İpin Sonu

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
HollyShit
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı
Sunucu: Kuklacı
Klan: Arzın Çocukları

İpin Sonu

Mesaj gönderen HollyShit »

Son gelen Gorgar konusuna ithafen hazırlanmıştır..

Öncelikle hepimize yıllar sonra(?) çifte bayram yaşatan Sobee ekibine saygılar.

Sn. Gorgar'ın gizemli bilmecelerine bir yenisi daha eklendi. Sanıyorum ki bu bir görev metni. İkinci bir tahmin olarak "Huzur [49]" görevine ait bir parça yada tamamı.

"Mor duman bütün cildinde karıncalanıyor, soludukça, muktedirliğinin sınırları artıyordu.

Sentetik ipeği cebinden çıkarırken, ceplerinin neredeyse ters yüz olduğuna dikkat ettin. Bu ipekten bir kesik almak için neredeyse tahtalı köyü boyluyordun, önemsiz bir şey gibi dikkatsizce cebe sıkıştırmak da neydi, kibir mi? Ya düşseydi? Yoksa kader kibirlileri kollar mıydı?

İpeğin kesitini gözüne yaklaştırdın, dumandan yeterli bir miktarda soludun, göz bebeklerin iyice kısıldı, incecik yonga büyüdü ve büyüdü. Kesikteki örüntü netleşti, benzerini daha önce biryerlerde görmüştün, düşündün. Neydi bu; neydi bu çok tanıdık? Derin bir soluk daha aldın, gözlerini kapadın, aklında belirmeye başladı, hatırladın!"

Mor duman bütün cildinde karıncalanıyor, soludukça, muktedirliğinin sınırları artıyordu.

Bildiğimiz erg..

Sentetik ipeği cebinden çıkarırken, ceplerinin neredeyse ters yüz olduğuna dikkat ettin. Bu ipekten bir kesik almak için neredeyse tahtalı köyü boyluyordun, önemsiz bir şey gibi dikkatsizce cebe sıkıştırmak da neydi, kibir mi? Ya düşseydi? Yoksa kader kibirlileri kollar mıydı?

Burada bahsettiği sentetik ipek eğer normal bir ipek ise bu kadar değerli bir şey olarak bahsetmesi beni biraz şaşırtır. Benim tahminim bu konuda ;

Daha önce üzerine çizimlerinin yaptığımız şeylerden ibaret. Tangriss kapısı, anahtar, saatler, çivi yazıları vesaire gibi.

İpeğin kesitini gözüne yaklaştırdın, dumandan yeterli bir miktarda soludun, göz bebeklerin iyice kısıldı, incecik yonga büyüdü ve büyüdü. Kesikteki örüntü netleşti, benzerini daha önce biryerlerde görmüştün, düşündün. Neydi bu; neydi bu çok tanıdık? Derin bir soluk daha aldın, gözlerini kapadın, aklında belirmeye başladı, hatırladın!"

Açıkçası itiraf etmek gerekirse, oyun dosyalarından ipek falan arayıp tek tek zoom yaparak inceledim :D . "Acaba mı? Yok artık ya." diye düşündüm fakat bir sonuca ulaşamadım çok şükür. Düşünsenize kaç sene oynuyorsunuz fakat o ufacıcık bir ayrıntıda gizli.

Son metnin içindeki bulmaca diğer metinlerden daha karmaşık. Bahsettiği iplikte bu kadar detay görmesi delirmesinden mi kaynaklı yoksa deliliğin verdiği bilgelikten mi kaynaklı bunu anlamak biraz karışık.

Normalde göremediği şeyi, ergden aldığı delilikle aydınlatması epeyce garip.

Aklıma sadece "2 ters 1 düz" geliyor. Fakat bunu kime nasıl uygulayacağımız hakkında fazla bir fikrim yok. Birilerine sağlam bir oyun oynayacağız ama hayırlısı bakalım.
Hiçbir şey başladığı gibi bitmez hayatta.
Ya hedeflediklerimiz ya biz biteriz daima.
Bir şeyi bıkmadan istemek,
Daima kazanmak için bir çabadır insana.
Kullanıcı avatarı
HollyShit
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı

Re: İpin Sonu

Edit : Konuya iki farklı gözle yaklaştım.

Birisi realite ; Sicimlerden oluşan fakat ergin verdiği delilikle mindf*ck'a yol açmış bir durum.

İkincisi ise teori ; Çok değerli bir şeyden bahsediyormuş gibi konuşuyor. Çizim yaptığımız Tangriss, saat veya başka bir şeyin çizimini içeren unsur olabilir. Sicimlerde de gördüğü şey Gaffar Bey'i çağrıştıran "İki ters bir düz" unsuru olabilir.

Kablosuz göre metninde bahsettiği ;

"İstesen de istemesen de akıbetin benim."

Sözünün, bilinçaltına işlemiş hali de olabilir.
Kullanıcı avatarı
Thestory
Cin Avcısı
Cin Avcısı
Klan: Lodos

Mesaj gönderen Thestory »

Yorumların için teşekkürler, emeğe saygı. :)
WesTSooN

IWesTSooNI
Kullanıcı avatarı
Retaliation
Cin Sigorta Üyesi
Cin Sigorta Üyesi
Sunucu: Eminönü

Mesaj gönderen Retaliation »

mindf*cka. :') :') :') :')

Derin bir giz var işin içinde. Yorumun ve teorilerin mükemmel. Bu tarz şeylerin devamını bekliyoruz. :)
Resim
Kullanıcı avatarı
saglam
Demirci Çırağı
Demirci Çırağı
Sunucu: Sancak
Lonca: Hamidiye

Mesaj gönderen saglam »

HollyShit yazdı: 26 Haz 2017 10:46 Son gelen Gorgar konusuna ithafen hazırlanmıştır..

Öncelikle hepimize yıllar sonra(?) çifte bayram yaşatan Sobee ekibine saygılar.

Sn. Gorgar'ın gizemli bilmecelerine bir yenisi daha eklendi. Sanıyorum ki bu bir görev metni. İkinci bir tahmin olarak "Huzur [49]" görevine ait bir parça yada tamamı.

"Mor duman bütün cildinde karıncalanıyor, soludukça, muktedirliğinin sınırları artıyordu.

Mor duman bütün cildinde karıncalanıyor, soludukça, muktedirliğinin sınırları artıyordu.

Bildiğimiz erg..

Burada bahsettiği sentetik ipek eğer normal bir ipek ise bu kadar değerli bir şey olarak bahsetmesi beni biraz şaşırtır. Benim tahminim bu konuda ;

Daha önce üzerine çizimlerinin yaptığımız şeylerden ibaret. Tangriss kapısı, anahtar, saatler, çivi yazıları vesaire gibi.

Açıkçası itiraf etmek gerekirse, oyun dosyalarından ipek falan arayıp tek tek zoom yaparak inceledim :D . "Acaba mı? Yok artık ya." diye düşündüm fakat bir sonuca ulaşamadım çok şükür. Düşünsenize kaç sene oynuyorsunuz fakat o ufacıcık bir ayrıntıda gizli.

Son metnin içindeki bulmaca diğer metinlerden daha karmaşık. Bahsettiği iplikte bu kadar detay görmesi delirmesinden mi kaynaklı yoksa deliliğin verdiği bilgelikten mi kaynaklı bunu anlamak biraz karışık.

Normalde göremediği şeyi, ergden aldığı delilikle aydınlatması epeyce garip.

Aklıma sadece "2 ters 1 düz" geliyor. Fakat bunu kime nasıl uygulayacağımız hakkında fazla bir fikrim yok. Birilerine sağlam bir oyun oynayacağız ama hayırlısı bakalım.
üstad yine bilgeliğini konuşturmuşsun helal olsun
Sahira

Stodig

drNOVALGİN
Kullanıcı avatarı
dedee66
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi
Sunucu: Teşkilat

Mesaj gönderen dedee66 »

BULUŞUN VE YORUMLARIN ÇOK İYİ HELAL OLSUN DEVAMINI BEKLERİZ. :)

Resim
Resim

3B Modelleme ve Programcılık

3B Tasarım çalışmalarım:
viewtopic.php?t=170996
Kullanıcı avatarı
HollyShit
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı

Yeni paket gelince kaldığımız yerden devam ederiz merak etmeyin ;) .
Kullanıcı avatarı
Sora
Kobra Takipçisi
Kobra Takipçisi
Sunucu: Beyaz Köşk

Mesaj gönderen Sora »

Harikasın :D
Konularım

İstanbul Kıyamet Vakti - Hikaye Özet Konusu

Ne Diyor Bu Domuz? - İnceleme

Oyun Görevleri ve Hikaye Özeti (1'den 49'a) - İKV

Yarın ufuk, grimsi pembe olur belki... Pembemsi griden iyidir her şekilde.
Kullanıcı avatarı
HollyShit
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı

Güzel yorumlarınız için öncelikle teşekkürü borç bilirim :).

İkinci olarak eklemek, düzeltmek istediklerinizi paylaşabilir ve hikaye hakkında sorular sorabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
turkneferi
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi
Sunucu: Eminönü

Mesaj gönderen turkneferi »

HollyShit yazdı: 26 Haz 2017 15:06 Güzel yorumlarınız için öncelikle teşekkürü borç bilirim :).

İkinci olarak eklemek, düzeltmek istediklerinizi paylaşabilir ve hikaye hakkında sorular sorabilirsiniz.

Yıllar önce bir konu hakkında başlık açacaktın aylarca beklemiştim sonra açmamıştın. O günden kalma içimde bir kırgınlık var sana HollyShit. :grinning:
Resim