Takan olmayacak biliyorum ama fikir

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
saglam
Demirci Çırağı
Demirci Çırağı
Sunucu: Sancak
Lonca: Hamidiye

Takan olmayacak biliyorum ama fikir

Mesaj gönderen saglam »

Öncelikle kandilinizi ve ulusal egemenlik ve çocuk bayramınızı kutlarım.Fikrime gelecek olursak; eskiden savaşçılar sakınma yeteneğini tüm gruba açıyordu hatırlarsanız.Bugün migratta evocatiler aklıma bu fikri getirdi onlar da aynı şeyi yapıyorlar malum.O özellik yeniden getirilirse çok güzel olur.Bu fikri beyan etmemin nedeni ise tankların çemberlitaş dışındaki grup bölgelerine alınmaması.Alınsa bile hayrına alınmış oluyor ve işlevsiz oluyor.En azından bu yetenek gelirse tank savaşçı da güzide hale gelir diye düşünüyorum malum eşya dizmeye Kenan ve Junondan başlamaları lazım.üretmeye kalksalar zulüm oluyor.Neyse çok uzattım :D oyunla ilgilendikleri yok zaten
İyi Forumlar...
Sahira

Stodig

drNOVALGİN
asgsdga
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Meran
Klan: Arzın Çocukları

Re: Takan olmayacak biliyorum ama fikir

Mesaj gönderen asgsdga »

bence kitleyelim adam söylemiş bitirmiş :D
Kullanıcı avatarı
Retaliation
Cin Sigorta Üyesi
Cin Sigorta Üyesi
Sunucu: Eminönü

Mesaj gönderen Retaliation »

Son cümleyle düşünceni sildin attın hocam. :)
Resim
Mrreotai
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı

Mesaj gönderen Mrreotai »

Bu düşünce güzel hem savaşçinin işlevsel yayginliğini arttirir hem de kirilgan olan buyucu sinifina zirh bakimindan islevsellik katacaktir; kanaatimce defans 2 3 gibi gereksiz ve oyun içi dengesizliklere sebep olan bir tilsim yerine,savascinin sahip olduğu zirh degerini % 5 10 20 değerinde takim arkadaşlarina da uygulamasina yarayan bir tilsim oyuna eklenebilir.
Kullanıcı avatarı
saglam
Demirci Çırağı
Demirci Çırağı

Mesaj gönderen saglam »

Mrreotai yazdı: 24 Nis 2017 00:08 Bu düşünce güzel hem savaşçinin işlevsel yayginliğini arttirir hem de kirilgan olan buyucu sinifina zirh bakimindan islevsellik katacaktir; kanaatimce defans 2 3 gibi gereksiz ve oyun içi dengesizliklere sebep olan bir tilsim yerine,savascinin sahip olduğu zirh degerini % 5 10 20 değerinde takim arkadaşlarina da uygulamasina yarayan bir tilsim oyuna eklenebilir.
Aynen öyle üstad oyunu katletti o tılsım zaten.Defansif dövüşme adı üstünde ama hasarını arttırıyo ne anladım bu işten
Sahira

Stodig

drNOVALGİN
Kullanıcı avatarı
saglam
Demirci Çırağı
Demirci Çırağı

Mesaj gönderen saglam »

Retaliation yazdı: 23 Nis 2017 22:05 Son cümleyle düşünceni sildin attın hocam. :)
Ahahaha öyle oldu valla :D.Ama ne yapayım ya cidden efkarlanıyorum gül gibi oyuna yazık oldu.Kader mühürlerini yapacaklarına azıcık şu oyuna emek verselerdi bu oyun ihya olmuştu.Gözüm döndü ya biz Burada sürünüyoruz güncelleme diye -ya oyunun hikayesi beni benden alıyo zaten- adamlar öyle grafik yapmışlar ki diğer oyuna. Çıldırıyorum ya hikaye örgüsü devam etse falan ne güzel olurdu şu oyunun
Sahira

Stodig

drNOVALGİN
Kullanıcı avatarı
Parlementxx
Bab-ı Ali Muhafızı
Bab-ı Ali Muhafızı
Sunucu: Eminönü
Klan: Arzın Çocukları

Mesaj gönderen Parlementxx »

Simdiki adiyla Sakınma çocuklugumdaki adiyla beyaz kalkan o yetenegin aktif olmasi Tank savascilari bitirir dostum Defans 2 3 gibi tilsimlar oyunun butun maximum hasar itemleri çöpe çikar ve Hidra Nefesi paha bicilemez olur
Buyuculer artik kolay kolay savasciya olmez ayni sekil savascilarda buyuculere bu durumdan en çok faydalanansa sifacilar olur ibni aramit set + element direnci + sakinma kalkani + ruh kalkani ve sifaci olumsuz
Oyundaki wsler tekrardan canlanir

Yani takmayan utansin bro sen guzel bir fikir sunmussun
Resim
Mrreotai
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı

Mesaj gönderen Mrreotai »

Parlementxx yazdı: 24 Nis 2017 08:44 Simdiki adiyla Sakınma çocuklugumdaki adiyla beyaz kalkan o yetenegin aktif olmasi Tank savascilari bitirir dostum Defans 2 3 gibi tilsimlar oyunun butun maximum hasar itemleri çöpe çikar ve Hidra Nefesi paha bicilemez olur
Buyuculer artik kolay kolay savasciya olmez ayni sekil savascilarda buyuculere bu durumdan en çok faydalanansa sifacilar olur ibni aramit set + element direnci + sakinma kalkani + ruh kalkani ve sifaci olumsuz

Zaten savaşçıların maksinum hasar tekelliğinden kurtulmasi lazim.Önceleri maksimum hasar savascinin pvplerinde sadece buyucuye karsi kullaniliyordu bu da bugunun sartlariyla bakildiginda ne kadar adaletsiz bir yapiya donustugunu gorebiliriz tek yiyen tek atan doldu ortalik.Bunun yerine eski usul cesitlilik getirilirse artik insanlar birbirinden item gizleyebilir rakibin ne giydigini bilmezsek drencimizi ayarlamakta sikinti yasariz zaten wsnin guzelligi burada,eskiden karisik element set dizerdik ki biri cikip drenci fullediginde diger elementlerimizin hasarindan yararlanalim diye dusunurduk.

Sifacilara karsi olan element drencinin sagladigi olumsuz ustunluge de savascilarin ana itemlerine ek olarak olusturulabilecek "gercek hasar(drenclere takilmaksizin verilen hasar) kavraniyla dengeleme gelebilir,tabiki bu gercek hasari ana item degilde ana itemlere ek bir yardimci item seklinde sadece olumsuzluklari ortadan kaldiracak dengede yapmak gerekir yoksa ortalik bu seferde gercek hasarci savascilar dolar.
Kisaca ozetlemek gerekirse oyunlarda Dengeleme sistemi çok önemlidir ve çoğu oyunda bunu yapan ayri bir ekip vardir.ikv de yillarca dengelemeden uzak bir oyun yapisi olmasinin sebebi de kanaatimce dengelemeye dair bir ekibin varolmamasidir.Umarim ilerleyen zamanlarda gelecek eklerde(gelirse) ufak dengeleme cümleleri yerine ekosistemi tamamen değistirecek adil bir dengeleme sistemi karsimiza cikar aksi halde bunu iyi planlayamayan ekip oyunun tekellesmesine sebep olacaktir.
Kullanıcı avatarı
TOLGARDA
Semiha'nın Gözdesi
Semiha'nın Gözdesi
Sunucu: Kuklacı
İletişim:

Mesaj gönderen TOLGARDA »

Savaşçının grup bölgelerinde daha aktif olmasını sağlayabilir.
:zero: :one: :two: :three: :four: :five: :six: :seven: :eight: :nine:
Kullanıcı avatarı
saglam
Demirci Çırağı
Demirci Çırağı

Mesaj gönderen saglam »

Parlementxx yazdı: 24 Nis 2017 08:44 Simdiki adiyla Sakınma çocuklugumdaki adiyla beyaz kalkan o yetenegin aktif olmasi Tank savascilari bitirir dostum Defans 2 3 gibi tilsimlar oyunun butun maximum hasar itemleri çöpe çikar ve Hidra Nefesi paha bicilemez olur

Doğru söylüyorsun max hasar kadar oyunu katleden bi kavram yok.büyücüler defansif 23 olan adama direk yatiyolar.mesela ben fizik buz kullanıyorum haliyle kons var yani dk yok adam zaten gavur gibi zırhlı alıyo eline urban parlak çifteyi 35-35 vuruyo kaçabilene aşk olsun.zırh kırma diye olay da yok met kritik gelirse hadi diyelim met 2 3 var o bile %35 azaltıyodu sanırım ben de o kadar sağlam değilim % 25 olan var zaten dalmaya kalksam alıyo balyozu 80 can vuruyo zaten falan filan
Sahira

Stodig

drNOVALGİN