İKV & DOCTOR WHO

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
painfth
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu
Sunucu: Kuklacı
Klan: Arzın Çocukları

İKV & DOCTOR WHO

Mesaj gönderen painfth »

Öncelikle herkese Selamlar.
Bu konuyu açmamdaki nedenlerden biri İKV tanıtımında yapılan slogan:
%100 Türk yapımı ve kendine has olan tarihi ve konusu
oyunu ilk oynadığım zamanlar bana hiç yabancı gelmemişti. oyundaki kurguyu bir yerde görmüştüm ama hatırlamıyordum Taki Stuartı görene dek. çünkü daha önceden izlediğim BBC'nin belgeseli olan DOCTOR WHO'dan alıntı gibiydi ve oyunun ilerleyişi'de DOCTOR WHO'ya göre gidiyor yani demek istediğim İKV güzel alıntı yapmış :) ve oyunda yeni gelecek bölgeler ile tahmin yürütmenize bile yardımcı oluyor. Bu arada Tavsiyemdir Bu Diziyi izleyin Tam olarak ne demek istediğimi anlarsınız. :)

İKV & Doktor who'dan bi kaç kare :
9. Doktor
Resim

Doktorlar ve İkv Karakterleri :
Resim

Büyük Hol :
Resim

laboratuvar :
Resim

GBM-X :
Resim

Makina :
Doctor Who Daleklerin(taarruz) Tanrısı:
Resim

Oda (Tardis'in içi) :
Resim

Stuart :
Resim

Çemberlitaş Map :
Resim

Resim

Kurt adam :
Resim

Esir Kurt adam :
Resim

Junon :
Resim

Taşkanat:
Resim

Bronzda burada :D :
Resim

Dev Ana : Filmde bile Asit hasarı veriyor karı.
Resim

Ve dalekler yani taarruzlar :
Resim

Kalfa :
Resim

Jandarma :
Resim

Solucan :
Resim

Son olarak Karabasanlar ve öldüklerinde çıkan daire filmdeki yaratıklarda ölünce karadeliğe dönüşmekte.
Resim

Ve daha neler var neler .
Erg yongası
m2.5 gözlük
İstihbarat subayı
Dev akrepler Dev örümcekler.
Saklı ırk
Saat (Büyük hol)
İfliss
Tepegöz
Üstelik oyunun hikayesi bile filmden alıntı.
bunları hatırlıyorum eğer denk gelirsem onlarıda atmayı düşünüyorum.

İKV Resmi sitesindeki Resimlerden ve doctor who modern 1. 2. 3. ve 8. sezondan alıntı yapılmıştır.
Herhangi bir ticari amaç için derlenmedi. Tüm hakları SOBEE ve BBC ye aittir.
diyelim başımız yanmasın. :)
Kullanıcı avatarı
FiratCakiroglu
Meteor Kaşifi
Meteor Kaşifi
Lonca: Raiders Of Anatolia
İletişim:

Re: İKV & DOCTOR WHO

Mesaj gönderen FiratCakiroglu »

Doctor Who'yu taa Cine-5 zamanlarından beri izlerim.Sevdiğim bir dizidir.Yanılmıyorsan 1-2 sene evvel 50. yılını kutladı bu dizi.Epey eski yani.
Görseller falan iyi derlemişsin , izlemiş biri olarak benzerlikler yüksek ölçüde mevcut.
Velhasıl bence gayet mantıklı bir teori.Oyunun esin kaynağı Doctor olabilir .Tesadüf falan olacağını zannetmiyorum ki görseller herşeyi açıklamış.
Whovian Mevlüt Dinç ve Nihat Özpay dersek yanlış olmaz o zaman.
Tebrik ederim /alkış
Göster
Resim
Resim
Resim
Resim
ıTANRIKUTLUGı & ıTENGRİKUTLUGı
Esadullah
Kara Cin Düşmanı
Kara Cin Düşmanı
Sunucu: Eminönü

Mesaj gönderen Esadullah »

Şaka gibisin?
İKV dünyasında, sadece Eminönü Sunucusu'nda; EsedullahŞifa(59), EsedullahBüyü(59) ve esedullahAli(59) isimli karakterlerim bulunmaktadır. Çakma karakterin verdiği/vereceği huzursuzluklardan mesul değilim.
ÖZGÜR FİLİSTİN :flag_ps: :flag_tr:
Kullanıcı avatarı
Sora
Kobra Takipçisi
Kobra Takipçisi
Sunucu: Beyaz Köşk

Mesaj gönderen Sora »

Benzedikleri kesin fakat böyle bir iddiada bulunmak için sadece Doctor Who'yu izlemiş olmak, hayatında hiç kitap okumamış olmak gerekir.

Bu tür mekanlar, karakterler, özellikle de stuarta açıklık getireyim sakat bilim adamları tarih boyunca çoğu film ve kitapta yer almıştır.
Konularım

İstanbul Kıyamet Vakti - Hikaye Özet Konusu

Ne Diyor Bu Domuz? - İnceleme

Oyun Görevleri ve Hikaye Özeti (1'den 49'a) - İKV

Yarın ufuk, grimsi pembe olur belki... Pembemsi griden iyidir her şekilde.
Kullanıcı avatarı
YemeLik
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi

Mesaj gönderen YemeLik »

Hikayeyi yazan bunları bir araya getiren gorgar çok kitap okuyor film izliyor araştırma yapıyormuş,kader mühürleri içinde çok kitap okumuş anlayacagınız adam hepsinden esiplenip ortaya karma bir sey koyuyor.
Kullanıcı avatarı
Brainiac
Kobra Takipçisi
Kobra Takipçisi
Sunucu: Eminönü
Klan: Lodos
Lonca: Biizn İ Hüda

Mesaj gönderen Brainiac »

ortaya ne çıkarsa artık diye yapıyolar
Oksijen alıp tiner mi veriyonuz napıyonuz herkesin kafa güzel.
Kullanıcı avatarı
painfth
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu
Sunucu: Kuklacı

Mesaj gönderen painfth »

Sora yazdı:Benzedikleri kesin fakat böyle bir iddiada bulunmak için sadece Doctor Who'yu izlemiş olmak, hayatında hiç kitap okumamış olmak gerekir.

Bu tür mekanlar, karakterler, özellikle de stuarta açıklık getireyim sakat bilim adamları tarih boyunca çoğu film ve kitapta yer almıştır.

Kardeşim. Varsa çok kitap okumuşluğun Sen anlatta dinleyelim. Ben bir izleyici olarak benzerlik buldum ve senin gibileri dost bilerek paylaşmak istedim.
Zaten bu tür esinlenme meselelerine 'STEAMPUNK' denir.
İddia ettiğim şey sadece basit bir kaç resim benzerliği değildir. Tangriss(Gezgin şehir) diye bildiğin şey mesela Doktor who Tardis (zamanda seyahat edebilen) adında bi makine'dir.
Konuşmalar gözlükler konu akışı Ve bunun gibi nice şeyler. Sadece izlemenizi tavsiye ettim. Burdaki amacım bir şeyi ifşa etmeye çalışmak değil Zaten oyunda böyle birşeyin üstünü kapatamaz(Kapatma ihtiyacı duymaz).

Topal bilim adamları her filmde var eyw ama robotlarla ilgilenen ve GBM-x benzeri bir robot yaratan başka bi bilim adamı biliyorsan o ayrı ve filmde bile robotlara elektrik işlemiyor sadece ateş benzeri birşey (Fiziksel hasar) işliyor. GBM-X'te Alışık oldugumuz Dirençleri düşür x3 repligi Filmdeki robottan esinleşmiş ve o robotta Silinmeniz lazım x3 diyor

2. sezon 8. bölümde Çemberlitaşta olduğu (Olayın elebaşı Subay'dır) bu kadar tesaduf olamaz.
Ayrıyetten Bu resimlerede bi göz atmanı isterim.
bunlarda doktor who'dan
Resim
Resim
burdaki gözlüğe dikkat
Resim

Saygılarımla
Kullanıcı avatarı
Vezirx27
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi
Sunucu: Teşkilat
Klan: Lodos
Lonca: <LIL>

Mesaj gönderen Vezirx27 »

Öncelikle emeğine sağlık.
Doğruluk payının ne kadar yüksek olması önemli değil, benim açımdan çok renkli bir konu olmuş ve bu tür benzetmelerin devamını gelmesinide isterim.
Görsellerede göz attığımız zaman teori gerçekten şaşırtıcı derecede olumlu gözüküyor.
Aylardır forumda açılan tek güzel konu bence. Takipteyim.
Kullanıcı avatarı
ottomanempire
Cin Avcısı
Cin Avcısı
Sunucu: Anka

Mesaj gönderen ottomanempire »

Arkadaşımız en az on tane benzerlik yakalamış. Sadece içerik değil tasarım da benziyor ayrıca. Ben ikna oldum. Esinlenmek normal bir şey ama bu biraz aşırı olmuş. Çünkü aynı eserden ondan fazla esinlenme yapılmış.
Ozan ATALAY [ ANKA ]
İyi bir savaşçı kendini yenilgiden koruyabilir ama düşmanı yenmeyi garantileyemez..
Mrreotai
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı

Mesaj gönderen Mrreotai »

kesilnikle bildiğim ama paylaşmak için ugrasmadıgım bir konuydu tüm tespitlerine katılıyorum.Fotoğraflarıda çok net derlemişsin kemik kafadan tepegöze kadar bir çok da eklemediğin yer var zaten belirtmişsin daha neler neler diye yoksa yıllardır senaryosuyla,kendine özgü karakterleriyle övünen bu oyun sadece bir film editi miydi diye soracak olursak da buna katılmıyorum, görsel olarak tıpa tıp kopyalansalar bile bunları çok farklı bir senaryo içerisinde aktardıklarını ve bu konuda kesinlikle başarılı olduklarını düşünüyorum. Daleklerin "YOK ET " cümlesini oyuna YAN YAN YAN diye aktarmışlar mesela ama Doctor who da ki daleklerin hikayesı bir ırk üzerine kuruluyken ikv bize bunu sadece bir robot olarak aktarıyor ve bunu kendi hikaye örgüsüyle bize benimsetiyor o yüzden şunu söylemek istiyorum
'görsellikle güzel kopya senaryoda iyi çalışma' ve şunun da altını çizmek gerekirse bu oyun hiçbir zaman(HER NE KADAR YNETİCİLER inkar etsede ) YÜKSEK KENDİSİNE ÖZGÜ grafiklere sahip değildi,bu motorla da sahip olamayacak biz bu oyunu senaryosuyla sevdik oda durduğu için bu noktalardayız bu konular başlı başına farklı konular olduğu için dağıtmıyor iyi forumalr diliyorum :)