O OYUN ARTIK STEAM'DE

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
xPrince
Dış Şehir Gezgini
Dış Şehir Gezgini
Sunucu: Teşkilat
Klan: Lodos

O OYUN ARTIK STEAM'DE

Mesaj gönderen xPrince »

Önceden çok bahsettim şu oyunu steam'e koyun diye. gerekirse greenlight ile oylama yaparız bütün forum sorun olmaz dedim. iyi olur güzel olur dedim ama yönetimden ciddiye alan olmadı.

Metin2 var ya hepimizin bildiği o dandik oyun.. steam'e gelmiş. yarın türkiye'den oynanabilir olacak :') ben liseye giderken bütün çevrem ya knight oynardı ya metin2. ben tek başıma ikv oynardım. şimdi de hem knight hem metin2 steam'e konuldu. bizim oyun neden konulmasın ? cidden şu fikri ciddiye alın da uğraşın koymak için. millet sevgilisinin mesaj atmasını beklemedi ikv'den yenilik beklediği kadar. Mevlüt Dinç geçen dedi artık çok zor bu oyun motoruyla oyunun gelişmesi diye ve insanlar da o kadar yenilik beklemiyor ama oyunun varlığını sürdürmesi de bişey.

Tamam oyun güncellemeyi haketmiyo olsa bile steam mevzusunu hakediyor. yapacağınız şey basit. artık ölmüş sunucuları kapatıp, oyunu steam'e koyup, steam için yeni bi sunucu açmanız lazım. hem sunucu sorununu gidermiş olursunuz hem de steam yeniliği oyuna can getirir.
Steam

Erciyes Üniversitesi Japon dili ve Edebiyatı.
Kullanıcı avatarı
SalurBeyi
Labirent Rehberi
Labirent Rehberi
Lonca: Dostlar Kıraathanesi

Re: O OYUN ARTIK STEAM'DE

Mesaj gönderen SalurBeyi »

Steam'de olsa da olur, olmasa da olur. Oyuna hareketlilik getireceğini zannetmiyorum.

Rush yaparken uğraştığımız insanlarla bölge girdiğimi düşünmek bile ızdırap çektiriyor bana. :grinning:
Sohbette bize cyka diyen oyuncular görmek istemiyorum ben. ;) ;)
ölüm tatlı bir hayal oldu artık
Kullanıcı avatarı
xPrince
Dış Şehir Gezgini
Dış Şehir Gezgini

Mesaj gönderen xPrince »

SalurBeyi yazdı: 07 May 2017 20:05 Steam'de olsa da olur, olmasa da olur. Oyuna hareketlilik getireceğini zannetmiyorum.

Rush yaparken uğraştığımız insanlarla bölge girdiğimi düşünmek bile ızdırap çektiriyor bana. :grinning:
Sohbette bize cyka diyen oyuncular görmek istemiyorum ben. ;) ;)
Sen olayı çok yanlış anlamışsın ya.
Steam

Kullanıcı avatarı
SalurBeyi
Labirent Rehberi
Labirent Rehberi

xPrince yazdı: 07 May 2017 20:11 Sen olayı çok yanlış anlamışsın ya.
Demek istediğin şeyi anladım hocam. Ama Steam'in İKV'ye bir katkısı olacağını düşünmüyorum ben.
Kullanıcı avatarı
MoNeSa
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı

Mesaj gönderen MoNeSa »

Mantıklı lakin olumlu cvp alacağınızı düşünmüyorum
Oyuncuların görüşleri dikkate alınmıyor
Kullanıcı avatarı
Retaliation
Cin Sigorta Üyesi
Cin Sigorta Üyesi
Sunucu: Eminönü

Mesaj gönderen Retaliation »

İKV steam'e yakışmaz. Hem konulsa dahi bence tutmaz. Oyuna eğer canlılık gerekiyorsa açıklamam olsun kafi. ;)
Resim
smartenes
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Eminönü
Klan: Arzın Çocukları

Mesaj gönderen smartenes »

Sıfırdan başlayacaksa oyun Steam'de gayet güzel olurdu
-"Lodos kalmayana dek Arz. Arz olmak bir tarz."
smartenes - Eminönü since: ?/Mart/2006
Kullanıcı avatarı
xPrince
Dış Şehir Gezgini
Dış Şehir Gezgini

Mesaj gönderen xPrince »

smartenes yazdı: 08 May 2017 12:28 Sıfırdan başlayacaksa oyun Steam'de gayet güzel olurdu
Dediğim gibi steam'e özel yeni bi sunucu açmak lazım. şuan metin2'de de öyle oldu. hatta metin2'ye girerken kullanıcı adı şifre falan istemicekmiş, steam bilgileriyle giriş yapılacakmış sadece.

Zamanında bu oyun mynet'ten ayrılınca hesap taşımakla bi ton uğraşmadı mı millet ? yok ttnet yok sobee yok telefon numarası gibi. zamanında şu metin2'nin yaptığını yapsaydınız herkesin kafası rahat olurdu.
Steam

Kullanıcı avatarı
Rescuer
Mebrure'nin Adamı
Mebrure'nin Adamı

Mesaj gönderen Rescuer »

Yalnız son zamanlarda bahsi geçen oyunun yayıncı firması, oyunun yapımcı firması üzerine kabus gibi çökmüş durumda. Sürekli görüşmeler, anlaşmalar ve bunlara bağlı iyileştirmeler, geliştirmeler yapmak için çabalıyorlar. Oyunu eski haliyle Steam'e koymadılar, bir yeniden canlandırma projesi var. Forum sitelerindeki konuları şimdiden başlayarak biraz geçmişe doğru okursanız göreceksiniz zaten.
İKV'nin de öncelikle öyle bir hareketliliğe ihtiyacı var, daha sonra Steam tartışılabilir. :slightly_smiling_face:
Resim
Bitmez görünen mücadelede bir adım daha ilerlemek için...
Tılmesa
Kullanıcı avatarı
SalurBeyi
Labirent Rehberi
Labirent Rehberi

Gameforge zaten grafikleri yeniden yapıp Metin2'yi tekrar yayınlayacağını açıklamıştı. Tüm PVP serverlerın kapatılacağını ve yeni bir hile koruma sistemi geleceğini söylemişti.
Grafik iyileşmesi, yeni hile koruma sistemi ve fazlası. Türk Telekom ve Sobee, Gamerforge'u örnek alsın önce. Sonra bu konuyu konuşmaya devam edebiliriz. Çok çok uzak bir şey Steam'e taşınma.