isminde oynamalar yaparak hırsızlık E.Ö

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
HatayxDeViL
İskele Babası
İskele Babası
Sunucu: Eminönü
Klan: Lodos

isminde oynamalar yaparak hırsızlık E.Ö

Mesaj gönderen HatayxDeViL »

öncelikle herkeze selamlar arkadaşlar yazım uzun olucak okumak istemeyen yorulmasın ;) konu başlıkta belirtiğim gibi bu aralar Eminönü sunucusunda aşırı derecede isimde bir iki harf oynama yaparak hırsızlığa teşebbüs eden arkadaşlar çoğalmış durumda oyunda kimse kimseye üyelik vermek zorunda değil yada bir eşyasını. benim canım yanmadı ama bana ve loncamdaki arkadaşlarıma musallat oldular sizlerede öylemi bilmiyorum varsa aşağıya yazabilirsiniz. Burada sorun örnek verecek olursam Gülperi diye bir arkadaşım var diyelim bu isimde hırsız olan arkadaş Gülperı gibi isim taklit ederek sürekli bir çıkar bişeler çalma hak yeme peşinde . anlam veremediğim bu güne kadar defalarca güncelleme geldi aynı karakter dizisinde nick açmaya çözüm gelmedi yazık günah illaki insanlar birbirine güvenip birşeyler yapıyor ve adamın emekleri bir harf yüzünden çöpe gidiyor. bu numarayı yemese bile huzurunu kaçırıyor bende ve lonca arkadaşlarımda olduğu gibi buna bir çözüm gelmesi gerektiği fikrindeyim . en azından yeni gelecek güncellemeyle bunun önüne geçilmeli. örnek şuan ben bu isimleri destekten yazsam ip araştırması yapıp bana gelen mesajlardan yola çıkarak bunlara bir ceza gelemez mi 999 gün ban değilde süresiz ip ban gibi yöntemler uygulanmalı. adam açık açık benden char bilgileri yada tılsım istiyor ben kimseye bilgilerimi vermediğim için en yakın arkadaşıma bile olsa sorun yok anlıyorum hırsız olduğunu ama adam beni rahatsız ediyor engelliyorum başka bir harf değiştirip gene açıyor usandım artık gerçekten bu emek hırsızlarına bir çözüm bulunması gerekiyor yetkili arkadaşlar bu yazımı okuyorlarsa bana hazır mesaj yerine iç açıcı ve sorun giderici şekilde yaklaşırlarsa sevinirim kuralları biliyorum. yazıma vakit ayırdığınız için teşekkürler herkese iyi forumlar dilerim ...
Kullanıcı avatarı
turkoxHAMSTER
Dipsiz Kuyu Gözcüsü
Dipsiz Kuyu Gözcüsü
Sunucu: Teşkilat

Re: isminde oynamalar yaparak hırsızlık E.Ö

Mesaj gönderen turkoxHAMSTER »

Oyun içerisinde şifre-kullanıcı adı paylaşımı kesinlikle yasak iken bu durumu kolaylaştırma adına bir yenilik gelmesi sence de saçma olmaz mı?

Oyundaki arkadaşlar da biraz dikkatli olsun. Ayrıca bu durumun engellenmesi nasıl olacak? Sonuç olarak a ve z harfi ne kadar farklı harf ise ı ve i harfi de farklı iki harf.
Kullanıcı avatarı
HatayxDeViL
İskele Babası
İskele Babası

Yazımı tam olarak anlayamadın sanırım kuralları biliyorum demiştim sorun zaten paylaşmak değil sorun şu başka oyunlardan örnek vermek istemiyorum mesela benim oyundaki ismim SuiCiDeSQuaD başka bir kişi suicidesquad yada suicidesuqadd gibi ardışık açabiliyor ve her türlü hileye haksız kazanca başvurabiliyorlar yani beni yada başka bir oyuncuyu taklit edebiliyorlar şimdi benim yazdığım bu ismi hiçbir kelimesini taklit etmeden nasıl hırsızlık artabilir .? yada beni rahatsız edebilir sonuçta bu nickten bir harf değiştirip tekrar oyuna girip benmişim gibi yapamıyacak. bence yazımı tekrar okumalısın. bu arada ben benim üyeliğimi çaldılar demiyorum zaten teşebbüs etme ve beni rahatsız etmelerinden bahsediyorum engellesen bile 1 harf değiştirip tekrar yolsuzluğa başvuruyorlar..
Kullanıcı avatarı
turkoxHAMSTER
Dipsiz Kuyu Gözcüsü
Dipsiz Kuyu Gözcüsü
Sunucu: Teşkilat

Mesaj gönderen turkoxHAMSTER »

Mevzuyu benzer kelimeleri engelleyerek çözemezsin onu söylüyorum. Üstelik böyle bir sınırlama algoritması oluşturmak hem saçma hem de kolay değil. Ha belki yazışma penceresine karakterlerin seviyesi eklenebilir. Örnek olarak :

turkoxHAMSTER[49]: Kanka şifreni versene

gibi :)

Şahsen ben konuştuğum her kişiyi arkadaşlara eklerim seviyesini görmek için. Bu tarz karakterleri açanlar genelde 3-5 lvl yapıp bırakıyor zaten.
Kullanıcı avatarı
HatayxDeViL
İskele Babası
İskele Babası

bkz:knight yada silkroad lol gibi oyunlarda aynı algoritma içerisinde isim açamassın çoğu mobil oyunda var aslında :grin: aslında sorun arkadaşlara ekleyip bakmak değil beni bıktıran 20 kere engelliyorum yinede adam bi harfle yolunu buluyor :') yani şifre bilgi vermek değil mesele kendilerini akıllı zannetmeleri. saçma değil bence sizin fikrinize saygım sonsuz buda benim fikrim. mesela şöyle bir örnekte veriyim sizin isminizin bir harfi farklı bir karakter açarak hırsızlık yaptığını sonra ismi hırsıza çıkıyor ve bu durumdan sizde etkileniyorsunuz sonuçta isimler bir harf farkla benzer :upside_down_face: bunun gibi nice örnekler verebilirim ;)
Kullanıcı avatarı
Natulcien
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Lonca: Stille Opposition

Mesaj gönderen Natulcien »

Sanırım 1 ay kadar önceydi. Kuklacıda oynuyorum, Eminönüye bir savascımı aktardım. Eminönünde epe ve buluşma seti sattım. Alışveriş sırasında kuklacıdaki (lonca başkanım )arkadaşım da benle birlikteydi hatta alıcıyı o bulmuştu. Her şeyi güzelce hallettik.
Arkadaşın çarı Bulamadımkibişi. Ticareti, farklı klanlarda oldugumuzdan mısır çarşısında yapmıştık.
Aradan 10dk geçti geçmedi, göya arkadaşımdan pm geldi " sana kasa çar açtım, buna aktaralım. sonra napalım vs vs" hala ss ler duruyor elimde.
O an bi düşündüm, düşünürken de 5 dk afk yim gelcem hallederiz gibi oyalama da yaptım.
böyle bir şey olsa zaten beni telefonla arar,olmadı sese gireriz. Zaten her şeyi tekrar geri o 49luk savaşçımla geri aktarıcam, niye böyle çar acmayı düşünsün ki?
Hem arkadaşıma sordum whatsappdan, hemde bana pm atanı bi ekleyim dedim.
1 lvl Bulamadımkibisi gibi bir şeydi. Çok küçük gözden kaçma tarzı bir şeydi. Buna kalkışan kişi çarı bir de agahın arkasına indirmiş, böyle bir zeka gerçekten yok...
Ki benden id şifre istemiyordu bile.Muhtemelen mısırda o sırada bulunanlardan biri pazarlık sırasında konuşulan rakamlardan mütevellit böyle bir girişimde bulundu.
Elbette ki şahsi dileğim, bu şekilde davranışlarda bulunanlardan bu yaptıkları 7 sülalesinden çıksın.
Benim hiç kaybım olmadı ,olabilirdi de... İnsanlar ne emekler veriyor uğraşıyor... Kul hakkına giriyorlar.

O yüzden en iyisi 2 yol var.
1) ana karakterleri Büyük küçük veya hepsi büyük olacak şekilde isim değiştirme ile halletmek.
2) İsim değiştirme kullanılamıyorsa( o anlık akçe olamayabilir vs) acil şekilde, ismin alternatiflerini 1 lvl olarak açıp koymak ki bunu pek çok kişi yapıyor. Bende yaptım :grinning: Örn: Çiçek - Çicek - Çıçek ...

Her zaman dikkatli olun,loncadaşlarınızla arkadaşlarınızla farklı iletişim kanallarınız bulunsun,anlayamadığınız durumlarda ulaşın sorun.
xFeRx
IxFeRxI
IIxFeRxII
Natulcien
Parıltı
AYIZIT
Kullanıcı avatarı
HatayxDeViL
İskele Babası
İskele Babası

sonunda beni anlayan birisi :relaxed: dediğin gibi her an herkesin başına gelebilir oyunda ticaret sistemi varsa bu kaçınılmaz birşey. altarnatiflerinin 2.sini yapmak mantıklı ancak şu yöndende bakalım benim karakter ismim SuiCiDeSQuaD şimdi gelelim soruna adam geçen gördüm bu isim kimsede yok eminim sunucuda eskiyim zaten 2 gün geçmedi 40 lvl bayan bi karakter at şaçlı tabiri caizde adı suicidesquad şimdi abi bu adam kötü niyetli olsa birilerinin canını yaksa yada ben kötü niyetli olsam bitti yani o an direk sen suçlusun ve adın şuçluya çıkıcak bunlar yaşanan ve yaşanmaya devam eden sorunlar. lafı fazla uzatmadan arkadaş bu algoritmaya zor demiş ama actor motorundan daha kötü alt yapıya sahip oyunlarda bu sistem var neden bizim oyunumuzda bu rahatlığa kavuşmasın. malesef şuanki şartlar 2.altarnatif i yapmayı gerektiriyor :')
Kullanıcı avatarı
Parlementxx
Bab-ı Ali Muhafızı
Bab-ı Ali Muhafızı
Klan: Arzın Çocukları

Mesaj gönderen Parlementxx »

Çözüm : Çatir çatir kufur edip 3 - 7 - 14 -30 gun susturulma almak.Cogunlukla skypeda oyundaki cogu tanidik ekli oldugu icin oyundan yazma ihtiyaci yok.
Resim
Kullanıcı avatarı
HatayxDeViL
İskele Babası
İskele Babası

Parlementxx yazdı: 20 Eki 2017 09:00 Çözüm : Çatir çatir kufur edip 3 - 7 - 14 -30 gun susturulma almak.Cogunlukla skypeda oyundaki cogu tanidik ekli oldugu icin oyundan yazma ihtiyaci yok.
buda ilginç bir yöntem ama küfür sevmem :upside_down_face:
LethieN
Demirci Çırağı
Demirci Çırağı
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: So Real

Mesaj gönderen LethieN »

Kalıcı bir çözüm değil ama naçizane bir tavsiye vereyim. Boş hesaplarda açılabilecek karakteri başkasının açması yerine sizler açabilirsiniz. Şahsen öyle yapmışım.

LethieN

İnzivaya Çekilmiş Münzevi

Mehmet Ali A.
Resim