GameX caps

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Comeback
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Sunucu: Eminönü
Klan: Lodos
Lonca: Mazi'nin Sahipleri

Re: GameX caps

Mesaj gönderen Comeback »

NaudiR yazdı:Sizleri anlamakta gerçekten zorlanıyorum. Yani beynimi yoruyorum ama işin içinden çıkamıyorum. Kader Mühürleri henüz o kadar yeni bir oyun ki ve sürekli gelişim aşamasında, açık beta döneminde. Yıllarını devirmiş İKV ile nasıl şu an bir tutabiliyorsunuz bu oyunu? Henüz tanınmıyor bile oyun. Binlerce katılımcı mı bekliyorsunuz? Kaldı ki girişler ücretli oldu artık GameX'e. Bunun da az çok etkisi var. Ben GameX'e katılmasını bile beklemezken böyle bir adım attılar ve güzel bir stand kurdular. Henüz her şeyin başında olan bir oyun için bu bile büyük bir gelişme.

Bir başka konu oyunun sürekli tutmadığını söylüyorsunuz kapatın, yatırım yapmayın filan diyorsunuz da Sobee ekibi sizin düşündüklerinizi düşünemiyor mu acaba? 10 kişiyle oyun oynuyoruz hadi kapatıp gidelim mi demediler? Arkadaşlar bu oyuna verilmiş 3-4 yıllık emek var. O kadar kolay değil her şey. Bu oyunun şu an bu durumda olması sizleri yanıltmasın. Bu kadar uğraş, bu kadar gelişim boşuna değil. Kader Mühürlerinin akıbetinin ne olacağına gelecek karar verecek, sizler değil.
ya birader ikv sanki 100 yıllık bir oyun mu ? İKV'nin kapalıdan açık betaya geçtikten sonraki ilk fuar zamanlarıyla KM'yi karşılaştıralım. İKV'nin sanki KM'den daha geri bir oyun olduğunu söylüyorsunuz. İKV de yeniydi bir zamanlar... Katılımları karşılaştırınca ezici üstünlük ortaya çıkacaktır
Kudretbey [49] - Eminönü - Mazi'nin Sahipleri
Avukat
Kullanıcı avatarı
0LIVERA
Teşkilat Neferi
Teşkilat Neferi
Sunucu: Sancak
Klan: Arzın Çocukları

Mesaj gönderen 0LIVERA »

Comeback yazdı:
NaudiR yazdı:Sizleri anlamakta gerçekten zorlanıyorum. Yani beynimi yoruyorum ama işin içinden çıkamıyorum. Kader Mühürleri henüz o kadar yeni bir oyun ki ve sürekli gelişim aşamasında, açık beta döneminde. Yıllarını devirmiş İKV ile nasıl şu an bir tutabiliyorsunuz bu oyunu? Henüz tanınmıyor bile oyun. Binlerce katılımcı mı bekliyorsunuz? Kaldı ki girişler ücretli oldu artık GameX'e. Bunun da az çok etkisi var. Ben GameX'e katılmasını bile beklemezken böyle bir adım attılar ve güzel bir stand kurdular. Henüz her şeyin başında olan bir oyun için bu bile büyük bir gelişme.

Bir başka konu oyunun sürekli tutmadığını söylüyorsunuz kapatın, yatırım yapmayın filan diyorsunuz da Sobee ekibi sizin düşündüklerinizi düşünemiyor mu acaba? 10 kişiyle oyun oynuyoruz hadi kapatıp gidelim mi demediler? Arkadaşlar bu oyuna verilmiş 3-4 yıllık emek var. O kadar kolay değil her şey. Bu oyunun şu an bu durumda olması sizleri yanıltmasın. Bu kadar uğraş, bu kadar gelişim boşuna değil. Kader Mühürlerinin akıbetinin ne olacağına gelecek karar verecek, sizler değil.
ya birader ikv sanki 100 yıllık bir oyun mu ? İKV'nin kapalıdan açık betaya geçtikten sonraki ilk fuar zamanlarıyla KM'yi karşılaştıralım. İKV'nin sanki KM'den daha geri bir oyun olduğunu söylüyorsunuz. İKV de yeniydi bir zamanlar... Katılımları karşılaştırınca ezici üstünlük ortaya çıkacaktır

bakma sen o arkadaşa çok yeni oyunmuşta vs. vs.'miş arkadaşa ikvnin ilk çıktığındaki yoğunluğu kalabalığı biri anlatsın :D

peş peşe açılan sunucuları vs. anlatsın neymiş çok yeniymiş ikv patlama yaptı betasında da beta sonrasında da bunlar yenide yeni diyor :D

nse çokta uzatmıcam gene saçmalamışlar km'ye gelince herşey var ikv'ye gelince çözülememiş şeyler var.
plusum bile yok oyunda büyükte mal varlığım var haftada 1-2 girer savaşımı yapar çıkarım.

baktım artık oda sarmıyor ne varsa satar işime bakarım.
Sorun Kim Olduğunda Değil Yaptıkların Seni Diğerlerinden Ayırır.
Kullanıcı avatarı
kargasa14
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Beyaz Köşk

Mesaj gönderen kargasa14 »

şu oyuna güncelleme geldiğinde oyuna dönecek ve oyuna başlayacak o kadar arkadaşım var ki. moba da bir yere kadar. mmorpg oyunlar her zaman kullanıcısını bulur bir şekilde. mmorpg olan küçük büyük bütün oyunlar yenilikler yapıp bir şekilde ayakta kaldı. 4 yıl(moba ların tavan yaptığı) boyunca güncelleme yapmayan bir oyunun hala kullanıcıları var ve bu oyunu hala küçümseyen insanlar içimizden çıkabiliyor. sadece komik :D
Kurt kışı geçirir ama yediği ayazı unutmaz
Kullanıcı avatarı
kargasa14
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Beyaz Köşk

Mesaj gönderen kargasa14 »

Resim
Kurt kışı geçirir ama yediği ayazı unutmaz
Kullanıcı avatarı
turkoxHAMSTER
Dipsiz Kuyu Gözcüsü
Dipsiz Kuyu Gözcüsü
Sunucu: Teşkilat

Mesaj gönderen turkoxHAMSTER »

"Sobee ekibi sizin düşündüklerinizi düşünemiyor mu acaba? " Şurdan sonrasını okumadım.Bu Sobee ekibini sen tam olarak ne sanıyorsun ben anlamadım.Online oyun piyasasında ortalama 5-6 sene geçirmiş ve piyasayı takip eden bir insan (şahsen ben 10 senedir bu işin içindeyim), KM'nin akıbetini şimdiden anlayabilir.Sobee zamanında 3-4 oyunu bir arada idare etmiş yetkinlikte bir şirket.Supercan,Kabus22,İCF,İKV aynı anda büyük güncellemeler alan oyunlardı.Şuanki durumda ise sadece yeni çıkardıkları oyuna bel bağlamış durumdalar.Bunun adı vizyonsuzluktur.Ben okuduğum bölüm dolayısı ile bir çok Start-up ve girimşimde etkinlikte bulundum,staj yaptım.Bir yatırımın gelecek vaad edip etmediği,o sektördeki analizler sonucu öngörülebilir.

Şahsen 10 snedir oyun piyasasında biri olarak KM altyapısı ve grafiklerinin çok altında bir oynanışa sahip olması dolayısı ile gelecek vaad eden bir oyun değil.Bu şu demek; oyunun kabuğu gerçekten çok güzel.Grafik motoru,fizik motoru Türkiye menşeili online oyunlar arasında en iyi düzeyde olan oyun KM.Fakat oynanış çok vasat kalmış.Oyunda insanı kendine çeken öge sayısı çok az.Zaten KM MMORPG olmasına rağmen günümüz trendi olan e-spor sektörüne yönelik bir oyun.Mevzu İKV ile karşılaştırmak değil.Piyasadaki e-spor tabanlı oyunlarla karşılaştırılabilir.

Şimdi asıl konuya gelelim.Sobee bu benim yazdıklarımı bilmiyor mu? Pek tabii biliyor.Fakat haklı olduğun tek yer burası.Adamlar daha yeni yaptıkları bir oyunu çöpe atamazlar.(en azından 1-2 yıl).KM kendilerinin de farkettikleri üzere kendilerine para kazandırmayacak ölü bir yatırımdı.Şahsen İKV gibi bir oyunu neredeyse tek başına kurgulayıp yazan Ömer Kürşad Karamahmutoğlu (Gorgar), nasıl oldu da bunu zamanında göremedi düşünmeden edemiyorum; hem ilginç hem de üzücü.Umarım yakın zamanda kendi şaheseri olan İstanbul Kıyamet Vakti'nin potansiyelinin tekrar farkına varır.
Kullanıcı avatarı
Terminal
Cin Avcısı
Cin Avcısı
Klan: Lodos

Mesaj gönderen Terminal »

Arkadaşlar KM ve IKV karşılaştırması konusunda çok yanılıyorsunuz. Zamani gelince size öğrendiklerimi söyleyeceğim. Yönetim ekibini zor durumda bırakmak istemedigim için şu an susuyorum.
#FethiSekin UNUTMAYACAĞIZ!
Kullanıcı avatarı
LEPRECHAUN
Dış Şehir Gezgini
Dış Şehir Gezgini
Sunucu: Tılsım
Lonca: Deva

Mesaj gönderen LEPRECHAUN »

Sözün bittiği yer an her ne ise. Öyle görünüyor ki bu yılda güncelleme gelmeyecek. Kanmayacagiz artık Nihat Abi. Yıllardır İkv için emek verdik. 4sene de bir şey yapılamaması gerçekten sinir bozucu ne olur yani bir açıklama yapsaniz. Bizim mutlu gunlerimizi anilarimizi yok etti sobee ekibimiz. Maşallah çok başarılısiniz . Sizin başarısızlığı niz değil başarınız di görmeyi dilediğim. Yani nedir sorun silahli tehtit mi altindasiniz ne yapıyorsunuz . Bir gününüzü nasıl geciriyorsunuz ne disunuyorsunuz amacınız nedir. Paylaşın bizimle ki bizde belki bir merhem olur deva olalım . Bu Atalet nedir yahu sizi kısıtlayan insan da yok gitti AhA her şey düzeltecek derken cuvalladiniz. Lütfen Abi yapmayın şöyle.

Gerçekten sizi anlayamıyorum.
Resim

LEPRECHAUN
Kullanıcı avatarı
ankalibela
Şarapçı'nın Sırdaşı
Şarapçı'nın Sırdaşı

Mesaj gönderen ankalibela »

Capsler komikmiş gerçekten arkadaşlar elinize sağlık :)

Kader Mühürleri ilk tasarlanıyorken tamamen arena oyunu olarak tasarlanmış bir oyun,adı bile farklıymış oyunun arkadaşlar,MMORG ile harmanlayalım derken garip bir şey çıkmış ortaya oyun şuan tutmadı gözüküyor piyasada rakipleri fazla olduğu için büyük ihtimal onların altında ezilecek ilerdede.
Bu yılın sonuna kadar ne oluyor ne bitiyor her şeyi açıklamalılar bence ikvnin bu saatten sonra gelişmesi zor bence ikv ile ilgili bir şey sorulunca kapıp tepiyolar tamamen dışlanmış vaziyette ekipçe yalanlara karnımız tok,yok sıkıntılar varmış bilmem ne... sıkıntı ne ise anlatacaksın atar çekmeyeceksin o zaman sürekli kendini tekrar eden etkinliklerle bu iş yürümez.Yalanlada yürümez,sıkıntı ne ise anlatılmalı.Ekiple ilgili bilgi verilmeli.
Kullanıcı avatarı
xDeMaNuLex
Şarapçı'nın Sırdaşı
Şarapçı'nın Sırdaşı
Sunucu: Tılsım

Mesaj gönderen xDeMaNuLex »

Resim

@gorgar :)
Kullanıcı avatarı
kargasa14