Tarshass ve Yıkım Teorileri

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
HollyShit
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı
Sunucu: Kuklacı
Klan: Arzın Çocukları

Tarshass ve Yıkım Teorileri

Mesaj gönderen HollyShit »

Derindeki Sır macerasına başladığımızdan beri bir çok hikaye örgüsü çıktı karşımıza. Özellikle Meran Şehri'nde çok kafa karıştırıcı şeyler var.
Resim

Açıkçası Meran Şehri, Gaffar Bey ve Genç Bilgililer'in yardımıyla yeniden inşa edilmiş ve eski Tarhass artık yeni haliyle Meran Şehrine bürünmüştü.

Peki Tarshass nedir?

Tarshass şu an ki Yeraltı'nın tamamı aslında. Tarshass yakılıp, yıkılmadan önce daha büyük ve şimdi olduğu gibi labirentler içermiyordu. Burada 2 seçeneğimiz var yıkımla alakalı.

"...Böylece her şeyin paylaşıldığı ilk krallığımızı Tarshass'ı kurduk. Bunlar insanoğlunun cümleleri içimize sızmadan çok önceydi..."

Bu alıntılanan metinden karşımıza çıkan şeylerden birisi onlarla iletişime geçen ilk kişilerle alakalı olabilir. Bu Gaffar Bey'in kendisi yada ondan önceleri de olabilir.

Tarshass nasıl yıkıldı sorusuna gelirsek... Yaklaşık 45 dakikada 70 tane teori düşündüm fakat hiçbirisi şu an ki duruma uymamakta. Bunu konuda beyin fırtınası yaparak çözebiliriz diye düşünüyorum.

1-) Kadim Hidra yaktı yıktı ve Gaffar Bey gelip onu püskürttü. Sonra da enerji nodülleri koyarak onu Tarshass'tan uzaklaştırdı.

2-) Bildiğimiz gibi oyunda erkek büyücü meran yok. Fakat kendilerinden ateş ve hırs olarak bahsediliyor. Gaffar Bey, Meranlılarla tanıştıktan sonra erkek meran bunu düşmanca buldu ve Tarshass'ı yok etmeye başladı. Tarshass'ı kendisi hallederken Kadim Hidra'yı da Eminönü'ne gönderdi ve orada insanları katletmesi için gönderdi. Kadim Hidra görevini başaramayınca geri döndü ve bu sırada Gaffar Bey, Meranlıları (Artık naptı bismillah deyip o an labirenti mi inşa etti) şu an ki şehirlerinde savunmaya aldı.

Yani bunlar gibi tonlarca teori var fakat beynim yanmak üzere.

Edit : Konuyu açar açmaz 22 kişinin saniyeler içinde çökmesi de ilginç oldu :D .
Hiçbir şey başladığı gibi bitmez hayatta.
Ya hedeflediklerimiz ya biz biteriz daima.
Bir şeyi bıkmadan istemek,
Daima kazanmak için bir çabadır insana.
Kullanıcı avatarı
DuMaNisTT
Dış Şehir Gezgini
Dış Şehir Gezgini
Sunucu: Beyaz Köşk
Lonca: Talebe-i Tevarih

Re: Tarshass ve Yıkım Teorileri

Mesaj gönderen DuMaNisTT »

Farkli bir bakış açısı. Güzel paylaşım :slightly_smiling_face:
Kullanıcı avatarı
kandemir
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi
Sunucu: Beyaz Köşk
Lonca: Yok

Mesaj gönderen kandemir »

bakış açısı düşünceler güzel tabi herkes güzel paylaşımlarda bulunuyor forum da boyna sayfa yeniliyerek yeni birşey varmı diye bakıyorlar da yöneticilerin yaptığı işte sıkmaya başladı bir paylaşım yapıldı güncelleme gelebilir diye ve yine ortadan kayboldular ne bi metin ne bi ipucu ve kesinlik içeren bir açıklama gelmedi onca insanı mutlu edip heveslendirip durdular devamı gelmeyen bir yoldan insanlar vazgeçer madem sinyal verdin devamı gelmesi lazım oyuna ısınma olayı çoğalsın
xKANDEMİRx Qubinxyunanlı xKANDEMİRxII

Since 2007 © BeyazKöşk
Kullanıcı avatarı
TOLGA
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı

Mesaj gönderen TOLGA »

Fikirlerin oldukça hoş, devamını bekliyorum. Takipteyim.
Resim
Kullanıcı avatarı
HollyShit
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı

@Gorgar Bey bi' bakar mısınız :D?
Kullanıcı avatarı
Retaliation
Cin Sigorta Üyesi
Cin Sigorta Üyesi
Sunucu: Eminönü

Mesaj gönderen Retaliation »

Ben de zamanında Yeraltı'nın Tarshass olacağını düşünüyordum. Bazen hala öyle olduğunu varsaysam da sanırım farklı bir yerde. Bu arada eline sağlık, güzel bir konu. :)
Resim
Kullanıcı avatarı
BayTerapi
Mebrure'nin Adamı
Mebrure'nin Adamı

Mesaj gönderen BayTerapi »

Eline sağlık, iyi çalışma olmuş.
kedi
Kullanıcı avatarı
HollyShit
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı

Retaliation yazdı: 03 Tem 2017 10:22 Ben de zamanında Yeraltı'nın Tarshass olacağını düşünüyordum. Bazen hala öyle olduğunu varsaysam da sanırım farklı bir yerde. Bu arada eline sağlık, güzel bir konu. :)
Yeraltı'nın Tarshass olduğunu düşünmemin sebebi şu ;

Yeraltını'nın çoğu bölgesinde Meranlılara ait yıkılmış yapılar var. Mesela Kadim Hidra'nın kapısındaki örsün oralarda. Solucan'ın mağarasında. Orada Arzuhalci'nin çevirmesi için bir tabletin resmini falan da çekiyoruz. Burada asıl soru kim, nasıl yaktı yıktı o önemli işte :D .
Kullanıcı avatarı
LEPRECHAUN
Dış Şehir Gezgini
Dış Şehir Gezgini
Sunucu: Tılsım
Lonca: Deva

Mesaj gönderen LEPRECHAUN »

HollyShit yazdı: 03 Tem 2017 13:40
Retaliation yazdı: 03 Tem 2017 10:22 Ben de zamanında Yeraltı'nın Tarshass olacağını düşünüyordum. Bazen hala öyle olduğunu varsaysam da sanırım farklı bir yerde. Bu arada eline sağlık, güzel bir konu. :)

Yeraltını'nın çoğu bölgesinde Meranlılara ait yıkılmış yapılar var. Mesela Kadim Hidra'nın kapısındaki örsün oralarda. Solucan'ın mağarasında. Orada Arzuhalci'nin çevirmesi için bir tabletin resmini falan da çekiyoruz. Burada asıl soru kim, nasıl yaktı yıktı o önemli işte :D .
Yer altının Tarshass olduğu konusunda hem fikirim çünkü incelerseniz yıkıma ait bir çok iz var. Meran şehrine girişte ilerde asağıda bir kapı var ora neresi acaba ? ':) :')
Resim

LEPRECHAUN
Kullanıcı avatarı
HollyShit
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı

LEPRECHAUN yazdı: 03 Tem 2017 17:46
HollyShit yazdı: 03 Tem 2017 13:40

Yer altının Tarshass olduğu konusunda hem fikirim çünkü incelerseniz yıkıma ait bir çok iz var. Meran şehrine girişte ilerde asağıda bir kapı var ora neresi acaba ? ':) :')
Hangi kapı olduğunu gözümde canlandıramadım. Müsait zamanınız da ss alırsanız konu hakkımdaki fikrimi paylaşabilirim :) .