Büyücülerin Hep Mağdur Olması

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
MaHKuMII
Sivri Ada Kaşifi
Sivri Ada Kaşifi
Sunucu: Tılsım
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: A. H. H
İletişim:

Re: Büyücülerin Hep Mağdur Olması

Mesaj gönderen MaHKuMII »

Lahza yazdı: 05 Eki 2017 14:38
CHAPPIE yazdı: 05 Eki 2017 12:16 +gruba alır mısın gaffar görevim var da.
-grupta bir tane hasarsız ezik var,başka sefere alırız.
+Google>İKV Forum> Genel Etkileşim > arkadaşlar bugün size başımdan geçen gruba alınmama olayını ve büyücülerin nasıl mağdur olduğunu anlatacağım

Büyücü: parasına ws atalım? Hadi gelsene wsye yiyorsa
Savaşçı: tamam atarız sıkıntı değil
(Savaşçı wsyi kazanır)
Büyücü: Google> İKV Forum> Genel Etkileşim>ya def23 tılsımı oyundan kalksın! Savaşçıları kesemiyoruz.
Bu neçe tespittir üstadım :)
Darkxfearless yazdı: 06 Eki 2017 00:23
yumurtakafa yazdı: 28 Eyl 2017 19:24 Çifteli ve mor balyozlu defansif savaşçı kesim tarifi:

a)Çantamızda mutlaka olması gerekenler
-dinazor iksir
-zırh iksiri(1 levellik olanlar gayet iş görür ve ucuz)

b)Takılı olması mutlaka gerekenler
-maraton ayak
-maraton gözlük m2.5(mor)
-varsa fevzi solucan takı yoksa nucleus takı(solucan takı sadece kolye veya sadece yüzük olarak giyilirse daha iyi çünkü kritik ihtimali oldukça düşüyor çift solucan ile)

c)Mutlaka olması gereken yetenekler
-15 zihin
-15 kutup
-15 fizik ve bilgi
-15 buz ve bilgi
-1 tesla

d)Tılsımlar
-m1
-m23 (yoksa m21) isteyen bb3'te takabilir
_m(I) varsa m(III)
-istediğiniz buz tılsımı

Bu tarifle hiçbir savaşçı sizi alt edemez,test edildi onaylandı :yum: Ayrıca ofansif savaşçıyı da bu tarifle çok daha kolay kesebilirsiniz.
ELEMENT GÖZ VE DİRENÇ İKSİRLER :
Güzel sistemler 😂😄😅
Esadullah
Kara Cin Düşmanı
Kara Cin Düşmanı
Sunucu: Eminönü

Mesaj gönderen Esadullah »

Serrakura yazdı: 28 Eyl 2017 18:06 mesela savaşçının yaklaşıp kesmesi değilki çifteyle tek atması kardeşim adam yaradana sığınıp vuruyor
+1 katılıyorum velakin büyücünün de uzak mesafe savaşçısı olduğunu unutmayalım. Savaşçılara tesla+ buz ile yerler bir ediyor?
İKV dünyasında, sadece Eminönü Sunucusu'nda; EsedullahŞifa(59), EsedullahBüyü(59) ve esedullahAli(59) isimli karakterlerim bulunmaktadır. Çakma karakterin verdiği/vereceği huzursuzluklardan mesul değilim.
ÖZGÜR FİLİSTİN :flag_ps: :flag_tr:
Kullanıcı avatarı
MaHKuMII
Sivri Ada Kaşifi
Sivri Ada Kaşifi
İletişim:

Retaliation yazdı: 03 Eki 2017 12:11
Parlementxx yazdı: 03 Eki 2017 00:39 Buyuculere karakter acarken otomatik Game Masterlıkta verelimmi abi ?
+Karışık var mı?
-Var.
+Yükle.
-Destek ekibi olmak ister misin
+Olurum abi
-alindin
+Sag ol abi Allah razı olsun
-ama büyücü karakter açacaksın
+Hemen acıyorum. Çay vereyim mi abi
Kullanıcı avatarı
MaHKuMII
Sivri Ada Kaşifi
Sivri Ada Kaşifi
İletişim:

😁 😁😁
Kullanıcı avatarı
TOLGARDA
Semiha'nın Gözdesi
Semiha'nın Gözdesi
Sunucu: Kuklacı
İletişim:

Mesaj gönderen TOLGARDA »

Esadullah yazdı: 27 Mar 2018 11:50
Serrakura yazdı: 28 Eyl 2017 18:06 mesela savaşçının yaklaşıp kesmesi değilki çifteyle tek atması kardeşim adam yaradana sığınıp vuruyor
+1 katılıyorum velakin büyücünün de uzak mesafe savaşçısı olduğunu unutmayalım. Savaşçılara tesla+ buz ile yerler bir ediyor?
Ki artık çifte işe yaramaz herhalde
:zero: :one: :two: :three: :four: :five: :six: :seven: :eight: :nine:
moontreal
İskele Babası
İskele Babası
Sunucu: Teşkilat
Klan: Lodos

Mesaj gönderen moontreal »

TOLGARDA yazdı: 28 Eyl 2017 17:50 Benim merak ettiğim bir şey var. Forumda sürekli karakterler arası denge denilip duruyor. Ne yani savaşçılar her zaman büyücüleri kesebilir mu?

Bir büyücü ve savaşçının teke tek kaldığı zaman büyücünün kazanmasının daha zor olması mantığa daha uygundur.

Genel olarak sınıfları inceleyelim;

Savaşçı, yakın dövüş ustasıdır ve buna karşın savunması ve gücü çok yüksektir.

Büyücü, dövüş gücü neredeyse yoktur. Rakibini zekasıyla alt eder. Savunması da az olduğu için amacı rakibi yanına yaklaştırmadan öldürmektir.

Yani savaşçı büyücünün yanına gelirse büyücü ölür ancak savaşçı yanına gelene kadar büyücüye bir zarar veremez.

O anki duruma göre bunlar farklı sonuçlar alabilir ancak zaten mantıklı olan bu durumda savaşçının daha güçlü olması. Büyücü teke tek için çok uygun bir karakter değil diye düşünüyorum.

Grup saldırısı için daha iyidir savaşçılardan, bir de bu açıdan baktığımızda savaşçıların daha ezik kaldığını görürüz.
Mantıklı olanıda bu zaten, aslına bakıldığında her oyuncu 3 sınıftan genelde 1 tanesini en iyi şekilde yönetir. Savaşçı var savaşçı var, büyücü var büyücü var. Büyü oyunun en yetenek isteyen karakterlerinden birisidir. Ama ondan daha iyi bir savaşçı ve şifacı ustası en iyi büyü ustasının kabusu olabilir ;) Bilmem anlata bildim mi? Aslına bakarsak her sınıfın bir birini alt edebilecek bir çok yeteneği var.Mesele bu yetenekleri en iyi şekilde kullana bilmek :)
Kullanıcı avatarı
TOLGARDA
Semiha'nın Gözdesi
Semiha'nın Gözdesi
Sunucu: Kuklacı
İletişim:

Mesaj gönderen TOLGARDA »

moontreal yazdı: 28 Mar 2018 16:27
TOLGARDA yazdı: 28 Eyl 2017 17:50 Benim merak ettiğim bir şey var. Forumda sürekli karakterler arası denge denilip duruyor. Ne yani savaşçılar her zaman büyücüleri kesebilir mu?

Bir büyücü ve savaşçının teke tek kaldığı zaman büyücünün kazanmasının daha zor olması mantığa daha uygundur.

Büyücü, dövüş gücü neredeyse yoktur. Rakibini zekasıyla alt eder. Savunması da az olduğu için amacı rakibi yanına yaklaştırmadan öldürmektir.

Yani savaşçı büyücünün yanına gelirse büyücü ölür ancak savaşçı yanına gelene kadar büyücüye bir zarar veremez.

O anki duruma göre bunlar farklı sonuçlar alabilir ancak zaten mantıklı olan bu durumda savaşçının daha güçlü olması. Büyücü teke tek için çok uygun bir karakter değil diye düşünüyorum.

Grup saldırısı için daha iyidir savaşçılardan, bir de bu açıdan baktığımızda savaşçıların daha ezik kaldığını görürüz.
Mantıklı olanıda bu zaten, aslına bakıldığında her oyuncu 3 sınıftan genelde 1 tanesini en iyi şekilde yönetir. Savaşçı var savaşçı var, büyücü var büyücü var. Büyü oyunun en yetenek isteyen karakterlerinden birisidir. Ama ondan daha iyi bir savaşçı ve şifacı ustası en iyi büyü ustasının kabusu olabilir ;) Bilmem anlata bildim mi? Aslına bakarsak her sınıfın bir birini alt edebilecek bir çok yeteneği var.Mesele bu yetenekleri en iyi şekilde kullana bilmek :)
kesinlikle katılıyorum
:zero: :one: :two: :three: :four: :five: :six: :seven: :eight: :nine:
Kullanıcı avatarı
MaHKuMII
Sivri Ada Kaşifi
Sivri Ada Kaşifi
İletişim:

moontreal yazdı: 28 Mar 2018 16:27

Aynen haklısın dostum. Önemli olan o karakteri iyi kullanabilmektedir
Kullanıcı avatarı
AHDElVEFA
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Eminönü
Lonca: Raiders Of Anatolia

Mesaj gönderen AHDElVEFA »

Retaliation yazdı: 29 Eyl 2017 09:56
Sufizm yazdı: 29 Eyl 2017 09:44
Retaliation yazdı: 29 Eyl 2017 09:32
SPIEGLEIN yazdı: 28 Eyl 2017 20:16
92Gner yazdı: 28 Eyl 2017 17:54 Büyücü sınıfı ile gerek savaş gerek para kasma vb bir çok
etkinliklerde ön plandasın bu her zaman böyle kalıcak gibime geliyor 👍

Ve şuan oyunun en aktif rolu büyücüde herkes çoğunluk büyücü :D def23 ile çifte ile öldürme durumu olmasa oyunun en önemli sınıfı rolunde ve her işe yarıyor :D
Defansif Dövüşme 2 (III) hatası olmasa, OkO'daki en güçlü karakter şifacıdır. Aslında her karakterin belirli bir özellikte ön plana çıktığı aşikar. Ancak şifacı benim kanaatimce diğer iki sınıftan daha ileride.
Resim

Slot kesemiyoruz
Zehir tılsımları ile Hol'de örümcek kesen şifacı gördüm. :upside_down_face:
Zehir ile ırk kesen var furkan 😀
Resim
🇹🇷

Raiders Of Anatolia

Ahde vefasızlık etti demesinler...

VEFA(savaşçı) Eminönü
Kullanıcı avatarı
mirkan1453
Teşkilat Neferi
Teşkilat Neferi
Sunucu: Meran
Lonca: Lotus

Mesaj gönderen mirkan1453 »

MMORPG tasarımını anlamışsın güzel, on yıl oynayıp tuşlara basmayı dahi beceremeyenler var, etkili bir büyücü menziline girdiği andan itibaren tüm düşmanlarını alt edebilmek için seri ve kontra hareketlerle yeteneklerini sergiler, savaşçı ise yakın dövüşte kan ve ölüm kusar :) arada çok ince bir çizgi vardır(ikvde biraz bolt yazı tipiyle çizilmiş bir çizgi), o ince çizginin üzerinde yürüyen jonglörlere player denir!
Resim