Yenilik Eklemeleri ve Tavsiyeler

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
HollyShit
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı
Sunucu: Kuklacı
Klan: Arzın Çocukları

Re: Yenilik Eklemeleri ve Tavsiyeler

Mesaj gönderen HollyShit »

İksir, direnç gibi kullanılabilir ürünlerin ne kadar süresi var yazması gerekiyor.

Kafamızdan dakika tutmaktan yoruldum.
Hiçbir şey başladığı gibi bitmez hayatta.
Ya hedeflediklerimiz ya biz biteriz daima.
Bir şeyi bıkmadan istemek,
Daima kazanmak için bir çabadır insana.
DontWorryBeHappy
Şarapçı'nın Sırdaşı
Şarapçı'nın Sırdaşı
Sunucu: Anka
Klan: Lodos
Lonca: Anka Plus

Mesaj gönderen DontWorryBeHappy »

Merhaba;

Fikirlerin güzel ama burada önemli olan fikir değil yapılabilirlik faktörü.Hepimiz çantanın yetersizliğinden muzdarip'iz ama o çantanın arttırılması ciddi bir iş.Çantadaki her arttılacak bir kutu veritabanında bir yer işgal edecektir.Binlerce karakter olduğunu baz alırsak bu masraflı ve oyunu kasmaya yönelik bir iş olarak görülecektir.

Alışverişlerde güvenli sistem.Bu bir kere bu tip oyun mantığına aykırı bir işlem.Bunu yapmak şu demek "Siz oyuncular hırsızsınız.Bizde siz de kendinize güvenmiyorsunuz buyurun güvenli alışveriş NPC'si " demeye gelir ki ondan getirmiyorlar.Oyuncular arası dialogları bitirmemek ve karşılıklı güven oluşması adına sistem yıllardır aynı.
Bunun için yapılacak en önemli şey tek seferde alışverişe konan para limitini arttırabilirler.

Öneri olarak onbinlerce verilebilir ama mesela masrafsız ve uğraştırmaksınız yapılabilecek öneriler ki bunu dikkate alıyorlar DEV'ler.

Kullanıcı avatarı
HollyShit
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı

DontWorryBeHappy yazdı: 14 Tem 2017 13:03

...
Bir şeyin çalınmadığı tek bir gün gördün mü? Diğer oyunlarda neden olmuyor bunlar?

Çünkü diğer oyunlarda kendi karakterlerin arasında mail ile gönderebiliyorsun yada bankaları ortak.

Burada öyle bir seçeneğin yok. Sandboxie illegal.. Çözümün var mı? Bir gün çalıntısız gün geçiyor mu oyunda?
Kullanıcı avatarı
TOLGA
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı

Mesaj gönderen TOLGA »

HollyShit yazdı: 14 Tem 2017 17:07 Sandboxie illegal..
Denemedim ancak mantıken düşünüldüğünde Sandboxie 2'den fazla pencere açabilmek için kullanın bir 3. parti programı olduğu için diğer oyunlarda da yine pencere modunda oynanılabiliyorsa eğer, o oyunda da kullanılabilecek bir program diye düşünüyorum.
Resim
Kullanıcı avatarı
TOLGARDA
Semiha'nın Gözdesi
Semiha'nın Gözdesi
İletişim:

Mesaj gönderen TOLGARDA »

DontWorryBeHappy yazdı: 14 Tem 2017 13:03

Merhaba;

Fikirlerin güzel ama burada önemli olan fikir değil yapılabilirlik faktörü.Hepimiz çantanın yetersizliğinden muzdarip'iz ama o çantanın arttırılması ciddi bir iş.Çantadaki her arttılacak bir kutu veritabanında bir yer işgal edecektir.Binlerce karakter olduğunu baz alırsak bu masraflı ve oyunu kasmaya yönelik bir iş olarak görülecektir.

Alışverişlerde güvenli sistem.Bu bir kere bu tip oyun mantığına aykırı bir işlem.Bunu yapmak şu demek "Siz oyuncular hırsızsınız.Bizde siz de kendinize güvenmiyorsunuz buyurun güvenli alışveriş NPC'si " demeye gelir ki ondan getirmiyorlar.Oyuncular arası dialogları bitirmemek ve karşılıklı güven oluşması adına sistem yıllardır aynı.
Bunun için yapılacak en önemli şey tek seferde alışverişe konan para limitini arttırabilirler.

Öneri olarak onbinlerce verilebilir ama mesela masrafsız ve uğraştırmaksınız yapılabilecek öneriler ki bunu dikkate alıyorlar DEV'ler.

Çantanın artması sunucuda birkaç bitlik yer kaplayacaktır. Ayrıca bundan dolayı böyle bir şey yapmamak daha saçma olur. Onu da geçtim bu mantıkla ganimet çantalarını küçültüp daha az çanta düşecek şekilde ayarlasınlar.

Sen adama 200m aktarabilerek 500m'lik alışveriş yaptırmaya çalışırsan burada bir güvensizlik ve hırsızlığa yol açma durumu oluşur. Yani sistem hırsızlık için uygun halde. Sen gidipte, hadi birbirinize güvenin ben sistemi açık bırakıyorum dersen millette böyle yapar.

Evden çıkarken de, de ki ben apartmana güveniyorum kapım açık kalsın.
:zero: :one: :two: :three: :four: :five: :six: :seven: :eight: :nine:
Kullanıcı avatarı
KafkasBeyi
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Sunucu: Tılsım
Lonca: B E Y

Mesaj gönderen KafkasBeyi »

Çok mantıklı yerinde istek ve öneriler var. Umarım dikkate alınır.
oOoKafKaSBeYioOO
Yürüyoruz ömür boyu yürüdüğümüz yol karınca boyu...
Kullanıcı avatarı
Serinplay
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı

Mesaj gönderen Serinplay »

Çanta penceresinin düzenlemesinin çok masraflı veya zahmetli olduğunu sanmıyorum.HUD ekranı içinde yer alan bir obje olduğu için her karakter için ayrı ayrı yapılmaz yani bin tane karakter var 1000 tane çanta düzenlemesi diye bir şey , oyunu kasması diye birşey söz konusu değil. :relaxed:
Kullanıcı avatarı
Seven
Fareli Köyün Kavalcısı
Fareli Köyün Kavalcısı
Sunucu: Eminönü
Lonca: JANDARMA
Konum: KAYSERİ & ESKİŞEHİR ### ANADOLU ÜNİVERSİTESİ ############################## HALKLA İLİŞKİLER

Mesaj gönderen Seven »

Güzel istekler. Herkesin beklentisi var inşallah beklentilerimiz beklediğimiz gibi olur.
Gizlenmiş İçerikGöster
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
HollyShit
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı

Az önce başka bir konuda gördüm, aklımdayken onu da ekleyelim ;

- Bir kısa yol tuşuna bastığımızda harita bir pop-up şeklinde açılabilir. Daha büyük alanı görmek özellikle Hol'de yeni başlayan kişilerin kaybolmasını önler diye düşünüyorum :P .

Bu konudaki tüm önerileri bir text olarak hazırlayıp, Destek birimlerine Öneri - Görüş şeklinde iletebiliriz diye düşünüyorum.
Kullanıcı avatarı
lancelot5151
Cin Avcısı
Cin Avcısı
Sunucu: Eminönü
Lonca: Ottoman Soldiers

Mesaj gönderen lancelot5151 »

Öneriler güzel umarım dikkate alınır..
ZAFERE GİDİLEN YOLDA ÇEKİLEN ÇİLE KUTSALDIR.