resim
Resim
Resim
Resim
ResimResim

Beyazköşk / Mushroom - Lonelycowboy \
Kullanıcı avatarı
SPIEGLEIN
Yalnız Adam'ın Dostu
Yalnız Adam'ın Dostu

birgaripoyuncu yazdı: 10 Ara 2017 00:44
SPIEGLEIN yazdı: 10 Ara 2017 00:37 Yani müdür pek anlamam o işlerden ama aktif bir ticaret hanı olarak bir ortam sağlaya bilirsen mobil üzerinden erişim ciddi anlamda tutar yani diye düşünüyorum herkes benzer birşeyler istiyor.
El atmışken katkı sağlayacak her şeyi düşünmek lazım bence. :) Mesela ticaret için işteyken alıcı bulmak amacıyla iyi bir seçenek. Bunun bir de Grup Bölgesi olayını ele alalım. Bütün gün işte yorulmuşsunuz ve stres atmak için Grup Bölgesi atmak istiyorsunuz. Yoldayken bu uygulamadan grup arayabilirsiniz. :) Böyle yararlı fikirleri derlersek güzel bir şey çıkabilir.
Daha öncesinde bir konu açmıştım ve konuda şuanki forum üzerindeki ticareti aktif hala getirile bilicek bir öneri sunmuştumda :D ahh :thinking_face:
Resim
Kullanıcı avatarı
CIZIK
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Teşkilat
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Bedr-in Aslanları

Mesaj gönderen CIZIK »

forum hantallıgından kurtulup daha anlık daha aktif çözüm arayanlar için "discord" önerebilirim
sistemin başarısı katılımcı sayısının çokluguna baglı içerisinde odalar açıp eşya alım satım ,bölge veya çeşitli aktiviteler oluşturulabilir.
Resim
leones non capit muscas