Oyun Motoru Hakkında

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
TOLGARDA
Semiha'nın Gözdesi
Semiha'nın Gözdesi
Sunucu: Kuklacı
İletişim:

Oyun Motoru Hakkında

Mesaj gönderen TOLGARDA »

Forum üzerinde kullanıcıların oyun motorunu bahane ederek güncelleme gelemez gibi şeyler yazdıklarını görüyorum. Oyun motoru sadece grafikler açısından önemli değil mi?

Bu durumda yeni gelen bölge günümüzdeki oyunlar gibi grafiklere değil şuan ki ikv ile aynı grafiklere sahip olacaktır.

Benim sorum şu
Bu kadar insan bu oyunu severek oynuyor ve güncelleme istiyorken grafiklerin değişmemesi onlar için "iyi o zaman boşver, gelmesin" gibi bir düşünceye sürükler mi sizce?
En azından bunu okuyanlar bu konu hakkında yorum yapabilir mi?

Resim

Bu durum kimi etkiler?
Gün boyu bilgisayar başından kalkmayan ve yeni oyunlarla kafayı bozan potansiyel oyuncular oyunu sevmeyecek ve bu yüzden başlamayacaktır ama bu hepsi anlamına da gelmiyor zaten. Oyunumuzun müziği ve hikayesi bile bunu telafi edebilir. Bir de İstanbul'da geçmesi en büyük artısı.
:zero: :one: :two: :three: :four: :five: :six: :seven: :eight: :nine:
smartenes
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Eminönü
Klan: Arzın Çocukları

Re: Oyun Motoru Hakkında

Mesaj gönderen smartenes »

TOLGARDA yazdı: 10 May 2017 19:49 Forum üzerinde kullanıcıların oyun motorunu bahane ederek güncelleme gelemez gibi şeyler yazdıklarını görüyorum. Oyun motoru sadece grafikler açısından önemli değil mi?
Değil, her açıdan önemli. En basitinden kasma sorunu. Karakterlerin bazen 1 adım ileri ya da geri ışınlanması vb. Aklına ne geliyorsa işte engine'le alakalı
-"Lodos kalmayana dek Arz. Arz olmak bir tarz."
smartenes - Eminönü since: ?/Mart/2006
Kullanıcı avatarı
IIASiLKANII
Demirci Çırağı
Demirci Çırağı
Sunucu: Beyaz Köşk
Klan: Lodos

Mesaj gönderen IIASiLKANII »

Acik ve net soyluyorum,grafik hersey degildir ve sirf su oyunun hikaye kurgusu,samimi ortami ve muzikleri icin gelen her bolgede yine oynarim ve bu dusuncede tonla adam biliyorum ;) Grafigi saglam bir suru oyun var,kac senedir neden bu insanlar hàlà bu oyunu oynuyor,var iste bir sebebi :slightly_smiling_face:
Ey Türk,
Titre ve Kendine Dön!
Üstte mavi gök çökmedikçe,
Altta yağız yer delinmedikçe,
Kim bozabilir senin ilini ve töreni!..
Bilge Kağan
Beyazköşk ASİLKAN/ASİLBEY/ECEL
Eminönü VOLUNTARY
Bayterapi96
Cin Avcısı
Cin Avcısı

Mesaj gönderen Bayterapi96 »

Valla bu oyunun grafiğinin her zaman böyle eski kalmasını isterim tadı mı kalır bu zamana uyarlasalar grafiği biz bu oyunu böyle sevdik be kardeşim . :)
Kullanıcı avatarı
SalurBeyi
Labirent Rehberi
Labirent Rehberi
Sunucu: Teşkilat
Lonca: Dostlar Kıraathanesi

Mesaj gönderen SalurBeyi »

Grafik saçmalığını günde 8-12 saat oyun oynayan, üstüne bir de 3 saat oyun yayını izleyen çocuklar ortaya attı.
"Bir oyunun grafikleri kötü ise kötüdür. Hikayesinin ve müziklerinin bir önemi yok." Düşünceleri bu.
İKV sadece bir şekilde oyuncu kazanabilir. Mevcut oyuncuların arkadaşlarını davet etmesi ile.
O da şuan zor. Çünkü İKV mevcut oyuncuları kaybetmekle meşgul.

Eğer yönetimin güncelleme getirmeme sebebi, yeni gelecek olan bölgenin grafik anlamında çağın gerisinde kalması ise biz İKV oyuncuları için hiç önemli değildir.
ölüm tatlı bir hayal oldu artık
Kullanıcı avatarı
TOLGARDA
Semiha'nın Gözdesi
Semiha'nın Gözdesi
İletişim:

SalurBeyi yazdı: 10 May 2017 20:37 Grafik saçmalığını günde 8-12 saat oyun oynayan, üstüne bir de 3 saat oyun yayını izleyen çocuklar ortaya attı.
"Bir oyunun grafikleri kötü ise kötüdür. Hikayesinin ve müziklerinin bir önemi yok." .
Belirtmek istediğim tam olarak buydu
Kullanıcı avatarı
Ostankino
Cin Avcısı
Cin Avcısı
Sunucu: Teşkilat
Lonca: Ittihat Ve Terakki
İletişim:

Mesaj gönderen Ostankino »

Oyun motoru sadece grafikler için önemli değildir. Oyun motorları bir oyunda olması gereken dinamikleri, sistemleri, animasyonları vs. Birçok bileşeni içerisinde barındıran yazılımlardır.

Oyun mevcut motorda güncellenirmi güncellenemezmi bilemem. Ancak motor güncellenebilir
Senior Software Engineer
Kullanıcı avatarı
LEPRECHAUN
Dış Şehir Gezgini
Dış Şehir Gezgini
Sunucu: Tılsım
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Deva

Mesaj gönderen LEPRECHAUN »

Ostankino yazdı: 11 May 2017 11:36 Oyun motoru sadece grafikler için önemli değildir. Oyun motorları bir oyunda olması gereken dinamikleri, sistemleri, animasyonları vs. Birçok bileşeni içerisinde barındıran yazılımlardır.

Oyun mevcut motorda güncellenirmi güncellenemezmi bilemem. Ancak motor güncellenebilir
Motor ayni sekilde guncellenebilir lakin cok masrafli ve zor olacağını düşünüyorum ki bu en bastan yazmakla eş deger nerdeyse.
Resim

LEPRECHAUN
Esadullah
Kara Cin Düşmanı
Kara Cin Düşmanı
Sunucu: Eminönü

Mesaj gönderen Esadullah »

Ostankino yazdı: 11 May 2017 11:36 Oyun motoru sadece grafikler için önemli değildir. Oyun motorları bir oyunda olması gereken dinamikleri, sistemleri, animasyonları vs. Birçok bileşeni içerisinde barındıran yazılımlardır.

+1
İKV dünyasında, sadece Eminönü Sunucusu'nda; EsedullahŞifa(59), EsedullahBüyü(59) ve esedullahAli(59) isimli karakterlerim bulunmaktadır. Çakma karakterin verdiği/vereceği huzursuzluklardan mesul değilim.
ÖZGÜR FİLİSTİN :flag_ps: :flag_tr:
Kullanıcı avatarı
TOLGARDA
Semiha'nın Gözdesi
Semiha'nın Gözdesi
İletişim:

LEPRECHAUN yazdı: 11 May 2017 11:44

Motor ayni sekilde guncellenebilir lakin cok masrafli ve zor olacağını düşünüyorum ki bu en bastan yazmakla eş deger nerdeyse.
Bu durumda ben de aynı fikirdeyim