Developerlara önerim: Nostalji Sunucusu

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
VatanKIRIM
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Meran
Klan: Lodos

Developerlara önerim: Nostalji Sunucusu

Mesaj gönderen VatanKIRIM »

Evet. Durum ortada. Bu oyuna severek başlayıp ancak sonradan eski, güzel hatıraları unutmamak üzere bırakan eski oyunculardan sadece bir tanesiyim ben. Peki ne oldu da oyuncular bu duruma geldi?

Cevabı açık: Sobee Stüdyo'sunun daha fazla para kazanmak için getirdiği Akçe sistemi ve bu akçe sistemine muhtaç edecek grup bölgeleri. Kim ne derse desin; grup bölgeleri gelmeden önce oyuncular bu kadar bencil değildi. Eminim şu konuşmalar mazide kalmıştır;

"Azul görevim var yardım eder misin?."
"Kızgın Kum görevim var yardım eder misin?"
"Karakürk'e destek grubuna katılacaklar pm."
"Kardeş bölgeye yazar mısın....."
"Meteor sancağa destek!!"
"EM1 Şifacı gelsin Lodoslar 6 kişi!!"

ve biz hiç sıkılmadan hiç şikayet etmeden Azul uyanana kadar beklerdik, Kızgın Kum dirilene kadar sohbet eder fareadamları keserek düşük seviyeli şahsı kasardık, bir kazancımız olmamasına rağmen destek grubu kurardık, plus paketimiz olduğu için olmayanların ricalarını kırmazdık, klan savaşları için can atardık, er meydanlarından zaferle çıktığımızda övülürdük.

Eskiden oyunda bir de denge vardı. 15. Seviye Balyoz ile düello atardık ne ecel getireni ne bıçak sırtı kılıcından bahsediyorsunuz?

Uzun lafın kısası özel bir Nostalji sunucusu açılmalı ve sunucu 39.Seviye olmalı. Grup bölgelerinden ve akçeden arınmış tertemiz bir 39.Seviye nostalji sunucusu. Yoksa oyunu boş yere ayakta tutmanın lüzumu yok tuzlasak yeridir.

Saygılarımla.
Resim
T A T A R
İstanbul - São Paulo
2012 FanArt Çizgi Roman Üçüncüsü
Kullanıcı avatarı
Kinat
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu
Sunucu: Teşkilat
Lonca: Güneşin Öncüleri Beta

Re: Developerlara önerim: Nostalji Sunucusu

Mesaj gönderen Kinat »

Adam haklı, her şeyi paraya çevirmenin derdine düşmüş sobee, eskiden bi zevk alırdık oynarken ama şimdi nerde öylesine...
Rein
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı
Sunucu: Teşkilat

Mesaj gönderen Rein »

Kesinlikle katılıyorum , zaten moda oldu nostalji serverları açma şu an. World of warcraft gibi bir oyun bile Nostalji serverı açmayı düşünüyor, yüzbinlerce oyuncu oy topladı açtırmak için.Aynı zamanda canlı örnek olarak RuneScape adlı bir oyunu örnek gösterebilirim, 2004den beri oynadığım bir oyundur yaklaşık 3 sene önce oyunda yaklaşık günde 20 bin oyuncu oluyordu, oyunun 2007 halindeki şeklini sürdüler piyasaya şu an 2007 Versiyonunu günde 50 bin kişi oynuyor bende dahil.
Kullanıcı avatarı
FireFighter095
Teşkilat Neferi
Teşkilat Neferi
Sunucu: Eminönü
Lonca: Voice Of Voiceless
İletişim:

Mesaj gönderen FireFighter095 »

Harfiyen katılıyorum ve destekliyorum sonuna kadar.
Afrasiyab amca nerull beye iletir umarım bu isteği
Kullanıcı avatarı
erbayyy
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Klan: Arzın Çocukları

Mesaj gönderen erbayyy »

Çemberlitaş eklentisi geldiğinden beri oyundaki tek isteğimdi oyunun eski haline dönmesi,halada öyle.Her zaman söylerim eğer oyun 39 lvl veya sığınak,migratsız haline dönerse tek ben en az 20 kişinin tekrar oyuna dönmesini sağlayacağım :) Çoğu eski oyuncu bunu ister fakat bunu yapacak yönetici yok galiba!
.....
Kullanıcı avatarı
VatanKIRIM
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Yetkililer konuya olumlu ya da olumsuz bir dönüş yaparsa iyi olur. Sobee'ye bu arzumuzun iletilmesini ve değerlendirilmesini istiyoruz.
Resim
T A T A R
İstanbul - São Paulo
TheeWesT
Şarapçı'nın Sırdaşı
Şarapçı'nın Sırdaşı
Sunucu: Tılsım

Mesaj gönderen TheeWesT »

Eğer böyle birşey olursa ben ve arkadaşlarım tekrar oyunu oynayabiliriz. Güzel bir öneri ama yönetim uğraşmaz..
Kullanıcı avatarı
DuMaNisTT
Dış Şehir Gezgini
Dış Şehir Gezgini
Sunucu: Beyaz Köşk
Lonca: Talebe-i Tevarih

Mesaj gönderen DuMaNisTT »

Oyunu geriye degil ilerletmeliyiz yoksa ayni yerde durmanin bir anlami olmaz. Ayni suan ki kısır döngüden farksiz olur. Eski canliligi gormek icin eskiye gitmeye gerek yok.
Kullanıcı avatarı
VatanKIRIM
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Biz oyunu geriye saralım demiyoruz ki. Geriye sarılmış ayrı bir sunucu olsun diyoruz. Eğer ki sunucuların ortalama olarak "Çok Kalabalık" seviyesinden "Tenha" seviyesine inme sebebini anlayamıyorsanız anlatabilirim. Kaldı ki oyunun daha fazla ilerlemeyeceğine emin bir şekilde bu konuyu açtım. Eski zamanlardaki keyifi bilmiyorsanız orası ayrı tabii ki bir şey söylemem bu konuda ancak biz diğer sunuculardaki güncellemelerden bağımsız, akçesiz, grup bölgesiz, şaheser eşyasız bir 39.Seviye Nostalji Sunucusu talebi içerisindeyiz.

Tekrar söylüyorum; isteyen sunucusunda 49.Seviye sistemi ile oynayabilir. Bu bizi alakadar etmez tercih meselesidir. Ancak kendi arzumuz 39.Seviye bir sunucu üzeride oynamaktır. Malesef ki İstanbul Kıyamet Vakti için mod yapılamıyor diğer oyunlar gibi. Bu sebepten ötürü biz de Sobee'den rica ediyoruz.

Anlatabildiğimi umuyorum.
Resim
T A T A R
İstanbul - São Paulo
Kullanıcı avatarı
erbayyy
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Klan: Arzın Çocukları

Mesaj gönderen erbayyy »

DuMaNisTT yazdı:Oyunu geriye degil ilerletmeliyiz yoksa ayni yerde durmanin bir anlami olmaz. Ayni suan ki kısır döngüden farksiz olur. Eski canliligi gormek icin eskiye gitmeye gerek yok.
Malesef var çünkü yeni gelen grup bölgeleri çok adaletsiz.Oyuna yeni başlayan birinin oyuna tutunması çok zor çünkü 49 olduktan sonra direk gidip sığınağa giremiyorsun,ezik diyerekten almıyorlar, bu oyuncu günlerce belkide aylarca item kasmak için uğraşacak sonra gidip sığınağa girecek.Ardından bunun çemberlitaşı varki ordada artık sığınak migrat itemleri yetmiyor m1 m2 arıyorlar!

Yani oyun tamamen bireysellikten uzaklaşmış bir durumda şuan ileriye gitsede hiçbirşey farketmeyecek.Bu gidişle oyun zaten yakında kapanacak gibi görünüyor.Eski haline getirilirse bu süreyi çok daha fazla uzatabiliriz diye düşünüyorum!

Ama umut yok malesef bu konu gibi onlarca konu açıldı hiçbirine bir yöneticiden cevap gelmedi gelmezde.Bu oyun unutuldu arkadaşlar bunu kabullenmemiz lazım :idea:
.....