59 Ve Sebep...

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
TOLGA
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı

Re: 59 Ve Sebep...

Mesaj gönderen TOLGA »

pankuscagiz yazdı: 30 Haz 2017 23:00
TOLGA yazdı: 30 Haz 2017 21:49
pankuscagiz yazdı: 30 Haz 2017 16:23 ya bana sorarsanız değil 59 69 79 gelse harika olur onun dışında gb lerin tümünü artık kaldırsalar diyorum. insanlar resmen kula kulluk etmek zorunda kalıyor gb girebilmek için orada oturup saatlerce insan arıyoruz. açık dünyada itemler yaratıklardan düşse reçete ile itemlerimizi güzelce üretsek şahane olur diye düşünüyorum O:-)
GB konusunda biraz hak verdim doğrusu özellikle kendi(Eminönü) sunucusunda Arz klanında pek insan olduğu söylenemez, grubu belirli günlerde, sunucu kalabalık olduğu zaman ancak toplayabiliyorum. Diğer türlü ise loncadaki arkadaşları oyuna davet ediyorum başka türlü giriş maalesef mümkün değil. Fakat şöyle bir şey var ki dışarıdaki yaratıklardan üretim malzemelerini ve reçetelerini düşürmek biraz değişik karşılanabilir, seviye sınırı getirilebilirse belki...
ya hocam hani boss lar koysalar ya da solo rahat kesilebilecek yaratıklar vs.. hani ticareti de canlandırır. büyücü için gereken itemler farklı savaşçı için gereken itemler farklı olabilir, düşürdükçe satar gider kendin için önemli olan şeyleri alırsın. maden başında çok çok pasif kalıyoruz. botlar aldı başını gitti o yönden hani. O:-)
Düşünüldüğünde güzel bir fikir esasında. :+1:
pankuscagiz yazdı: 30 Haz 2017 23:04 hı bu arada pazar kurma eklentisi de gelirse şahane olur. kasa açabilsek harika olur.
Bu konuda kesinlikle katılıyorum ticaretin merkezi olarak Eminönü'deki Bankacı olsa mesela eskisi gibi canlılık katar ve oyundaki ticaret akışını hızlandırarak çeşitlilik ve devamlılık sağlar.
Resim
Kullanıcı avatarı
pankuscagiz
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Eminönü
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Academy Of Utopia

Mesaj gönderen pankuscagiz »

TOLGA yazdı: 01 Tem 2017 01:09
pankuscagiz yazdı: 30 Haz 2017 23:00
TOLGA yazdı: 30 Haz 2017 21:49
pankuscagiz yazdı: 30 Haz 2017 16:23 ya bana sorarsanız değil 59 69 79 gelse harika olur onun dışında gb lerin tümünü artık kaldırsalar diyorum. insanlar resmen kula kulluk etmek zorunda kalıyor gb girebilmek için orada oturup saatlerce insan arıyoruz. açık dünyada itemler yaratıklardan düşse reçete ile itemlerimizi güzelce üretsek şahane olur diye düşünüyorum O:-)
GB konusunda biraz hak verdim doğrusu özellikle kendi(Eminönü) sunucusunda Arz klanında pek insan olduğu söylenemez, grubu belirli günlerde, sunucu kalabalık olduğu zaman ancak toplayabiliyorum. Diğer türlü ise loncadaki arkadaşları oyuna davet ediyorum başka türlü giriş maalesef mümkün değil. Fakat şöyle bir şey var ki dışarıdaki yaratıklardan üretim malzemelerini ve reçetelerini düşürmek biraz değişik karşılanabilir, seviye sınırı getirilebilirse belki...
ya hocam hani boss lar koysalar ya da solo rahat kesilebilecek yaratıklar vs.. hani ticareti de canlandırır. büyücü için gereken itemler farklı savaşçı için gereken itemler farklı olabilir, düşürdükçe satar gider kendin için önemli olan şeyleri alırsın. maden başında çok çok pasif kalıyoruz. botlar aldı başını gitti o yönden hani. O:-)
Düşünüldüğünde güzel bir fikir esasında. :+1:
pankuscagiz yazdı: 30 Haz 2017 23:04 hı bu arada pazar kurma eklentisi de gelirse şahane olur. kasa açabilsek harika olur.
Bu konuda kesinlikle katılıyorum ticaretin merkezi olarak Eminönü'deki Bankacı olsa mesela eskisi gibi canlılık katar ve oyundaki ticaret akışını hızlandırarak çeşitlilik ve devamlılık sağlar.
kesinlikle hocam, meteorda arz kalesi eminönünde banka her iki klanın da barışla alışveriş yapabileceği yer olan topkapı meteor banka büyük hol köprüsü vs vs zamanla bu yerler gelenekselleşip oturacaktır yerlerine hani. chatte kirlilik de olmaz hem :)
ANADOLUZUN
aimable

imzama küçük bir not düşen yetkili arkadaşa selamlarımı saygılarımı hürmetlerimi yolluyorum O:-) iyi çalışmalar dilerim. :blush:
Kullanıcı avatarı
DuMaNisTT
Dış Şehir Gezgini
Dış Şehir Gezgini
Sunucu: Beyaz Köşk
Lonca: Talebe-i Tevarih

Mesaj gönderen DuMaNisTT »

Ütopik olabilir belki ama Teşkilatın karşısında güç olarak Karaköy ve Kuklacı çıkarılarak onun için çalışabiliriz. Oyunun 59 seviyeye çıkma ihtimalinin düşük olduğunu düşünüyorum. Ama çıkarsa da 59 değil direk 79 filan olarak çıkarılmalı veyahut yetenek sayısı ve puanlandırılma arttırılarak bize yetenek kombinasyonu konusunda fazlasıyla seçenek sunulabilir. Tabi dediğim gibi bunlar ütopya.. Birisi yazmıştı yanılmıyorsam Nerull du bunu söyleyen kişi " her şey hazır ttnet'in izin vermesini bekliyoruz" tam hatırlamasam da bu tarzda bir şeydi. Bu da demek oluyor ki biz ne kadar söylersek söyleyelim dediklerimiz dikkate alınmadan hareket edilecek ve güncelleme gelecek.
Kullanıcı avatarı
TOLGA
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı

Mesaj gönderen TOLGA »

pankuscagiz yazdı: 01 Tem 2017 14:57 kesinlikle hocam, meteorda arz kalesi eminönünde banka her iki klanın da barışla alışveriş yapabileceği yer olan topkapı meteor banka büyük hol köprüsü vs vs zamanla bu yerler gelenekselleşip oturacaktır yerlerine hani. chatte kirlilik de olmaz hem :)
Görünen o ki sohbet kanalında çoğunluk kısmı ticaretle ilgili alım satım işlerine ait bu nedenden dolayı bahsettiğimiz pazar eklentisi geldiğinde sohbet kanalı biraz boş kalabilir o yüzden oyuncu kitlesi eskisi kadar kalabalıklaştığında veya eskisinden biraz daha arttığında eklenirse daha neşeli olacağını umuyorum.
Pazar açan kişilere dışarıdan saldırı yapılamayacağını ve Arz ile Lodos arasında alışverişin daha güvenli bir şekilde yapılacağını belirtmek isterim.
Pazar eklentisinin bizlere getireceği en güzel detay ise hırsızlığın sona ereceğidir, 200 milyon para sınırı kaldırıldığında pazar eklentisinde örneğin; Meteorit 1'i 320 milyondan koyan bir vatandaş dolandırılmaya maruz kalmadan tek satışta 320 milyon parasını elde edebilecek, bence çok hoş bir eklenti.
Resim
Kullanıcı avatarı
pankuscagiz
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Lonca: Academy Of Utopia

Mesaj gönderen pankuscagiz »

TOLGA yazdı: 01 Tem 2017 16:09
pankuscagiz yazdı: 01 Tem 2017 14:57 kesinlikle hocam, meteorda arz kalesi eminönünde banka her iki klanın da barışla alışveriş yapabileceği yer olan topkapı meteor banka büyük hol köprüsü vs vs zamanla bu yerler gelenekselleşip oturacaktır yerlerine hani. chatte kirlilik de olmaz hem :)
Görünen o ki sohbet kanalında çoğunluk kısmı ticaretle ilgili alım satım işlerine ait bu nedenden dolayı bahsettiğimiz pazar eklentisi geldiğinde sohbet kanalı biraz boş kalabilir o yüzden oyuncu kitlesi eskisi kadar kalabalıklaştığında veya eskisinden biraz daha arttığında eklenirse daha neşeli olacağını umuyorum.
Pazar açan kişilere dışarıdan saldırı yapılamayacağını ve Arz ile Lodos arasında alışverişin daha güvenli bir şekilde yapılacağını belirtmek isterim.
Pazar eklentisinin bizlere getireceği en güzel detay ise hırsızlığın sona ereceğidir, 200 milyon para sınırı kaldırıldığında pazar eklentisinde örneğin; Meteorit 1'i 320 milyondan koyan bir vatandaş dolandırılmaya maruz kalmadan tek satışta 320 milyon parasını elde edebilecek, bence çok hoş bir eklenti.
kesinlikle hocam, yalnız karşı klan tarafından kesilme olmazsa şayet tehlikeli anlarda herkes pazar açıp ölmekten kurtulabilir :) kesilme kalabilir yani hala :) hem de işin heyecanı olur bu :)
zabıta gibi tezgah dağıtırlar falan >:)
ANADOLUZUN
aimable

imzama küçük bir not düşen yetkili arkadaşa selamlarımı saygılarımı hürmetlerimi yolluyorum O:-) iyi çalışmalar dilerim. :blush:
Kullanıcı avatarı
Serinplay
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı

Mesaj gönderen Serinplay »

Pazar kurma konusundan benim daha önce yaptığım bir önerim vardı ;

Nasıl ki er meydanlarına giriyorsak o şekilde bir eklenti getirilebilir.Yani /pazar 1 , /pazar 2 şeklinde yazarak girebileceğimiz ufak bir harita yapılabilir.Burası belki İstanbul'dan bir yer olabilir.Ayrıca konuşma kısmına bir ticaret kanalı da oluşturulabilir.

/Pazar 1 yazıp haritaya girdik.Haritada serbestçe dolaşabiliyoruz.Ve haritanın herhangi bir yerine eşya satmak için pazar kurabiliyoruz.Bu pazarda karakterimizin önünde çıkan ufak bir tezgah olabilir.Bunu nasıl yaparlar bilmiyorum imkanları nedir ne değildir actor motorunu kullanan yazılımcılar , çalışanları daha iyi bilir.Ama bu özelliği kullanmak için dükkandan akçe ile pazar kurma hakkı veya pazar tezgahı benzeri bir şey getirilirse hiç hoş olmaz.Bunun yerine belki bir npc'den makul bir miktara alıp tek sefer kullanabileceğimiz bir eşya getirilebilir.Ya da daha basiti tüm karakterlere bu özellik bedava verilir.Ancak burada bu haritaya girmek için bir gereksinim isterler mi bilemem.Yani belki adam 2.ci bir hesaptan 1 seviye karakteri ile girip oraya pazar bırakabilir.Buna engel bir durum "bu haritaya girebilmek için en az 30 seviye olmalısınız" gibisinden bir şey olur mu bilemem.Sonuçta bu sadece bir fikir , öneri gerçeğe çevirecekler ikv ekibi ve onların dediği gibi oluyor :grin:
Kullanıcı avatarı
TOLGA
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı

Mesaj gönderen TOLGA »

Serinplay yazdı: 01 Tem 2017 18:20 Pazar kurma konusundan benim daha önce yaptığım bir önerim vardı ;

Nasıl ki er meydanlarına giriyorsak o şekilde bir eklenti getirilebilir.Yani /pazar 1 , /pazar 2 şeklinde yazarak girebileceğimiz ufak bir harita yapılabilir.Burası belki İstanbul'dan bir yer olabilir.Ayrıca konuşma kısmına bir ticaret kanalı da oluşturulabilir.

/Pazar 1 yazıp haritaya girdik.Haritada serbestçe dolaşabiliyoruz.Ve haritanın herhangi bir yerine eşya satmak için pazar kurabiliyoruz.Bu pazarda karakterimizin önünde çıkan ufak bir tezgah olabilir.Bunu nasıl yaparlar bilmiyorum imkanları nedir ne değildir actor motorunu kullanan yazılımcılar , çalışanları daha iyi bilir.Ama bu özelliği kullanmak için dükkandan akçe ile pazar kurma hakkı veya pazar tezgahı benzeri bir şey getirilirse hiç hoş olmaz.Bunun yerine belki bir npc'den makul bir miktara alıp tek sefer kullanabileceğimiz bir eşya getirilebilir.Ya da daha basiti tüm karakterlere bu özellik bedava verilir.Ancak burada bu haritaya girmek için bir gereksinim isterler mi bilemem.Yani belki adam 2.ci bir hesaptan 1 seviye karakteri ile girip oraya pazar bırakabilir.Buna engel bir durum "bu haritaya girebilmek için en az 30 seviye olmalısınız" gibisinden bir şey olur mu bilemem.Sonuçta bu sadece bir fikir , öneri gerçeğe çevirecekler ikv ekibi ve onların dediği gibi oluyor :grin:
/pazar1 ve /pazar2 gibi bir eklenti öne sürmüşsün, bence çok hoş olur şayet Mısır Çarşısı gibi zaten pazarlamak için kurulan bir yapının içinde de bu yapılabilir diye düşünüyorum acaba orası yeni ticaret merkezi mi olacak?(tabii eğer eklenti gelirse)
Zamandan tasarruf yapmak isteyen arkadaşlar 1. seviye karakterlerini pazarda bırakıp da Hol'de maden kasmaya devam etmek için böyle bir yola başvurabilirler, ben bu başvurdukları yolda bir sakınca görmüyorum neticesinde herkesin yapabileceği bir şey o yüzden sınırlamayı biraz gereksiz buluyorum.
Resim
Kullanıcı avatarı
lancelot5151
Cin Avcısı
Cin Avcısı
Klan: Lodos
Lonca: Ottoman Soldiers

Mesaj gönderen lancelot5151 »

Yeni leveller şart bence.
ZAFERE GİDİLEN YOLDA ÇEKİLEN ÇİLE KUTSALDIR.
Kullanıcı avatarı
inquisitor
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Lonca: Tu Veni Adme

Mesaj gönderen inquisitor »

Yeni bölgede pek ekstra bişi beklemeyin. Hol örümcek ve akrepinin rengi degişip kücültülür ya da büyütúlür. Saklı cinler falan gelir. Erg fareadam büyücü fareadam wb
Kullanıcı avatarı
Retaliation
Cin Sigorta Üyesi
Cin Sigorta Üyesi

Mesaj gönderen Retaliation »

inquisitor yazdı: 20 Tem 2017 15:36 Yeni bölgede pek ekstra bişi beklemeyin. Hol örümcek ve akrepinin rengi degişip kücültülür ya da büyütúlür. Saklı cinler falan gelir. Erg fareadam büyücü fareadam wb
Neden karamsarsın, anlatır mısın biraz?
Resim