The Witcher'da şifacının ses efektini buldum

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Plafect00
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi
Sunucu: Eminönü
Lonca: Gizit

Re: The Witcher'da şifacının ses efektini buldum

Mesaj gönderen Plafect00 »

6:30’dan sonra İKV’nin “Kayıp” müziğinin başını duyabilirsiniz.

ERG

Erg, insanı ele geçirebilen çok tehlikeli bir güçtür. Şimdi görüyorum ki para ondan da betermiş.

Fazıl SARRAFOĞLU
Kullanıcı avatarı
ERSEN
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Klan: Lodos

Mesaj gönderen ERSEN »

jerrymaquire yazdı: 23 May 2018 22:27 Merhaba

The Originals dizisini izleyen varsa bilir. Orada ortaya vampirler çıktığı zaman Ofansif sesi çıkıyordu. :relaxed:
The Originals’ı izlemedim ama Vampire Daires’ın devamı galiba o da. Ben de Vampire Diares’ta görmüştüm. Hatta yazmak için girdim. Vampirler hızlı hareket edip ışınlanır gibi olunca ofans sesi çıkıyor :)
ByERseN MBLGL

ByERseNN xMBLGLx
Kullanıcı avatarı
mstfmrt
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi

Mesaj gönderen mstfmrt »

burası ikv ifşa timi mi :')

bence bunların olması gayet doğal, örneğin şimdi sen bi ses efekti yaptıracaksın, bunu serbest çalışan bir sanatçıya yaptırsan 10x para ödeyeceksin ama birisi daha önceden bunu herkesin satın alabilmesi için x fiyata internete koymuş. mantık çerçevesinde x fiyata olanı alırsın ve lisansı da sende olur paşalar gibi istediğin her platformda kullanırsın.

ayrıca bu adamlar müzisyen değil, oyun geliştiricisi, bunu da unutmamak lazım. parayı verip yaptırmış veya parayı verip internetten satın almış ben bu ikisi arasında pek bir fark göremiyorum.
Kullanıcı avatarı
iktop12
Cin Avcısı
Cin Avcısı
Sunucu: Tılsım

Mesaj gönderen iktop12 »

ikv karaköy güncellemesinde eklenen seslerde /selam sevin gül gibi ses efekleride kader mühürlerinden almışlar
Kullanıcı avatarı
benibanladilar
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Mesaj gönderen benibanladilar »

Nerull yazdı: 23 May 2017 16:03
resp0nse yazdı: 22 May 2017 21:06 The witcher kalkıcak araştırcak ikv yi bulcak bide ses efektini bulup kullanacak.Güldürmeyin ya bizimkiler almıştır :) ya da denildiği gibi ortak lisans sorunu olmayan kütüphaneden kullanılmıştır.

Nerull bu konuya nokta koyabilcek biri bence.
Videodaki ses efekti ile Şifacı yetenek sesi aynı değil sadece andırıyor. Kaldı ki fısıldama seslerinin birbirine benzemesi kadar normal birşey yok. Bu da meraklısına Google araması

Günümüzde oyun ve sinema sektöründe ses efektleri lisanslı kütüphanelerden temin edilebiliyor veya foley studio'larında özel kayıt teknikleri ile sıfırdan yaratılabiliyor.
Resim
Nerull
Legendary Developer
İletişim:

Mesaj gönderen Nerull »

iktop12 yazdı: 25 May 2018 22:40 ikv karaköy güncellemesinde eklenen seslerde /selam sevin gül gibi ses efekleride kader mühürlerinden almışlar
Zeki Atlı ve Ayşegül Bingöl, Kader Mühürleri'nde de seslendirme yaptılar. Karaköy tanıtımında stüdyoya girilmişti, bazı kayıtlar oradan. Öncesinde İKV: Çemberlitaş tanıtım fragmanında da onları duymuştuk:
Kullanıcı avatarı
mstfmrt
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi

Mesaj gönderen mstfmrt »

nerull reisin mesajına bile kimse cevap yazmamış forum harbiden ölmüşş pü pü
Kullanıcı avatarı
ClaireRedfield
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı

Mesaj gönderen ClaireRedfield »

mstfmrt yazdı: 28 May 2018 21:25 nerull reisin mesajına bile kimse cevap yazmamış forum harbiden ölmüşş pü pü
Nerull reis artık emekliye ayrılmalı. İkevenin fareleri, kaderin mührü derken çok yoruldu çok. Artık hayatını yaşamak onunda hakkı.