Gaffar Bey ve Agah Efendi işbirliği

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
WHiSPeRoFDeaTH
İskele Babası
İskele Babası
Sunucu: Eminönü
Klan: Lodos

Gaffar Bey ve Agah Efendi işbirliği

Mesaj gönderen WHiSPeRoFDeaTH »

Arkadaşlar yeni gelecek güncelleme ile Agah ve Gaffar arasındaki işbirliğini anlamış olacaksınız.Oyun o kadar entrikalar ile dolu ki.Gaffar bey kendini bilerek feda etti.Agah Efendi herşeyi biliyordu kim hain kim değil.Ayrıca Kuklacı ve Agah arasında doğrudan bağlantı var.Gösterilmek istenen şey Agah'ın hain olduğu.Hain çıkacak olan Arzuhalci.Agah herşeyden haberdar.Agah kuklacıya inanan bir şahıs.gerçek olanda bu.Ama oyun bize Agah ve Kuklacıyı düşman olarak gösterecek ve mecburen görev gereği işlerini bitirmemiz gerekecek.Ve sonrasında asıl gerçek ortaya çıkacak.Oyunda son haline bürünmüş olacak.Hikayeyi bütün olarak yorumlarsanız ,ipuclarını yakalarsanız,oyun görev metinlerini eksiksiz hatırlıyorsanız ne demek istediğimi anlayacaksınız.Ayrıca Selami Kelaynak Süpriz bir karakter olarak karşımıza çıkacak,Kesinlikle eskilerden bir isim.Topal Agah'ın istihbaratçısı.Kesinlikle bir intikam söz konusu.Agah bey buna dahil.Kuklacı Gaffar ve Agah ve diğerleri sizce kimden ve neden intikam almak istiyor.Teorileriniz varmıdır?
Kullanıcı avatarı
Yafp
Demirci Çırağı
Demirci Çırağı
İletişim:

Re: Gaffar Bey ve Agah Efendi işbirliği

Mesaj gönderen Yafp »

Merhabalar,

Hikayeye holistik bir bakış açısıyla nasıl baktığınızı, neleri yakaladığınızı; oyun görev metinlerinin önemli kısımlarını buradan veya özelden açıklarsanız belki biz/ben de bu sonuçlara ulaşabiliriz. Sonrasında kendi teorilerimizi söylemek çok da güzel olur O:-)
  • Eminönü: Yigas, Zekhan, Poohdini, Jacque
  • Beyazköşk: Crimzon, Shekinah, Robyn
Kullanıcı avatarı
Serinplay
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı

Mesaj gönderen Serinplay »

Tüm görev metinlerini okudum.Böyle bir şey yok.Agah Efendi'nin hain olduğunu da sanmıyorum.Ayrıca siz Agah Efendi'yi çok yetkili biri sanabilirsiniz ama asıl yetki Mısır Çarşısı'nın altındaki Şehir Meclisi'ndedir.Tabi görev metinlerini okuyan birisinin bunu anlaması lazım.

İyi forumlar.
Kullanıcı avatarı
turkoxHAMSTER
Dipsiz Kuyu Gözcüsü
Dipsiz Kuyu Gözcüsü
Sunucu: Teşkilat

Mesaj gönderen turkoxHAMSTER »

Tamamen kurgu olduğunu düşündüğüm bir teori. Görev metinlerine aşina biri olarak bahsettiğin gibi bir ilişkinin söz konusu olduğunu düşünmüyorum. Selami Kelaynak sandığın kişi değil. Hatta kendi haline bir adam. Yıllar önce yetkili bir isimle yaptığımız görüşmede Selami nin hiç bir zaman göremeyeceğimiz bir kurgusal karakter olduğunu söylemişti. Selami Kelaynak Eminönü ahalisi tarafından tanınan bilinen kendi halinde bir şairdir. Fazlasını bekleme.
Kullanıcı avatarı
BayTerapi
Mebrure'nin Adamı
Mebrure'nin Adamı

Mesaj gönderen BayTerapi »

Serinplay yazdı: 24 Kas 2017 23:03 Tüm görev metinlerini okudum.Böyle bir şey yok.Agah Efendi'nin hain olduğunu da sanmıyorum.Ayrıca siz Agah Efendi'yi çok yetkili biri sanabilirsiniz ama asıl yetki Mısır Çarşısı'nın altındaki Şehir Meclisi'ndedir.Tabi görev metinlerini okuyan birisinin bunu anlaması lazım.

İyi forumlar.
Metinler var mı elinde.
kedi
Kullanıcı avatarı
SkyBlue
Dış Şehir Gezgini
Dış Şehir Gezgini
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Donquixote Family

Mesaj gönderen SkyBlue »

Oyun’un hikayesini bizim düşündüğümüz kadar Yönetim ekibinin düşündüğünü sanmıyorum.

Selami Kelaynak’ı unuttular. Selami Kelaynak sidequest’i alakasız bir yere bağlanacak ve sonucu “Bu ne lan?” olacak.

Agah Efendi’nin hain çıkması gibi bi durum olacağını sanmıyorum.

Şuanda bile boş yere teori üretiyoruz. Elimizde hiçbir belge yok, bir ipucu yok. Yeni bölge varsa ve gelirse onun rrailer’ından bir kaç ipucu çıkarabiliriz. Çemberlitaş trailer’ı buna en güzel örnektir bence.
~ Donquixote Family ~
~ Mihawk ~
Kullanıcı avatarı
Boribars
Cin Avcısı
Cin Avcısı
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Jitem

Mesaj gönderen Boribars »

Agah efendiye gerekli cevabı guncelleme ile vereceğimiz den hiç şüpheniz olmasın. Agah ihanet içerisindedir teşkilat denilen çete Eminönü de terör örgütü niteliğindedir
Er ya da geç hepsinin pisliği ortaya çıkacaktır.
DuMaNiSTT / Boribars ve Niceleri...
Kullanıcı avatarı
Caffeine
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Mesaj gönderen Caffeine »

bahsi geçen teorilerin ıslak imzalı, teşkilat noter tasdikli belgelerini görelim efem. üzerinde oynama yapılmış belgeler kabul görmeyecektir. teşkilat neferleri böyle oyunlara gelmeyin, geldirtmeyin, gelmiş olanlarıda iyice bir dürtün. iyi forumlar efenim.
BILGISEZGIN
İskele Babası
İskele Babası

Mesaj gönderen BILGISEZGIN »

Şu anda yazım aşamasında olduğum İstanbul Kıyamet Vakti kitabında bütün sırrı açığa çıkaracağım..
Kullanıcı avatarı
SalurBeyi
Labirent Rehberi
Labirent Rehberi
Sunucu: Teşkilat
Klan: Lodos
Lonca: Dostlar Kıraathanesi

Mesaj gönderen SalurBeyi »

Madem Agah hain değil geçmişte sorduğum soruyu tekrar sorayım.
Teşkilat'tan neden ayrıldık?
ölüm tatlı bir hayal oldu artık