KARAKTERLER ARASI DENGE FİKRİ

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
Kartalavcisi
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı
Sunucu: Eminönü
Klan: Lodos
Lonca: HAREM

KARAKTERLER ARASI DENGE FİKRİ

Mesaj gönderen Kartalavcisi »

Hepimizin malumu olduğu üzere Def 2 3 tılsımı geldikten sonra bir büyücünün iksir içmeden Def 2 3 sahibi bir savascıyı kesmesi imkansız hale gelmiştir.Eskiden sırf karakterler arası denge bozuluyor diye kütük yaran silahını kaldıran yönetim bu konu hakkında hiç bir şey yapmamıştır.Büyücü kullanıp seven insanlar, savaşçı karşısında aciz duruma düşmektedir.Benim bu konuda bir fikrim var simdi size bu fikrimi açıklayacağım.

Bildiğiniz üzere büyücüler yaratıklara 8000-10000 arası bir hasar veriyor.Sadece yaratıklara bu hasarı verebiliyoruz.Benim fikrim normal oyunculara karşıda bu hasarın verilmesi yönünde.Şimdi diyeceksiniz ki büyücü 8k 10k vurursa büyücü büyücüye tek vurur yine karakterler arası denge kalmaz.Buna getirdiğim çözümde eğer büyücü meteorit vurursa karşısındaki büyücünün Fiziksel bilgisi var ise (1 puan bile olsa) yediği hasarın yarıya düşmesini sağlamalı.Yani büyücüye karşı meteorit 4k ile 5k arası vurmuş olucaz.Elektrik olarakta düşünürsek karşıdaki kişinin elektrik bilgisi varsa yine aynı şekilde elektrik hasarımız yarıya düşecek.Böylelikle büyücü ile ws atarken değişen birşey olmayacak.

Şifacıya karşı bu kadar hasar dengeyi bozar mı diye düşünecek olursak.Şifacılarda bildiğiniz gibi element direnc yeteneği var 8k vurabilseydik bunun yüzde 44 azalacağını düşündüğümüzde yine yüksek bir hasar veremiceğiz.Fizik atacağımızı düşündüğümüz dede Ruh kalkanı ile kolaylıkla fiziğimiz yarı hasara düşecek zaten vuracağımız hasar şifacıya karşı 4 5k arası olacak.

Şimdi geldik savascıya bildiğiniz gibi oyunda en fazla canı olan sınıf savascılar.49 seviye bir savascının 25 bine yakın canı var.Def 2 3 sahibi bi savascıyla karşılasırsak en iyi ihtimal o bizi 2 çifte vurusuyla öldürecek.Ama benim dediğim gibi bi sistem olursa o 2 çifte atana kadar biz 2 3 elektrik vurup 8*3=24 bin civarı vurup durumu eşitleyebiliriz.
Benim karakterler arası denge çözümüm budur arkadaslar.Bunun düzeltilmesinin yolunun bundan geçtiğini düşünüyorum.
Kullanıcı avatarı
mehmetcan78
Şarapçı'nın Sırdaşı
Şarapçı'nın Sırdaşı
Sunucu: Beyaz Köşk
Lonca: Son Kaptan

Re: KARAKTERLER ARASI DENGE FİKRİ

Mesaj gönderen mehmetcan78 »

boşuna yazmışsın
Kullanıcı avatarı
movie
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi

Mesaj gönderen movie »

Kartalavcisi yazdı: 19 Kas 2017 20:27 Hepimizin malumu olduğu üzere Def 2 3 tılsımı geldikten sonra bir büyücünün iksir içmeden Def 2 3 sahibi bir savascıyı kesmesi imkansız hale gelmiştir.Eskiden sırf karakterler arası denge bozuluyor diye kütük yaran silahını kaldıran yönetim bu konu hakkında hiç bir şey yapmamıştır.Büyücü kullanıp seven insanlar, savaşçı karşısında aciz duruma düşmektedir.Benim bu konuda bir fikrim var simdi size bu fikrimi açıklayacağım.

Bildiğiniz üzere büyücüler yaratıklara 8000-10000 arası bir hasar veriyor.Sadece yaratıklara bu hasarı verebiliyoruz.Benim fikrim normal oyunculara karşıda bu hasarın verilmesi yönünde.Şimdi diyeceksiniz ki büyücü 8k 10k vurursa büyücü büyücüye tek vurur yine karakterler arası denge kalmaz.Buna getirdiğim çözümde eğer büyücü meteorit vurursa karşısındaki büyücünün Fiziksel bilgisi var ise (1 puan bile olsa) yediği hasarın yarıya düşmesini sağlamalı.Yani büyücüye karşı meteorit 4k ile 5k arası vurmuş olucaz.Elektrik olarakta düşünürsek karşıdaki kişinin elektrik bilgisi varsa yine aynı şekilde elektrik hasarımız yarıya düşecek.Böylelikle büyücü ile ws atarken değişen birşey olmayacak.

Şifacıya karşı bu kadar hasar dengeyi bozar mı diye düşünecek olursak.Şifacılarda bildiğiniz gibi element direnc yeteneği var 8k vurabilseydik bunun yüzde 44 azalacağını düşündüğümüzde yine yüksek bir hasar veremiceğiz.Fizik atacağımızı düşündüğümüz dede Ruh kalkanı ile kolaylıkla fiziğimiz yarı hasara düşecek zaten vuracağımız hasar şifacıya karşı 4 5k arası olacak.

Şimdi geldik savascıya bildiğiniz gibi oyunda en fazla canı olan sınıf savascılar.49 seviye bir savascının 25 bine yakın canı var.Def 2 3 sahibi bi savascıyla karşılasırsak en iyi ihtimal o bizi 2 çifte vurusuyla öldürecek.Ama benim dediğim gibi bi sistem olursa o 2 çifte atana kadar biz 2 3 elektrik vurup 8*3=24 bin civarı vurup durumu eşitleyebiliriz.
Benim karakterler arası denge çözümüm budur arkadaslar.Bunun düzeltilmesinin yolunun bundan geçtiğini düşünüyorum.
Sınıfları tam anlamıyla tanımadan yorum yapmasaydın keşke.
Everything is about math just math
Kullanıcı avatarı
ybrdelisix
Teşkilat Neferi
Teşkilat Neferi

Mesaj gönderen ybrdelisix »

Tüm sınıflar birbirini kesebilecek güçte. İyi oyuncu Her zaman kazanır. Çok vs izledim tek büyü 2 savaşçıyı defalarca kesiyor. Hatta forumda konu açmıştı mobilden girdiğim için araştıramayacağım. Vaktin varsa araştırmanı tavsiye ederim.
HAYATResimDIR
Kullanıcı avatarı
Kartalavcisi
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı
Lonca: HAREM

Mesaj gönderen Kartalavcisi »

ybrdelisix yazdı: 20 Kas 2017 18:27 Tüm sınıflar birbirini kesebilecek güçte. İyi oyuncu Her zaman kazanır. Çok vs izledim tek büyü 2 savaşçıyı defalarca kesiyor. Hatta forumda konu açmıştı mobilden girdiğim için araştıramayacağım. Vaktin varsa araştırmanı tavsiye ederim.
o dediğin def 2 3 e karşı imkansız.
Kullanıcı avatarı
HeraCross
Şarapçı'nın Sırdaşı
Şarapçı'nın Sırdaşı
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Güçlü Kardeşler Birliği

Mesaj gönderen HeraCross »

Bende iyi oynayan heleki Büyü Bozma III tılsımına sahip bir büyücünün savaşçıyı kesebileceği düşüncesindeyim.

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
turkoxHAMSTER
Dipsiz Kuyu Gözcüsü
Dipsiz Kuyu Gözcüsü
Sunucu: Teşkilat

Mesaj gönderen turkoxHAMSTER »

OkO olarak oyunumuz %100 dengeli olmasa da bahsettiğin kadar büyük bir uçurum mevcut değil oyunda. Asıl mevzu karakterler arası denge değil direkt olarak OkO sisteminin oturmamış bir sistem olması. Oyunda vs atmak veya topluca savaşmak 3. belki de 4. sırada geliyor. Maden çekmek bile vs atmaktan veya savaşmaktan daha eğlenceli. Asıl değişmesi gereken temel olarak oynanış ve OkO sistemi.

OkO=PvP
Kullanıcı avatarı
ybrdelisix
Teşkilat Neferi
Teşkilat Neferi

Mesaj gönderen ybrdelisix »

Sen imkansız de sonra otur ve seyret. Eğer ki oyunda oyuncu sayısı azalmasaydı ve bir çok oyuncu oyundan ümidini yitirdiği için foruma bakmadığından şu ana kadar resim video gelmemiştir. Artık bırakın şu dengeymiş madenmişş çantaymış ara verin ve güncellemeyi bekleyin. Ondan sonra bolca yorum yaparsınız.
    Konuyu güncel tut elbette dediğim resim ve videolar gelecektir.
    Kartalavcisi yazdı: 21 Kas 2017 20:10
    ybrdelisix yazdı: 20 Kas 2017 18:27 Tüm sınıflar birbirini kesebilecek güçte. İyi oyuncu Her zaman kazanır. Çok vs izledim tek büyü 2 savaşçıyı defalarca kesiyor. Hatta forumda konu açmıştı mobilden girdiğim için araştıramayacağım. Vaktin varsa araştırmanı tavsiye ederim.
    o dediğin def 2 3 e karşı imkansız.
    HAYATResimDIR
    Kullanıcı avatarı
    Caffeine
    FareAdam Düşmanı
    FareAdam Düşmanı

Mesaj gönderen Caffeine »

sınıf sınıfa ws atmak en uygunu diye defalarca yazdım. her karakterin özelliği farklıdır. büyücünün gb de yaptığı işi de savaşçı yapamaz ona bakarsan. savaş meydanlarında da bırakta savaşçıların borusu ötsün bir zahmet. çok amaçlı karakter istiyorsunuz sizde yani. :D her karakter her işi yapsın muhabbeti yıllardır döngü halinde forumda cirit atıyor. nasıl bir ahçıdan araba tamir etmesini bekleyemezsen, büyücüden de savaşmasını bekleyemezsin. her karakter üzerine düşen vazifeyi yapsın yeter. online oyunların önemi gruplaşma temasını ön plana çıkarmak zaten. bireysel olarak oynanacaksa süper mario ile de idare edebilir oyuncular.
    Kullanıcı avatarı
    Parlementxx
    Bab-ı Ali Muhafızı
    Bab-ı Ali Muhafızı
    Klan: Arzın Çocukları

Mesaj gönderen Parlementxx »

Def 2 3 = Kolsuzluk
    Resim