Yenilik Eklemeleri ve Tavsiyeler

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
mirkan1453
Teşkilat Neferi
Teşkilat Neferi
Sunucu: Meran
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Lotus

Re: Yenilik Eklemeleri ve Tavsiyeler

Mesaj gönderen mirkan1453 »

Buram buram Knight Online kokuyor :)
Bunun dışında dediklerin güzel öneriler olmakla beraber bir kısmı kendi içinde çelişkilerde barındırıyor ve suistimal edilmeye açıklar. Örneğin Grup bölgelerinde düşen yerine adam almak bunlardan birisi dediğin çoğu şeye katılıyorum özellikle bankada yer artırma konusunda yer yok yer nereye ne koyacak bu millet :)
Resim
Kullanıcı avatarı
Serinplay
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı

Mesaj gönderen Serinplay »

Toplu satış değilde hızlı satış daha kolay yapılabilir diye düşünüyorum.

- Yani örneğin kısayol tuşu CTRL olsun.Tuşa basılı tutarak tıkladığımız eşya soru ekranı gelmeden direk olarak satılacak.Sadece şaheser eşyalarda önlem olarak satmak istiyor musuniz diye sorar.

Birde dikkatimi çeken ufak bir şey ;

- Zihin yemiş bir karakter iksir içememeli.Hapsolan birinin iksir çekebilmesi bence mantıksız.Ona belki 15 saniye veriyorsunuz ve yetenekleri geliyor , veya iksir içme süresi geliyor.Bana kalsa zihin yiyen karakterin yetenek süreleride donmalıdır.Hani zihin saldırısı bu haliyle işlevsel olabilir ama mantıken böyle daha işlevsel olacaktır.
Kullanıcı avatarı
Seven
Fareli Köyün Kavalcısı
Fareli Köyün Kavalcısı
Sunucu: Eminönü
Klan: Lodos
Lonca: JANDARMA
Konum: KAYSERİ & ESKİŞEHİR ### ANADOLU ÜNİVERSİTESİ ############################## HALKLA İLİŞKİLER

Mesaj gönderen Seven »

Serinplay yazdı: 27 Tem 2017 13:21 Toplu satış değilde hızlı satış daha kolay yapılabilir diye düşünüyorum.

- Yani örneğin kısayol tuşu CTRL olsun.Tuşa basılı tutarak tıkladığımız eşya soru ekranı gelmeden direk olarak satılacak.Sadece şaheser eşyalarda önlem olarak satmak istiyor musuniz diye sorar.

Birde dikkatimi çeken ufak bir şey ;

- Zihin yemiş bir karakter iksir içememeli.Hapsolan birinin iksir çekebilmesi bence mantıksız.Ona belki 15 saniye veriyorsunuz ve yetenekleri geliyor , veya iksir içme süresi geliyor.Bana kalsa zihin yiyen karakterin yetenek süreleride donmalıdır.Hani zihin saldırısı bu haliyle işlevsel olabilir ama mantıken böyle daha işlevsel olacaktır.

Çok mantıklı bir yazı olmuş tebrik ediyorum.
Gizlenmiş İçerikGöster
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
Rasenganm
Cin Avcısı
Cin Avcısı
İletişim:

Mesaj gönderen Rasenganm »

Yazdığın şeyler cidden çok güzel , ama oyun yapımcıları bunları genelde oyunu piyasaya sürmeden önce düşünüp uyguluyor. Ben piyasadaki neredeyse bütün mmoları oynadım onlarda bu özellikler oyun ilk çıkınca çalışır durumda oluyor. Sonradan böyle şeylerin eklendiğini görmedim. bence bunların bazıları oyun ekibi tarafından düşünülmüş olabilir ama oyuna eklendiğinde bi bug oluşturduğu için fikir iptal edilmiş olabilir. İkv altyapısı garip olan bi oyun çözemedikleri yüzlerce bug olabilir. Umarım bunlar eklenir fakat yine oyunun yapısını baştan aşağı değiştirecek tılsım bugu tarzı şeyler meydana gelmez. Örn. Bono zamanı 1lv hesaplara sınıra kadar para dolduran insanların şuan tonla tılsımı olması falan benim sinir olduğum bi husus. Kısacası herşeyin hayırlısı, umarım güzel şeyler eklenir, bu oyunda çocukluğumu geçirdim bırakmak istemem ^^
Resim
Kullanıcı avatarı
Tertip
Teşkilat Neferi
Teşkilat Neferi
Sunucu: Kuklacı
Lonca: Tek Yumruk

Mesaj gönderen Tertip »

Yeni karakter seçme ekranı tanıdık geliyor çemberlitaş benzeri bir bölge olabilir

Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
mazlumcgdem
Cin Avcısı
Cin Avcısı
Klan: Lodos

Mesaj gönderen mazlumcgdem »

Tertip yazdı: 28 Tem 2017 00:35 Yeni karakter seçme ekranı tanıdık geliyor çemberlitaş benzeri bir bölge olabilir

Resim
Böyle olsa gerçekten güzel olur
DrBuLuT«Eminönü»

Resim
HyperACTIV3
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu
Sunucu: Teşkilat

Mesaj gönderen HyperACTIV3 »

4 sene kadar oluyor oyunu bırakalı. Yeni güncelleme geleceğini duyduğumda bir ziyaret edeyim dedim buraları.
Öncelikle şunu belirteyim gelecek olan güncellemede oyuncuların fikrinin "hiçbiri" önemsenmeyecek. Acı ama gerçek. Şirket güncellemeyi oyunculara sunduğu zaman burada açtığınız başlıklar, sunduğunuz fikirleri vs. siz bile unutacaksınız. Belki 1-2 sene -ki eğer sağlam bir yenilik olursa- oyuncuları oyalayıp şirketin ceplerinin dolmasını sağlayacaklar. Kaç yıl oldu oyun çıkalı oyuna bölge getirmekten, oyunculara akçe satın aldırtmaktan öteye gitmedi yaptıkları. Oyunun eksikliklerinden emin olun oyuncular kadar haberleri var fakat bunların düzeltilip geliştirilmesi halinde yeni oyuncu kazanıp kazanamayacaklarından emin olamadıkları için "Genişletme Paketi" adı altında daha garantili yolu seçiyorlar maalesef. Bu yaptıklarını tamamen haksız görmüyorum. Ortada bir şirket var ve para kaybetmeyi göze almak istemiyorlar. Ama bu oyunda hali hazırda olan hataları ve yetersizlikleri daha ne kadar göz ardı edebilirler? Sürekli 4-5 yılda bir oyuna sadece 10 seviye ekleyerek oyuncu kazanabilirsin. Ama "kalıcı" oyuncu kazanmak için yapman gerekenleri oyuncularının fikirleri alarak irdeleyip düzeltmen gerektiğinide görmen gerekiyor.

Diyeceğim şu ki; siz oyuncuların daha iyi bir İKV için zahmet edip böyle konular ile AR-GE ekibine "akıl verdiğinizi" düşünerek zaman kaybetmeyin. Siz ne kadar konu açarsanız açın onlar gelen paketi belki çoktan hazırladılar ve sizin isteklerinizin hiç biri onların önceliğinde olmadığı için yine oyundaki eksiklikler -eğer olursa- bir daha ki güncellemeye kadar dile getirilmeyecek

Umarım dediklerimde haklı çıkmam ve oyun 4-5 senedir yatarak geçirdiği zamanı HAK ETMİŞ bir güncelleme sunar oyuncularına.
Kullanıcı avatarı
HollyShit
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı
Sunucu: Kuklacı

Mesaj gönderen HollyShit »

Büyücüler için yeni tılsım eklentisi yada düzenleme ;

- Büyücüler, sürekli yetenek kullanmak zorunda. Bu durumda da sürekli yetenek kullandığı için hareket kabiliyeti kısıtlanıyor.

Kutup ve Zihin olsa bile, gerek takım savaşlarında gerekse 1 e 1 mücadele de mobilitesi sıfıra düşüyor.

Demem o ki büyücülerin, yetenek kullandıktan sonra duraksama olayı kaldırılsın veya bir tılsım aracılığıyla düzenlensin.

Savaşçılar, "Durdurma, Depar, Dikkat Dağıtma" gibi yetenekleriyle büyücüleri çok kolay egale edebiliyor. Bunun eşitlenmesi gerek.

- Mobların can ve direnç değerleri sürekli değişiklik gösteriyor. Bu da dengelenmeli.

Örn. Büyük Hol Akrebine 8000 Büyü Elektrik hasarı vurduğunuzda canı %52 kalıyor. Bir başkasına vurunca canı %38 kalıyor.
Diğerinde %72 bunun gibi bir dengesizlik var.

Resim

Yazılanların dikkate alındığını varsayıyorum.
Hiçbir şey başladığı gibi bitmez hayatta.
Ya hedeflediklerimiz ya biz biteriz daima.
Bir şeyi bıkmadan istemek,
Daima kazanmak için bir çabadır insana.
Kullanıcı avatarı
FiratCakiroglu
Meteor Kaşifi
Meteor Kaşifi
Lonca: Raiders Of Anatolia
İletişim:

Mesaj gönderen FiratCakiroglu »

Dükkan için bir önerim var benim.

Karakter Tipi Değiştirme ürünü.Belki en pahalı ürün olabilir ama buna rağmen alınacaktır.Alacağım.Çok ama çok ihtiyacımız var :D
Göster
Resim
Resim
Resim
Resim
ıTANRIKUTLUGı & ıTENGRİKUTLUGı
Kullanıcı avatarı
KRoNicK
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı
Sunucu: Teşkilat
Lonca: Revenge Of Nobility

Mesaj gönderen KRoNicK »

Mesela şu da olmalı,çemberlitaşa girmeye uygun ortamı ve loncası olmayanlar için önceden girip düşürmüş şaheser silahları dükkanda belli bir akçe karşılığında ve o kişide de benim söylediğim şekilde akçe karşılığında bu özelliği satın alarak(şaheser eşyaların alışveriş özelliği) birbirlerine çemberlitaş şaheser efsunlarını satma sistemi gelebilir.