Oyunun yeni başlayanlar için akla zarar derecede zor olması

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
Whxper
Cin Avcısı
Cin Avcısı
Sunucu: Eminönü
Lonca: Sonsuzluk ve Birgün

Re: Oyunun yeni başlayanlar için akla zarar derecede zor olması

Mesaj gönderen Whxper »

manyetix yazdı: 27 Tem 2017 19:04 Acaba İKV dışındaki online oyunların forumlarında bu kadar yöneticileri suçlayan bizi düşünmüyolar diye sızlanan kişiler varmı? İkv de sıfırdan başlasanız tek başınıza 1 2 günde 49 yapabilirsiniz. 500 bn 1m lik itemlerle yeraltı itemlerini dizebilirsiniz. Bırakın gerisi için daha fazla emek gereksin. Sırf siz oyuna az girebiliyorsunuz diye oyunu nasıl değişik bir hale sokabilirler. Sıfırdan başlayan birisi hemen 1 2 haftada herkesle eşit olması mı gerekiyor yoksa neyi istiyorsunuz bir türlü anlıyamadım bu yakınmanızı. Grup bölgelerinin kötü olduğunu düşünmüyorum ama 5 yıldır güncelleme gelmemesi oyunu bu noktalara getirdi. Bende tılsımlar geldiği zaman oyunu bıraktım sonra geldim bidaha bıraktım en son geldiğimden bu yana 2 yılı geçti oyun içi durumum gayet iyi ve aşırıda oyunda item para kasmıyorum. Oyuna girersem ya arz kesiyorum yada sancakta takılıyorum. Canım sıkılırsa yeraltında klorotoksin kasıyorum çıban otu krizo topaz abonoz odunu flan topluyorum.(kloro çok sık düşen materyal ve iyi para getiriyor diğer çöp madenlerde değerli olanları iksir için. ) Şimdi demek istediğim diğer oyunlarda oyuna yeni başlıyan bir kişi oyunun son noktalarına gelmiş bir kişi olması için ne kadar emek yada para harcaması gerekir bir düşünün. Bu yönden bakarsanız ikv daha güzel. Yapmanız gereken bir plus almak oda olsun artık oyununda para kazanması lazım. Birde şunu konu var tabi ':) Eğer oyun açık dünyaya açılırsa sanmayın ki yeni başlıyanlarda çok hızlı kasabilecek. Yine güçlüler seri bir şekilde kasıp piyasayı ele geçirecek ve bir müddet sonra piyasa düşecek. Maden diyorsanız onada zaman ayırmak gerekiyor. Geçenlerde can sıkıntısından savaşçıma gbm attım 30 30 30 sarraf lokman madenci yaptım. Emin önünde ne kadar maden varsa toplamaya çalıştım yetişemedim. Hiç boş kalmıyorsunuz. Özelikle sabahları. Çok fazla saf maden çıkıyor. çöpleri tane 4 5bn den satsanız ki 10bn edenlerde var lokman sarraftan. Saf madenler bile 50 100bn arası zamk çıksa 500bn en az saf altın olur menekşe sibiryalı akik flan olur bunları hesaba katmasanızda olur. Az zamanım var diyorsanız bu şekilde de kasabilirsiniz hep topladığınız kar.(dükkandaki beleş artırıcıyı almayı unutmayın çoğu zaman çift çıkıyor)
Acaba diğer online oyunlarda bu kadar saçma bi sistem var mı :D Başarıya ulaşmak için günde 10-15 saat oyuna zaman ayırmak gereken oyunlar var mı :D Akşam işten gelip kafa dağıtmak isteyen kişilerin oynayabildiği oyunlar diğer oyunlar. Bu gidişle oyuncu kalmayacak zaten. Yazın 15 saat pc oynayan adamlar burada diyor ki maden kas :D. Her gördüğün madenden Menekşe düştüğünü varsaysak menekşe 5m i geçmiyor :D Allah aşkına varını yoğunu şu oyuna verip hayattaki tek başarısı şu oyun olan insanlar yazmasın şu forumlara siz de yapın diye.
Kullanıcı avatarı
Whxper
Cin Avcısı
Cin Avcısı
Lonca: Sonsuzluk ve Birgün

Mesaj gönderen Whxper »

cCckorcancCc yazdı: 28 Tem 2017 01:07 Diğer MMORPG oyunlara göre daha zor yanları da var kolay yanları da. Bugün plus alan yeni bir oyuncu taş çatlasın 3 haftada son seviye oluyor. Bu durumu diğer oyunlarda göremezsiniz. Bu bir rol yapma oyunu ve sizden beşeri ilişkilerinizi sıkı tutmanızı istiyor. Eğer insanlarla uğraşmak istemiyorsanız FPS oyunlarını tercih edebilirsiniz. Sonuçta bu oyun dünya pazarına sunulmuş değil sadece Türkler tarafından oynanıyor. Anlamadığım bir taraf var ki bu da yeni gelen oyuncunun bizimle aynı seviyeye ulaşmasını istemeniz. Herkes aynı olacaksa neden sekiz senemi verdim ?
Hemen full olsun demiyoruz ki. Adamın da full olmak için bi fırsatı olsun. Yok ki hocam bi fırsatı full azat bi adam karacinde 3-4 saat kasarak 6 ayda anca yapar o y2 parasını. Bizim zaten tuhafımıza giden olay şu "Bu bir oyun". Bi oyuna ben bu kadar zaman ayırmak istemiyorum ama eğlenmek de istiyorum. Neden bu kadar uğraşayım ki hocam ben. Zamanında az mı emek verdim. Çok vakit ayıramayan biriyim. Bunun dezavantajı ne olur ben az bölge girerim. Senin çok zamanın olduğu için çok bölge girersin daha hızlı dizersin. Ama bölge girip dizmek olayı yok artık. Olay bölge girebilmek şuanda.
Kullanıcı avatarı
mirkan1453
Teşkilat Neferi
Teşkilat Neferi
Sunucu: Meran
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Lotus

Mesaj gönderen mirkan1453 »

Whxper yazdı: 28 Tem 2017 11:43 Bakın anlamıyorsunuz. Konuyu açan arkadaşımız çemberlitaşa girmek için neden çemberlitaştan sonra gelen bi yerin tılsımlarına sahip olmak gerekiyor diyor. Hani oyun dediğin nasıl olur hikayede de böyle. Önce agoptan kenan görevini alıyorsun. Sonra migrata gidiyorsun. Sonra Çemberlitaş değil mi? Neden insanlar kenana ihtiyacı olan 6 kişi girmiyor da büyük holde gece gündüz kasan bi adamı alıyor. Herkes hikayesini anlatıyor ben de anlatayım. Tılsımlar gelmeden önce kenan migrat için ejder asa üretmiştim gece gündüz labirentlerde eminönünde dolaşıp. Çemberlitaş'a girmek için de zırh ürettim. 1 kere gaffar attım ertesi gün büyük hol geldi. Bir bakayım diye girdim dolaştım oyunu bıraktım. Bu yaz oyuna tekrar başladım 1 haftada kıyamet asa ürettim. Çemberlitaş'a hasarım yeterli oldu. Nucleus yüzük eksiğim vardı migrat girdim düşürdüm. X e bile 4m1 m23 arıyorlarsa dedim ben de üretirim çok zor değildir. Başladım holde kasmaya. 3-4 saatimi ayırabiliyorum oyuna günde iş var haliyle. Kışın da okul. Bakın inanın bana o full büyücülerinizle 10 m kesinlikle kasıyorsunuzdur. Ama 1900 hasarlı bi fizik için zor. Bütün holü dolaşıyorum 2 kez satıyorum max 2.5 m. Peptit falan da düşmüyor plus da var. Ben çok inandım ama oyunun sistemi kendisinden itiyor anladınız mı. Oyuna inanan biriydim ama 1 haftadır oyuna girmiyorum. Girince ne yapacağım diyorum etrafta boş boş dolaşacak mıyım? Birkaç kişinin görevine yardım etmeye çalışıyorum onun dışında oyunda yapacak bir şey yok hocam. Bu tılsımlar olsa ama sadece vs için kullanılsa, 30 dakikada çemberlitaş girsek yeter ki eğlenelim. Olmuyor işte gece gündüz evde yatan biri değilim ben, çoğu kişi de değil. Bu oyunu da oynamak istiyorum 10 yıllık bir geçmişim var bu oyunda. Anlamak mı istemiyorsunuz adamın dediklerini. Ne oldu da tılsımlar çıkar çıkmaz 1 dakikada bölge bitirmek istiyorsunuz artık. Kenanda 1 y2 rahat 15 dakikada bir bitirir. Adama diyorum gel sen y2 ihtiyacı olanları alalım diğerlerini de. Bende de hasar var ama tılsım yok. Diyor ki adam 2 y2 olmadan kesilmez. :D Ulan önceden ejderlerle nasıl kesiyorduk biz? Kenan bu kenan. Anlamıyorum arkadaşlar siz de anlamıyorsunuz. Dawnguard çok güzel bi konuya değinmiş tebrik ederim. Burada konuşan ve grup bölgelerini savunan kişilerin çoğu 5-6 arkadaşıyla oynuyor oyunu anladınız mı? Taraflı davranmayın tılsımınız var diye hep istenmek hoşunuza gidiyor bu sistem değişmesin istiyorsunuz. Geleceği yok bu oyunun böyle gittikçe. Kenan önünde güneş asalı kişiler bekledikçe yok bu oyunun geleceği. 5-6 kişi başlayıp loncanıza, ortamınıza kimseyi katmayacaksanız yok bu oyunun geleceği anladınız mı? Burada yaşınız 12 belki max 15 işiniz gücünüz yok konuşuyorsunuz ulan ben ygs ye mi hazırlanacağım bu oyunu gece gündüz mü oynayacağım? Oyuna girip 2 el çember atıp çıkmak bu kadar zor olmamalı. Oyuncularına bu kadar değer vermeyen bi oyun yok ya gerçekten.
+1
Resim
Kullanıcı avatarı
manyetix
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı
Sunucu: Teşkilat
Klan: Lodos
Lonca: Sivaslı Kardeşler

Mesaj gönderen manyetix »

Whxper yazdı: 28 Tem 2017 12:08
manyetix yazdı: 27 Tem 2017 19:04 Acaba İKV dışındaki online oyunların forumlarında bu kadar yöneticileri suçlayan bizi düşünmüyolar diye sızlanan kişiler varmı? İkv de sıfırdan başlasanız tek başınıza 1 2 günde 49 yapabilirsiniz. 500 bn 1m lik itemlerle yeraltı itemlerini dizebilirsiniz. Bırakın gerisi için daha fazla emek gereksin. Sırf siz oyuna az girebiliyorsunuz diye oyunu nasıl değişik bir hale sokabilirler. Sıfırdan başlayan birisi hemen 1 2 haftada herkesle eşit olması mı gerekiyor yoksa neyi istiyorsunuz bir türlü anlıyamadım bu yakınmanızı. Grup bölgelerinin kötü olduğunu düşünmüyorum ama 5 yıldır güncelleme gelmemesi oyunu bu noktalara getirdi. Bende tılsımlar geldiği zaman oyunu bıraktım sonra geldim bidaha bıraktım en son geldiğimden bu yana 2 yılı geçti oyun içi durumum gayet iyi ve aşırıda oyunda item para kasmıyorum. Oyuna girersem ya arz kesiyorum yada sancakta takılıyorum. Canım sıkılırsa yeraltında klorotoksin kasıyorum çıban otu krizo topaz abonoz odunu flan topluyorum.(kloro çok sık düşen materyal ve iyi para getiriyor diğer çöp madenlerde değerli olanları iksir için. ) Şimdi demek istediğim diğer oyunlarda oyuna yeni başlıyan bir kişi oyunun son noktalarına gelmiş bir kişi olması için ne kadar emek yada para harcaması gerekir bir düşünün. Bu yönden bakarsanız ikv daha güzel. Yapmanız gereken bir plus almak oda olsun artık oyununda para kazanması lazım. Birde şunu konu var tabi ':) Eğer oyun açık dünyaya açılırsa sanmayın ki yeni başlıyanlarda çok hızlı kasabilecek. Yine güçlüler seri bir şekilde kasıp piyasayı ele geçirecek ve bir müddet sonra piyasa düşecek. Maden diyorsanız onada zaman ayırmak gerekiyor. Geçenlerde can sıkıntısından savaşçıma gbm attım 30 30 30 sarraf lokman madenci yaptım. Emin önünde ne kadar maden varsa toplamaya çalıştım yetişemedim. Hiç boş kalmıyorsunuz. Özelikle sabahları. Çok fazla saf maden çıkıyor. çöpleri tane 4 5bn den satsanız ki 10bn edenlerde var lokman sarraftan. Saf madenler bile 50 100bn arası zamk çıksa 500bn en az saf altın olur menekşe sibiryalı akik flan olur bunları hesaba katmasanızda olur. Az zamanım var diyorsanız bu şekilde de kasabilirsiniz hep topladığınız kar.(dükkandaki beleş artırıcıyı almayı unutmayın çoğu zaman çift çıkıyor)
Acaba diğer online oyunlarda bu kadar saçma bi sistem var mı :D Başarıya ulaşmak için günde 10-15 saat oyuna zaman ayırmak gereken oyunlar var mı :D Akşam işten gelip kafa dağıtmak isteyen kişilerin oynayabildiği oyunlar diğer oyunlar. Bu gidişle oyuncu kalmayacak zaten. Yazın 15 saat pc oynayan adamlar burada diyor ki maden kas :D. Her gördüğün madenden Menekşe düştüğünü varsaysak menekşe 5m i geçmiyor :D Allah aşkına varını yoğunu şu oyuna verip hayattaki tek başarısı şu oyun olan insanlar yazmasın şu forumlara siz de yapın diye.
Benim için yaz kış farketmiyor oyuna her gün girmiyorum, öyle fazla vakit de ayırmıyorum oyuna ve oyunun dışında nasıl bir hayatm olduğunu bilmeden böyle saçma bir cümle kurman enterasan. Önce ne yazdığımı oku ondan sonra yorum yap. Oyuna 2 3 kere ara verdim gelince yeniden toparladım ama 1 2 günde değil. Uzun vadede bu dediklerim. En son oyuna geri döndükten sonra 3 yıl geçti kimseyede minnet etmedim etmem ama siz 1 2 haftada en iyisi olmayı arzuluyorsunuz. Maden toplayın dediysem E.ö madenlerini kast ettim iyi oku. Her topladığın kar 30 dk mı vaktin var toplayabildiğini topla . Diğer madenlerde toplayıp elin boş çıkmasından iyidir. E.ö madenleri iksir için iyi satılıyor(zaten bu örneği hasarım iyi değil savaşçıyım diyenler için verdim bu şekilde de bir müddet kasarak toparlanabilirsiniz). Birde 10 15 saat yazmışsın, neye dayanarak biliyorum. Yemeyip içmeyip afedersin sç**yıp oynasan uyumak için 9 saatin kalıyor geriye, 1 saatini kulluğa ayırsan geriye 8 saat, varmı bu şekilde oynayan. günlük 1 2 saatlede 2 3 yılda güzel işler yapabilirsin. Hem zevkine oynuyorum deyipte benm tılsımım yok buyum yok deyip ağlamıyacaksın arkadaş. Bende geri döndüğümde hiçbirşey yoktu. Tek başıma oynadım oyunu. Girdim biraz kastım çıktım. Biraz dolandım çıktım. Bir zaman sonra elinde ister istemez para oluyor. 1 tane y2 alabiliyorsun. Ben gidipte sırf kasmak için kasmadım. Bu oyunda ekmeğini yediysem yeraltı akreplerin attığı klorodur ve sırf burda kasıyorum diye bb1 sonra bb2 tılsımı almışımdır ve sadece bu 2 tılsım bile bana yetiyordu. Yok kuyuya ilk ben geldim yok saat doluymuş çar kasarkn gelip arz kesmiş flan flan hiçbir dert yok kafa rahat. Yarım saatte 4 5 tane kloro attığını biliyorum hatta 2 dk içerisinde 3 tane attığını biliyorum. Bazen tüm yolu alınca atmıyor ama üzülmüyorm. Altıma torba düştüğünde tılsım mı acaba diye gerilmiyorum. Çıban otu topaz krizoberilabonoz odunu çöpleri bile para ediyor. Çöp eşyalardan para geliyor, arada item düşüyor. saf maden çıkarsa kardır ama hiç saf maden çıksın diye çekmiyorum. İlk geri döndüğümde klorotoksinleri tane 1.5m den satıyordum güzelde para getiriyordu. Şuan hala 1m den alan oluyor.

Oyunda kafa dağıtmak istiyorsan kimseye minnet etmiyeceksin yada başkalarına muhtaç gibi hissetmiyeceksin.Bölgeye almıyolar diye yakınmıyacaksın. Yavaş yavaş kendi başına kas 1 yılmı sürdü, sürsün zaten zevkine oynamıyormusun? sonrasında zaten kendiliğindne pm atacaklar çember geliyormusun diye. Sancağa gidip adam mı kesmek ful olman gerekmiyor öl bidaha kalk nolacak yani? Ama şimdi oyuna yeni başlayıp ta diğer oyuncularla aramızda çok fark var nasıl olcak diye ağlayıp sızlanmıyacaksın. Onlar da emek vermeden yapmadı. Oyuna şimdi başladıysan 2 3 yıl sonra toparlanmış ol ne var yani. Oyun piyasasını iyi takip edeceksin 2 3 m kar edeceğin madeni de alacaksın ucuz mu satıyor gördün al hemn. 2. kademe tılsımlardan da çok kazanmışımdır. bb2 160 a satan oluyordu bir başkası 180 185 veriyordu. satıp birdaha alıyordum. 15 20m karla satıpalıyordum. Sonra 3. kademelerde 50 60m kar etmeye başladım bazen 150 200m. 380m den dikkat 3 satan oluyordu nakite bazen 400. y2 artı 200 e sattığmı biliyorum. m1 m23 verip gazap 1 3 zhir 1 3 alıp onları verip of 23 dikkat 3 artı 20m aldığımı biliyorum. Piyasayı iyi takip edeceksin.Rızkın 10 da 9 u ticarettedir. Bu oyunda olsa böyle.
Buraya tartışma olsun diye yorum atmamıştım bir öneride bulunmak istedim para kasmaları için. Hakaret edeceksen yazma boşuna yada özelden konuşalım istersen ben daha iyi tatmin olurum diyorsan özelden mesaj at.
Resim
Kullanıcı avatarı
Parlementxx
Bab-ı Ali Muhafızı
Bab-ı Ali Muhafızı

Mesaj gönderen Parlementxx »

Size yeni baslayan biriymis gibi oyun dongusunu anlatayim .

Cari kurup herseyi ogrenmek oyunun sistemini ogrenmek 1 ayimi alir.O sirada 49 olurum .Herkesin elinde asalar kiyafetler var haliyle bende ozenicem.İlk hedefim kiyamet asa once yoncadan baslayalim artiricimi cektim maximum bahtsiz bedevi bile olsam 2 haftada 8 yoncayi cektim ne kadar ihtiyaci olmayip ruh hastasi gibi maden cekenlerde olsa cektim diyelim.Alex zor cikan bir maden.Çeken kisi sayisi cok az. -Cok yardim sever bir oyuncu kitlesi- oldugundan gozlem gorevinide yaptim 2 tanede ordan geldi.Tek artiricim oldugu icin 2 haftada onla ugrastim akrep kestim bu sirada kloroyuda tamamladim. Cer çöp sattim 10 mde param oldu (Pluslu varsayiyorum ve hic sklmiyorum bosa giden zamanimdan).O 10 mede 10 hidrojen aldim ticareti fakiri kaziklamak olarak goren oyunculardan tabikide.Azat ustumde hazir o belese geliyo gokten zaten.Sonra beni gunes asali gorup adam yerine koyan ve yazdiklarima cevap yazanlarlada solucan ifliss kadim disi dev komodo kestim.Geriye yesil elmas gorev materyallerinden birer adet ve 12 saf altin kaldi ve ben oyuna baslayali 3 ay oldu daha yolum uzun.Birde ct paketi aldim varsayiyorum 60 tl reel para verdim ve hala ayni hasarla dolasiyorum 3 aydir.3 haftada altin ve yesil elmas parasinida denklestirdim.700 elekle para bile kasamiyorum yazik.Yaklasik 4 ay gecti ve hala basladigim gibiyim oyunda degisen gelisen birsey yok 60 m gibi bir paraya ihtiyacim var.Sıkıldım bu oyundan bi cacik olmaz dedim ve biraktim.
Bu 0dan baslayip oyunu oynamaya calisan birinin sadece 1 asa uretiminde harcadigi zaman gunde 5 saat online standart.Bence degermi degmez kimse kendini kandirmasin.Ve bunun onunde kiyo zirh m1 met 23 duruyo.
Resim
offalena
Şarapçı'nın Sırdaşı
Şarapçı'nın Sırdaşı
Sunucu: Kuklacı

Mesaj gönderen offalena »

Yukarıda 1 2 günde 49 olursun diyeni gördüm de adam ışık hızına ulaşmış
Şimdi ki düzeni aktif kullananlar objektif düşünmeden direkt savunmaya geçip yazıyor. Çok yazdım böyle konulara ama oyunculardan böyle cevaplar gelmesi ayrı sıkıcı..
49 olsun Kenan'a grup bekle gelirse y2 aramaması lazım tekrar bekle
Junon a bekleniyor aynı şekilde
Evet en kolay evreyi atlattınız 3 ayınızı aldı yaklaşık 49 olmak dahil
Sıra geldi Gaffar a
600 hasar ile holde kas(4 yıl oynayıp centurion dan zırh düşüremeyenler var)
M1+m23 piyasa değeri 900 m
600 hasarla gunde anca 200 örümcek keser_ zor
İşporta 200k+ salgı düşmüyor zaten ama 1 tane yazayım+ 1 jadeit arttırıcısız zor
5 m ıkına ıkına 6 ayda
9 ay etti
9 ayın 6 ayı aynı koridorda hergün aynı orümceği gorerek hep ayni şeyi kesmek hep zorlanarak kesmek
9 ay benim verdiğim süre ve cidden az verdim
Maden çeksen durgun piyasa da ne yapacaksın
Düşünmeden yorum yazmayın
Tekrarlıyoruz:"2. Seviye zindan icin 3. Seviye zindan itemleri var."
Kullanıcı avatarı
XxPEERLESSxX
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi
Klan: Lodos
Lonca: Kristal

Mesaj gönderen XxPEERLESSxX »

Eminönüne sıfır karakterle hiç birşey olmadan başladım, bu zorlukları şimdi tek tek yaşayacağım.
Bir oyuncunun gb dışında yaşadığı bir zorluk yok zaten, oyundaki yeniyi eskiye bu kadar muhtaç eden bir oyun gerçekten can sıkıcı ama hadi hayırlısı bakalım.
Resim
smartenes
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Mesaj gönderen smartenes »

Bugün, en son 2011 yılında online olmuş bir arkadaşım oyuna girdi 5 dk sonra alt f4 çekti
-"Lodos kalmayana dek Arz. Arz olmak bir tarz."
smartenes - Eminönü since: ?/Mart/2006
Kullanıcı avatarı
KraToSs
Meteor Kaşifi
Meteor Kaşifi

Mesaj gönderen KraToSs »

gerekli cevabı arkadaş vermiş sayfalar dolusu analiz kasmanıza gerek yok
Herhangi bir düşünce,konuya,fikiri sindirmeye çalışan,silen, özgürlük sunmayan ikv yönetimi yüzünden pek yorum atasım gelmiyor.
Kullanıcı avatarı
inquisitor
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Lonca: Tu Veni Adme

Mesaj gönderen inquisitor »

Mabadınıza zor geliyorsa oynamayın. Hayatında tek oynadığı mmorpg oyunu ikv olan adamların 'hangi oyunda bu kadar emek gerekiyor ki?' diye saçma bi laf söylemesi acınası. Siz ağlayacaksanız oynamayın bıktırdınız gerçekten. Emek vermeden ekmek olmaz. Yıllarını, günde birçok saatini oyuna adamış adamla bir olamazsınız tabi ki. Gidin metin2 pvp oynayın 1 aya dizersiniz charınızı diyeceğim de, Full +9 um beni ejdere almıyorlar ühühü yardımlaşma bitmiş ühühü diyeceksiniz. Acıyorum size