İstanbul Kıyamet Vakti - Hikaye Özet Konusu

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
Sora
Kobra Takipçisi
Kobra Takipçisi
Sunucu: Beyaz Köşk

Re: İstanbul Kıyamet Vakti - Hikaye Özet Konusu

Mesaj gönderen Sora »

Hepinize ilgisi için çok teşekkür ederim. Yazdıklarınızla çok mutlu ettiniz. ^-^
Konularım

Ne Diyor Bu Domuz? - İnceleme

Oyun Görevleri ve Hikaye Özeti (1'den 49'a) - İKV

Yarın ufuk, grimsi pembe olur belki... Pembemsi griden iyidir her şekilde.
Kullanıcı avatarı
Parlementxx
Bab-ı Ali Muhafızı
Bab-ı Ali Muhafızı
Sunucu: Eminönü
Klan: Arzın Çocukları

Mesaj gönderen Parlementxx »

Güzel bir çalışma kardaşim kitabini yaz yok sattiralim
Resim
Kullanıcı avatarı
Sora
Kobra Takipçisi
Kobra Takipçisi

Mesaj gönderen Sora »

Hepinize çok teşekkürler. :)
Konularım

Bayterapi96
Cin Avcısı
Cin Avcısı

Mesaj gönderen Bayterapi96 »

Teşekkür ettiğime baya oldu ama bir türlü okumak nasip olmadı :D
Kullanıcı avatarı
Rescuer
Mebrure'nin Adamı
Mebrure'nin Adamı
Klan: Lodos

Mesaj gönderen Rescuer »

Emeğine sağlık, gerçekten çok güzel toparlamışsın. Hikaye ve tarihçe kısımlarını okumadan oyuna başlamış, görev metinlerini takip etmeden oyuna devam eden pek çok arkadaşımız var. Özellikle onlar için çok faydalı olacağını düşünüyorum. Hikaye ve tarihçeyi okumamış ama bu özetten etkilenmiş arkadaşlara şiddetle tarihçe ve hikayelerin tamamını okumaya başlamalarını tavsiye ediyorum.
Ayrıca bahsetmek istediğim bir konu var. Topuz ve saldırı hakkındaki bölüm biraz gerçeğin dışına çıkmış. Normalde bir direniş (en azından Gaffar Bey'in dahil olduğu bir direniş) yok. Fare adamların sinsiliği ve Gaffar Bey'in öfkesi var. Orijinali:
...
Bu süre içerisinde Gaffar Bey kendi projelerine devam etti. Ancak Beyaz Köşk'teki ilk fare adam gurubundan yani Gezginler'den biri olan Topuz isimli fare adam (Fare adamlara insanlarla karışmaması açısından isim verilmezdi, sadece lakap takılırdı) aslında dışarıdaki belirsiz bir güç için çalışan bir muhbirdi. Topuz'un verdiği bilgilerle harekete geçen bir grup bilinçli saklı tür, Gaffar Bey'in dışarıda olduğu bir sırada , atölyeye baskın düzenlediler. Atölyenin savunmasını etkisiz hale getiren savaşçı grup, Genç Bilgililer'in bir kısmını katletti. Katliamın ortasında olay mahalline gelen Gaffar Bey'in, o zamana kadar bilinçsiz hiç bir şey yapmamış bu İstanbul beyefendisinin belki de ilk kez olarak ağzından ölüm sözcükleri döküldü. Ve saldırgan yaratıkların büyük bir kısmı cesetleri dahi ortada kalmamacasına katledildi. Etraf bir anda bu öfke karşısında korku içerisinde aklını kaybeden insan ve yaratıklarla doldu. Korkunç bir yanık kokusu etrafı kapladı. Saldırıdan son anda kurtulabilen Topuz'un bir bacağı koptu. Atölyenin büyük bir kısmı yıkıldı. Yeni geliştirilen Makine prototipi de bu öfkeden payını aldı. Bu olayın ardından Gaffar Bey'in çok sevdiği ekibi bile, kendisine karşı uzun bir süre mesafeli davrandılar.
...
Beyaz Köşk ve Azat Efendi dönemi (1967-1974)

Bence o kısma küçük bir düzenleme yapmalısın. :slightly_smiling_face:
Tekrar emeğine sağlık, İKV camiası adına teşekkürler.
Resim
Bitmez görünen mücadelede bir adım daha ilerlemek için...
Tılmesa
Kullanıcı avatarı
Rescuer
Mebrure'nin Adamı
Mebrure'nin Adamı

Mesaj gönderen Rescuer »

Önceki mesaja ek olarak:
Bölüm 6'da şu kısım hakkında bir şeyler söylemem lazım:
Zincir çetesi, postaneye bir saldırı düzenledi. Agah beyin anlattığına göre bu saldırıda gözlerini kaybetti. Agah Efendi'nin güvenilirliği tartışılır bir konu. Hatta oyunda Agah Efendi'nin yüzüğünü aramaya, çeteci mağarasına gidiyoruz.
Bu kısım yanlış. Zincir Çetesi'nin baskınını Recep Dayı anlatıyor. Anlattığına göre, baskında büyük postane binasını tam yıkılacakken, Agah Bey bir büyü ile binayı ayakta tutuyor. Ayakta tutmak için konsantre olduğu esnada ise çetecilerden bir büyücü Agah Bey'in konsantre olmuş durumundan faydalanarak parmağındaki yüzüğü çalıp kaçıyor. Agah Bey'in yüzüğünü bu sebepten Çeteci Mağarası'nda arıyoruz. Çeteciler çaldığı için. İlgili görev metnini şurada paylaşmıştım:
viewtopic.php?f=60&t=104640#p896101
Resim
Bitmez görünen mücadelede bir adım daha ilerlemek için...
Tılmesa
justcgi
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı
Lonca: Rohs

Mesaj gönderen justcgi »

karaköy,beyaz büyücüler ve ambiyansı hakkında bilgilendirebilir misiniz beni ? bir konsept görselleştirme üzerinde çalışıyorum hikaye ve gidişata uygun konsept çalışma yapacağım ilerleyen günlerde

Rescuer yazdı: 26 Nis 2017 21:35
Önceki mesaja ek olarak:
Zincir çetesi, postaneye bir saldırı düzenledi. Agah beyin anlattığına göre bu saldırıda gözlerini kaybetti. Agah Efendi'nin güvenilirliği tartışılır bir konu. Hatta oyunda Agah Efendi'nin yüzüğünü aramaya, çeteci mağarasına gidiyoruz.
Bu kısım yanlış. Zincir Çetesi'nin baskınını Recep Dayı anlatıyor. Anlattığına göre, baskında büyük postane binasını tam yıkılacakken, Agah Bey bir büyü ile binayı ayakta tutuyor. Ayakta tutmak için konsantre olduğu esnada ise çetecilerden bir büyücü Agah Bey'in konsantre olmuş durumundan faydalanarak parmağındaki yüzüğü çalıp kaçıyor. Agah Bey'in yüzüğünü bu sebepten Çeteci Mağarası'nda arıyoruz. Çeteciler çaldığı için. İlgili görev metnini şurada paylaşmıştım:
viewtopic.php?f=60&t=104640#p896101
Kullanıcı avatarı
Sora
Kobra Takipçisi
Kobra Takipçisi

Mesaj gönderen Sora »

Rescuer yazdı: 26 Nis 2017 21:35 Önceki mesaja ek olarak:
Düzeltmelerin için çok teşekkür ederim. Ben de hikayeye tam olarak hakim olamadığım için böyle kaçırdığım detaylar olabiliyor. Çok teşekkürler :)
Konularım

Kullanıcı avatarı
Eniyisi
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı
Sunucu: Teşkilat
Klan: Arzın Çocukları

Mesaj gönderen Eniyisi »

Yahu güncellemenin neden gelmediğini anladım bunu okuduktan sonra, 2000'li yıllara gelmişiz savaşa savaşa, şimdi 2020-2025 yılları arasında yeni bölge falan getirirler, erken yani daha. Oyunun hikayesine ve olay örgüsüne sadık kalan koca yürekli sobee ve ttnet'e büyük bir alkışşşş. ':) ':) ':)
Saçmalıklardan sıkılmış birisi
Tablet - Psychoshow - Eniyisi
Kullanıcı avatarı
Moda
İskele Babası
İskele Babası
Sunucu: Eminönü

Mesaj gönderen Moda »

Başarılı bir çalışma :+1: