2011 oyuncusuyum oyunu temelli bırakıyorum

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
kerembaba112
İskele Babası
İskele Babası
Sunucu: Tılsım

2011 oyuncusuyum oyunu temelli bırakıyorum

Mesaj gönderen kerembaba112 »

merhaba arkadaşlar bende sizler gibi yıllarca bu oyuna emek verdim. ama artık bırakıyorum nedeni ise her şeyin aşırı pahalı olması
akçe çekmeden klana dahi yazı yazamıyoruz bir lonca sahibi veya üyesi olmak için bile akçe çekmemiz gerekiyor dino iksiri bile akçe ile satıyor adamlar inanmayanlar mısır çarşısı önündeki otomata bakabilir ölü sunuculardaki karekterleri taşımak için ise karekter başı 50tl gibi bir para yatırmamız gerekiyor yönetim ne bir indirim nede bir kolaylık sağlamıyor. kısaca paran varsa ikv zevk alırsın yoksa bir yerden sonra tıkanır kalırsın

ben ve benimle birlikte ilk defa başlamış 2 arkadaşımda aynı fikirde olup oyunu bıraktılar nedeni belli diğer online oyunların hiçbirinde
herşey paraya endexli değil ikv herşeyi paraya endexlemiş durumda ben 1000tlden fazla oyuna para yatırmışımdır ve bu para sonuna kadar helal olsun ama durumu buna müsait olmayan insanlar bu oyunu oynadıklarında bir yerden sonra bırakıyorlar para kazanın kazanmayın demiyorum ama herşeyi paraya endexlerseniz böyle benim gibi çok oyuncu kaybedersiniz
En son kerembaba112 tarafından 21 Eyl 2017 10:27 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Retaliation
Cin Sigorta Üyesi
Cin Sigorta Üyesi
Sunucu: Eminönü

Re: 2011 oyuncusuyum oyunu temelli bırakıyorum

Mesaj gönderen Retaliation »

Pahalılıktan ben de şikayetçi olsam da yapacak bir şey yok. Yolunuz açık olsun. Reelde başarılar.
Resim
kerembaba112
İskele Babası
İskele Babası

Retaliation yazdı: 21 Eyl 2017 10:25 Pahalılıktan ben de şikayetçi olsam da yapacak bir şey yok. Yolunuz açık olsun. Reelde başarılar.
yapacak çok şey var ama yönetim yapmıyor artık kendileri oynarlar ölü suncularda umrumda değil
Kullanıcı avatarı
BayTerapi
Mebrure'nin Adamı
Mebrure'nin Adamı

Mesaj gönderen BayTerapi »

Hayatta başarılar.
kedi
Kullanıcı avatarı
Lahza
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı

Mesaj gönderen Lahza »

Bütün MMORPG oyunlarda olduğu İKV'de P2W mantığı ile kuruludur lakin İKV'yi diğer online oyunlar ile kıyasladığımızda para yatırma miktarının daha az olduğunu bariz bir şekilde görebilirsiniz , Yıllarca KO oynadım , İKV deki plus pakete eş değer premium aylık 100 TL orada, burada aylık plus paket 10 TL, geri kalan şeyleri saymıyorum bile ve KO nun milyonlarca playerı var, kısacası İKV ye pahalı diyorsan diğer online oyunlara kesinlikle yanaşma derim, yolun açık olsun 😉
Kullanıcı avatarı
Vezirx27
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi
Sunucu: Teşkilat
Klan: Lodos
Lonca: <LIL>

Mesaj gönderen Vezirx27 »

Genel olarak bakarsak herşey parayla alınıyor gibi görünüyor ama bana kalırsa sadece Plus alarak işini görebileceğini düşünüyorum. Oyunu bırakmak için en saçma neden hatta bana kalırsa yıllarda yatırdın yatırdın şimdi pahalı diye oyunu bırakıyorum diyorsun. İnsan bir şeyden zevk alıyorsa keyif alıyorsa bunun ne olduğu önemli değil o şeye para yatırmak boşa gittiği anlamına gelmez. Oraya Dinazor iksir koydular diye almak zorunda değilsin malzemesini toplayıp üretebilirsin bir oyuncudan satın alabilirsin yada Çemberlitaşa girip ordan bile kazanabilirsin. Oyunda bazı şeyler hariç herşeyi oyun içerisinde elde edebilirsin zaten. Tamam hak verdiğim bir kaç yer var abartı konusunda ama genel olarak pahalı diyipte bırakmak saçma geliyor. Günlük 50Kuruş bir köşeye koysan 3ayda plusunu fazlasıyla karşılar.
kerembaba112
İskele Babası
İskele Babası

Vezirx27 yazdı: 21 Eyl 2017 10:58 Genel olarak bakarsak herşey parayla alınıyor gibi görünüyor ama bana kalırsa sadece Plus alarak işini görebileceğini düşünüyorum. Oyunu bırakmak için en saçma neden hatta bana kalırsa yıllarda yatırdın yatırdın şimdi pahalı diye oyunu bırakıyorum diyorsun. İnsan bir şeyden zevk alıyorsa keyif alıyorsa bunun ne olduğu önemli değil o şeye para yatırmak boşa gittiği anlamına gelmez. Oraya Dinazor iksir koydular diye almak zorunda değilsin malzemesini toplayıp üretebilirsin bir oyuncudan satın alabilirsin yada Çemberlitaşa girip ordan bile kazanabilirsin. Oyunda bazı şeyler hariç herşeyi oyun içerisinde elde edebilirsin zaten. Tamam hak verdiğim bir kaç yer var abartı konusunda ama genel olarak pahalı diyipte bırakmak saçma geliyor. Günlük 50Kuruş bir köşeye koysan 3ayda plusunu fazlasıyla karşılar.
hocam diğer mmporglarda lonca eklentisi mevcut inceleyebilirsiniz isim vermiyim ama hepsinde oyun parasıyla lonca kurulabilmekte

diger oyunlarda para yatırmadan genele tüm bölgeye konuşabiliyorsunuz.

plus olsun ama plus almadanda klana ve bölgeye yazı yazabilmeliyiz plusa başka özellikler eklenebilir
kerembaba112
İskele Babası
İskele Babası

Lahza yazdı: 21 Eyl 2017 10:56 Bütün MMORPG oyunlarda olduğu İKV'de P2W mantığı ile kuruludur lakin İKV'yi diğer online oyunlar ile kıyasladığımızda para yatırma miktarının daha az olduğunu bariz bir şekilde görebilirsiniz , Yıllarca KO oynadım , İKV deki plus pakete eş değer premium aylık 100 TL orada, burada aylık plus paket 10 TL, geri kalan şeyleri saymıyorum bile ve KO nun milyonlarca playerı var, kısacası İKV ye pahalı diyorsan diğer online oyunlara kesinlikle yanaşma derim, yolun açık olsun 😉
siz o oyunlara para yatırmazsanız mecbur indirim yapacaklar ikv fiyatlar makul diyorsunuz ölü sunucudaki bir karakteri taşımak bile 50 tl ve bu sadece bir karakter için isim değiştirmenin bile parayla olması zaten herşeyi açıklıyor zaten karakter sigortan yoksa karakterini yanlışlıkla silersen haberin olsun geri gelmiyor bu sigortada parayla
Esadullah
Kara Cin Düşmanı
Kara Cin Düşmanı

Mesaj gönderen Esadullah »

Pahalılık durumunu sadece oyun içerisinde değil, genel olarka reel hayatımızın her tarafında görüyoruz. Oyun içerisinde ki piyasa durumuna bakmadan önce reel hayatımızda bizleri etkileyen piyasaya bakmak gerek..
İKV dünyasında, sadece Eminönü Sunucusu'nda; EsedullahŞifa(59), EsedullahBüyü(59) ve esedullahAli(59) isimli karakterlerim bulunmaktadır. Çakma karakterin verdiği/vereceği huzursuzluklardan mesul değilim.
ÖZGÜR FİLİSTİN :flag_ps: :flag_tr:
Kullanıcı avatarı
SPIEGLEIN
Yalnız Adam'ın Dostu
Yalnız Adam'ın Dostu
Lonca: Kök Tengri

Mesaj gönderen SPIEGLEIN »

Retaliation yazdı: 21 Eyl 2017 10:25 Pahalılıktan ben de şikayetçi olsam da yapacak bir şey yok. Yolunuz açık olsun. Reelde başarılar.
Hocam pahalı olan ney ?
Resim