Kıyamet Vakti - Pazar Yeri (Alternatif Ticaret Kanalı)

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
Essoperagma
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Meran
Klan: Arzın Çocukları

Kıyamet Vakti - Pazar Yeri (Alternatif Ticaret Kanalı)

Mesaj gönderen Essoperagma »

Merhaba arkadaşlar,

Uzun süredir beklenen pazar eklentisinin hala gelmemesi ve forumda bu konuyla ilgili açılan başlıkların artmasıyla birlikte bir süre önce bir pazar sistemi oluşturma çalışmalarına başlamıştım. Sizlere de duyurmak isterim ki; henüz tam anlamıyla bitmiş olmasa da, Kıyamet Vakti - Pazar Yeri web sitemiz bugün beta sürümüyle kullanıma açılmıştır.

http://kiyametvaktipazaryeri.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Nasıl çalışır?
Forumdaki ve diğer sosyal paylaşım sitelerindeki işleyişten farklı olarak, burada bir sayfa açıp satmak istediğiniz eşyaları alt alta yazmazsınız. Bunun yerine, eşya listesinden satmak istediğiniz eşyayı, üzerindeki efsunları ve cinsiyet/sınıf uyumluluklarını seçersiniz. Bir fiyat belirledikten sonra eşyanız satışa çıkar ve o eşyayı arayan alıcıların arama sonuçlarında görüntülenir. Bir alıcı sizinle site üzerinden iletişime geçer ve anlaşırsanız, belirlediğiniz yer ve saatte oyun içinde buluşarak alışverişi tamamlarsınız.

Benzer şekilde, bir eşyayı satın almak istediğinizde arama bölümünden eşyaya ait özellikleri girersiniz. Satıcılar listesinden fiyat ve satıcının oyunda olma saatlerine göz önünde bulundurarak istediğiniz satıcılarla iletişime geçersiniz. Anlaşırsanız, belirlediğiniz yer ve saatte oyun içerisinde buluşarak alışverişi tamamlarsınız.

Bu site bize nasıl yardımcı olacak?
Şu anki sistemde oyun içinden eşyalarınızı yansıtarak satmaya çalıştığınızda alıcıların mesajlarınızı göreceğini umuyorsunuz. Ancak o an grup bölgesinde ya da klan savaşında olan birinin mesajınızı görmeme ihtimali oldukça yüksek. Yansıtma işlemini sık aralıklarla yaparak bunun önüne geçmeyi deneyebilirsiniz, ancak bu da mesajlaşma kanallarını kirlenmesine sebep olmaktadır. Özellikle bir kaç kişinin aynı anda bu yöntemle ürünlerini satmaya çalışması durumunda mesaj penceresi neredeyse takip edilmesi imkansız hale gelmektedir.

Bunun yanında, yansıtmak için "Bölge" kanalını kullanıyorsanız diğer bölgelerdeki oyuncular, "Klan" kanalını kullanıyorsanız da diğer klandaki oyuncular mesajlarınızı görememektedir. Bu da sizin oyunda hazır bulunan alıcılara ulaşmanıza engel olmaktadır.

Diğer bir konu ise almayı düşündüğünüz bir eşyayı en uygun fiyata satan oyuncuları bulamamanızdır. Düşük fiyat için ya sıkı pazarlıklar yapmalı, ya da daha düşük fiyatı bulana kadar günlerce aramanız gerekmektedir. Maalesef satıcının son anda kandırıldığını düşünerek fiyatı yükseltmesi de başınıza gelebilecek aksilikler arasında. Kıyamet Vakti - Pazar Yeri'nde ise en uygun fiyatları hemen görebilirsiniz ve bunlarla uğraşmazsınız.

Sitenin gelişimi nasıl olacak?
Sitenin gelecekte izleyeceği yolu belirleyen sizlerden gelecek geri bildirimler olacaktır. Gördüğünüz hataları veya faydalı olacağını düşündüğünüz yeni özellikleri bana forum aracılığıyla ya da destek@kiyametvaktipazaryeri.com adresinden ulaştırabilirseniz, yapılacak geliştirmelere yön verebilirsiniz.

İstanbul Kıyamet Vakti camiasına faydalı olmasını umut ediyorum.
Saygı ve sevgilerimle
Kullanıcı avatarı
Lahza
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı
Sunucu: Eminönü

Re: Kıyamet Vakti - Pazar Yeri (Alternatif Ticaret Kanalı)

Mesaj gönderen Lahza »

Tebrik ediyorum, oyuncular olarak her geçen gün birileri daha üzerine düşeni fazlasıyla yapıyor, emeğine sağlık, umarım yeteri kadar talep görür ve sistemini geliştirebilirsiniz, başarılar dilerim.
Kullanıcı avatarı
Yafp
Demirci Çırağı
Demirci Çırağı
İletişim:

Mesaj gönderen Yafp »

Tebrikler, hem düşünce güzel hem de uygulanmış. Umarım foruma uğramayan arkadaşlara da bir şekilde duyurabilirsiniz/duyurabiliriz O:-)
  • Eminönü: Yigas, Zekhan, Poohdini, Jacque
  • Beyazköşk: Crimzon, Shekinah, Robyn
Kullanıcı avatarı
MobilSorun78
Demirci Çırağı
Demirci Çırağı
Sunucu: Beyaz Köşk
Klan: Lodos
Lonca: Yalnızlık Paylaşılmaz
İletişim:

Mesaj gönderen MobilSorun78 »

Tıklamayın şifrem adama gitti.
Gizlenmiş İçerikGöster
Resim
Resim
Resim
Resim
ResimResim

Beyazköşk / Mushroom - Lonelycowboy \
Kullanıcı avatarı
Essoperagma
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Mesaj gönderen Essoperagma »

MobilSorun78 yazdı: 27 Eki 2017 22:43 Tıklamayın şifrem adama gitti.
Google hesabınıza ait şifreniz kesinlikle bana ya da siteye ulaşmaz. Google sitenin ne şahsi bilgilerinize ne de maillerinize erişmesine izni verir. Site sadece Google'dan sizin sisteme giriş yapmak istediğinize dair bir bildiri alır ve giriş yapmanızı sağlar.
Kullanıcı avatarı
MobilSorun78
Demirci Çırağı
Demirci Çırağı
Sunucu: Beyaz Köşk
Lonca: Yalnızlık Paylaşılmaz
İletişim:

Mesaj gönderen MobilSorun78 »

Essoperagma yazdı: 27 Eki 2017 22:51
MobilSorun78 yazdı: 27 Eki 2017 22:43 Tıklamayın şifrem adama gitti.
Google hesabınıza ait şifreniz kesinlikle bana ya da siteye ulaşmaz. Google sitenin ne şahsi bilgilerinize ne de maillerinize erişmesine izni verir. Site sadece Google'dan sizin sisteme giriş yapmak istediğinize dair bir bildiri alır ve giriş yapmanızı sağlar.
Sadece küçük bir mümin latifesi yapmak istemiştim.
Gizlenmiş İçerikGöster
Resim
Resim
Resim
Resim
ResimResim

Beyazköşk / Mushroom - Lonelycowboy \
Kullanıcı avatarı
SPIEGLEIN
Yalnız Adam'ın Dostu
Yalnız Adam'ın Dostu
Lonca: Kök Tengri

Mesaj gönderen SPIEGLEIN »

Daha önce forum üzerinden aktif bi pazar kanalı niteliğinde şeyler düşünmüştük arkadaşlarla hatta şuanki sunucular bölümündeki satış yerini daha aktif hal alması adına çok güzel düşünceler atmıştık ortaya bir kaç arkadaşla şimdi benzer bir şey görmek çok iyi oldu siteyi dahada geliştirmeniz durumunda çok iyi yerlere gelecektir diye düşünüyorum.

Hayırlısı olsun yeterli sayıda aktif oyuncu kullanması durumunda gerçekten çok işe yarayacağı kanatındeyim.
Resim
Kullanıcı avatarı
lancelot5151
Cin Avcısı
Cin Avcısı
Lonca: Ottoman Soldiers

Mesaj gönderen lancelot5151 »

Oyuncular da İKV' ye sahip çıkmasa kimsenin çıkacağı yok zaten..
ZAFERE GİDİLEN YOLDA ÇEKİLEN ÇİLE KUTSALDIR.
asgsdga
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Mesaj gönderen asgsdga »

herkesin haberi olması gerektiğini düşündüğüm faydalı bi site olmuş. bikaç parça eşya yükledim bakalım arayan bulur :D oyunculara da duyurulursa ticareti epeyi canlandırır eline sağlık :D
Kullanıcı avatarı
TOLGARDA
Semiha'nın Gözdesi
Semiha'nın Gözdesi
Sunucu: Kuklacı
İletişim:

Mesaj gönderen TOLGARDA »

Beğendim ama keşke daha kısa bir alan adı seçseymişsin :(
:zero: :one: :two: :three: :four: :five: :six: :seven: :eight: :nine: