Agah hain mi?

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
TOLGARDA
Semiha'nın Gözdesi
Semiha'nın Gözdesi
Sunucu: Kuklacı
İletişim:

Re: Agah hain mi?

Mesaj gönderen TOLGARDA »

resp0nse yazdı: 03 Tem 2017 20:01 ResimResimResimResim
İşaret dilini biraz biliyordum bunu okumam 20 saniye kadar sürdü sonra alıntı yapayım derken fark ettim ki fotoğraflar a.gif h.gif gibi isimlere sahip zaten :(

Ayrıca Agah Bey kör değildir bence
:zero: :one: :two: :three: :four: :five: :six: :seven: :eight: :nine:
Kullanıcı avatarı
Parlementxx
Bab-ı Ali Muhafızı
Bab-ı Ali Muhafızı
Sunucu: Eminönü
Klan: Arzın Çocukları

Mesaj gönderen Parlementxx »

Hain 1.75
İkiside degil 3.10
Hain degil 2.80

2.5 ust 1.50
2.5 alt 185
Resim
Kullanıcı avatarı
TOLGA
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı

Mesaj gönderen TOLGA »

Retaliation yazdı: 03 Tem 2017 20:04
TOLGA yazdı: 03 Tem 2017 19:55 Teşkilat'ın başına getirilen gözleri görmeyen bu ihtiyar bilge kişi bence hain değil. :)
Hem Agâh Efendi'yi araştırmaya kalkarsanız Tanzimat Dönemi adı verilen edebiyatımızın yeni bir şekilde yeşertmeye çalışıldığı bu dönemde bulunup ilk özel gazetenin çıkarılmasında rol oynayan iki kişiden birisi olduğunu öğrenirsiniz, Türk edebiyatı için bu kadar önemli bir rol oynayan insan bu oyuna eklenmişse(hepimiz biliyoruz ki bu oyunda tarihimizden ve gerçek olay, kişi, unsur bulunuyor) eğer hain olacağını sanmam, rahmetli mezarında ters döner. :)
O zaman oyunda İbrahim Şinasi'yi kim temsil ediyor? :D :D
Şinasi'yi temsil edecek bir adam getirilmez diye düşünüyorum çünkü çok yenilikçi ve bilgi dolu bir karakterdi kendisi ancak o Mısır Çarşısı'nda bulunan kitapçı var ya hani adı sanırım Necmi idi, o da bilgili ve kitap kurdu birisi olduğu için biraz andırabilir.
NPC(OOK) karakterlerini uzun yıllar ara verdiğim için bazen unutabiliyorum. :upside_down_face:
Resim
Kullanıcı avatarı
Retaliation
Cin Sigorta Üyesi
Cin Sigorta Üyesi

Mesaj gönderen Retaliation »

TOLGA yazdı: 03 Tem 2017 23:45
Retaliation yazdı: 03 Tem 2017 20:04
TOLGA yazdı: 03 Tem 2017 19:55 Teşkilat'ın başına getirilen gözleri görmeyen bu ihtiyar bilge kişi bence hain değil. :)
Hem Agâh Efendi'yi araştırmaya kalkarsanız Tanzimat Dönemi adı verilen edebiyatımızın yeni bir şekilde yeşertmeye çalışıldığı bu dönemde bulunup ilk özel gazetenin çıkarılmasında rol oynayan iki kişiden birisi olduğunu öğrenirsiniz, Türk edebiyatı için bu kadar önemli bir rol oynayan insan bu oyuna eklenmişse(hepimiz biliyoruz ki bu oyunda tarihimizden ve gerçek olay, kişi, unsur bulunuyor) eğer hain olacağını sanmam, rahmetli mezarında ters döner. :)
O zaman oyunda İbrahim Şinasi'yi kim temsil ediyor? :D :D
Şinasi'yi temsil edecek bir adam getirilmez diye düşünüyorum çünkü çok yenilikçi ve bilgi dolu bir karakterdi kendisi ancak o Mısır Çarşısı'nda bulunan kitapçı var ya hani adı sanırım Necmi idi, o da bilgili ve kitap kurdu birisi olduğu için biraz andırabilir.
NPC(OOK) karakterlerini uzun yıllar ara verdiğim için bazen unutabiliyorum. :upside_down_face:
Güzel bir yaklaşım. :)
Resim
Kullanıcı avatarı
Leqendyyy
Cin Avcısı
Cin Avcısı
Sunucu: Kuklacı
Lonca: Instructive

Mesaj gönderen Leqendyyy »

Selamlar,
Agah Bey'in neden dolayı kör olduğunu anlatan İKV'nin özel bir videosu var youtube'da ikv özel video yazarsanız karşınıza mutlaka çıkar. Ayrıca benim fikrimde Agah Bey hain değildir,lakin gereğinden fazla hırslı bir kişiliktir. Söyle bakalım genç kişi,sen bu savaşın neresinde duruyorsun ? =)
İyi Forumlar..
Resim

R A M M S T E İ N N N
Kullanıcı avatarı
LEPRECHAUN
Dış Şehir Gezgini
Dış Şehir Gezgini
Sunucu: Tılsım
Lonca: Deva

Mesaj gönderen LEPRECHAUN »

Karışıklık Çıkarma [6]
-Yapman Gerekenler- (30 dk. içinde 5 Tüftüfçü cin öldürün)
-Açıklama-
Agah Bey : “Evet, düşündüğüm gibi sana uygun bir şeyler var görevler arasında. Ajanlarımız, sahildeki büyük antrepo binasının içini araştırırken, dışarıda mümkün olduğunca karışıklık çıkarmak gerekiyor. Sen yola çıkar çıkmaz, antrepo karşısındaki binalarda konuşlanmış ajanlarımıza haber salınacak. Buradan ayrılmanı takiben 30 dk. içinde, Antrepo’nun depo kapısı önünde yeterli derecede karışıklık çıkarman gerekli. Dikkatli ol. Yolda neden belirtmeden diğer arkadaşlarının yardımına da başvurabilirsin. Ne de olsa bu mahluklardan birkaçını öldürmek için her zaman geçerli neden vardır. Saatime bakıyorum. Yola çıkabilirsin.”
-Görev Sonu-
Agah Bey : “Şahane. Aldığım haberlere göre ajanlarımız içeri sızmayı başarabilmiş. Bunları al, bir sonraki görevinde ihtiyacın olabilir.”

Genel olarak istanbuloyun görevlerinde görevler hikaye örgüsüne katkı sağlar ve ışık tutar . Aslında oyunda en hain kişi Agah efendidir. Üstelik emellerini gerçekleştirmek için bizleri kullanmıştır.

Kendiisi bir çapanoğludur aslen yozgatlıdır.

Nede olsa her taşın altından bir çapanoğu çıkar :')
Resim

LEPRECHAUN
Kullanıcı avatarı
KafkasBeyi
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Sunucu: Tılsım
Klan: Lodos
Lonca: B E Y

Mesaj gönderen KafkasBeyi »

Galata köprüsünde Perihan Hanım ın suikaste kurban gittiği patlamayla ilgili okuduğum hikayede bi nokta dikkatimi çekmişti. " Bir Agah'ı getirememiştik, aksiliği tutmuştu o gün yine. Ansızın sahnedeki fare adam liderleri sanki bir şeyler sezmişçesine etrafa bakınmaya başladılar. Anonsu yapan delikanlı fare adamlar yönüne doğru bakmaya başladı. Sonra bir kargaşa ve patlama hatırlıyorum. Kulaklarım uğulduyor, korkunç manzaralar gözlerimin önünden geçiyor. Keşke Binbaşı Yavuz'u dinleseymişiz, o ısrar etmişti kutlamanın başka bir yerde yapılmasını, köprü güvenli değil diye" Bu kısmı okuduktan sonra Agah'a çok bi güvenim kalmadı böylesine önemli bi günde orada boy göstermemesi ve bu trajedinin yaşanması Agah'ın dışında gelişmiş bi olay gibi gelmiyor
oOoKafKaSBeYioOO
Yürüyoruz ömür boyu yürüdüğümüz yol karınca boyu...
Kullanıcı avatarı
Retaliation
Cin Sigorta Üyesi
Cin Sigorta Üyesi

Mesaj gönderen Retaliation »

KafkasBeyi yazdı: 04 Tem 2017 20:10 Galata köprüsünde Perihan Hanım ın suikaste kurban gittiği patlamayla ilgili okuduğum hikayede bi nokta dikkatimi çekmişti. " Bir Agah'ı getirememiştik, aksiliği tutmuştu o gün yine. Ansızın sahnedeki fare adam liderleri sanki bir şeyler sezmişçesine etrafa bakınmaya başladılar. Anonsu yapan delikanlı fare adamlar yönüne doğru bakmaya başladı. Sonra bir kargaşa ve patlama hatırlıyorum. Kulaklarım uğulduyor, korkunç manzaralar gözlerimin önünden geçiyor. Keşke Binbaşı Yavuz'u dinleseymişiz, o ısrar etmişti kutlamanın başka bir yerde yapılmasını, köprü güvenli değil diye" Bu kısmı okuduktan sonra Agah'a çok bi güvenim kalmadı böylesine önemli bi günde orada boy göstermemesi ve bu trajedinin yaşanması Agah'ın dışında gelişmiş bi olay gibi gelmiyor
O dediğin cümleyi fark edip bir konuda yazmıştım ancak forumun o zamanki cansızlığından dolayı pek ses getiremedi. :(

Ben Agah'ın kör olmadığını bilirim ve söylerim. Hain mi derseniz, iyi ile kötü arasındaki bir köprü gibi. Kararsızım vallahi.
Resim
Kullanıcı avatarı
mahmutcaan
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Beyaz Köşk

Mesaj gönderen mahmutcaan »

LEPRECHAUN yazdı: 04 Tem 2017 17:20 Karışıklık Çıkarma [6]
-Açıklama-
Saatime bakıyorum. Yola çıkabilirsin.”
Kör olmadığının kanıtıda bu işte hain Agah
Kullanıcı avatarı
hasanSONMEZ
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı
Klan: Lodos
Lonca: Paha Bicilmez

Mesaj gönderen hasanSONMEZ »

mahmutcaan yazdı: 05 Tem 2017 01:27
LEPRECHAUN yazdı: 04 Tem 2017 17:20 Karışıklık Çıkarma [6]
-Açıklama-
Saatime bakıyorum. Yola çıkabilirsin.”
Kör olmadığının kanıtıda bu işte hain Agah
Banko HAİN AGAH EFENDİ Tüm teşkilatı elinde oynatıyo :) :)
Resim
Resim
Resim