Güncellemenin İstanbul'la İlgisi Olmaması

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
TOLGARDA
Semiha'nın Gözdesi
Semiha'nın Gözdesi
Sunucu: Kuklacı
İletişim:

Güncellemenin İstanbul'la İlgisi Olmaması

Mesaj gönderen TOLGARDA »

Bir süre önce dile getirdiğim ve bazı arkadaşların "holdeki raylar Sirkeci'nin orası" diyerek cevapladığı bir durum.
Resim
"Bir zamanlar bir tablo kadar güzel olan İstanbul"da kıyametten sonra pek çok değişim olduğu hepimizin bildiği bir şey ancak Eminönü bölgesi dışında gerçekten insanın aklına İstanbul'u getiren bir yer var mı?

Çemberlitaş'ta çok az da olsa bu özellikler bulunuyor hatta Topkapı da buna sayılabilir ancak orada kimse gezmiyor bile.

Ya peki labirent, meteor, hol..

Labirent gibi bölgeler olmasın demiyorum, bunların olması ve alakası olmaması normal ancak Eminönü kadar İstanbul'u anımsatan bir yer daha gelse bu çok güzel olurdu demek istiyorum. Oyunu bugüne kadar ayakta tutan özelliği başlangıç noktasının Eminönü olmasıdır. Hala yeni başlayanlara reklamı yapılan kısım budur.
:zero: :one: :two: :three: :four: :five: :six: :seven: :eight: :nine:
Kullanıcı avatarı
BayTerapi
Mebrure'nin Adamı
Mebrure'nin Adamı

Re: Güncellemenin İstanbul'la İlgisi Olmaması

Mesaj gönderen BayTerapi »

TOLGARDA yazdı: 26 Haz 2017 23:55 Bir süre önce dile getirdiğim ve bazı arkadaşların "holdeki raylar Sirkeci'nin orası" diyerek cevapladığı bir durum.
Resim
"Bir zamanlar bir tablo kadar güzel olan İstanbul"da kıyametten sonra pek çok değişim olduğu hepimizin bildiği bir şey ancak Eminönü bölgesi dışında gerçekten insanın aklına İstanbul'u getiren bir yer var mı?

Çemberlitaş'ta çok az da olsa bu özellikler bulunuyor hatta Topkapı da buna sayılabilir ancak orada kimse gezmiyor bile.

Ya peki labirent, meteor, hol..

Labirent gibi bölgeler olmasın demiyorum, bunların olması ve alakası olmaması normal ancak Eminönü kadar İstanbul'u anımsatan bir yer daha gelse bu çok güzel olurdu demek istiyorum. Oyunu bugüne kadar ayakta tutan özelliği başlangıç noktasının Eminönü olmasıdır. Hala yeni başlayanlara reklamı yapılan kısım budur.

Eminönü kadar İstanbul'u anımsatan bir yer daha gelse bu çok güzel olurdu demek istiyorum.

Kesinlikle katılıyorum..
kedi
smartenes
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Eminönü
Klan: Arzın Çocukları

Mesaj gönderen smartenes »

Konuyu görünce epey şaşırdım. Çünkü ben de gün içinde aynısını düşünmüştüm. Ama bu algı kırılacak gibi, çünkü:
Bütün oklar Karaköy'ü işaret ediyor
-"Lodos kalmayana dek Arz. Arz olmak bir tarz."
smartenes - Eminönü since: ?/Mart/2006
Kullanıcı avatarı
LEPRECHAUN
Dış Şehir Gezgini
Dış Şehir Gezgini
Sunucu: Tılsım
Lonca: Deva

Mesaj gönderen LEPRECHAUN »

Tolgarda sen kendini çok iyi gelistirdin kardeşim senin eski konularını aklıma getirince :) Agah kadar yaşlıyım bu evrende ya da öyle hissediyorum.

Fikrin çok isabetli.

Fevzi bey merhabeyn
Resim

LEPRECHAUN
Kullanıcı avatarı
DuMaNisTT
Dış Şehir Gezgini
Dış Şehir Gezgini
Sunucu: Beyaz Köşk
Lonca: Talebe-i Tevarih

Mesaj gönderen DuMaNisTT »

Sirkecinin orasi asla degil taksim yer alti metrosudur kesinlikle orasi karakoyun çıkışı noktasidir. İstanbul'u bilen bilir
Kullanıcı avatarı
TOLGARDA
Semiha'nın Gözdesi
Semiha'nın Gözdesi
Sunucu: Kuklacı
İletişim:

Mesaj gönderen TOLGARDA »

LEPRECHAUN yazdı: 27 Haz 2017 00:49 Tolgarda sen kendini çok iyi gelistirdin kardeşim senin eski konularını aklıma getirince :) Agah kadar yaşlıyım bu evrende ya da öyle hissediyorum.

Fikrin çok isabetli.

Fevzi bey merhabeyn
Çok teşekkür ederim, arada bir ben de bakıyorum eskilere. Yine de o zamanlar her şey daha güzeldi.
:zero: :one: :two: :three: :four: :five: :six: :seven: :eight: :nine:
Kullanıcı avatarı
Sora
Kobra Takipçisi
Kobra Takipçisi
Sunucu: Beyaz Köşk

Mesaj gönderen Sora »

İstanbul dışında medeniyet şuanki hikaye örgüsüne göre yok. Ama bence öncelikle beyoğluna karaköye öncelik verirler. :)
Konularım

İstanbul Kıyamet Vakti - Hikaye Özet Konusu

Ne Diyor Bu Domuz? - İnceleme

Oyun Görevleri ve Hikaye Özeti (1'den 49'a) - İKV

Yarın ufuk, grimsi pembe olur belki... Pembemsi griden iyidir her şekilde.
Kullanıcı avatarı
TOLGA
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı

Mesaj gönderen TOLGA »

Yıllar önce İstanbul'u yaşatan ve yeni güncellemeyle gelebilecek yerler arasında Karaköy var diye iddialar ortaya atılıyordu. Bu iddianın yanı sıra Karaköy'de ki yaratıklardan biri ise AFRASiYAB'ın avatar fotoğrafındaki resim idi deniliyordu. Unutmadan söylemek gerekirse o arkadaşlara göre Karaköy'ün girişi de Balıkçı İdris'in bulunduğu köprüden gidilecekmiş.
Resim
Kullanıcı avatarı
FiratCakiroglu
Meteor Kaşifi
Meteor Kaşifi
Lonca: Raiders Of Anatolia
İletişim:

Mesaj gönderen FiratCakiroglu »

TOLGA yazdı: 27 Haz 2017 13:07 Bu iddianın yanı sıra Karaköy'de ki yaratıklardan biri ise AFRASiYAB'ın avatar fotoğrafındaki resim idi deniliyordu.

Resim
Göster
Resim
Resim
Resim
Resim
ıTANRIKUTLUGı & ıTENGRİKUTLUGı
Kullanıcı avatarı
TOLGA
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı

Mesaj gönderen TOLGA »

FiratCakiroglu yazdı: 27 Haz 2017 13:19
TOLGA yazdı: 27 Haz 2017 13:07 Bu iddianın yanı sıra Karaköy'de ki yaratıklardan biri ise AFRASiYAB'ın avatar fotoğrafındaki resim idi deniliyordu.

Resim
Ben ortaya bir tez koymadım, duyduklarımın yalancısıyım. >:)
Resim