Arzlara kulak verin

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Bayterapi96
Cin Avcısı
Cin Avcısı

Re: Arzlara kulak verin

Mesaj gönderen Bayterapi96 »

Zaten olay adam olmayanlarda kardeşim. Onlar sıkıntı görevi olanlara saygım sonsuz o saydı bana hiç bir zaman rastlamamıştır mesela her zaman dikkat ettim böyle şeylere .
Kullanıcı avatarı
DuMaNisTT
Dış Şehir Gezgini
Dış Şehir Gezgini
Sunucu: Beyaz Köşk
Lonca: Talebe-i Tevarih

Mesaj gönderen DuMaNisTT »

SeRRuh yazdı: 06 May 2017 22:19
DuMaNisTT yazdı: 06 May 2017 20:32 Bahsedilen durum sadece Arzlar için geçerli değildir. Lodos sayısı Meran sunucusunda azken aynı sorunu yaşamıştım. Lakin sonuçta klan savaşı var ve öldürülünce pek itiraz ettiğim olmamıştır. Tek karşısında olduğum durum 40 seviye altındaki karakterlerin öldürülmesi
Bu duruma yaşanmışlıklarımdan bir kaç örnek vererek açıklık getireyim. Umarım fikrini değiştirebilirim. Empati kurarsan daha iyi anlayacağını düşünüyorum.
Meteorda savaşıyorsun, 1 büyücü ile karşılaşıyorsun sen savaşçısın. Büyücüyü tam keseceksin, düşük lvl savaşçı sana durdurma atıyor. Onun attığı durdurmadan ne olacak deme düşer bayılırım. :grin: Yine yaşadığım bir durumdur; karşılaştığın savaşçı ile cenk ediyorsun 3-5 enerji ile hayatta kalıyorsun fakat 40 lvl aşağısı dediğin savaşçı fırsat kolluyor ve tek hareketi ile öldürüyor seni..
Farklı bir çok örnek verebilirim hepsi de bizzat yaşadığım olaylardır. Bu konudaki prensibim ise eğer 15 klan parasından fazla kastıysa yani gözle görülebilir tek çizgi yeşil rütbe ve üzerine sahip ise fırsat buldukça lvl bakmadan kesiyorum. Savaş olmayan alanda denk geldiğimde eğer görev vs. yazmadıysa yine rütbesine göre kesiyorum veya müsaade ediyorum. Tabi savaş olmayan alanlarda geçerli oluyor.(Kurt Mağara, Çeteci Mağarası, Bab-ı Ali)
Bir aralar 39 lvl karakterlere Urban-Alman item dizen arkadaşlar vardı yanılmıyorsam sen de o akıma katılanlar arasındaydın. O arkadaşlar enerjisi az olan büyücüleri kesmeyi fırsat kolluyorlardı :) Yanlışım varsa düzeltsinler.
Sevgiler.
Haklısın :D Bu açıdan bakıldığında doğru
Kullanıcı avatarı
Retaliation
Cin Sigorta Üyesi
Cin Sigorta Üyesi
Sunucu: Eminönü

Mesaj gönderen Retaliation »

SalurBeyi yazdı: 06 May 2017 22:43 Arzlar lodosları keser. Lodoslar da arzları. Sen neden beni kestin diye bir soru soramazsınız. Oyunun kuralı bu çünkü. Klan savaşı...

Görevim var kardeş kesme dersin, adam kesmez. Adamlıktır, anlayışlıdır.
Görevim var kardeş kesme dersin, adam keser. Dediğim gibi oyunun kuralı.

Ama 5. seviye iken dalga geçer gibi yumruk ile defalarca kesen insanlar... İşte o insanlar, ''Küfrü neden yasakladın Allah'ım?'' sorusunu sormaya sebep olan insanlardır.
Şimdi bu iletiyi okurken aklıma geldi. Arada bir oyunda yeni karakter açar, öyle takılırım. Bir gün 20 seviyede görev amaçlı Lodos Klanına girmiştim. Bir Arz arkadaş gelip kesmişti. Görevimin olduğunu söylemiştim ama karşımdaki kişi "1 seviye Lodos dahi olsa keserim." demişti. Başta biraz sinirlendim sonra sendeledim. Düşündüm ve dedim ki "1. seviyede klana mı giriliyor?" Bu da böyle bir anımdır.
Resim