Neredeyse ilk defa oynayacağım,tavsiyeler bekliyorum.

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
TheScenarist
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı

Neredeyse ilk defa oynayacağım,tavsiyeler bekliyorum.

Mesaj gönderen TheScenarist »

Merhabalar dostlar..

Yıllar yıllar önce İstanbul Kıyamet Vaktini oynuyordum ancak neredeyse hiçbir şey hatırlamıyor ve bilmiyorum.
Oynadığım dönemde maksimum seviyel 20-25 idi.Antrepodaki görevleri yaparken dahi zorlanır,gruplarla girerdik.Meteor bölgesi açık değildi.Sonrasında açıldı ve o dönem de biraz oynadım ancak daha maksimum seviyeye ulaşmadan bırakmıştım.Dolayısıyla neredeyse 0 bilgi ile tekrar başlamak istiyorum.Müziklerini,hatırlattıklarını ve özellikle labirentte yaptığım zorlu,heyecanlı grup görevlerini özledim. :)
Şimdi her şey çok değişmiş anladığım kadarıyla.. ve konulara göz attığımda bahsedilen kavramları görünce biraz korktum.
Örnek vermek gerekirse konulardan birisinde bir arkadaşın cümlesi şu; '' Suan tatildeyim ve yine ikv giriyorum günlük 2 3 peptit veya salgı kasıyorum y2 ile bazen plus olmamasına rağmen sifirlayip m1ile x e gidiyorum kendimi kasmıyorum. ''
Evet, ben bu cümleyi gördüğümde öğrenilmesi gereken şeylerin epey olduğunu farkettim. Peptit,salgı,y2,m1 x?? :)
Hiçbir şey bilmiyorum kısacası.Madenleri dahi hatırlamıyorum, nasıl,ne amaçla kullanılır bilmiyorum. :) Ancak çok daha karışık yeni nesil MMORPG oyunlarını da oynayan birisiyim.Onlara kıyasla çok uzun süre almadan öğrenebilirim diye umut ediyorum.
Forumda arkadaşlar güncellemenin gelmemesinden ötürü biraz isyankar durumda.Haklı olabilirler ancak buraya 'yol yakınken dön,başlama' vb gibi tavsiyeler almaya gelmedim arkadaşlar.
Oyundaki her şeyi öğrenebileceğim rehberler mevcut mudur? Bana neler tavsiye edersiniz? Oyuna yeni başlayan insanlar az da olsa var mı? Görüyor musunuz? Labirent gibi bölgelerde görevler (nadiren de olsa) yapılıyor mu? Karakterimi en ideal şekilde nasıl kasarım? Büyücü oynamak istiyorum ve buna özel tavsiye ya da söylecekleriniz var mı? Kısacası genel anlamda bana tavsiyelerinize açığım dostlar..

Saygılar..
Kullanıcı avatarı
TOLGARDA
Semiha'nın Gözdesi
Semiha'nın Gözdesi
Sunucu: Kuklacı
İletişim:

Re: Neredeyse ilk defa oynayacağım,tavsiyeler bekliyorum.

Mesaj gönderen TOLGARDA »

Bence en önemli tavsiye büyücü olarak başlama demek olur. Büyücü için çok maliyetli tılsımlar gerekiyor. Bunlar olmadan grup bölgelerine giremiyorsun. Başlangıç için en iyisi şifacı.
Hem şu karizmaya bakar mısın;
Resim
En son TOLGARDA tarafından 26 Eyl 2017 21:33 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
:zero: :one: :two: :three: :four: :five: :six: :seven: :eight: :nine:
TheScenarist
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı

TOLGARDA yazdı: 26 Eyl 2017 21:30 Bence en önemli tavsiye büyücü olarak başlama demek olur. Büyiçiniçin çok maliyetli tılsımlar gerekiyor. Bunlar olmadan grup bölgelerine giremiyorsun. Başlangıç için en iyisi şifacı.
Tılsım olayını da bilmiyorum doğal olarak. Bununla ilgili her şeyi öğrenebileceğim bir rehber mecvut mu? yoksa tecrübe ile mi öğrenmek zorundayım.. ? :)
Bir de 1-2 arkadaşla başlamayı düşündüğüm için şifacı alanımız olacaktır.Eskiden büyücü oynadığım ve sevdiğim için tekrar oynamak istiyorum.Maliyetli olması beni çok sıkıntıya sokmaz.Yani vakit harcayabilirim.. Eğer gerekirse.
TheScenarist
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı

.....
Kullanıcı avatarı
TOLGARDA
Semiha'nın Gözdesi
Semiha'nın Gözdesi
Sunucu: Kuklacı
İletişim:

Mesaj gönderen TOLGARDA »

TheScenarist yazdı: 26 Eyl 2017 21:32
TOLGARDA yazdı: 26 Eyl 2017 21:30 Bence en önemli tavsiye büyücü olarak başlama demek olur. Büyiçiniçin çok maliyetli tılsımlar gerekiyor. Bunlar olmadan grup bölgelerine giremiyorsun. Başlangıç için en iyisi şifacı.
Tılsım olayını da bilmiyorum doğal olarak. Bununla ilgili her şeyi öğrenebileceğim bir rehber mecvut mu? yoksa tecrübe ile mi öğrenmek zorundayım.. ? :)
Bir de 1-2 arkadaşla başlamayı düşündüğüm için şifacı alanımız olacaktır.Eskiden büyücü oynadığım ve sevdiğim için tekrar oynamak istiyorum.Maliyetli olması beni çok sıkıntıya sokmaz.Yani vakit harcayabilirim.. Eğer gerekirse.
Nerull'un hangi tılsımınene işe yaradığıyla ilgili bir rehberi vardı. Düzenleme süresi dolmadan bulabilirsem eklerim.
:zero: :one: :two: :three: :four: :five: :six: :seven: :eight: :nine:
Kullanıcı avatarı
SPIEGLEIN
Yalnız Adam'ın Dostu
Yalnız Adam'ın Dostu
Sunucu: Eminönü
Lonca: Kök Tengri

Mesaj gönderen SPIEGLEIN »

Öncelikle merhaba hoş geldiniz.

Eminönü sunucusunda başlamanızı öneririm gerek oyuncu çokluğu gerek yeni başlayan oyuncular ile birlikte görev yapabilirsiniz.

Buna ek olarak ayrıntılı görev listesi mevcutur oyuna başlıyor olmanıza sevindim diyebilirim hepimizin çocukluk oyunu neredeyse =)

Öncelikle tavsiyem maddi durumunuzu öğrenmek gerekir =) özelden sizlere bir kaç öneride bulunacağım buradan bulunağım öneri size şu olabilir şuan oyunda ciddi anlamda şifacı çokluğu var ama oyuna alışıncaya kadar sanırım kenan junon v.s kavrayabilirsiniz oyunu sonrasında c.t için bende sizlere yardımcı olurum.

Bunlara ek olarak oyun içerisinde akşamları bulunuyorum oyun içi DERDUNKLE ismim ile oyun içinde ulabilirsiniz gerek görevler gerek sohbet gerek bilgi yardımcı olmak açısından elimden geldiği kadar sizlere yardımcı olabilirim akşamları oyunda aktifim.
Resim
TheScenarist
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı

TOLGARDA yazdı: 26 Eyl 2017 21:35
Nerull'un hangi tılsımınene işe yaradığıyla ilgili bir rehberi vardı. Düzenleme süresi dolmadan bulabilirsem eklerim.
Teşekkür ederim.Mümkün olursa çok sevinirim gerçekten..
SPIEGLEIN yazdı: 26 Eyl 2017 21:35 Öncelikle merhaba hoş geldiniz.

Eminönü sunucusunda başlamanızı öneririm gerek oyuncu çokluğu gerek yeni başlayan oyuncular ile birlikte görev yapabilirsiniz.

Buna ek olarak ayrıntılı görev listesi mevcutur oyuna başlıyor olmanıza sevindim diyebilirim hepimizin çocukluk oyunu neredeyse =)

Öncelikle tavsiyem maddi durumunuzu öğrenmek gerekir =) özelden sizlere bir kaç öneride bulunacağım buradan bulunağım öneri size şu olabilir şuan oyunda ciddi anlamda şifacı çokluğu var ama oyuna alışıncaya kadar sanırım kenan junon v.s kavrayabilirsiniz oyunu sonrasında c.t için bende sizlere yardımcı olurum.

Bunlara ek olarak oyun içerisinde akşamları bulunuyorum oyun içi DERDUNKLE ismim ile oyun içinde ulabilirsiniz gerek görevler gerek sohbet gerek bilgi yardımcı olmak açısından elimden geldiği kadar sizlere yardımcı olabilirim akşamları oyunda aktifim.
Maddi olarak belirli bir miktar harcayabilirim ancak buna oyuna başladıktan sonra karar vermeyi düşünüyorum.Sonuç olarak üniversite öğrencisiyim ve bilirsiniz.. :) Yüksek miktarda harcamalar yapmak istemem.Oyunun durumu da ortadayken.. :) Belki makul miktarda.
Bunun dışında bütün tavsiyeleriniz ve yardım isteğiniz için çok teşekkür ederim.Sunucu durumunu da soracaktım ki unutmuşum.Hatırlatmanız güzel oldu.En kalabalık sunucu Eminönü sanırım.O halde orada başlarım.
Kullanıcı avatarı
ALeMiNLoRDu
İskele Babası
İskele Babası
Sunucu: Teşkilat
Klan: Lodos

Mesaj gönderen ALeMiNLoRDu »

Tılsım olayını kendin öğrenirsin 1. Kademe 2. Kademe ve 3.kademe tılsımlar var 3. Kademelerin masrafları çok fazla
Yeni başlayan veya char kasanlarla beraber oynamak istiyorsan eminönü sunucusunda halen var
Ilk başta şifacı öneririm ama büyücü de ısrar edersen zevklidir ama masraflıdır oyuna cok fazla zaman ayirabiliyorsan ve sıkılmazsan büyücüce olabilir
"Bırak Ay Gitsin Sen Kal Bu Gece"
TheScenarist
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı

ALeMiNLoRDu yazdı: 26 Eyl 2017 21:47
Tılsım olayını kendin öğrenirsin 1. Kademe 2. Kademe ve 3.kademe tılsımlar var 3. Kademelerin masrafları çok fazla
Yeni başlayan veya char kasanlarla beraber oynamak istiyorsan eminönü sunucusunda halen var
Ilk başta şifacı öneririm ama büyücü de ısrar edersen zevklidir ama masraflıdır oyuna cok fazla zaman ayirabiliyorsan ve sıkılmazsan büyücüce olabilir
Yorumunuz beni sevindirdi ve umutlandırdı.Teşekkür ederim.Eminönü sunucusunda başlayacağım. :)
Ayrıca forumdaki bu aktifliği ve yardımı görmek ayrıca mutlu etti.Açıkçası eskilerde kaldı diyebileceğimiz bir oyun için güzel bir işaret.Umarım yapımcı arkadaşlar da gerekli karşılığı verirler. Çünkü yeni nesil MMORPG forumlarında dahi yazdıklarınıza bu kadar kısa sürede cevap alamayabiliyorsunuz. :)
Kullanıcı avatarı
SPIEGLEIN
Yalnız Adam'ın Dostu
Yalnız Adam'ın Dostu
Sunucu: Eminönü
Lonca: Kök Tengri

Mesaj gönderen SPIEGLEIN »

Forumun sürekli aktif bir kitlesi var oyunda olmasak bile iş yerinde paydoslarda çay molalarında sürekli bakan kişiler benim gibi ':) eski dostluklar pek yok oyunda ama e.ö sunucusunda en azından ilerlemek ve canlılık sizi dahada mutlu edecektir
Resim