Kıyamet Vakti - Pazar Yeri (Alternatif Ticaret Kanalı)

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
LadyGAGA
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi

Re: Kıyamet Vakti - Pazar Yeri (Alternatif Ticaret Kanalı)

Mesaj gönderen LadyGAGA »

Essoperagma yazdı: 27 Eki 2017 22:22 Merhaba arkadaşlar,

Uzun süredir beklenen pazar eklentisinin hala gelmemesi ve forumda bu konuyla ilgili açılan başlıkların artmasıyla birlikte bir süre önce bir pazar sistemi oluşturma çalışmalarına başlamıştım. Sizlere de duyurmak isterim ki; henüz tam anlamıyla bitmiş olmasa da, Kıyamet Vakti - Pazar Yeri web sitemiz bugün beta sürümüyle kullanıma açılmıştır.

http://kiyametvaktipazaryeri.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Nasıl çalışır?
Forumdaki ve diğer sosyal paylaşım sitelerindeki işleyişten farklı olarak, burada bir sayfa açıp satmak istediğiniz eşyaları alt alta yazmazsınız. Bunun yerine, eşya listesinden satmak istediğiniz eşyayı, üzerindeki efsunları ve cinsiyet/sınıf uyumluluklarını seçersiniz. Bir fiyat belirledikten sonra eşyanız satışa çıkar ve o eşyayı arayan alıcıların arama sonuçlarında görüntülenir. Bir alıcı sizinle site üzerinden iletişime geçer ve anlaşırsanız, belirlediğiniz yer ve saatte oyun içinde buluşarak alışverişi tamamlarsınız.

Benzer şekilde, bir eşyayı satın almak istediğinizde arama bölümünden eşyaya ait özellikleri girersiniz. Satıcılar listesinden fiyat ve satıcının oyunda olma saatlerine göz önünde bulundurarak istediğiniz satıcılarla iletişime geçersiniz. Anlaşırsanız, belirlediğiniz yer ve saatte oyun içerisinde buluşarak alışverişi tamamlarsınız.

Bu site bize nasıl yardımcı olacak?
Şu anki sistemde oyun içinden eşyalarınızı yansıtarak satmaya çalıştığınızda alıcıların mesajlarınızı göreceğini umuyorsunuz. Ancak o an grup bölgesinde ya da klan savaşında olan birinin mesajınızı görmeme ihtimali oldukça yüksek. Yansıtma işlemini sık aralıklarla yaparak bunun önüne geçmeyi deneyebilirsiniz, ancak bu da mesajlaşma kanallarını kirlenmesine sebep olmaktadır. Özellikle bir kaç kişinin aynı anda bu yöntemle ürünlerini satmaya çalışması durumunda mesaj penceresi neredeyse takip edilmesi imkansız hale gelmektedir.

Bunun yanında, yansıtmak için "Bölge" kanalını kullanıyorsanız diğer bölgelerdeki oyuncular, "Klan" kanalını kullanıyorsanız da diğer klandaki oyuncular mesajlarınızı görememektedir. Bu da sizin oyunda hazır bulunan alıcılara ulaşmanıza engel olmaktadır.

Diğer bir konu ise almayı düşündüğünüz bir eşyayı en uygun fiyata satan oyuncuları bulamamanızdır. Düşük fiyat için ya sıkı pazarlıklar yapmalı, ya da daha düşük fiyatı bulana kadar günlerce aramanız gerekmektedir. Maalesef satıcının son anda kandırıldığını düşünerek fiyatı yükseltmesi de başınıza gelebilecek aksilikler arasında. Kıyamet Vakti - Pazar Yeri'nde ise en uygun fiyatları hemen görebilirsiniz ve bunlarla uğraşmazsınız.

Sitenin gelişimi nasıl olacak?
Sitenin gelecekte izleyeceği yolu belirleyen sizlerden gelecek geri bildirimler olacaktır. Gördüğünüz hataları veya faydalı olacağını düşündüğünüz yeni özellikleri bana forum aracılığıyla ya da destek@kiyametvaktipazaryeri.com adresinden ulaştırabilirseniz, yapılacak geliştirmelere yön verebilirsiniz.

İstanbul Kıyamet Vakti camiasına faydalı olmasını umut ediyorum.
Saygı ve sevgilerimle

Takdir ediyorum, çok güzel olmuş ama google play uygulamasına dönüştürebilirsen daha iyi olabilir veya apk yapıp link bırakabilirsin buda bir öneridir.
Resim
BatuIV
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı
Sunucu: Teşkilat
Klan: Lodos
Lonca: Estergon Ailesi

Mesaj gönderen BatuIV »

Normalde bir posta cevap yazacak kadar önemli bulmam veya ciddiye almam, bu ilk yorumum benim hesabı açtığım ilk zamandan beri. Tebrik ediyorum, gerçekten çok gerekli bir çalışma. Hemen giriş yapıp ilan verdim. Umarım uzun ömürlü olur ve çok daha iyi yerlere getirirsin... Başarılar tekrardan - BatuIII Teşkilat
Kullanıcı avatarı
sultanahmet660
İskele Babası
İskele Babası
Sunucu: Meran
Lonca: Nizam-ı Zen

Mesaj gönderen sultanahmet660 »

2015ten beri forum hesabima bile girmiyordum. sadece o kadar ugras verilmis , ozen gosterilmis bir proje ki tebrik etmek istedim. umarim ilgili kisilerin gozune carpar ve bosa gitmez on plana cikarilir. emegine saglik!
Kutto
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu
Lonca: İttihat Ve Terakki

Mesaj gönderen Kutto »

Ellerine sağlık,benim gibi Plusu olmayan çoğu kişi rahatlıkla ticaretini yapacaktır diye umuyorum.

IIxPaTRoNxII
IIDüZeNBaZII
RİTÜEL
Kullanıcı avatarı
SalurBeyi
Labirent Rehberi
Labirent Rehberi
Lonca: Dostlar Kıraathanesi

Mesaj gönderen SalurBeyi »

Çok güzel bir düşünce ve uygulama. Eline, emeğine sağlık.

Eksik olduğunu düşündüğümüz şeyleri buradan yazalım istersen, gelişimine katkı sağlamış oluruz belki.
ölüm tatlı bir hayal oldu artık
Kullanıcı avatarı
Essoperagma
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Klan: Arzın Çocukları

Mesaj gönderen Essoperagma »

Yorumlarınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar.

Fırsat buldukça geliştirmelere devam ediyorum, ancak yeterli testleri yapacak vakti bulamadığım için henüz yayınlayamadım.

Eğer yetiştirebilirsem sömestr tatilinde büyük hortlatma etkinliğimiz olacaktır. Detayları yine forum üzerinden duyuracağım. Bu vesileyle konuyu hortlatan arkadaşlara da ayrıyeten teşekkürlerimi sunmuş olayım.
SalurBeyi yazdı: 17 Ara 2017 09:33
Eksik olduğunu düşündüğümüz şeyleri buradan yazalım istersen, gelişimine katkı sağlamış oluruz belki.
Lütfen yazın. Daha önce de belirttiğim gibi, sitenin gelişimine sizden gelen fikirler doğrultusunda devam edeceğim.
Kullanıcı avatarı
Essoperagma
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Klan: Arzın Çocukları

Mesaj gönderen Essoperagma »

Tekrardan merhabalar,

Her ne kadar ticaret için aktif olarak kullanılmıyor olsa da, sitemiz aynı adreste çalışmaya devam etmektedir (Görüntüleyecek arkadaşlara mobil yerine PC kullanmalarını tavsiye ederim.).

Karaköy öncesi az oyunculu dönemi geride bırakarak sunucuların canlılığa kavuşacağı günlere geldiğimizi düşünüyorum. Görüyorum ki forumu uzun süredir ziyaret etmeyen arkadaşlar da Karaköy paketinin gelişini takip etmek için buradalar.
Daha önce ticaret sitemizden haberi olmamış olan tüm oyuncu arkadaşları bu vesileyle bilgilendirmiş olmak istedim.

Önceki gönderide bahsettiğim "yarıyıl tatili, hortlatma etkinliği" maalesef zaman bulamadığım için ve sitenin gördüğü yoğun ilgiden dolayı :P gerçekleşemedi. Duruma göre ileriki zamanlarda sizi gelişmelerden haberdar etmek isterim.

Son olarak; site ile ilgili fikir ve önerilerini beyan etmek isteyen arkadaşlara da görüşlerini duymaktan memnun olacağımı hatırlatmış olayım.

Karaköy bölgesinin herkese hayırlı olması dileğiyle.
Herkese keyifli oyunlar.
Mrreotai
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı

Mesaj gönderen Mrreotai »

Merhabalar ;

Karaköyün gelmesiyle yönetimin de oyuncuların da istediği gibi ticaret oyunda sarı itemlerle birlikte aktif bir rol oynayacaktır.
Bu projenizin offine olarak ticaret yapmaya izin vermesi dolayısıyla rağbet göreceğine inanıyorum.
Site ve sistem gayet stabil çalışıyor tek eksik oyuncuların talebi gibi görünüyor.
Yeni üretim çeşitliliği ve oyuncu sayısının artmasıyla ticaret kanallarında (bölge klan vb) tam bir kaos yaşanacağını düşünüyorum.Oyun içerisinde XYZ ALINIR yazmamız ile yok olması önceden zaten bir oluyordu şimdi daha da ileri seviyede olacak.
Son olarak oyunculara çağrım kullanalım,paylaşalım,alan memnun-satan memnun olsun

Ayrıca bu projeyi yaptığınız için de teşekkürler,emeğe saygı.
Kullanıcı avatarı
Sifteri
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu
Sunucu: Eminönü

Mesaj gönderen Sifteri »

Emeğinize sağlık üyelik oluşturdum. Tasarımın geliştirilmesi taraftarıyım. Ayrıca listelenen sonuçların sayısının artması çok daha iyi olur diye düşünüyorum. :+1:
Eminönü Sunucusunda "Sifteri" ve "Atinasibere" karakterlerinden bana ulaşabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
Empatie
İskele Babası
İskele Babası
Sunucu: Beyaz Köşk
Lonca: Son Yolculuk
İletişim:

Mesaj gönderen Empatie »

Eline emeğine sağlık çok beğendim inşallah zamanla kullanıcısı çok olur ve daha da gelişir.
Furkan "IBayBarlasI" Barlas

İKV Discord Kanalı : https://discord.gg/8W5QmFU

Resim