Gorgar'dan Bayram Tebriği ve...

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
HIStory
Şarapçı'nın Sırdaşı
Şarapçı'nın Sırdaşı
Sunucu: Eminönü
Klan: Lodos

Re: Gorgar'dan Bayram Tebriği ve...

Mesaj gönderen HIStory »

Ostankino yazdı: 05 Tem 2017 18:46
HIStory yazdı: 26 Haz 2017 17:23
smartenes yazdı: 26 Haz 2017 16:24
HIStory yazdı: 26 Haz 2017 15:55 Hazir guncelleme ile ugrasiliyorken Mac destegi de gelse keske. Kucuk bi tayfadir belki Mac kullanan ama gelmezse sahsen ben oynayamacagim :/
Mac'a sanal diskten windows kurup oynayabilirsin sanırım ama nasıl yapıldığını bilmiyorum
Valla wine ile denedim calismadi. Ama vm ile windows kurmak falan istemiyorum acikcasi. Sevmiyorum da zaten. Hayirlisi diyelim gelirse oynarim :)
Linux Mint 18.1, Wine 1.9.22 ile sorunsuz oynamaktayim
Launcher calistirdigim zaman sunucu listesi gelmiyordu en son. Tekrar bi deneyeyim o zaman.
Kullanıcı avatarı
ReaLMADRID
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Teşkilat

Mesaj gönderen ReaLMADRID »

Toxit yazdı: 06 Tem 2017 11:21
ReaLMADRID yazdı: 06 Tem 2017 01:55 Merhabalar;

Şahsım adıma İKV'nin şu olumsuz hiçbir şey beğenmeyen tayfasını anlamadım. Adam oraya demiş ki:

"Çok yakında sizlere İKV’nin yeni genişleme paketi ile ilgili güzel haberler vermeyi ümit ediyoruz, biraz daha sabır…"

güzel haberler vermeyi umut ediyoruz ne demek sizce? Var birşeyler işte bekleyin göreceksiniz diyor. Adam oyunun "Legendary Developer" tagini taşıyan tek yetkilisi kısacası oyunun tepe yetkilisi. Daha kim açıklama yapsın TTNET CEO su Kaan Aktan mı gelsin desin bölge gelecek diye. Belirli bir tayfa bu adam güncelleme gelecek dediği halde gelmeyecek diyor bunları umursamamak lazım vardır her toplulukta böyle 3-5 tip. Neyse daha bölge içeriği gelmeden bölgeyi kötüleyenler var oyun motoru kavgasına girenler var. Merak etmeyin oyunun üstüne kurulduğu oyun motoru oyunun geliştirilmesini engelleyen bir oyun motoru değil. İlk çıktığı halinden bu zamana kadar üstüne kaç tane bölge inşa edildi gerisi de gelecek. Birçok hata hakkında düzeltmeler yapacaklarını da forumdan ve desteğe atılan ticket dönüşlerinden gördük. Ha zaman konusu ne olur ne biter allah bilir eğer ki bölge yapılmış haldeyse Ar-ge ekibi girer test eder 2-3 aya yayınlanır yok yeni kodlanmaya ve çizilmeye başladıysa da kısa zamanda bitmez 1 senesi vardır ama zaten bunun hakkında yakın zamanda açıklama yapacaklardır.

Merak edenine kısa bir yazı paylaşayım bu işlerin o kadarda basit işler olmadığını göstermek amacıyla çünkü İKV yazılım ekibi öyle yüzlerce kişiden oluşan bir ekip değil ama eldeki ekip bu işinden üstesinden çatır çatır gelecek bir ekip sadece bu işler zaman alıcı işler.

http://omercitak.com/3d-mmorpg-oyun-nasil-yapilir/

kusura bakmayın ama bizde size anlam veremiyoruz bunca yıl üstüne güncelleme gelecek deniyor ve inanıyorsunuz.Oyunda yıllardır süren hatalar varken; oyuncuların dile getirdiği düzeltilmesini istediği onlarca iş varken yıllar sonra acıklama geliyor ve güncelleme gelecek diyor? Üstüne üstlük belirli bir süre yok ortada.Bu işe yeni mi başlamışlar yoksa eskiden beri düşünülüyormu belirtme bile olmuyor.5 yıl bekledik ve belki bi 5 yıl daha bekleyeceğiz kimse bilmiyor.Sizin gibiler de hala adamların arkasında duruyor bu yüzden güncelleme gecikiyor.Ben 3 yıl once konu actım gelin akçe almayın diye akçe alınmazsa adamların dikkatini cekecek mecbur yenilik getirecekler.Ama sen ve senin gibiler karşı cıktı ve akçe alımına devam etti.Bu da bu sürenin bir hayli uzamasına neden oldu ve yine söylüyorum ARTIK BU OYUNU KORUMAKTAN ARKASINDA DURMAKTAN VAZGEÇİN.Böyle yaptıkca güncelleme tarihi gecikmeye devam edecek...

Şimdi teker teker cevap vereyim sana.

1) İnanma meselesine gelirsek evet inanıyoruz 5 yıl içinde kaç kere bir yetkili kalkıp gelip açık bir şekilde arkadaşlar yeni bölge eklentisi çok yakın zamanda duyurulacak diye bir ileti yazdı ? Ben cevap vereyim mi Nerullun arkadaşlar ikv bitmedi kapanmayacak devam edecek söylemleri dışında tek bir tane söylem gündeme alınmadı ve yazılmadı.

2) Hata düzeltmeleri konusunda haklısın. Umarım dediklerinde dururlar ve yeni bölge ile hataları düzelten bir güncelleme de yayınlanır.

3) Belli bir süre verilmemesi çok normal kesin bir tarih verebilmeleri için ellerindeki işin %100 yayınlanmaya hazır bir şekilde bulunması gerekir ki şu durumda bile olsa çat diye yayınlamazlar ilk önce duyuruları yapılır bir miktar oyuncu çekilir reklam yapılır.

4) 5 yıl beklemeyeceğini kendinde iyi biliyorsun. 5 yıl gecikmesinin sebebi bu adamlar değil 5 yıl gecikmesinin tek sebebi kurumsal bir şirket olan Türk Telekomun gelip, geliştiricilere bu oyunu geliştirin yetkisi vermemesidir. Türk Telekom geri plana ittiyse bu kişilerin yapacağı tek birşey yok. Şuan bile kalkıp deseki arkadaşlar güncelleme yayınlamıyoruz iptal ettik çekin fişini oyunun dediklerinde oyun kapanır.

5) Şimdi şu akçe saçmalığına gelelim. Güzel kardeşim bak oyun Türk Telekoma ait yani bir kişinin oyunu değil Türk Telekomun senelik hasılatının binde birini belki ikv oluşturuyordur oluşturmuyordur kısacası bu kadar büyük bir şirket için istersen oyunun tümü akçe almasın denizde ki bir kum tanesinden bir farkı olmaz etkilemez.Sen istersen her gün bir adet 5500 akçe çek veya bütün oyuncular 5500 akçe çeksin veya tek bir kişi bile 1 kuruş dahi yatırmasın. Oyun yazılımcılarının aldığı ücret stabildir değişmez.

6) Beni kişisel olarak tanıyor musun en son ne zaman akçe veyahut plus aldığımı biliyor musun veya oyuna en son ne zaman giriş yaptığımı bile bilmiyorsun ama ben sana söyliyeyim en son oyuna para yatırışım yaklaşık 2-2.5 yıl öncesiydi oyuna da en son 2-3 ay kadar önce girmiştim.

7) Oyunu korumayıp arkasında durmamakta özgürsün ve bu kadar niyetliysen burda ne işin var diye sorarlar adama insana keyif aldırmayacağı bir şeyi zorla yaptırmıyorlar siler geçersin foruma da bakmazsın.

8 ) Umarım bunca laftan sonra güncelleme geldiği zaman oynamazsın.
Kullanıcı avatarı
KraToSs
Meteor Kaşifi
Meteor Kaşifi

Mesaj gönderen KraToSs »

çok yakında denmesi bakalım ne kadar sürecek
Herhangi bir düşünce,konuya,fikiri sindirmeye çalışan,silen, özgürlük sunmayan ikv yönetimi yüzünden pek yorum atasım gelmiyor.
Kullanıcı avatarı
NewKULL
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Mesaj gönderen NewKULL »

Geliyor gönlümün efendisi...
Emekli Forum Denetmeni ve Oyun içi Rehberi B-)

1 Kasım 2007den beri İKV'deyim "KULLGERETTA"...

Bana ulaşmak isterseniz...

facebook.com/DenizCx

twitter.com/CaptainDC

instagram.com/deniz7ceylan

İyi oyunlar Neferler!
VakitGeliyor
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu

Mesaj gönderen VakitGeliyor »

Celikbey yazdı: 07 Tem 2017 17:49 Gargor aspirini vermiş ağrıyı dindirmiş :) son güncellemeden bu kadar zaman geçmesine rağmen çıkıp kem küm edip işi gargaraya getirmiş :) vefalı ikv oyuncuları da bunları halen sırtında taşıyor yüzlerce oyun var zamanınızı ve paranızı bu amaçsız oyuna ve bu amatör yönetime neden feda edersiniz anlamam :)
+1
Kullanıcı avatarı
adimihatirla
Şarapçı'nın Sırdaşı
Şarapçı'nın Sırdaşı
Sunucu: Beyaz Köşk

Mesaj gönderen adimihatirla »

Öncelikle herkese merhaba. Yaklaşık iki hafta evvel güncelleme söylentisi ilk çıktığında hemen forum hesabı açıp, oyunu bilgisayarıma indirmiştim. Yaklaşık 10 günlük oyun deneyimiyle şuanda çok net görüyorum ki; oyun tam anlamıyla bitmiş.! Boş verin, oynamayın kardeşim ya da en azından bu oyuna artık para vermeyin ki siz de mutlu olun, oyunun yapımcıları da mutlu olsun ve bu defter kapansın. Zaten bugün de Beyaz Köşk'te meteor bölgeden (evet gaza gelip plus aldım) biraz veda biraz da isyan mahiyetinde konuşarak oyunu sildim bir daha da gireceğimi zannetmiyorum çok büyük bir değişim olmazsa.

Kendime gelince ben 2008'de on üç yaşındayken ilk defa oyunu indirdim, arada bir çok olaylar yaşadıktan sonra, 2013'de LYS'nin de etkisiyle çarları silip bıraktım. Ondan sonra, ilk defa iki hafta önce başladım oyuna. Belki kızacaksınız ama benim fikrim; bu güncelleme haberlerinin hepsinin yalan olduğu yönünde. Çünkü adamlar bu şekilde de 3 sene boyunca çuvalla para kaldırıp oyunu kapatsa bu ''koyun oyuncu'' kitlesinin GIKI ÇIKMAZ ve bu adamlar bunu sıfır masrafla yapıcak belki bir senede bir sizi kandırmaya devam ederler. Arkadaş bu kadar kötü ve organize olamayan bir oyuncu kitlesi ben CS 1.6'daki halka açık serverlerde bile görmedim. Aslında oyunu bitiren oyuncular, ve bunu her geçen gün kendi elleriyle pekiştirerek devam ettiriyorlar.

Sorunlarıma gelince; birincisi, oyuna yeni başlayan bir insanın bu oyuna devam etmek için kesinlikle ama kesinlikle PLUS paket denen saçmalığı almak zorunda olması. Sizce alır mı? Tabii ki hayır, bu mümkün değil. Eğer plus paket almazsa bölgeye, klana bile yazamıyor adam. Nasıl devam etsin bu adam oyuna?? Kaldı ki yazsan bile yardım eden çıkmıyor genelde.Kısaca oyuna yeni başlayan insan sayısı koskoca bir sıfır(0).
İkincisi şaheserler hakkında. Arkadaş bunların aktarılamıyor olması zaten apayrı bir izansızlık örneğidir hiç girmiyorum bu konuya. İşe bak; adama aynı itemden 10 tane düşüyor ve çöpe gidiyor evet çok mantıklı aynen devam.Ve benim gibiçoğu insan Ç.T denilen bölgeyi görememeiş bile henüz. Evet yanlış duymadınız! Oyunda bir bölüm var ve onu görmek için en az bir tane sağlam arkadaşınız olmalı eveeet mantık akıyor yine.
Daha başka şeyler de sayılabilir ama bu oyunun bu hale gelmesinde temel sebep sensin sayın KOYUN OYUNCU kardeşim. Evet hiç yönetimi suçlama. Her güncellemede üstünü herkeslerden önce dizmeye bakıp oyun hakkında bir gram kafa yormayan senin çok daha fazla suçun var.

Herkese iyi günler. Lütfen karşı teziniz varsa yazın tartışalım. Gerçekten canımı sıktı insanların bu hali ve oyunun geldiği nokta. Foruma girmeye devam ederim ayda bir.
Kullanıcı avatarı
KraToSs
Meteor Kaşifi
Meteor Kaşifi

Mesaj gönderen KraToSs »

adimihatirla yazdı: 10 Tem 2017 01:34 Öncelikle herkese merhaba. Yaklaşık iki hafta evvel güncelleme söylentisi ilk çıktığında hemen forum hesabı açıp, oyunu bilgisayarıma indirmiştim. Yaklaşık 10 günlük oyun deneyimiyle şuanda çok net görüyorum ki; oyun tam anlamıyla bitmiş.! Boş verin, oynamayın kardeşim ya da en azından bu oyuna artık para vermeyin ki siz de mutlu olun, oyunun yapımcıları da mutlu olsun ve bu defter kapansın. Zaten bugün de Beyaz Köşk'te meteor bölgeden (evet gaza gelip plus aldım) biraz veda biraz da isyan mahiyetinde konuşarak oyunu sildim bir daha da gireceğimi zannetmiyorum çok büyük bir değişim olmazsa.

Kendime gelince ben 2008'de on üç yaşındayken ilk defa oyunu indirdim, arada bir çok olaylar yaşadıktan sonra, 2013'de LYS'nin de etkisiyle çarları silip bıraktım. Ondan sonra, ilk defa iki hafta önce başladım oyuna. Belki kızacaksınız ama benim fikrim; bu güncelleme haberlerinin hepsinin yalan olduğu yönünde. Çünkü adamlar bu şekilde de 3 sene boyunca çuvalla para kaldırıp oyunu kapatsa bu ''koyun oyuncu'' kitlesinin GIKI ÇIKMAZ ve bu adamlar bunu sıfır masrafla yapıcak belki bir senede bir sizi kandırmaya devam ederler. Arkadaş bu kadar kötü ve organize olamayan bir oyuncu kitlesi ben CS 1.6'daki halka açık serverlerde bile görmedim. Aslında oyunu bitiren oyuncular, ve bunu her geçen gün kendi elleriyle pekiştirerek devam ettiriyorlar.

Sorunlarıma gelince; birincisi, oyuna yeni başlayan bir insanın bu oyuna devam etmek için kesinlikle ama kesinlikle PLUS paket denen saçmalığı almak zorunda olması. Sizce alır mı? Tabii ki hayır, bu mümkün değil. Eğer plus paket almazsa bölgeye, klana bile yazamıyor adam. Nasıl devam etsin bu adam oyuna?? Kaldı ki yazsan bile yardım eden çıkmıyor genelde.Kısaca oyuna yeni başlayan insan sayısı koskoca bir sıfır(0).
İkincisi şaheserler hakkında. Arkadaş bunların aktarılamıyor olması zaten apayrı bir izansızlık örneğidir hiç girmiyorum bu konuya. İşe bak; adama aynı itemden 10 tane düşüyor ve çöpe gidiyor evet çok mantıklı aynen devam.Ve benim gibiçoğu insan Ç.T denilen bölgeyi görememeiş bile henüz. Evet yanlış duymadınız! Oyunda bir bölüm var ve onu görmek için en az bir tane sağlam arkadaşınız olmalı eveeet mantık akıyor yine.
Daha başka şeyler de sayılabilir ama bu oyunun bu hale gelmesinde temel sebep sensin sayın KOYUN OYUNCU kardeşim. Evet hiç yönetimi suçlama. Her güncellemede üstünü herkeslerden önce dizmeye bakıp oyun hakkında bir gram kafa yormayan senin çok daha fazla suçun var.

Herkese iyi günler. Lütfen karşı teziniz varsa yazın tartışalım. Gerçekten canımı sıktı insanların bu hali ve oyunun geldiği nokta. Foruma girmeye devam ederim ayda bir.
Herhangi bir düşünce,konuya,fikiri sindirmeye çalışan,silen, özgürlük sunmayan ikv yönetimi yüzünden pek yorum atasım gelmiyor.
Kullanıcı avatarı
Ekonomist
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu

Mesaj gönderen Ekonomist »

İstanbul Kıyamet Vakti ne zaman bu kadar kolay oyun olmuş ki sen oyuna döneli 10 gün olmuş item dizememekten , bölgeye girememekten bahsediyorsun.İnsanlar karakterlerini dizmek için yıllarını harcadı öte yandan plus konusuna gelirsek hadi gelin diğer oyunlarla kıyaslıyalım.İlk önce P2W nedir bunu bir idrak etmek gerek.Bir oyunun P2W olması o oyunda o itemi o efsunu yada o materyali almadığınız zaman diğer oyuncularla aranızda uçurum farklar olması demek.Gelin IKV'yi Metin 2'yle,Knight Online ile ,World of Warcraft ile karşılaştralım.Metin 2 de bir karakterin tüm itemlerini mükemmel hale getirmek için ( buraya dikkat edin illegal item alımından bahsetmiyorum oyunun sattığı efsun nesnesinden bahsediyorum) insanlar bir araba parası harcıyor ve harcamadığınız takdirde yıllarca uğraşsanızda oyuna para harcamadan diğer bir oyuncunun elindeki o kılıcı elde edemeyeceksiniz keza Knight Online de bu olay dahada pahalılaşıyor.WoW'a gelecek olursak oyun sizden aylık sabit bir ücret alıyor ödemediğiniz takdirde oyuna giriş sağlayamıyorsunuz.Allah aşkına eğri oturup doğru konuşalım,IKV de bir plus birde hayvan alıyorsunuz aldığınız hayvanda süre sınırı bile yok ,ha birde belki Çt şans arttırıcı alıyorsunuz o kadar,onuda geçtim IKV'nin kaçıncı senesi olmuş oyuncularda o kadar çok para var ki oyun içi akçe alımından bahsetmek bile istemiyorum , oyuncuların çoğu reel para harcamıyor bile akçeye.Uzun lafın kısası IKV kesinlikle P2W değildir çünkü oyuna para harcamadığınız dairde bu belli bir zaman zarfında olsa da diğer oyunculara bir şekilde yetişebiliyorsunuz ve son olarak IKV'yi diğer çoğu MMORPG oyunlarından ayıran en büyük özellik sizin karakteriniz başka bir karakterden item olarak,tılsım olarak eksik olsada yada herhangi bir şekilde daha düşük olsa bile sizin el beceriniz,klavyeyi nasıl kullandığınız yani daha doğrusu kişisel beceriniz ile rakibinizi yenebiliyorsunuz.Siz kendinize bunu itiraf edemesinizde IKV'yi senelece güncelleme gelmemesine rağmen oynamanızın sebebi bundandır :)
smartenes
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Klan: Arzın Çocukları

Mesaj gönderen smartenes »

Ekonomist yazdı: 10 Tem 2017 10:08 IKV de bir plus birde hayvan alıyorsunuz aldığınız hayvanda süre sınırı bile yok ,ha birde belki Çt şans arttırıcı alıyorsunuz
Resim

Resim
-"Lodos kalmayana dek Arz. Arz olmak bir tarz."
smartenes - Eminönü since: ?/Mart/2006
Kullanıcı avatarı
Ekonomist
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu

Mesaj gönderen Ekonomist »

Oo nasıl unuturum onları binlerce lira harcıyorsun galiba o resimdekilere.Dürüst olun,diğer MMORPG'lere nazaran IKV ye harcadığınız para yüzde biri bile olamaz,oturun şükredin oynadığınız oyuna sahip çıkın , ki çıkıyorsunuzda boşu buşuna mızmızlanmayın. :)