Karakter isimlerinizin anlamları nedir?

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
Lahza
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı
Sunucu: Eminönü

Re: Karakter isimlerinizin anlamları nedir?

Mesaj gönderen Lahza »

XxxChesTeRxxX yazdı: 19 Eki 2017 23:06 Nidalee - League of Legends oyunundaki şampiyonlardan birisi.
Neden hatırlatırsın :) LeBlanc ah LeBlanc :)
Kullanıcı avatarı
XxxChesTeRxxX
Bab-ı Ali Muhafızı
Bab-ı Ali Muhafızı
Lonca: ...

Mesaj gönderen XxxChesTeRxxX »

resp0nse yazdı: 19 Eki 2017 23:15
XxxChesTeRxxX yazdı: 19 Eki 2017 23:06 Nidalee - League of Legends oyunundaki şampiyonlardan birisi.
Çok canlar yaktı o mızraklar
Ah o eski Nidalee :/
Kullanıcı avatarı
muhammetali395
Teşkilat Neferi
Teşkilat Neferi
Sunucu: Teşkilat
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Ma B

Mesaj gönderen muhammetali395 »

"Muhammetali " ismim çok iyi bir nick bence.
:flag_tr: MaB:flag_tr:
Gerçekçi ol
imkansızı iste
.

01.05.2009
01.05.2018".
Kullanıcı avatarı
LethieN
Demirci Çırağı
Demirci Çırağı
Lonca: So Real

Mesaj gönderen LethieN »

Okuduğum bir destandan alıntı yapmıştım. Doğrusu Luthien daha hoş duracağını düşünerek LethieN yaptım. Sonrasında bu kitap çıktı. :yum:

Resim

Şifacı Karakterim; satyroS Yunan Mitolojisini okumayı seviyorum. Okuduğum bir kitapta görmüştüm, hoşuma gitti. Bu şarkıyı da buraya bırakıyorum.

LethieN

İnzivaya Çekilmiş Münzevi

Mehmet Ali A.
Resim
Kullanıcı avatarı
ZuLFiKaR
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Lonca: Qazap

Mesaj gönderen ZuLFiKaR »

[ ZuLFiKaR ][ Savaşçı ] : Hz.Ali'nin (r.a) kılıcının ismi.

[ Shefa ][ Şifacı ] : İroni olarak Şifa manasına geliyor. " Şifa " ismi kullanıldığı için ingilizce ile harmanladım ve ortaya ingilizcede " Şi " olarak okunan ve asıl manası " Bayan " anlamına gelen zamiri kullandım. Ortaya bu nick çıktı.

[ DRAİLANTUS ][ Şifacı ] : Bu karakter 25 seviye olarak SAVAŞUSTASI tarafından bana hediye edildi, çok zaman sonra 49 yaptım, hatta şu an Mareşal. Nickin manasını merak ettim ve ortaya çıkan sonuç şu; nickin aslı DR. Ailanthus, Cennet Çiçeği olarak biliniyor, şifalı etkileri fazladır. Nicki oluşturan arkadaş çiçeğin ismini yazarken hata yapmış ve ortaya DRAİLANTHUS yerine DRAİLANTUS çıkmış.

[ HeYGiDi ][ Büyücü ] : Herhalde geçmişe özlem sebebiyle bu nicki açtım, bazen oyunda nicki görenler direk olarak özele şunu yazıyorlar; " Hey... Nerde o eksi günler. " Görüntü ise şu oluyor; " >>HeYGiDi: Hey...Nerde o eski günler. "
ZuLFiKaR shefa sağlıkolsun DrAİLANTHUS
İnneddine İndallahil İSLAM...
Kullanıcı avatarı
CHAPPIE
Meteor Kaşifi
Meteor Kaşifi
Klan: Lodos
Lonca: Winter Is Coming
İletişim:

Mesaj gönderen CHAPPIE »

Şuraya bir hort atalım. Belki yeni forum üyelerimiz karakter isimlerinin anlamlarını söylerler :relaxed: .
Kullanıcı avatarı
pegasusejder2
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı

Mesaj gönderen pegasusejder2 »

CHAPPIE yazdı: 23 Ağu 2019 20:33 Şuraya bir hort atalım. Belki yeni forum üyelerimiz karakter isimlerinin anlamlarını söylerler :relaxed: .
Sen hort at bende horttan sonra ilk yazan olayım hocam :grin:

Pegasusejder : Çok bir anlamı yok küçükken ikisine de çok ilgi duyardım ve ikisinden birini seçemediğim için ikisini birden yazdım.

Hitokirixcevozby : Hitokiri japonca katil gibi bir şey demek. Cevozby de ismim ve soy ismimin kısaltılması

Kurosokucu : Aslen Kurosakixİchigo olan karakterimin arkadaşımın sürekli kurosokucu deme sonucuyla ortaya çıkan bir isim. Telif hakkı arkadaşıma aittir :)
Plafect00
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi
Lonca: Gizit

Mesaj gönderen Plafect00 »

Fazıl Sarrafoğlu.

Erg isimli hikaye konum için yarattığım karakter. Ayrıca yarattığım ilk karakterdir de kendisi.
ERG

Erg, insanı ele geçirebilen çok tehlikeli bir güçtür. Şimdi görüyorum ki para ondan da betermiş.

Fazıl SARRAFOĞLU
Kullanıcı avatarı
MAJESTE
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı

Mesaj gönderen MAJESTE »

MAJESTE [Büyücü] - Tüm oyunlarda karakterlerime bu adı veriyorum. Hükümdarlara verilen şan anlamına geliyor (bilmeyen yoktur aslında). Asil durduğuna inanıyorum.

VATANSEVER [Savaşçı] - Aslında oyunun ilk zamanlarında savaşçımın adı ShowTime 'dı. Eskiler Yavuz abiyi (LYDER) tanır. Bir gün görev yapımı için onun hesabına girmiştim. Ve bu karakteri gördüm 1 seviyeydi. Orada resmen aşık olmuştum isme, yoğun ısrarlarım sonucu bu ismi ben almıştım. Anlamı, bir kişinin ülkesine duyduğu bağlılık. (Bunu da bilmeyen yoktur.)

HacıEFSUN [Şifacı] - Efsun ismini çok seviyorum. Sadece oyunda büyü anlamına geldiği için değil, gerçek hayatta da bu isim çok hoşuma gidiyor. Hem biraz sempati, hem de biraz ağırlık olması için aklıma Hacı kelimesi geldi. Birleştirince HacıEFSUN ortaya çıktı.

HiperAKTİF [Büyücü] - Aşırı hareketlilik anlamına gelir. Tam beni yansıttığını düşünüyorum.

xAsiRuHx [Büyücü] - Beşiktaşlı olmam sebebiyle konulmuş isimdir. Beşiktaşın tribün oluşumunu anlatan belgeselin adıdır.

Siyahkolik [Savaşçı] - Siyah rengi çok sevdiğim ve devamlı siyah giyindiğim için türetilmiş bir isim. Karamsarlık ya da matem anlamında değil, asil renk olduğu için seviyorum.

Şifabaz [Şifacı] - Şifa seven anlamına geliyor.
--------------------------------------------------------------------------------------------
Resim
Kullanıcı avatarı
mstfmrt
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi
Klan: Lodos

Mesaj gönderen mstfmrt »

Eaglex: Kartal kelimesinin ingilizcesi (Eagle nicki başkası tarafından alınmış olduğu için x eklemiştim)
6-7 yıl önce kurduğum bir karakter, isim verirken ne düşünmüştüm bilemiyorum ama seviyorum kendilerini.

Cherokeex: Merhum şarkıcı, gitarist Yavuz Çetin'in bir şarkısının ismidir. (Doğru hali Cherokee)

Biz beş kuruşun derdine düşmüşken, platin saçlı plaza karılarının altında Grand Cherokee (Jeep marka otomobil) olmasını eleştirdiği eğlenceli bir şarkıdır.
Şarkı aşağıda: