Güncelleme Gelmeden İsteklerimiz Neler

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
TOLGA
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı

Re: Güncelleme Gelmeden İsteklerimiz Neler

Mesaj gönderen TOLGA »

İletimden önce bir sürü ve katıldığım öneriler zaten yapılmış ben de GBleidd'in de dile getirdiği gibi mevcut şartların gözetilmesi dahilinde tılsım sayısının minor ve majör yani ikisinin de arttırılarak 4 haneye çıkarılmasını rica ediyorum.
Diğer ismini hatırlamadığım bir arkadaş gibi ise sağ tıkla eşyanın giyilebilmesi veya kasa açıksa sağ tıkla kasaya soldan sağa ve yukarıdan aşağıya olmak üzere sırasıyla ilk bölmeye yerleşmesini tavsiye ederim bu durum alışveriş penceresi açıksa alışveriş için geçerli olmalıdır.
Resim
smartenes
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Eminönü
Klan: Arzın Çocukları

Mesaj gönderen smartenes »

Aslında oyun şuanki durumunda genişleme paketi getirse dahi yeni oyuncu çekemez, sadece eskiden bir yerlere gelmiş oyuncularını geri döndürebilir. Reklamına, tanıtımına yatırılacak her kuruş boşa gidecektir. Çünkü oyun çok eski. Single player bir oyun olsa retro kapsamında kendini sattırır. Ama mmorpg'lerde durum böyle değil ne yazık ki. Benim tavsiyem oyunu aynı senaryo ve hikaye örgüsüyle güncel bir oyun motoruyla, çağdaş grafiklerle baştan piyasaya sürmeleri, steam'e eklemeleri. Zaten Steam'de greenlight kalktı artık firmalar oyunlarını oylamaya sunmadan 100$ ödeyerek steam'e ekleyebiliyor. Hem bu sayede akçe satışları steam üzerinden daha kolay bir hale gelir. Popüler youtuberlara oyunun reklamını yaptırıp oyuncu çekilir. Adsense ve ekşisözlükte kullanılır. Günümüzde oyun tanıtmak, oyuncu çekmek, pr yapmak 10 yıl öncesine kıyasla çok daha kolay. Ikv'nin en buyuk sanssizligi donemindeki pr imkansizliklariydi. Bu önerim aslında doğrudan yönetimi ilgilendiriyor. Bir düşünsünler derim.
-"Lodos kalmayana dek Arz. Arz olmak bir tarz."
smartenes - Eminönü since: ?/Mart/2006
Kullanıcı avatarı
saglam
Demirci Çırağı
Demirci Çırağı
Sunucu: Sancak
Lonca: Hamidiye

Mesaj gönderen saglam »

Seven yazdı: 25 Haz 2017 15:42 1. Alışverişte para limiti artsın.

2. Şikayet sisteminde plussuzlara daha çok şikayet hakkı verilsin.

3. Kasalarımızda ki yer sıkıntısı olacaktır. Bunu düşünerek ekstra kasa açılabilirse iyi olur.

4. Tılsımları şuan bug sistemi ile kullanabiliyoruz. Eğer ki bu sistemi kaldırırlarsa bu tılsımları 2 + 2 olarak kullanacağız. Bende fazla tılsım yok ama tılsımı olanlar için baya bir sorun yaratacaktır.

Sizlerinde eklemek istedikleriniz varsa buyurun en azından genişleme paketi yayınlanmadan belki el atabilirler.
Duvar arkası skill ya da yaratıkların geçebilmesi bence çok kötü bi eksi bu düzeltilmeli
Sahira

Stodig

drNOVALGİN
Kullanıcı avatarı
vokalanestezii
İskele Babası
İskele Babası
Klan: Lodos

Mesaj gönderen vokalanestezii »

MADDE - 1 ==> OYUN İÇİ PAZAR
Her defasında diğer oyunlardan örnek vermek zorunda kalıyoruz ama buna mecburuz.Neredeyse diğer tüm İKV tarzı oyunlarda oyun pazarı olmasına rağmen bizim yakında 5. yaşını dolduracak olan oyunumuzun bir pazarının olmaması ne kadarda acı.!

MADDE - 2 ==> LONCA SAVAŞLARI
Yıllardır beklediğimiz lonca sistemi geldi gelmesine ama istediğimiz gibi gelmedi.Ne loncalar arası bir rekabet var ne de savaş.Oyun 1 Aralıktan önce neyse hala öyle devam ediyor.Sadece karakterlerimizin altında lonca isimlerimiz yazıyor o kadar.Oyunda lonca savaşları yapabileceğimiz bir alanın olması (misal Er Meydanı) ne güzel olurdu.

MADDE - 3 ==> ŞAHESER/NADİDE EŞYA ALIŞVERİŞİ
Çok tuhaftır bir karaktere aynı şaheser/nadide eşya 20-30 hatta 40 defa düşebiliyor ancak ne hikmetse sadece biri işimize yarıyor gerisi çöp.Çöpe atılan o şaheser/nadideler belkide sunucuda yüzlerce insanda yok.

MADDE - 4 ==>MERAN ŞEHRİNE İŞPORTACI
Hepimiz insanız ve zaman bizi iyiden iyiye yaşlandırıyor.Meran şehri kan pençe arası mekik dokumak ömrümüzden ömür çalıyor adeta.
MADDE - 5 ==> ...

-SAVAŞÇI DEPAR YETENEĞİ HATASI
Artık açıklamaktan bıktık düzelsin şu hata.

-BÜYÜCÜ KUTUP RÜZGARI/ZİHİN SALDIRISI
Bu iki yetenekte de mantık hatası var ben adama zihin atıyorum adam hala koşmaya devam ediyor.Kutupta da aynı durum söz konusu.Bir de kutup rüzgarının diğer bir mantık hatası bazen kutup rüzgarı açtığımız halde ölüyoruz.Karakter ölmeden önce kutup rüzgarı açtıysa neden öldü?Açamadıysa neden kutup rüzgarı açıldı? Saçma ;)

-45 SEVİYE GÖRÜNEN KOLYE YÜZÜKLER
Artık düzeltilemeyeceği aşikar ama yinede yazalım belki 33. yüzyılda düzelir.

-OYUNUN ATI EKRAN KARTLARINDA SORUN ÇIKARMASI
Gerçekten söylerken utanıyorum.Türkiye' nin belkide Avrupa' nın en pahalı online oyununu oynuyoruz ama ATI Ekran kartı kullanıyoruz diye ekranımız zaman zaman kapkara oluyor.Verdiğimiz paraya yazık ...!

ALINTIDIR..
Pycelle
ESHOT
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı
Lonca: Kıyamet-i Alamet

Mesaj gönderen ESHOT »

Çarlar arası eşya aktarımına bir çözüm bulunsun.
Kullanıcı avatarı
TOLGARDA
Semiha'nın Gözdesi
Semiha'nın Gözdesi
Sunucu: Kuklacı
İletişim:

Mesaj gönderen TOLGARDA »

4. kademe tılsımlara kesinlikle KARŞIYIM.

Oyunun dengesini bozan tılsım sistemi her şeyi mahvedecektir. Düşünsenize defansif bir savaşçının maksimum hasarı ofansif savaşçıdan daha yüksek olabilecek. Canı zaten bir milyon olmuş. Bu adamı ne büyücü, ne savaşçı kimse öldüremez.

Onun yerine yeni yetenekler getirilip bu yeteneklere tılsım çıkartılırsa daha uygun olur. Üstelik yüzlerce yeni kombinasyon ve seçenek ortaya çıkacaktır.
:zero: :one: :two: :three: :four: :five: :six: :seven: :eight: :nine:
Kullanıcı avatarı
FiratCakiroglu
Meteor Kaşifi
Meteor Kaşifi
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Raiders Of Anatolia
İletişim:

Mesaj gönderen FiratCakiroglu »

TOLGARDA yazdı: 27 Haz 2017 18:24 4. kademe tılsımlara kesinlikle KARŞIYIM.

Oyunun dengesini bozan tılsım sistemi her şeyi mahvedecektir. Düşünsenize defansif bir savaşçının maksimum hasarı ofansif savaşçıdan daha yüksek olabilecek. Canı zaten bir milyon olmuş. Bu adamı ne büyücü, ne savaşçı kimse öldüremez.

Onun yerine yeni yetenekler getirilip bu yeteneklere tılsım çıkartılırsa daha uygun olur. Üstelik yüzlerce yeni kombinasyon ve seçenek ortaya çıkacaktır.
Yetenekler muhakkak ki geliştirilmeli ancak yeni yetenek yeni seviye ile geliyor.Yeni seviye gelecek mi yoksa seviye aynı kalıp yeni itemler , farklı efsunlar mı eklenecek bilemiyoruz.

Tılsımlar oyunda olmalı , renk katıyorlar yeteneklere ancak güçleri biraz değil , epey bir düşürülmeli.Belki bu sebeple itemlere , efsunlara yönelebilir oyuncular.Tılsımlara darbe yapıp efsunları yönetime geçirmek gerekiyor esas olarak.

Şifacı sınıfı hariç hemen hemen diğer sınıflar ve yetenek kombinlerinde item ile takılan görmüyorum hiç.Tılsım + Çemberlitaş itemleri yetiyor insanlara.

Umarım efsun ile ilerleyeceğimiz bir yenilik bizleri bekliyor olur.Yada biz yeniliği bekliyor oluruz :grin:
Göster
Resim
Resim
Resim
Resim
ıTANRIKUTLUGı & ıTENGRİKUTLUGı
Plafect00
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi
Lonca: Gizit

Mesaj gönderen Plafect00 »

Konuyu baştan aşağıya okudum. Herkes bir şeyler önermiş. Küçük pencereden bakıyorsunuz ama olay çok daha büyük dostlar. Gelecek bir güncelleme bu oyuna -eski oyunculardan başka- hiçbir şey kazandıramaz. Yapılması gereken:
smartenes yazdı: 26 Haz 2017 17:22 Aslında oyun şuanki durumunda genişleme paketi getirse dahi yeni oyuncu çekemez, sadece eskiden bir yerlere gelmiş oyuncularını geri döndürebilir. Reklamına, tanıtımına yatırılacak her kuruş boşa gidecektir. Çünkü oyun çok eski. Single player bir oyun olsa retro kapsamında kendini sattırır. Ama mmorpg'lerde durum böyle değil ne yazık ki. Benim tavsiyem oyunu aynı senaryo ve hikaye örgüsüyle güncel bir oyun motoruyla, çağdaş grafiklerle baştan piyasaya sürmeleri, steam'e eklemeleri. Zaten Steam'de greenlight kalktı artık firmalar oyunlarını oylamaya sunmadan 100$ ödeyerek steam'e ekleyebiliyor. Hem bu sayede akçe satışları steam üzerinden daha kolay bir hale gelir. Popüler youtuberlara oyunun reklamını yaptırıp oyuncu çekilir. Adsense ve ekşisözlükte kullanılır. Günümüzde oyun tanıtmak, oyuncu çekmek, pr yapmak 10 yıl öncesine kıyasla çok daha kolay. Ikv'nin en buyuk sanssizligi donemindeki pr imkansizliklariydi. Bu önerim aslında doğrudan yönetimi ilgilendiriyor. Bir düşünsünler derim.
Ancak bunun da bu saatten sonra yapılamayacağından eminim. Bu oyuna aşık olan biri olarak söylüyorum; maalesef güncelleme oyunu sadece sürdürebilir, büyütemez.
ERG

Erg, insanı ele geçirebilen çok tehlikeli bir güçtür. Şimdi görüyorum ki para ondan da betermiş.

Fazıl SARRAFOĞLU
Kullanıcı avatarı
kuklux33
İskele Babası
İskele Babası
Sunucu: Teşkilat

Mesaj gönderen kuklux33 »

7 yıldır soluksuz oynadığım oyun ilk başladığımda görev yapmayı bilmeyip 9 levele kadar slot keserek kasmıştım tüm puanlarımı zeka ya verdiğimi dün gibi hatırlarım plusum yoktu formda tungsten alınır /f Zxyunusxz diye paylaşırdım 10 dakika içinde onlarca kişi pm atardı nerden nereye geldik 4 yıl gibi uzun bi süredir oyun durmuş halde yenilik herkesi mutlu etmiştir ilk haberi aldığım zaman çocuk gibi sevinmiştim. Yöneticilere teşekkürler. İsteklerimden önemli olanları

-En önemlisi: oyunu bilmeyen biri yanıma gelince aaa sen çizgifilm mi oynuyosun diyip dalga geçiyor grafikleri arttırmanız çok önemli
-Savaşçı depar bugu kesinlikle kapatılmalı
-Fark ettiyseniz oyun hidra döneminde patlama yapmıştı çünkü oyuncular öldürülemeyen bi canavar görünce ilgi gösteriyor oyuna yenilikte bu varsa biz eğleneceğiz siz kazanacaksınız
-Gm oyuncularla bütün olsun tıpkı 2012 tarihindeki gibi etkinlik yapıp gitmeleri monotonlaştı
-Diğer bir en gerekli olan güncelleme isteğim de şu oyuna yeni başlayan kişilerin oyunu 1 hafta oynamadan bıraktığını görüyoruz sebebi ise şu herkes holde kurup 49 yapıp 10 görev yaptıktan sonra karekterleriyle her türlü yere gidebiliyorlar ama yeni başlayanlar görev yapmak zorunda ve görev yapacak arkadaş bulmakta çok zorlanıyorlar çünkü herkes holde kasılıyo holde kasılmayı kapatsanız çok güzel olucak ve yeni oyuncularla tanışma fırsatı yakalayacağız

==BENİM İSTEĞİM, GÖRÜŞÜM BUNLARDI UMARIM GERÇEKLEŞİRLER VE GÜZEL BİR ATMOSFER ALTINDA BİZ ''İSTANBUL KIYAMET VAKTİ OYNUYORUZ ULEYYYN'' DİYEBİLİRİZ :) :')
Karakter: legendKUKLUX
Sınıf : Büyücü

Karakter: KuKLuXcCc
Sınıf: Savaşçı

Karakter: Kukluxhealth
Sıınıf: Şifacı
Kullanıcı avatarı
Bittersteel
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu

Mesaj gönderen Bittersteel »

İşporta gibi yerlere eşya satarken işlemi çok yavaş yapıyoruz,bununla ilgili bir çözüm getirilebilir
Garrosh
Krueger
Krank
Akçeşme