Kondrit 200 Akçeye düşürülsün kampanyası.

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
Parlementxx
Bab-ı Ali Muhafızı
Bab-ı Ali Muhafızı
Sunucu: Eminönü
Klan: Arzın Çocukları

Re: Kondrit 200 Akçeye düşürülsün kampanyası.

Mesaj gönderen Parlementxx »

Hol ciktigindan beri 2 yil araliklarla oyunu biraktim

Toplam 30000 civari meteorit madeni cektim halada durur köşkteki kasa carimda
Toplasan cikan kondrit 50 yi gecmez gunde 8 tane çeken arkadaş akçeyle çekiyo büyük ihtimal
Resim
Kullanıcı avatarı
qarizma1313
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Sunucu: Teşkilat
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: DOĞU
İletişim:

Mesaj gönderen qarizma1313 »

Destekliyorum
Resim
Kullanıcı avatarı
movie
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi

Mesaj gönderen movie »

turkoxHAMSTER yazdı: 23 Tem 2017 17:01 Oyundaki şimdiye kadar toplam üretilmiş son kademe tılsım sayısını 5000 diye varsayalım. 5000 adet tılsımda ortalama 22 kondrit kullanıldığı söyleyebiliriz. (3. kademe tılsımlarda 24, tek kademeli tılsımlarda 18, 3. kademe tılsımların tek kademeli tılsımların 2 katı olduğunu varsayıyoruz.) Kullanılan kondritlerin %80'i satın alınmış dersek:

5000 x 22 x 0,8 = 88.000 adet kondrit satın alınması söz konusu. Eski fiyatından hesaplarsak:

80.000 x 2,95 = 259.600 Türk Lirası ediyor.

Varsayımlarda + - %10 oranında oynama olabilir. Oyunda sadece kondrit satışından kazanılan para hiç de küçümsenecek bir para değil arkadaşlar. Niyetim insanların kazandığı paraya göz dikmek değil. Tabi ki insanlara böyle bir oyun hizmeti sunuyorsan karşılığını alırsın. Fakat kimse acıtasyon yapmasın.
250 bin para mı :) Koskoca şirket yahu. Bu oyun için çalışanların min aylığı 5000 tl'dir ki tecrübeli olanlarınki 10 bin bile olabilir.
Ortalama 5000 TL'den hesaplasak, 1 kişinin sadece maaşı 6 senede toplam 360 bin ediyor :grinning: 1 kişinin maaşını bile ödeyemiyorlar senin hesabına göre. Tabi bu sadece kondritten elde edilen gelir diyebilirsin ama sonuçlar ortada. 10 kişi çalıştığını düşünsek 6 yılda sadece çalışanların maaşı 3 milyon 600 bin TL. Daha bunun elektrik faturası var, kira var, sunucu bakımları var vergisi var vs vs. Sonuç itibariyle aslında çok bir şey kazanmıyorlar. Zaten 6 yıldır bu oyuna yenilik gelmemesinin tek nedeni bu. 6 yıl sonunda neden yenilik getirmeye karar verdiler onu ise bilmiyorum.

Konu sahibine cevap olarak ise şöyle bir şey diyebilirim. Diğer birçok oyunda yükleme etkinlikleri yapılır. Bu oyunda da bu yapılabilir. Örneğin;
10000 akçe yükleyene 8 kondrit hediye.
10000 akçe yükleyene silah yükseltme %50 indirimli.
gibi. Örnekler çoğaltılabilir. Böylece oyuncuları akçe yüklemeye daha çok teşvik ederler. Win Win hesabı.
Everything is about math just math
Kullanıcı avatarı
turkoxHAMSTER
Dipsiz Kuyu Gözcüsü
Dipsiz Kuyu Gözcüsü
Sunucu: Teşkilat

Mesaj gönderen turkoxHAMSTER »

movie yazdı: 06 Şub 2018 20:45
turkoxHAMSTER yazdı: 23 Tem 2017 17:01 Oyundaki şimdiye kadar toplam üretilmiş son kademe tılsım sayısını 5000 diye varsayalım. 5000 adet tılsımda ortalama 22 kondrit kullanıldığı söyleyebiliriz. (3. kademe tılsımlarda 24, tek kademeli tılsımlarda 18, 3. kademe tılsımların tek kademeli tılsımların 2 katı olduğunu varsayıyoruz.) Kullanılan kondritlerin %80'i satın alınmış dersek:

5000 x 22 x 0,8 = 88.000 adet kondrit satın alınması söz konusu. Eski fiyatından hesaplarsak:

Varsayımlarda + - %10 oranında oynama olabilir. Oyunda sadece kondrit satışından kazanılan para hiç de küçümsenecek bir para değil arkadaşlar. Niyetim insanların kazandığı paraya göz dikmek değil. Tabi ki insanlara böyle bir oyun hizmeti sunuyorsan karşılığını alırsın. Fakat kimse acıtasyon yapmasın.
250 bin para mı :) Koskoca şirket yahu. Bu oyun için çalışanların min aylığı 5000 tl'dir ki tecrübeli olanlarınki 10 bin bile olabilir.
Ortalama 5000 TL'den hesaplasak, 1 kişinin sadece maaşı 6 senede toplam 360 bin ediyor :grinning: 1 kişinin maaşını bile ödeyemiyorlar senin hesabına göre. Tabi bu sadece kondritten elde edilen gelir diyebilirsin ama sonuçlar ortada. 10 kişi çalıştığını düşünsek 6 yılda sadece çalışanların maaşı 3 milyon 600 bin TL. Daha bunun elektrik faturası var, kira var, sunucu bakımları var vergisi var vs vs. Sonuç itibariyle aslında çok bir şey kazanmıyorlar. Zaten 6 yıldır bu oyuna yenilik gelmemesinin tek nedeni bu. 6 yıl sonunda neden yenilik getirmeye karar verdiler onu ise bilmiyorum.

Konu sahibine cevap olarak ise şöyle bir şey diyebilirim. Diğer birçok oyunda yükleme etkinlikleri yapılır. Bu oyunda da bu yapılabilir. Örneğin;
10000 akçe yükleyene 8 kondrit hediye.
10000 akçe yükleyene silah yükseltme %50 indirimli.
gibi. Örnekler çoğaltılabilir. Böylece oyuncuları akçe yüklemeye daha çok teşvik ederler. Win Win hesabı.
Öncelikle belirtmek isterim ki çalışanların maaşı bahsettiğinden çok daha az. Sobee benim kampüsümde ve teknoparklardaki geliştirici maaşları cidden çok az yakından biliyorum. Onun dışında ofis ve sunucu masrafları Türk Telekom tarafından karşılanıyor olmalı. Pek tabii Türk Telekom da babasının hayrına vermiyor, gelir olmak zorunda. Bence de 250 bin TL az bir meblağ. Fakat Kondrit gelirleri marjinal gelirler arasında. Dükkanda normalde alınan akçe miktarı bu bahsettiğim tutarın en az 10 katı. Ki bahsedilen 6 senenin ilk 3 senesi oyuncu sayısı şuankinden 5-6 kat fazla idi. Sobee'nin gelir sıkıntısı olduğu çok bariz. Bunun dışında da bir çok problemle boğuşuyor olabilirler. Ben sadece az gibi gözüken ama az olmayan bir hesabı göstermek istedim. Dediğim gibi keşke daha fazla kazansalar.
Kullanıcı avatarı
OZHANBEY
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Klan: Lodos
Lonca: Özgürlük İçin Savaş

Mesaj gönderen OZHANBEY »

Akçe değeri azaltılmalı bence de ayda 100 kondrit satın alınıyorasa akçe değeri düşürülürse bu rakam 200 e çıkar yani hiç bişey kaybetmezler aksine oyuncu kazanırlar...
🏹 ÖZHANBEY
💉 DrÖZHAN
🔪 ÖZHAN
Hiçkimse göründüğü kadar iyi , anlatıldığı kadar kötü değildir... ;)
LadyGAGA
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi

Mesaj gönderen LadyGAGA »

YemeLik yazdı: 01 Tem 2017 23:21 An itibariyle başlattıgım kampanyadır.Yapılan akçe zammıyla birlikte yapılması gerekiyordu oyun içi piyasa dengesinin saglanması için kondrit fiyatı düşürülmelidir.
200 akçe hiç bişey, olacaksa isim değişme silah %40 indirimi gelsin, + Saç Sakal Takı değişimi
Resim
Kullanıcı avatarı
Agafbey850
Cin Avcısı
Cin Avcısı

Mesaj gönderen Agafbey850 »

Evet bence Artık birşeylerde indirim olmalı Destekli yorum
Kullanıcı avatarı
SERDARBEY
İstihbarat Üyesi
İstihbarat Üyesi
Sunucu: Tılsım
İletişim:

Mesaj gönderen SERDARBEY »

z raporunu almayı unutmayın arkadaşlar ben uyuyorum :zzz: :zzz: :zzz:
yunus19077
İskele Babası
İskele Babası

Mesaj gönderen yunus19077 »

Dukkan ürünleri tamamen degismeli
Indirim olsunda daha düzgün şekilde akce alinamiyor play storedan onu bi çözsünler.
Kullanıcı avatarı
Titxberber
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı
Sunucu: Sancak
Lonca: Türk İstihbarat Teşkilat

Mesaj gönderen Titxberber »

Bunu görünce şöyle dedim: 50000 tılsım yoktur muhtemelen yada anca o kadardır. Yapılan hesabdaki toplam para 259 bin. 5 senede bu kadar para. Aylığa vurunca 4316 TL yapıyor. Bence bu para az geldiği için zam yaptılar zaten. İndirim beklemeyin boş yere
AhGü