farkında mısınız?

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
movie
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi

Re: farkında mısınız?

Mesaj gönderen movie »

peroxide yazdı: 23 Kas 2017 03:04 oyuna geri dönüp bir bakayım dedim ama oyunda herşey para olmuş arkadaşlar belki farketmiyorsunuz.
neden oyuncu kazanmıyor bu ikv?
-yeni bir oyuncu oyuna başladı diyelim bu karaktere ne lazım plus hadi bir şekilde tamam hallettik plussuzda olur.
-bu karaktere ne lazım kasa erişimi neyse ben yürürüm kasaya kadar sıkıntı yok kasa erişimi alınca grub bölgelerindeki yaratıkların canı düşüyor saçmalık (viewtopic.php?f=46&t=73046)
-yetenek kesin lazım +5 yetenek önemli çünkü herkesle eşit olmak istersin neyse oda olmasın
-lonca lisansı!!! şaka mı ya oyunda lonca sistemi parayla ve loncaya giren sadece ruh taşlarını kullanıp topkapı sarayına gidebiliyor.
resmen bir bölge olan topkapı sarayına yürüyerek bile gidip giremiyorsun loncasız!!! bu okadar büyük dezavantaj ki yeni başlayan biri için. neyse allah kahretsin yürürüm ben tamam topkapıyada girmem.
-binbir uğraş sonunda f2p oyun olduğu için hiç para yatırmadan oynadık oynadık ve bir silah ürettik/düşürdük. napmamız gerektiğini hepimiz biliyoruz dimi! silah yükseltme almalıyız. neden çünkü oyundan yapılabilecek birşey bile değil silah yükseltmeyi siteden yapıyoruz şakada son nokta. ve bu diğer oyuncular ile aramızda bir uçurum yaratıyor.

oyun içeriğiyle ilgili paralı olayımız bitti şimdi ise gerçekten oyun yönetiminin ne kadar paragöz olduğu konusuna gelelim.

Ekstra Şikayet Hakkı (+10) (SÜRESİZ) 615 Akçe / bu nedir? neyse az çok anlıyabiliyorum suistimal felan işleri
Arkadaş/Yasaklı Listesi Büyütücü (+5) (SÜRESİZ) 615 Akçe / ????????? 5 arkadaş fazla eklemek için oyun kendi küçük yaptığı yeri büyütmeye para alıyor hahahhaha :d
Boz Ayı 1995 Akçe oyunda olmayan bir skill ekliyor :DDDDD
Migrat Yağma Arttırıcı (%60/%60) Süre : 1 gün 345 Akçe. :DDD 1000 kere girsenizde alamadığınız takıları belki alırsınız ihtimali.

arkadaşlar lütfen artık gözünüzü açın 10 yıldır nerdeyse 1 adım ilerleme katedememiş bir oyuna neden bu kadar para vermek zorundayız?
yeni oyuncular neden oynasın bu oyunu? ben özlediğim için döndüm belki ama ikvnin amacı oyuncu kazanmak değil para kazanmak olmuş. zaten hepiniz farkındasınızdır bunun umarım.
şimdi ben bunları neden yazdım yeni güncelleme gelince akçeyle ilgili lütfen bizi soyacağınız birşey koymayın oyuna! önce bi oyunu yoluna koyun yeniden bi can kazandırın!bir oyun dükkanında satılan şeylerin zamandan kazanmak için alınabilecek şeyler olması gerekmekte plus paket gibi mesela.
oyunda ne yaparsan yap silahını yükseltemiyorsan bunu para vererek yükseltmek tam bir p2w mantığıdır. "bu adamlar taş mı yesin"ciler gelmeden söyleyim akçeyle yapılabilen herşey yine yapılsın. ancak senin para vererek 1 saniyede yaptığın şeyi adam para vermiyorsa 1 haftada yapsın ama yapsın. para=zaman olsun ama para=avantaj değil. yada oyunu direk f2p den çıkarıp aylık ücretli yapın.
Anlıyorum seni kardeşim cevaplara baktığında sen de görmüşsündür oyuncuların kalitesini.
Zamanında oyun geri sarmalarında tüm suç yönetimindir oyuncuların mağduriyetini gidermelidir diye bir konu açmıştım. Tahmin et ne oldu. 9-10 tane cevap vardı konuya ve şimdi ikv'nin tozlu raflarında o konu ve hala görüyorum hızlı destek'te "oyun geri sardı kayıplarımız var" tarzında konuları. Müstehak bu oyuncu kitlesine.
Eğer bir oyun f2p ise oyunda kazanılamayacak bir şeyi paralı yapamazsın. Senin de dediğin gibi f2p oyunlarda yapımcılar zamana oynayarak para kazanır. Yani normal oyuncu 1 ayda bir şeyler elde ediyorsa, paralı oyuncu o şeyi daha kısa bir sürede elde eder ve o yüzden para verir. Buna ikv için örnek verecek olursak maden artırıcı, sığınak ve miğrat arttırıcı bu anlamda verilebilecek örneklerdir. Maden arttırıcı satın almadan bir oyuncu bu oyunu oynayabilir ama aldığında daha hızlı saf çekerek daha hızlı zengin olur yani zamanı satın almış olur. Ama f2p oyunlarda hiçbir şekilde oyunda olmayan bir şeyi para ile satamazlar (Silah yükseltme, boz ayı, lonca lisansı).
Uzun lafın kısası bu kitleye müstehak kardeşim yapacak bir şey yok :')
Everything is about math just math
Kullanıcı avatarı
yusfcuk95
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı
Sunucu: Eminönü
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Raiders Of Anatolia

Mesaj gönderen yusfcuk95 »

Leqendyyy yazdı: 23 Kas 2017 09:05 Biz bunların farkındayız da, senin zevk için oynadığın oyunun birilerinin ekmek teknesi olduğunun farkında mısın ?
Adam akçe satmasınlar demiyor, oyunun dengesini bozmasın diyor ama senin gibi okumadan yorum atanlar anlamıyor.
Mesela malum oyundan örnek veriyim:
Kostüm, totem, sihirdar simgesi vesaire gerçek para yatırılır alınır (zanaat kısmından kutu açarsın şansın varsa zamanında varsa kostüm falan çıkartırsın gerçek para yatırmadan) ama o oyunda gerçek parayla rün alınmaz oynun dengesi asla bozulmaz gerçek para veren +10 hasar fazla vermez anlatmak istenen bu.
Kedimiiiiiiğ çaldılar kedimiiiiieeeğ çaldılar kedimiiiiiiğ çaldılar
kutuya koydular
kutuyaaa koydular
kutuyaaaaaa koydular..
Kullanıcı avatarı
Winterfell
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Sunucu: Teşkilat

Mesaj gönderen Winterfell »

peroxide yazdı: 23 Kas 2017 03:04 oyuna geri dönüp bir bakayım dedim ama oyunda herşey para olmuş arkadaşlar belki farketmiyorsunuz.
neden oyuncu kazanmıyor bu ikv?
-yeni bir oyuncu oyuna başladı diyelim bu karaktere ne lazım plus hadi bir şekilde tamam hallettik plussuzda olur.
-bu karaktere ne lazım kasa erişimi neyse ben yürürüm kasaya kadar sıkıntı yok kasa erişimi alınca grub bölgelerindeki yaratıkların canı düşüyor saçmalık (viewtopic.php?f=46&t=73046)
-yetenek kesin lazım +5 yetenek önemli çünkü herkesle eşit olmak istersin neyse oda olmasın
-lonca lisansı!!! şaka mı ya oyunda lonca sistemi parayla ve loncaya giren sadece ruh taşlarını kullanıp topkapı sarayına gidebiliyor.
resmen bir bölge olan topkapı sarayına yürüyerek bile gidip giremiyorsun loncasız!!! bu okadar büyük dezavantaj ki yeni başlayan biri için. neyse allah kahretsin yürürüm ben tamam topkapıyada girmem.
-binbir uğraş sonunda f2p oyun olduğu için hiç para yatırmadan oynadık oynadık ve bir silah ürettik/düşürdük. napmamız gerektiğini hepimiz biliyoruz dimi! silah yükseltme almalıyız. neden çünkü oyundan yapılabilecek birşey bile değil silah yükseltmeyi siteden yapıyoruz şakada son nokta. ve bu diğer oyuncular ile aramızda bir uçurum yaratıyor.

oyun içeriğiyle ilgili paralı olayımız bitti şimdi ise gerçekten oyun yönetiminin ne kadar paragöz olduğu konusuna gelelim.

Ekstra Şikayet Hakkı (+10) (SÜRESİZ) 615 Akçe / bu nedir? neyse az çok anlıyabiliyorum suistimal felan işleri
Arkadaş/Yasaklı Listesi Büyütücü (+5) (SÜRESİZ) 615 Akçe / ????????? 5 arkadaş fazla eklemek için oyun kendi küçük yaptığı yeri büyütmeye para alıyor hahahhaha :d
Boz Ayı 1995 Akçe oyunda olmayan bir skill ekliyor :DDDDD
Migrat Yağma Arttırıcı (%60/%60) Süre : 1 gün 345 Akçe. :DDD 1000 kere girsenizde alamadığınız takıları belki alırsınız ihtimali.

arkadaşlar lütfen artık gözünüzü açın 10 yıldır nerdeyse 1 adım ilerleme katedememiş bir oyuna neden bu kadar para vermek zorundayız?
yeni oyuncular neden oynasın bu oyunu? ben özlediğim için döndüm belki ama ikvnin amacı oyuncu kazanmak değil para kazanmak olmuş. zaten hepiniz farkındasınızdır bunun umarım.
şimdi ben bunları neden yazdım yeni güncelleme gelince akçeyle ilgili lütfen bizi soyacağınız birşey koymayın oyuna! önce bi oyunu yoluna koyun yeniden bi can kazandırın!bir oyun dükkanında satılan şeylerin zamandan kazanmak için alınabilecek şeyler olması gerekmekte plus paket gibi mesela.
oyunda ne yaparsan yap silahını yükseltemiyorsan bunu para vererek yükseltmek tam bir p2w mantığıdır. "bu adamlar taş mı yesin"ciler gelmeden söyleyim akçeyle yapılabilen herşey yine yapılsın. ancak senin para vererek 1 saniyede yaptığın şeyi adam para vermiyorsa 1 haftada yapsın ama yapsın. para=zaman olsun ama para=avantaj değil. yada oyunu direk f2p den çıkarıp aylık ücretli yapın.
Öncelikle ;

O ilk vurguladığım yeşile çok katılamasamda son yıllarda biraz sitem ediyorum açıkcası.İlerleme yılları 2007-2012 arasıydı.Bu yıllarda oyuna harcadığım parayı ben helal ediyorum.Çünkü ben hem iyi vakit geçirdim hem eğlendim sonuçta.Gelişme oldukça oynadığım yıllardı ve gerçekten oynamaktan zevk aldığım yıllardı.Oyunun eksiklerine kafa yoracağımız zaman değildi çünkü yenilik gelip durduğundan yeniliğe adapte olma peşindeydik.2013-2014 arası soğuma dönemi oldu (yani benim için) ve 2014 sonuna doğru gerçekten plus dışında hiçbir şey almadım.(plus da her ay değil bazen)Zaten oyunu bıraktım.3 yıldır oynamıyorum herkesin yaptığı gibi sadece"gir-çık".Bu sene Ağustos gibi bir hesap açtım ve 2 karakter fulledim ne bir plus ne herhangi bir şey aldım.Benim herşeyi almama rağmen 1 senede dizemediğim karakteri,bu sene açtığım o 2 karakterin 1 ay gibi kısa bir sürede kendi kendine fullendiği izledim.Ama şu saatten sonra o eski yıllarda bilinçsizce harcadığım paraların devamının geleceğini hiç zannetmiyorum.Şu son yeşil cümle ise katıldığım olaydır.Fakat sistemi öyle bir kurmuşlar ki bozarsan yoğun tepki alacaksın.

İyi forumlar
"Özgürlük ağacı zaman zaman vatanseverlerin ve gaddarların kanıyla tazelenir." (Thomas Jefferson)
"Vatanseverlik,acımasızların erdemidir." (Oscar Wilde)
peroxide
İskele Babası
İskele Babası
Sunucu: Beyaz Köşk

Mesaj gönderen peroxide »

arkadaşlar hepinizin cevaplarını tek tek okudum hiç başka oyun oynamamış insanları ve ikv aşığı insanların cevaplarını anlayabiliyorum >haklı olmamalarına rağmen< ama kimsenin kendi fikirlerini değiştiremem. tekrar söylüyorum bir oyunda parayla alınan şeyler sadece zamandan kazanmak için alınmalıdır. oyunu oynayan ve para yatırmak istemeyen insanlarda bu oyunu oynayabilmeli.

birisi yazmış oyun parasına 5500 ökse alırız ve yasal olmayan bir iş yapmış oluruz yada dolandırılırız.
birisi wow örneğini vermiş wow p2p bir oyundur sadece aylık ücret verirsin ve oynarak artık oyundan kazandığın parayla o aylık ücreti bile ödemek zorunda kalmayabilirsin oyunda hiç bir para verip seni başkalarının önüne geçirecek bir şey yok. ama ikvyi wowla kıyaslamayada gerek yok zaten sadece arkadaş yazdığı için yazdım.

insanlara birşey anlatmak çok zor. şunu söyleyim siz bu oyunu hakediyorsunuz ama ikv yönetimi bu SADIK oyuncu kitlesini şuan için haketmiyor. inşallah yeni güncelleme gördüğümüz güzel günlerde herkes eşit olur.
Kullanıcı avatarı
OZHANBEY
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Klan: Lodos
Lonca: Özgürlük İçin Savaş

Mesaj gönderen OZHANBEY »

Evet eskiden sadede plus paketle senelerce bu oyun ayakta durdu ve kat kat gelişti fakat şuan daha fazla kar yapmasına rağmen eskisi kadar bir gelişme olmuyor bence sorun burada... Ayrıca tabi para kazanacaklar buda onların işi bizler nasıl para kazanmak için bir iş ile uğraşıyorsak bu oyunun sahipleride para kazanmak zorundalar.Ücretsiz herkes oynayabiliyor bir tek silah parlatma olayında parası olan üstün diğer dükkan ürünlerinde çok ta abartılacak bir üstünlük yok. Ben hakkettikleri kadar para harcıyorum bu oyuna fazlasını verip kazanmalarını istemiyorum çünkü karşılığını alamıyorum 😊
🏹 ÖZHANBEY
💉 DrÖZHAN
🔪 ÖZHAN
Hiçkimse göründüğü kadar iyi , anlatıldığı kadar kötü değildir... ;)
peroxide
İskele Babası
İskele Babası
Sunucu: Beyaz Köşk

Mesaj gönderen peroxide »

yusfcuk95 yazdı: 23 Kas 2017 14:39
Leqendyyy yazdı: 23 Kas 2017 09:05 Biz bunların farkındayız da, senin zevk için oynadığın oyunun birilerinin ekmek teknesi olduğunun farkında mısın ?
Adam akçe satmasınlar demiyor, oyunun dengesini bozmasın diyor ama senin gibi okumadan yorum atanlar anlamıyor.
Mesela malum oyundan örnek veriyim:
Kostüm, totem, sihirdar simgesi vesaire gerçek para yatırılır alınır (zanaat kısmından kutu açarsın şansın varsa zamanında varsa kostüm falan çıkartırsın gerçek para yatırmadan) ama o oyunda gerçek parayla rün alınmaz oynun dengesi asla bozulmaz gerçek para veren +10 hasar fazla vermez anlatmak istenen bu.
insanların okuma sıkıntıları var gerçektende
Kullanıcı avatarı
muhammetali395
Teşkilat Neferi
Teşkilat Neferi
Sunucu: Teşkilat
Lonca: Ma B

Mesaj gönderen muhammetali395 »

Ciddi manada dükkanda sıkıntı var mesela kondrit paralı ama madendende çıkıyor bu şekilde olsa dükkandaki her şey sorun ortadan kalkacak silah yükseltme vs parasızda olabilmeli yada silah yükseltme olmamalı oyunda yapamadığın şey para verincede yapılmamalı bu fikir çok mantıklı ama bunu kim görecek görenlerin işine gelecek mi ?
:flag_tr: MaB:flag_tr:
Gerçekçi ol
imkansızı iste
.

01.05.2009
01.05.2018".
Kullanıcı avatarı
XxxChesTeRxxX
Bab-ı Ali Muhafızı
Bab-ı Ali Muhafızı
Lonca: ...

Mesaj gönderen XxxChesTeRxxX »

yun1010 yazdı: 23 Kas 2017 07:03 Arkadaşlar benim bildiğim p2w para vermeden oynayamadığın oyunudur. Ben mi yanlış biliyorum yoksa dalga mı geçiyorsunuz ? Ne demişler: "Bi işte iyiysen onu asla ücretsiz yapma."
Birkaç iletişim kitabı okudum 1 yıl içerisinde bu sebepten dolayı karşı cins ile nasıl yakınlaşacağımı biliyorum. Yanıma gelip :"Yunus sen anlarsın üç beş taktık ver." Dedikleri zaman arkadaşlarımı sömürürüm. Düşün adamlar yıllarca yazılım mühendisliği okumuş, grafik çalışmış. Ücretsiz çalışmaları kesinlikle haksızlık. Oyuna verdiğim paralardan dolayı hiç bir zaman pişman olmadım şahsen.
p2w oyunlar para yatırarak diğer oyunculardan üstün olmaya denir.
Mesela World of Warcraft oyununda gametime ve legion alman gerekir (oynamak için sadece) ama sen bunları aldın diye oyundakilerden bir üstünlüğün felan olmaz. Diğer oyunculardada aynı şekilde.

p2w dediğin oyun marketlerinden satın aldığın şeylerle oyunda diğer oyunculardan üstün olmaktır mesela Knight Online,Metin 2, İstanbul Kıyamet Vakti gibi.
Kullanıcı avatarı
SkyBlue
Dış Şehir Gezgini
Dış Şehir Gezgini
Lonca: Donquixote Family

Mesaj gönderen SkyBlue »

Konuyu açan arkadaşın yazdıklarını okudum. Bazı kısımlarına hak verdin, bazıları fazla acımasız geldi ama yorumları okuyunca kendimden tiksindim ya. İstanbul Kıyamet Vakti böyle bi oyun değildi. En azından böyle cringe bir kitlesi yoktu. Gerçi o kitle başka oyunlara kaydı ya da oyun oynayacak yaşı geçti. Geriye hayatlarında başka oyun görmemiş, dayak yese bile kocamdır o diyen kadın zihniyetinde insanlar kalmış. Yazık günah!
~ Donquixote Family ~
~ Mihawk ~
Kullanıcı avatarı
musallat123
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı
Sunucu: Sancak
Klan: Lodos

Mesaj gönderen musallat123 »

ATMIYIM ATMIYIM DİYORUM OLMUYOR , ALIN SİZE MAZİDEN :')
musallat123 yazdı: 27 Ağu 2013 23:04 Özellikle son bölümü okuyunuz...

Merhabalar,

İKV artık bir oyun olmaktan çıktı.Her geçen gün oyuna yatırmak olduğumuz paralar ivmeli bir şekilde , hatta bırakın ivmeyi katlana katlana artıyor.Tam anlamıyla bir ticarethaneye dönüştü.Oyunda takılar daha önce (TL ile )satılmıştı. Fakat GameX-2013 te bir daha satılması , benim için bardağı taşıran son damla olmuştur ve bu konuyu açmış bulunmaktayım.Oyuna başladığım günden bu güne satılmış olan ve piyasadan kaldırılan KUTU(paketler) dikkatimi çekti.

Resim
1-Benim hatırladığım en eski paket bu. 3 aylık plus 19 TL'ye satılıyordu. O zamanlar çok kişide de plus yoktu. Verdiği etkilere bakacak olursak ta fiyatının o kadar fazla olmadığını düşünüyorum.

Resim
2-Burada plus paketin fiyatı 10 TL arttı, çünkü isim değiştirme geldi.Betada ismi küçük olanlar düzeltildi. Sonra millete isim değiştirme satıldı. Yinede amenna ... İsim değiştirme pek çok kişinin işine yaradı.

Resim
3-Çemberlitaş çıktı. Zaten master oyuncuların hepsinde bu paket var . 5 yetenek olmadan çt de atılıyor desem yalan olur. Kasa erişimi de olmazsa olmaz her yerden kasayı açmak kaçırılacak bir fırsat değil. Gb'lerde de yaratıkların canını düşürmesi de cabası ... Tabi bu paket daha gelmeden dükkan da açıldı . Ayı almadan boss kesilmiyor. Maden arttırıcı , Yağma arttırıcı bla bla bla ... Sayısız örnek verilebilir.
25 Haziran 2012... Topkapı geldi . Kuzu kuzu herkes Çemberlitaş Kutu aldı. Çünkü LL almazsa hiçbir yere ışınlanamıyordu.

Resim
4-Arz ve Lodos... Eklenti olarak tam anlamıyla bir facia olduğunu hepimiz gayet iyi biliyoruz.Gelmesi üzerinden neredeyse 6 ay geçmesine rağmen hala holde sürekli oyundan düşüyorum. Defalarca oyunu sil , indir , yükle... Yarım yamalak bir bölge zaten . Kısacası önümüzdeki maçlara bakıyoruz halen :)
Gelelim burdaki çakallığa Çemberlitaş kutu satışı zaten durduruldu. Sadece üyelikal.com (başka bir yerden alınıyorsa bilmiyorum.) gibi internet üzerinde yani sadece kredi kartı yoluyla satın alınabiliyor. LL dükkana getirildi. Kasa erişimi, +5 yetenek dükkana getirildi.

Başta plus 20 TL idi. Yeni paket geldi plus + isim 30 TL oldu . sonra isim değiştirme dükkana geldi o tek başına 20 TL oldu .Al sana 10TL ZAM
Çemberlitaş + kasa + yetenek + LL = 30 TL .Yani kasa+yetenek+ LL = 10 TL . Şimdi ise dükkanda kasa ve +5 yetenek 20 TL ,LL 15 TL ... 10 TL olan şey oldu sana 35 TL. Al sana 25 TL ZAM
Şimdi "Arz ve Lodos" diye bir paket çıkarmışlar. Adamlar bunda plusu hediye vermişler. Yinede hakkını yemiyorum güzel bir indirim . Fakat 50 TL bir paket için bence yine büyük bir miktar.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şimdi gelelim kuru fasülyenin faydalarına :D :D :D

İlk paragrafta da belirtmiştim. Bardağı taşıran son damla takıların TL ile satılması oldu .Herkes elini vicdanına koysun şöyle basit bir hesap yapalım.

Çemberlitaş'tan alınan set diye tanımladığımız şey belli bir efsundan puan veren (eld , ayak, ceket , pant ,silah, zırh) eşyalardır. Set 6 parçadır. Her sınıfa da ait 6 adet takı çeşidi vardır.
Büycüde 4x6=24 6 da takı desek TOPLAMDA 30 adet düşürülmesi gereken şaheser eşya vardır. Şifacıda 30 , Savaşçıda da 26 adet vardı. Takılarla bu eşyaları bu eşyaları özellikle de silahları bir tutmak bana göre son derece yersiz.Fakat hepsine 20 TL versek full + full şifacı , büyücü 20x30= 600 TL savaşçı 24x20=480 TL dir. Alınan plusları , ayı -kangal ları, arttırıcıları silah yükseltmeleri saymıyorum bile ... Hadi bu paraları alıyorlar. Lag dan geçilmiyor. En basit etkinliklerde bile sorunlar çıkıyor. Oyun içindeki adaletsizlik (GM tanıdıkları...) daha neler neler sayılır ama uzatmayacam. Hiç sonu yokmuş gibi devam ediyor . Acaba 2 yıl sonra satacakları kutu kaç TL olacak ? Neyse sizlerinde görüşlerini merakla bekliyorum.

OKUDUĞUNUZ VE ZAMAN AYIRDIĞINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER. :P