İki Haftada Gördüklerim

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
w1con2
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı
Sunucu: Beyaz Köşk
Klan: Lodos
Lonca: Üstadlar

İki Haftada Gördüklerim

Mesaj gönderen w1con2 »

Hepinize merhaba arkadaşlar. BeyazKöşk sunucusunda oynuyorum.

Oyunu bırakalı yaklaşık 7koca sene oldu. Derindeki sır ile birlikte bırakmıştım. 2hafta önce oyuna geri döndüm. Açıkçası aşağıdaki yazışmaları, anlamadığım terimleri, tılsım olaylarını, şaheserleri görünce bayağı bir afalladım. Neyse ki oyun içi ve forumda yardım isteklerime kayıtsız kalmayacak arkadaşlar oldu da kısa sürede bir şeyleri öğrenebilirim.

Eminönüde kısa bir dolaşma yaptığımda maden çekenler harici kimsecikler yoktu. Eskiden böyle miydi banka önünde yer kalmazdı. Bir de grip bölgeleri çıkmış bunlar asıl alışması güç olan şeylerdi. Çünkü girebilmek için bazı standartlara sahip olmak gerekiyor.

Neyse. Görevler var haliyle. Tek başına yapmak zor. Sağ olsunlar hemen her yardım istediğim oyuncu yardımcı oldu. Ben sıcak ortamı görmek beni oldukça mutlu etti. O kadar ki gorevlerimi tamamlayana kadar bekleyenler, basit de olsa eldeki fazla item ve tılsımlarını verenler oldu. Hikaye örgülerini okumak ayrı bir keyif verdi. Zira bu oyunun en büyük özelliği de hikaye kurgusu. Beta zamanından kalma yardımlaşmayı, dostlukları eskisi kadar olmasa da yaşatmaya çalışanları gördüm. Ancak en az 8-10 kişi tarafından dolandirilmaya çalıştım. Bilmiyorum, yardım istiyorum ya herkesten... Yardım bahanesi ile yanaşıp bir görevi yapıp sonra çarınin şifresini ver 1haftada dizeyim diyenler oldu. Hatta aptallık mi yoksa saflik mı desem, birine verim şifreyi. Neyse ki erken uyandım. Çok değil görevlerden gelen toplamda 10m edecek materyallere tenezzül etti adam. Üstü de full dizmis bu arkadaş. 3gun Sus yemekle kurtardım en azından. Velhasıl arkadaşlar, oyunda her ne kadar çakallar çoğalmış, nüfus azalmış olsa da, gerçekten yardımsever insanlar var. Öyle ki m1 met olmadan kıyo olmadan dün çt gorevlerim için alanlar dahi oldu.

Şimdi tılsım ve şaheser asa üretmek için para biriktirmem gerekiyor ama madenlerin aşk dolu maden cekemiyorum, holde zaten kasamam. Cinlerden item düşünüp satarak nereye kadar... Bakalım eninde sonunda alacağım bir şeyleri ama kaç ay sürer bilmem.

Okuduğunuz için teşekkürler. İyi ki varsınız gerçek İKV oyuncuları...
Kullanıcı avatarı
SPIEGLEIN
Yalnız Adam'ın Dostu
Yalnız Adam'ın Dostu
Sunucu: Eminönü
Lonca: Kök Tengri

Re: İki Haftada Gördüklerim

Mesaj gönderen SPIEGLEIN »

Eminönü sunucusunda olsaydınız elimden geldiğince yardımcı olabilirdim görevlerinize ve bilgi konusunda oyun ile anlamadığınız takıldığınız yerler varsa mesaj atabilirsiniz.
Resim
Kullanıcı avatarı
Lahza
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı

Mesaj gönderen Lahza »

Hislerini en iyi ben anlarım kardeşim 1 hafta oldu yaklaşık olarak oyuna dönüşüm , herşeyiyle sıfırdan döndüm ama sen kadar acemi değilim , betadan bu yana çeşitli zaman dilimlerinde oyunun her kısmında bulundum ve biliyorum. Bu yüzden büyücüme gerekli üretimleri direk yaptım ve oyuna bu şekilde başladım . Tabiki tılsımlarıda alarak, sana da naçizane tavsiyem madenle cinle olacak iş değil sen o şekilde yapana kadar ayı bırak seneyi görürsün , satın al ve keyfine bak derim 😉
Kullanıcı avatarı
w1con2
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı

Mesaj gönderen w1con2 »

SPIEGLEIN yazdı: 08 Ağu 2017 13:00 Eminönü sunucusunda olsaydınız elimden geldiğince yardımcı olabilirdim görevlerinize ve bilgi konusunda oyun ile anlamadığınız takıldığınız yerler varsa mesaj atabilirsiniz.
İlginiz için teşekkürler hocam. 😊

Lahza yazdı: 08 Ağu 2017 13:07 Hislerini en iyi ben anlarım kardeşim 1 hafta oldu yaklaşık olarak oyuna dönüşüm , herşeyiyle sıfırdan döndüm ama sen kadar acemi değilim , betadan bu yana çeşitli zaman dilimlerinde oyunun her kısmında bulundum ve biliyorum. Bu yüzden büyücüme gerekli üretimleri direk yaptım ve oyuna bu şekilde başladım . Tabiki tılsımlarıda alarak, sana da naçizane tavsiyem madenle cinle olacak iş değil sen o şekilde yapana kadar ayı bırak seneyi görürsün , satın al ve keyfine bak derim 😉
Herhalde de öyle yapacağım hocam.
Kullanıcı avatarı
Auril
Meran Kaşifi
Meran Kaşifi
Sunucu: Sancak

Mesaj gönderen Auril »

ben de senin gibi uzun zaman önce oyunu bırakmış biri olaraktan geçen sene yeniden başlama gafletinde bulundum ancak sonuç hüsrandı.... birbirine küfür edenler mi dersin hırsızlık yapan mı dersin kardeşlikten yoksun bir sunucu haline gelmiş artık sancak sunucusu...
Kullanıcı avatarı
w1con2
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı

Mesaj gönderen w1con2 »

Auril yazdı: 08 Ağu 2017 13:49 ben de senin gibi uzun zaman önce oyunu bırakmış biri olaraktan geçen sene yeniden başlama gafletinde bulundum ancak sonuç hüsrandı.... birbirine küfür edenler mi dersin hırsızlık yapan mı dersin kardeşlikten yoksun bir sunucu haline gelmiş artık sancak sunucusu...
Doğrudur ama beyaz köşk de hala eskiler var.. bu da umut verdi biraz. Tabi ki karakter yoksunlari efendi ve yardımsever insanlardan çok daha fazla.

Dün 4 kişilik bir grup beni çt ye aldı mesela ilk kez girdim. Gorevlerimi yaptılar.. 6. Kişiyi klandan buldular. Adamin dediği şey : güneş asa lı ile çt ye girmem.

Yardım istemeyi ağlamak olarak algilayanlar var. (!) Lutfen kelimesinin veya rica etmenin yalvarmak olarak algılandığı bir ülkede yaşıyoruz ne yazık ki.

Ayrıca klandan birbirlerine küfür edenler, boş boş konuşanlar var. Özellikle beyaz köşk de hemen her gün en az 2-3 kişinin bu kişi dolandırıcıdır, sahtekardir vs dediği bir nick var her gün klandan onun muhabbeti yapılıyor. İsim vermeyeyim hala nasıl oyunda barınıyor anlamadım doğrusu.
Kullanıcı avatarı
PoKeLMe
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu

Mesaj gönderen PoKeLMe »

w1con2 yazdı: 08 Ağu 2017 12:57 Hepinize merhaba arkadaşlar. BeyazKöşk sunucusunda oynuyorum.

Oyunu bırakalı yaklaşık 7koca sene oldu. Derindeki sır ile birlikte bırakmıştım. 2hafta önce oyuna geri döndüm. Açıkçası aşağıdaki yazışmaları, anlamadığım terimleri, tılsım olaylarını, şaheserleri görünce bayağı bir afalladım. Neyse ki oyun içi ve forumda yardım isteklerime kayıtsız kalmayacak arkadaşlar oldu da kısa sürede bir şeyleri öğrenebilirim.

Eminönüde kısa bir dolaşma yaptığımda maden çekenler harici kimsecikler yoktu. Eskiden böyle miydi banka önünde yer kalmazdı. Bir de grip bölgeleri çıkmış bunlar asıl alışması güç olan şeylerdi. Çünkü girebilmek için bazı standartlara sahip olmak gerekiyor.

Neyse. Görevler var haliyle. Tek başına yapmak zor. Sağ olsunlar hemen her yardım istediğim oyuncu yardımcı oldu. Ben sıcak ortamı görmek beni oldukça mutlu etti. O kadar ki gorevlerimi tamamlayana kadar bekleyenler, basit de olsa eldeki fazla item ve tılsımlarını verenler oldu. Hikaye örgülerini okumak ayrı bir keyif verdi. Zira bu oyunun en büyük özelliği de hikaye kurgusu. Beta zamanından kalma yardımlaşmayı, dostlukları eskisi kadar olmasa da yaşatmaya çalışanları gördüm. Ancak en az 8-10 kişi tarafından dolandirilmaya çalıştım. Bilmiyorum, yardım istiyorum ya herkesten... Yardım bahanesi ile yanaşıp bir görevi yapıp sonra çarınin şifresini ver 1haftada dizeyim diyenler oldu. Hatta aptallık mi yoksa saflik mı desem, birine verim şifreyi. Neyse ki erken uyandım. Çok değil görevlerden gelen toplamda 10m edecek materyallere tenezzül etti adam. Üstü de full dizmis bu arkadaş. 3gun Sus yemekle kurtardım en azından. Velhasıl arkadaşlar, oyunda her ne kadar çakallar çoğalmış, nüfus azalmış olsa da, gerçekten yardımsever insanlar var. Öyle ki m1 met olmadan kıyo olmadan dün çt gorevlerim için alanlar dahi oldu.

Şimdi tılsım ve şaheser asa üretmek için para biriktirmem gerekiyor ama madenlerin aşk dolu maden cekemiyorum, holde zaten kasamam. Cinlerden item düşünüp satarak nereye kadar... Bakalım eninde sonunda alacağım bir şeyleri ama kaç ay sürer bilmem.

Beyazköşkde oynuyorum loncamıza katılabilirsin elımden geldıgınce yardıma ıhtıyacın oldugu her konuda yardımcı olmaya çalışırım ıyı oyunlar lonca basvurusu için oyun içi iletişim 'PoKeLMe'yada internet sayfası üzerinden ulaşabilirsin lonca hakkında ayrtıntılı bilgi için lonca kanalında başlığımız var ziyaret edebilirsin iyi forumlar...
Kullanıcı avatarı
ybrdelisix
Teşkilat Neferi
Teşkilat Neferi

Mesaj gönderen ybrdelisix »

Özel mesaj kutuna bakabilirmisin
HAYATResimDIR
Kullanıcı avatarı
SERDARBEY
İstihbarat Üyesi
İstihbarat Üyesi
Sunucu: Tılsım
İletişim:

Mesaj gönderen SERDARBEY »

w1con2 yazdı: 08 Ağu 2017 12:57 Hepinize merhaba arkadaşlar. BeyazKöşk sunucusunda oynuyorum.

Selam kardeşim benimde birakali 7sene olmustu ramazan bayraminin birin i gunu tekrat basladim dediklerine bir bir katılıyorum.
Kullanıcı avatarı
XxPEERLESSxX
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi
Lonca: Kristal

Mesaj gönderen XxPEERLESSxX »

Bende sıfırdan başladım ve hiçbir şey olmadan başlamak çok yorucu ve eskinin tozunu bilen biri için sıkıcı açıkçası. Satın almadan zor şuan için dostum bencede almalısın.
Resim