Oyunun yeni başlayanlar için akla zarar derecede zor olması

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
FiratCakiroglu
Meteor Kaşifi
Meteor Kaşifi
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Raiders Of Anatolia
İletişim:

Re: Oyunun yeni başlayanlar için akla zarar derecede zor olması

Mesaj gönderen FiratCakiroglu »

Whxper yazdı: 28 Tem 2017 11:43 Bakın anlamıyorsunuz. Konuyu açan arkadaşımız çemberlitaşa girmek için neden çemberlitaştan sonra gelen bi yerin tılsımlarına sahip olmak gerekiyor diyor. Hani oyun dediğin nasıl olur hikayede de böyle. Önce agoptan kenan görevini alıyorsun. Sonra migrata gidiyorsun. Sonra Çemberlitaş değil mi? Neden insanlar kenana ihtiyacı olan 6 kişi girmiyor da büyük holde gece gündüz kasan bi adamı alıyor. Herkes hikayesini anlatıyor ben de anlatayım. Tılsımlar gelmeden önce kenan migrat için ejder asa üretmiştim gece gündüz labirentlerde eminönünde dolaşıp. Çemberlitaş'a girmek için de zırh ürettim. 1 kere gaffar attım ertesi gün büyük hol geldi. Bir bakayım diye girdim dolaştım oyunu bıraktım. Bu yaz oyuna tekrar başladım 1 haftada kıyamet asa ürettim. Çemberlitaş'a hasarım yeterli oldu. Nucleus yüzük eksiğim vardı migrat girdim düşürdüm. X e bile 4m1 m23 arıyorlarsa dedim ben de üretirim çok zor değildir. Başladım holde kasmaya. 3-4 saatimi ayırabiliyorum oyuna günde iş var haliyle. Kışın da okul. Bakın inanın bana o full büyücülerinizle 10 m kesinlikle kasıyorsunuzdur. Ama 1900 hasarlı bi fizik için zor. Bütün holü dolaşıyorum 2 kez satıyorum max 2.5 m. Peptit falan da düşmüyor plus da var. Ben çok inandım ama oyunun sistemi kendisinden itiyor anladınız mı. Oyuna inanan biriydim ama 1 haftadır oyuna girmiyorum. Girince ne yapacağım diyorum etrafta boş boş dolaşacak mıyım? Birkaç kişinin görevine yardım etmeye çalışıyorum onun dışında oyunda yapacak bir şey yok hocam. Bu tılsımlar olsa ama sadece vs için kullanılsa, 30 dakikada çemberlitaş girsek yeter ki eğlenelim. Olmuyor işte gece gündüz evde yatan biri değilim ben, çoğu kişi de değil. Bu oyunu da oynamak istiyorum 10 yıllık bir geçmişim var bu oyunda. Anlamak mı istemiyorsunuz adamın dediklerini. Ne oldu da tılsımlar çıkar çıkmaz 1 dakikada bölge bitirmek istiyorsunuz artık. Kenanda 1 y2 rahat 15 dakikada bir bitirir. Adama diyorum gel sen y2 ihtiyacı olanları alalım diğerlerini de. Bende de hasar var ama tılsım yok. Diyor ki adam 2 y2 olmadan kesilmez. :D Ulan önceden ejderlerle nasıl kesiyorduk biz? Kenan bu kenan. Anlamıyorum arkadaşlar siz de anlamıyorsunuz. Dawnguard çok güzel bi konuya değinmiş tebrik ederim. Burada konuşan ve grup bölgelerini savunan kişilerin çoğu 5-6 arkadaşıyla oynuyor oyunu anladınız mı? Taraflı davranmayın tılsımınız var diye hep istenmek hoşunuza gidiyor bu sistem değişmesin istiyorsunuz. Geleceği yok bu oyunun böyle gittikçe. Kenan önünde güneş asalı kişiler bekledikçe yok bu oyunun geleceği. 5-6 kişi başlayıp loncanıza, ortamınıza kimseyi katmayacaksanız yok bu oyunun geleceği anladınız mı? Burada yaşınız 12 belki max 15 işiniz gücünüz yok konuşuyorsunuz ulan ben ygs ye mi hazırlanacağım bu oyunu gece gündüz mü oynayacağım? Oyuna girip 2 el çember atıp çıkmak bu kadar zor olmamalı. Oyuncularına bu kadar değer vermeyen bi oyun yok ya gerçekten.
+1

Konu güzel lakin altına gelen yorumların bazıları klasik Türk online oyun oyuncuları.İşsiz , güçsüz , amaçsız ve başarısız yaşamlarında tek başarılarını oyun dünyasında kazanıp , mabad yükseltme durumu.
Göster
Resim
Resim
Resim
Resim
ıTANRIKUTLUGı & ıTENGRİKUTLUGı
Kullanıcı avatarı
KraToSs
Meteor Kaşifi
Meteor Kaşifi

Mesaj gönderen KraToSs »

zor geliyorsa oynamayın diyen kuklacıda bir arz vardı adam sıkıntıdan muhafız kesiyor adam yok diye.
Herhangi bir düşünce,konuya,fikiri sindirmeye çalışan,silen, özgürlük sunmayan ikv yönetimi yüzünden pek yorum atasım gelmiyor.
Kullanıcı avatarı
IIASiLKANII
Demirci Çırağı
Demirci Çırağı
Sunucu: Beyaz Köşk
Klan: Lodos

Mesaj gönderen IIASiLKANII »

KraToSs yazdı: 24 Eyl 2017 09:31 zor geliyorsa oynamayın diyen kuklacıda bir arz vardı adam sıkıntıdan muhafız kesiyor adam yok diye.
:) :)
Ey Türk,
Titre ve Kendine Dön!
Üstte mavi gök çökmedikçe,
Altta yağız yer delinmedikçe,
Kim bozabilir senin ilini ve töreni!..
Bilge Kağan
Beyazköşk ASİLKAN/ASİLBEY/ECEL
Eminönü VOLUNTARY
Kullanıcı avatarı
Serrakura
Cin Avcısı
Cin Avcısı
Sunucu: Eminönü

Mesaj gönderen Serrakura »

oyun normal şartlarda bu kadar zor değil sadece eski beta sunucularda o kadar çok para birikimi varki yeni baslayan bir oyuncu 49 lvl olana kadar düşen itemler vve iksirler ile en fazla 50 m kasabiliyor ama bir büyücünün farkedilmesi için 1 t para lazım sıkıntı burdan geliyor 1 t para yani 385 bin tane platin zırh satıp biriktirebileceğimiz bir para kaldıki oyunda o kadar emek vermiş insan varki kasalarındaki en çöp madenden binler mevcut yeni bir sunucu açılsa o sunucuya karakter tasınamak olmasa o sunucuda olanlar orda kalsa herkes için yeni bir başlangıç şansı olsa o zaman bu m1 kastım uğraştım m23 kastım uğraştımın bence ir anlamı olur adamlarda 10 set tılsım var biz m1 yaptık diye sevinemiyoruz bile :grin: :grin: :grin: :grin:

sunucular sıfırlansa yeni bir macera tekrar başlasa ahh ahhh
Adrianalima
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı
Sunucu: Sancak

Mesaj gönderen Adrianalima »

2 tılsımı olan kendini kral sanıyor anlamıyorum arkadas bu ego nerden geliyor. Oyuna giriyorum önce savaşçı karakterimle misirda ve adada bolgelere girmek icin ustu dizili oyunculara benide alirmisiniz kimse almiyor diyorum bakın abartmadan söylüyorum %90'ı cevap bile vermiyor ardindan tılsımlı elektriği full buyume giriyorum mısır ve adaya gidiyorum o cevap vermeyen elemanlar pm atmaya başlıyor kendimi sovmemek icin zor tutuyorum boyle durumlarda.. cemberlitasa giriyordum 2 hafta oncesine kadar 2000 hasarlı metli buyucume zor grup buluyordum düşünün artik durumu adamlar met 2 3 olmadan almam diyor millet nasıl karakter dizebilir sizce ? Savasci bile almiyorlar artik cembere :) kenana migrata 2-3 y2 girenler, çemberlitasa ful hasar isteyen hasar da yetmez met 2 3 olmadan almam diyenler, 10 dk da bir tilsimlarini klandan paylasip ego kasanlar yüzünden bu oyun bu halde bu oyunu oynanmaz hale getiren sizlersiniz..

Bundan sonra grup bölgelerine girmeyi bıraktım oyunda görevi olanlara yardim edip cikiyorum sadece gorevlere yardim icin Eminonu sunucusunda FERONIA karakterime pm atabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
Serrakura
Cin Avcısı
Cin Avcısı

Adrianalima yazdı: 04 Eki 2017 09:52 2 tılsımı olan kendini kral sanıyor anlamıyorum arkadas bu ego nerden geliyor. Oyuna giriyorum önce savaşçı karakterimle misirda ve adada bolgelere girmek icin ustu dizili oyunculara benide alirmisiniz kimse almiyor diyorum bakın abartmadan söylüyorum %90'ı cevap bile vermiyor ardindan tılsımlı elektriği full buyume giriyorum mısır ve adaya gidiyorum o cevap vermeyen elemanlar pm atmaya başlıyor kendimi sovmemek icin zor tutuyorum boyle durumlarda.. cemberlitasa giriyordum 2 hafta oncesine kadar 2000 hasarlı metli buyucume zor grup buluyordum düşünün artik durumu adamlar met 2 3 olmadan almam diyor millet nasıl karakter dizebilir sizce ? Savasci bile almiyorlar artik cembere :) kenana migrata 2-3 y2 girenler, çemberlitasa ful hasar isteyen hasar da yetmez met 2 3 olmadan almam diyenler, 10 dk da bir tilsimlarini klandan paylasip ego kasanlar yüzünden bu oyun bu halde bu oyunu oynanmaz hale getiren sizlersiniz..

Bundan sonra grup bölgelerine girmeyi bıraktım oyunda görevi olanlara yardim edip cikiyorum sadece gorevlere yardim icin Eminonu sunucusunda FERONIA karakterime pm atabilirsiniz.

durum cidden çok kötü oyuna hiç yeni başlayan ufak kardeşlerimiz katılmıyor çünkü p2win bir oyun.Geçenlerde okul harçlığıyla kafeye gidip günde 2 3 saat oynayan bir kardeşimle tanıştım bu süreçte klorotoksin ve çöp satarak para kasmaya calısıyor şimdi bu arkadaş kaç günde bir asa üretebilir ? hesaplamak çok güç geliyor bana oyun bu kadar zor olmamalıydı diye düşünüyorum m21 tılsımının iş göreceği bir sunucu hayal ediyorum :)
Kullanıcı avatarı
inquisitor
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Tu Veni Adme

Mesaj gönderen inquisitor »

Sunucular arası karakter aktarımı kapalı yeni bir sunucu aşırı rekabetçi olacaktır. Bence bu değerlendirilmeli en az 2-3 yıl daha oyuna zaman kazandırır zaten güncelleme gelmesi yaş gibi :D
Kullanıcı avatarı
KraToSs
Meteor Kaşifi
Meteor Kaşifi

Mesaj gönderen KraToSs »

inquisitor yazdı: 04 Eki 2017 11:28 Sunucular arası karakter aktarımı kapalı yeni bir sunucu aşırı rekabetçi olacaktır. Bence bu değerlendirilmeli en az 2-3 yıl daha oyuna zaman kazandırır zaten güncelleme gelmesi yaş gibi :D

oyuna tekrar başlama nedenim olabilir.
Herhangi bir düşünce,konuya,fikiri sindirmeye çalışan,silen, özgürlük sunmayan ikv yönetimi yüzünden pek yorum atasım gelmiyor.
Kullanıcı avatarı
Serrakura
Cin Avcısı
Cin Avcısı

inquisitor yazdı: 04 Eki 2017 11:28 Sunucular arası karakter aktarımı kapalı yeni bir sunucu aşırı rekabetçi olacaktır. Bence bu değerlendirilmeli en az 2-3 yıl daha oyuna zaman kazandırır zaten güncelleme gelmesi yaş gibi :D
güncelleme gelse bile ben yeni ve aktarım mümkün olmayan sunucuyu tercih ederim çünkü atı alan üsküdarı geçmiş durumda o arkadaşlara yetişebilmek mümkün değil
Kullanıcı avatarı
kerimcan123
Demirci Çırağı
Demirci Çırağı

Mesaj gönderen kerimcan123 »

Karacin mağarada zırh,silah kasıp satmak yok efendim holde hem kasa doldurup hemde salgı,peptit,exo kasmak bunlar oyuna yeni başlayıp ilerlemek isteyenler için hikaye şeyler. 49 levele bir savaşçı kasıyorsun toplama puanlarını 23,23,23 şeklinde verip eminönünde ayırt etmeksizin maden çekmek en karlı iştir. 10-15m parayı gözden çıkarıp çift artırıcılı bir loncaya (sarraf,lokman)(sarraf,maden) girerseniz günde 2 saat maden çekerek kazancınız minimum 20-30m olacaktır.Hatta bir ara maden toplamayı takıntılı bir hale getirmiştim hem kendi hesabımda hem loncada artırıcı mevcuttu kardeşimle vardiyalı olarak maden çekiyorduk ve o dönemde abartısız 100-150m arasında para kasıyorduk.İlla saf maden çekicem diyede şartlandırmayın kendinizi ökse otu gibi madenlerin çoğunun tanesi 5-10k'dan gidiyor.Dediğim gibi maden toplarsanız bu madenlerdende fazlasıyla para kazanabilirsiniz.
Resim
Resim